Постанова № 59909321, 23.08.2016, Маневицький районний суд Волинської області

Дата ухвалення
23.08.2016
Номер справи
164/1522/16-а
Номер документу
59909321
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Номер справи: 164/1522/16-а

Провадження по справі: 2-а/164/48/2016

Категорія: 10.3

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 серпня 2016 року Суддя Маневицького районного суду Волинської області Ониско Р.В., розглянувши адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області, ГУНП у Волинській області про спонукання провести перерахунок пенсії по втраті годувальника,-

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернулася в суд з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області, ГУНП у Волинській області про спонукання провести перерахунок пенсії по втраті годувальника.

Свій позов обгрунтовує тим, що вона учасник війни, член сімї загиблого, померлого ветерана ВВВ від поранення отриманого на фронті, вдова інваліда ВВВ 2-ї групи, яка вдруге не перебувала у шлюбі, пенсіонер органів внутрішніх справ України - отримує пенсію по втраті годувальника відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» - за загиблого, померлого чоловіка ОСОБА_2, звільненого зі служби в ОВС з посади дільничного інспектора міліції Маневицького РВВС у Волинській області 30.09.1971 року - і тому має право з 01.01.2016 року на перерахунок пенсії по втраті годувальника на підставі ч.3 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» в редакції вказаного Закону від 23.12.2015 року у зв'язку з чинною станом на 01.01.2016 року постановою КМУ № 988 від 11.11.2015 року і чинним «Порядком та умовами виплати грошового забезпечення поліцейським Національної Поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання». Однак УПФУ в Маневицькому районі Волинської області ігнорує право на перерахунок пенсії, при цьому посилається у своїй відповіді від 23.06.2016 року на те, що документи на підтвердження перерахунку пенсії подаються до УПФУ структурними підрозділами силових міністерств відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення перерахунку пенсії, затвердженого постановою ПФУ від 30.01.2007 року.

ГУНП у Волинській області у своїй відповіді від 12.07.2016 року повідомив, що будь яких розпорядчих документів до ГУНП у Волинській області не надходило, тому підстав для оформлення та направлення будь-яких документів до УПФУ в Маневицькому районі Волинської області для проведення перерахунку пенсії не має. При цьому у повідомленні зазначено, що на виконання постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 року, посадовий оклад за посадою «дільничний інспектор поліції» передбачений у розмірі 2400 гривень, оклад за спеціальним званням «капітан поліції» - 1800 гривень, надбавка за стаж служби від 22 до 25 років - 45 % посадового окладу з урахуванням окладу за спеціальним званням. Вважає відмову УПФУ в Маневицькому районі Волинської області та ГУНП у Волинській області в перерахунку пенсії неправомірною та незаконною, такою що порушує її законне право на соціальний захист та перерахунок пенсії і отримання перерахованої пенсії у більшому розмірі.

В поданій заяві позивач ОСОБА_1 просить розглянути справу без її участі.

В поданих запереченнях відповідач УПФУ в Маневицькому районі не визнає позову і посилається на те, що на даний час Пенсійний Фонд України від МВС України не отримував повідомлень про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям. Таким чином обов'язку повідомити ГУПНУ у Волинській області про проведення перерахунку пенсій військовослужбовцям та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахункам, у зв'язку з набранням чинності постанови КМУ № 988 від 11.11.2015 року у УПФУ в Маневицькому районі не виникло, оскільки перерахунок пенсії здійснюється на підставі документів, що надані уповноваженими структурними підрозділами де особа проходила службу.

Відповідач ГУНП у Волинській області посилається на те, що з приводу оформлення довідок про грошове забезпечення пенсіонерів органів внутрішніх справ для проведення перерахунку пенсій шляхом прирівнювання їх до грошового забезпечення поліцейських, до ГУНП у Волинській області будь - яких розпорядчих документів не надходило, тому підстав для оформлення та направлення до ГУ ПФУ у Волинській області будь яких документів (довідок) для проведення перерахунку пенсій не було.

