Справа № 815/4137/16
УХВАЛА
22 серпня 2016 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Катаєва Е.В., вивчивши адміністративний позов Головного управління Держпраці в Одеській області до Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс» «Чорноморський» про застосування заходів реагування,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшов адміністративний позов Головного управління Держпраці в Одеській області Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс» «Чорноморський», у якому позивач просить застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду шляхом зобов'язання відповідача повністю зупинити виконання робіт по експлуатації пасажирського ліфту реєстр.№3476, якій розташований за адресою - місто Одеса, вул.. Ак. Глушка,буд.11/3, у зв'язку із загрозою життю та здоров'ю людей.
Справа підсудна Одеському окружному адміністративному суду.
Відповідно до вимог статей 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначаються ім'я позивача та відповідача, зміст позовних вимог згідно з ч.4,5 ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги. На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів. Суб'єкт владних повноважень при поданні позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу та третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Позивачем поданий позов не відповідає зазначеним вимогам КАС України.
У позові зазначено, що відповідно до Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 року №96, Держпраці України здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.
Наказом Державної служби України з питань праці від 04.02.2016 року № 8 затверджено Положення про Головне управління Держпраці в Одеській області, яким встановлені повноваження ГУ Держпраці в Одеській області, проте вказане Положення не надано позивачем до позовної заяви.
Відповідно до ч.1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Позивач провив перевірку 16-17.08.2016 року, за результатами якої склав акт 17.08.2016 року, що стало підставою для звернення до суду з даним позовом, але квитанція датована 1907.2016 роком,сплачена 20.07.2016 року, тобто сплата даного судового збору не пов'язана з позовом по даній справі. Позивач вказаних обставин не висвітлює.
Позивач зазначив, що підставою для проведення перевірки був нещасний випадок, що стався 14.08.2016 року при експлуатації пасажирського ліфту реєстр.№3476, внаслідок якого постраждала людина. Проте не надає жодних доказів цих обставин.
В позові та доданих до нього матеріалах відсутні будь-які докази, що спрямування заходів реагування саме на адресу відповідача, а саме знаходження на балансі відповідача вказаного ліфта, не зазначено повноважень відповідача щодо утримання вказаних ліфтів, у тому числі щодо дотримання охорони праці та безпеки.
В акті перевірки позивач посилається на те, що в паспорті відсутній регламент технічних оглядів, проте копію вказаного паспорту не надає.
Позивач зазначив, що виявлено 9 порушень, які створюють загрозу життю та здоров'ю людей, у зв'язку з чим необхідно негайно зупинити експлуатацію ліфта до проведення експертного обстеження та позачергового повного технічного огляду, однак не зазначає доказів відповідальності та наявності повноважень за вказаними обставинами позивача. Вказане стосується також зазначення в акті перевірки таких порушення як не призначення наказом ліфтерів та операторів диспетчерського зв'язку (хто саме повинен видати вказаний наказ), не обладнання ліфтів двостороннім зв'язком з диспетчерським пунктом.
Згідно ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
При таких обставинах позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.
Недоліки зазначені в ухвалі суду повинні бути усунені шляхом належно оформленого адміністративного позову та надання необхідних документів відповідно до кількості відповідачів, третіх осіб.
Керуючись ст. 105, 106, 108 КАС України, суддя,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов Головного управління Держпраці в Одеській області до Комунального підприємства «Житлово-комунальний сервіс» «Чорноморський» про застосування заходів реагування - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність в строк до 02.09.2016 року усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.
Ухвалу може бути оскаржено до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Одеського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Суддя Е.В.Катаєва