Постанова № 59890964, 08.08.2016, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.08.2016
Номер справи
807/3250/14
Номер документу
59890964
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

08 серпня 2016 рокум. Ужгород№ 807/3250/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді Скраль Т.В., суддів Гаврилко С.Є., Рейті С.І.,

при секретарі Стенавській А.М.,

за участю сторін:

позивача: Державна служба геології та надр України - представник ОСОБА_1,

відповідача: Приватне акціонерне товариство "Карпатська рудна компанія", представник - ОСОБА_2,

за участю прокурора - Фірка І.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовною заявою Державної служби геології та надр України до Приватного акціонерного товариства "Карпатська рудна компанія" про анулювання спеціального дозволу, -

В С Т А Н О В И В:

Державна служба геології та надр України (далі - позивач, Держгеонадра України) звернулась до Закарпатського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до приватного акціонерного товариства Карпатська рудна компанія (далі - відповідач, ПАТ Карпатська рудна компанія, Товариство), в якому просить анулювати спеціальний дозвіл на користування надрами №4113 від 16.03.2012 року з метою геологічного вивчення у т.ч. дослідно-промислову розробку Берегівського родовища Закарпатської області, що виданий Товариству з обмеженою відповідальністю Карпатська рудна компанія.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що 17.03.2014 року до Державної служби геології та надр України звернулась прокуратура Закарпатської області з листом № 07/1/4-109вих-14(98), щодо термінового виділення спеціаліста державного геологічного контролю для проведення спільної перевірки додержання вимог законодавства при геологічному вивченні та видобування руд золота ПАТ Карпатська рудна компанія. На підставі вищезазначеного листа Державною службою геології та надр України видано наказ від 18.03.2014 року № 77 Щодо проведення позапланових перевірок. 21.03.2014 року на підставі наказу від 18.03.2014 року № 77 ОСОБА_3 міжрегіональним територіальним відділом Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України було проведено позапланову перевірку ПАТ Карпатська рудна компанія. В результаті перевірки складено ОСОБА_4 перевірки № 02-01 /08/2014-1 З/у (54) дотримання вимог законодавства у сфері геологічного вивчення надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення (металічні руди, неметалічні корисні копалини, горючі тверді корисні копалини), яким встановлено ряд порушення норм законодавства у сфері надрокристування. ОСОБА_3 міжрегіональним територіальним відділом за наявності виявлених ОСОБА_4 перевірки від 21.03.2014 року№02-01/08/2014-13/у (54) порушень складено припис від 21.03.2014 року № 285-14/02, яким встановлено строк до 31.03.2014 року для усунення встановлених порушень вимог законодавства у сфері надрокористування. ОСОБА_3 міжрегіональним територіальним відділом Департаменту державного геологічного контролю було направлено подання від 02.04.2014 року № 329-14/02 про зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами №4113 від 16.03.2012 року. З метою недопущення протиправного використання надр, наказом від 25.04.2014 року № 132 зупинено дію спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому чисті дослідно-промислової розробки Берегівського родовища Закарпатської області № 4113 від 16.03.2012, наданого ПАТ Карпатська рудна компанія. Держгеонадра України листом від 08.05.2014 року № 6527/02/14-14 повідомило позивача про зупинення дії спеціального дозволу та надали строк на усунення порушення, що призвели до зупинення дії такого дозволу - 30 днів з моменту відправлення повідомлення. У зв'язку з тим, що станом на 07.06.2014 року ПАТ Карпатська рудна компанія не надано матеріалів, які підтверджують факт усунення в повному обсязі порушень вимог законодавства у сфері надрокористування, ОСОБА_3 міжрегіональним територіальним відділом Департаменту державного геологічного контролю було направлено подання № 647-14/02 від 24.07.2014 року про анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 4113 від 16.03.2012 року, що, як зазначає позивач, згідно частини 2 статті 26 Кодексу України про надра стало підставою для звернення до суду із даним позовом. Просить задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала з підстав викладених в позовній заяві, просила суд такий задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача проти позову заперечував, до суду надав письмові заперечення позиція яких збігається з викладеною у судовому засідання, де зазначив, що підстави для припинення дії спеціального дозволу на користування надрами в судовому порядку відсутні. Просив суд відмовити у задоволенні адміністративного позову повністю.

Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив суд такі задовольнити.

Виклад обставин справи.

16.03.2012 року ПАТ Карпатська рудна компанія(код 38241969) надано спеціальний дозвіл на користування надрами Берегівського родовища з метою геологічного вивчення у т.ч. дослідно-промислову розробку Берегівського родовища Закарпатської області.

07.12.2012 року між Державною службою геології та надр України та ТОВ Карпатська рудна компанія укладена угода № 4113 про умови користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки корисних копалин на Берегівському золото-поліметалічному родовищі, (а.с.10-15).

Прокуратура Закарпатської області звернулась до Державної служби геології та надр України з листом від 17 березня 2014 року за №07/1/4-109вих-14 (98), відповідно до якого просила терміново виділити спеціаліста державного геологічного контролю для проведення спільної перевірки додержання вимог законодавства при геологічному вивченні та видобуванні руд золота ТОВ Карпатська рудна компанія ТОВ ОСОБА_3 геолого-розвідувальна компанія і ТОВ Сауляк (а.с.23).

На підставі вищевказаного листа Державною службою геології та надр України видано наказ від 18.03.2014 року № 77 «Щодо проведення позапланових перевірок» (а.с.24).

Так, позивачем було надіслано ТОВ Карпатська рудна компанія направлення на проведення перевірки від 18.03.2014 року за №270-14/02, яке останнє отримало 20.03.2014 року, про що свідчить власний підпис заступника директора товариства, (а.с.25).

21.03.2014 року на підставі наказу від 18.03.2014 року № 77 ОСОБА_3 міжрегіональним територіальним відділом Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України було проведено позапланову перевірку ПАТ Карпатська рудна компанія.

За результатами перевірки було складено ОСОБА_4 перевірки № 02-01/08/2014-13/у (54) від 21.03.2014 року дотримання вимог законодавства у сфері геологічного вивчення надр, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин загальнодержавного значення (металічні руди, неметалічні корисні копалини, горю тверді корисні копалини), яким встановлено ряд порушення норм законодавства у сфері надрокристування, (а.с.26-34), а саме:

1. Відсутній оригінал Угоди про умови користування надрами, що містить програму робіт, чим порушено вимоги п. 5 ч. 2 ст. 24 КУ № 132/94, ГЖМУ№615.

2. Не переоформлений спеціальний дозвіл на користування надрами № 4113 від 16.03.2012 року у звязку зі зміною юридичної адреси надрокористувача (місце знаходження надрокористувача з спеціальним дозволом на користування надрами: будинок, 54, проспект Повітрофлотський, м. Київ, 03151, місце знаходження надрокористувача за статутом: будинок, 10, проспект Геологів, м. Берегове, Закарпатська область, 90202), чим порушено вимоги ст. 16 КУ № 132/94, ст. 41 ЗУ № 2806, п.п.16, п. 22 ПКМУ № 615.

3. Не виконується п. 8 особливих умов спеціального дозволу на користування надрами № 4113 від 16.03.2012 року, п. 5.3 Угоди про умови користування нарами з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки корисних копалин на Берегівському золото-поліметалічному родовищі №4113 від 16 березня 2012 року та п. 2 Програми робіт з метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промислової розробки родовищ корисних копалин золото-поліметалічних руд ділянки Берегівського родовища Закарпатської обл. (не проводиться моніторинг та наукове супроводження виконання особливих умов користування надрами передбачених Дозволом та цією Угодою спеціалізованими державними геологічними підприємствами, установами та організаціями, згідно з абзацом третім пункту 26 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2011 року №615.

4. Не виконується п. 6 особливих умов спеціального дозволу на користування надрами № 4113 від 16.03.2012 року, а саме на протязі одного місяця після отримання спеціального дозволу зареєструвати форму 3-гр у ДНВП Геоінформ України, чим порушено вимоги п. 5 ч.2 ст. 24 КУ № 132/94, п. 22 ПКМУ № 615.

5. Не виконується ст. 7.1. Угоди про умови користування надра № 4113 від 16.03.2012 року в частині щорічного інформування Держгеонадр України щодо стану виконання робіт, чим порушено вимоги ст. 16 КУ № 132/94, ст. 41 ЗУ № 2806, п.п. 16, 22 ПКМУ № 615.

