Постанова № 59959900, 23.08.2016, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.08.2016
Номер справи
820/4296/16
Номер документу
59959900
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

23 серпня 2016 р. № 820/4296/16

Харківський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Зінченка А.В.,

при секретарі - Алавердян Е.А.

за участі сторін:

позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - Шрамко М.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Харкові адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Київської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, ОСОБА_3, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Київської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області в якому просила суд визнати незаконними дії відповідача відмови у видачі позивачу довідки про складові заробітної плати держслужбовців з 01.12.2015 р., згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 р. N 1013 та щодо відмови у видачі ОСОБА_3 довідки про складові заробітної плати держслужбовців з 01.05.2016 р., згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 06 квітня 2016 р. N 292, а також зобов'язати відповідача надати позивачу вищевказані довідки і стягнути моральну шкоду в розмірі 24000 грн.

Свій позов позивач обґрунтувала тим, що 07.04.2016 р. вона звернулась до Київської ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області з проханням надати їй довідку про складові заробітної плати держслужбовців з 01.12.2015 р., згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», яка була чинною на момент її виходу на пенсію, відповідно до Закону України «Про державну службу», згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 р. N 1013, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 р. N 292 .

Однак, відповідач листом від 13.04.2016 №646/к/20-31-05-60 відмовив у наданні такої довідки, посилаючись на те, що постановою Кабінету Міністрів України № 1013 від 09.12.2015 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких законодавчих актів» скасовано дію пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05.2000, яким було передбачено механізм формування (обчислення визначених складових заробітної плати працюючого державного службовця) та порядок видачі довідок, а також перерахунок раніше призначених пенсій державним службовцям.

Позивач вважає, що відповідач, незаконно відмовив у наданні довідки про заробітну плату, порушивши її права.

В судовому засіданні позивач позов підтримала та просила суд його задовольнити у повному обсязі з підстав зазначених у позовній заяві.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, обґрунтувавши це тим, що дії відповідача відносно позивача правомірні, відповідають вимогам чинного законодавства, а тому просив у задоволенні позовних вимог відмовити у повному обсязі.

Суд вислухавши пояснення сторін та дослідивши матеріали справи, встановив наступне.

ОСОБА_3 працювала на посаді головного державного податкового ревізора-інспектора управління аудиту юридичних осіб ДПІ у Київському районі м. Харкова та вийшла на пенсію державного службовця у травні 2013 р. у зв'язку із виявленим станом здоров'я, який перешкоджає продовженню даної роботи.

Матеріалами справи підтверджено, що з 06.05.2010 року позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України Київського р-ну м. Харкова, як одержувач пенсії за віком, яка призначена відповідно до статті 37 Закону України «Про державну службу» в редакції закону № 3732-ХІ від 16.12.1993.

07.04.2016 р. позивач звернулась до Київської ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області з проханням надати їй довідку про складові заробітної плати держслужбовців з 01.12.2015 р., згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», яка була чинною на момент її виходу на пенсію, відповідно до Закону України «Про державну службу», згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2015 р. N 1013, згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 6 квітня 2016 р. N 292.

Однак, відповідач листом від 13.04.2016 №646/к/20-31-05-60 відмовив у наданні такої довідки, посилаючись на те, що постановою Кабінету Міністрів України № 1013 від 09.12.2015 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких законодавчих актів» скасовано дію пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31.05.2000, яким було передбачено механізм формування (обчислення визначених складових заробітної плати працюючого державного службовця) та порядок видачі довідок, а також перерахунок раніше призначених пенсій державним службовцям.

Суд вказує, що Постановою Кабінету міністрів України №865 від 31 травня 2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» в редакції що діяла з 24.04.2014 року п. 4 було передбачено що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. N 432-ІУ "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається згідно даної постанови.

Також, пунктом 5 Постановою Кабінету міністрів України №865 від 31 травня 2000 року перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

Постановою Правління пенсійного фонду України № 15-1 від 04.09.2013 року зареєстрованої в Міністерстві юстиції України від 26 вересня 2013 р. за N 1661/24193 «Про виконання рішень Окружного адміністративного суду міста Києва по справах N 2а-8893/12/2670, N 2а- 4753/09/2670» передбачена форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям.

Судом встановлено, що Постановою Кабінету міністрів України від 9 грудня 2015р. N 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» було внесено зміни до Постанови Кабінету міністрів України №865 від 31 травня 2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», а саме виключено п. 4.

Так, п. 4 Постанови Кабінету міністрів України №865 від 31 травня 2000 року було передбачено механізм визначення посадового окладу, надбавки за ранг та вислугу років надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання "заслужений", за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та премій

Однак, починаючи з 9 грудня 2015 року відсутній механізм щодо визначення вищезазначених сум, а від так, на думку суду, у Київської ОДПІ відсутні будь які правові підстави щодо заповнення даного документу.

Суд зазначає, що частиною 2 ст.19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами.

А згідно ч. 1 ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 2 КАС України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Вирішуючи спір, суд бере до уваги, що відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. Відповідачем надані суду усі необхідні докази правомірності своїх дій.

При зазначених обставинах, суд вважає позовні вимоги позивача не правомірними та такими, що не ґрунтуються на положеннях діючого законодавства, не підтверджені матеріалами справи, а тому є такими, що не підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 69-71, 94, 160 - 163, 167, 254, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, Харківський окружний адміністративний суд, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_3 до Київської об'єднаної державної податкової інспекції м. Харкова Головного управління ДФС у Харківській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-ти денний строк з дня отримання копії постанови апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції.

Постанова в повному обсязі виготовлена 25 серпня 2016 року.

Суддя А.В. Зінченко