З'ясувавши всі фактичні дані у справі, суд вбачає протиправність дій відповідачів в відмові позивачу в перерахунку пенсії та приходить до висновку, що позов підлягає до часткового задоволення з наступних підстав

У відповідності до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Згідно з частинами 1 та 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 КАС України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності

свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до ст. 8 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.

Згідно зі ст. 9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого: вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України; застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі і в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до ч. 1 ет. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачепих законом.

Пункт 15 розділу 11 «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ «Про національну поліцію» доповнено абзацами другим і третім такого змісту; «За колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб».

Згідно ст. 55 ЗУ «Про Національну поліцію» особи рядового і начальницького складу Національної поліції, пенсіонери органів внутрішніх справ користуються правовими і соціальними гарантіями відповідно до цього Закону.

Згідно ст. 102 ЗУ «Про Національну поліцію» пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб».

Згідно ч.3 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» в редакції вказаного Закону від 23.12.2015 року у зв'язку з чинною станом на 01.01.2016 року постановою КМУ № 988 від 11.11.2015 року - перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах встановлених законодавством для поліцейських.

Згідно ст. 43 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» - із змінами внесеними Законом № 900 - 8 від 23.12.2015 року; « у разі якщо на момент призначення або виплати пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, пенсія призначається з урахуванням таких змін та/або нововведень, а призначена пенсія підлягає невідкладному перерахунку».

Отже перерахунок пенсії позивачу повинен проводитися в порядку передбаченому п.24 постанови Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року. При цьому довідка до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області не потрібна, а лише надана інформація, адже ч.3 ст. 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» із змінами внесеними Законом № 900 - 8 від 23.12.2015 року - законодавцем не було передбачено, що такий перерахунок пенсій має бути здійснено в порядку передбаченому КМУ, зокрема за постановою КМУ № 45 від 13.02.2008 року, де вимагається довідка.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-1, 43, 51, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», постановою КМУ № 988 від 11.11.2015 року «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» п.15 розділу 11 «Прикінцеві та перехідні положення» ст..55, 66, 102 Закону України «Про національну поліцію», п.24 постанови Пенсійного фонду України №3-1 від 30.01.2007 року, ст.ст. 2, 7-11, 13, 14, 71, 86, 94, ч.2 ст.99, 158-163, 167, 186, ч.1 ст.244-2, 254 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Маневицькому районі Волинської області, ГУНП у Волинській області, про спонукання провести перерахунок пенсії по втраті годувальника - задовольнити частково.

Визнати відмову Головного управління Національної поліції у Волинській області направити інформацію до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про зміни грошового забезпечення годувальника ОСОБА_2 на виконання постанови КМ України № 988 від 11.11.2015 року, для перерахунку пенсії по втраті годувальника ОСОБА_1 з 01.01.2016 року, протиправною.

Зобов'язати Головне управління Національної поліції у Волинській області направити інформацію до Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про зміни грошового забезпечення годувальника ОСОБА_2 на виконання постанови КМ України № 988 від 11.11.2015 року, для перерахунку пенсії по втраті годувальника ОСОБА_1 з 01.01.2016 року.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Волинській області на підставі ч.3 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб», в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей"від 23.12.2015 року -провести перерахунок та виплату пенсії по втраті годувальника ОСОБА_1, з врахуванням в грошовому забезпеченні померлого годувальника розмірів грошового забезпечення, встановлених КМ України № 988 від 11.11.2015 року з 01.02.2016 року по даний час та продовжувати в подальшому нараховувати та виплачувати пенсію по втраті годувальника з урахуванням в грошовому забезпеченні складових грошового забезпечення, встановлених постановою КМ України № 988 від 11.11.2015 року.

Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційногоадміністративного суду через Маневицький районнний суд Волинської області шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Маневицького районного суду

Волинської області Р.В. Ониско