6. Відсутні матеріали про виконання п. 4 Програми робіт з метою геологічного вивчення метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промисловою розробкою золото-поліметалічних руд ділянки Берегівського родовища Закарпатської обл., а саме не розпочато буріння пошукових свердловин: встановлення загальних закономірностей геологічної будови родовища, визнання перспектив ліцензійно площі. Встановлення прогнозних ресурсів корисних копалин (12000 п.м). Термін виконання березень 2013-червень 2015. чим порушено вимоги п. 5 ч.2 ст. 24 КУ № 132/94, п. 22 ПКМУ № 615.

7. Відсутні матеріали про виконання п. 5 Програми робіт з метою геологічного вивчення метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промисловою розробкою золото-поліметалічних руд ділянки Берегівського родовища Закарпатської обл., а саме не розпочато комплекс георозвідуавльних робіт геологічного обслуговування бурових робіт, відбір проб із керну свердловин, гідрогеологічні дослідження (термін виконання березень 2013-липень 2016), чим порушено вимоги п. 5 ч.2 ст. 24 КУ № 132/94, п. 22 ПКМУ №615.

8. Відсутні матеріали про виконання п. 8 Програми робіт з метою геологічного вивчення метою геологічного вивчення, у тому числі дослідно-промисловою розробкою золото-поліметалічних руд ділянки Берегівського родовища Закарпатської обл., а саме не розпочато лабораторні роботи: проведення фізико-механічних досліджень кернових проб за повною і скороченою програмами, випробування сировини, петрографічні хімічні і спектральні аналізи. Радіаційно-гігієнічна оцінка сировини (термін виконання березень 2013-січень 2017р.), чим порушено вимоги п. 5 ч.2 ст. 24 КУ № 132/94, п. 22 ПКМУ №615.

ОСОБА_4 перевірки підписано заступником директора ПАТ Карпатська рудна компанія ОСОБА_2.

Так, за результатами планової перевірки відповідача ОСОБА_3 міжрегіональним територіальним відділом складено припис від 21.03.2014 року № 285-14/02, яким встановлено строк до 31.03.2014 року для усунення встановлених порушень вимог законодавства у сфері надрокористування, (а.с.35-36). Припис отримано відповідачем 21.03.2014 року.

ОСОБА_3 міжрегіональним територіальним відділом Департаменту державного геологічного контролю було направлено подання від 02.04.2014 року № 329-14/02 про зупинення дії спеціального дозволу на користування надрами №4113 від 16.03.2012 року (а.с.37-39). У поданні зазначено, що станом на 01.04.2014 року відповідачем не надано матеріалів, які б підтверджували факт усунення в повному обсязі порушень вимог законодавства у сфері надрокористування, а саме: п/п 1. не усунено, п/п 2. частково усунено, п/п 3. частково усунено, п/п 4. усунено, п/п 5. усунено, п/п 6. не усунено, п/п 7. не усунено, п/п 8. не усунено.

Так, наказом Державної служби геології та надр України від 25.04.2014 року № 132 зупинено дію спеціального дозволу на користування надрами з метою геологічного вивчення, у тому чисті дослідно-промислової розробки Берегівського родовища Закарпатської області № 4113 від 16.03.2012 року, наданого ПАТ Карпатська рудна компанія (а.с.40).

Держгеонадра України листом від 08.05.2014 року № 6527/02/14-14 повідомило відповідача про зупинення дії спеціального дозволу та надали строк на усунення порушення, що призвели до зупинення дії такого дозволу - 30 днів з моменту відправлення повідомлення (а.с.42).

У звязку з тим, що станом на 07.06.2014 року ПАТ «Карпатська рудна компанія» не надано матеріалів, які підтверджують факт усунення в повному обсязі порушень вимог законодавства у сфері надрокористування, ОСОБА_3 міжрегіональним територіальним відділом Департаменту державного геологічного контролю було направлено подання № 647-14/02 від 24.07.2014 року про анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 4113 від 16.03.2012 року.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.

Суд при вирішенні даного спору, керувався наступним.

Спірні правовідносини в даній адміністративній справі регулюються Кодексом України про надра, Порядком надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 615 від 30.05.2011 року (далі Порядок).

Згідно п. 23 Порядку, право користування надрами припиняється з підстав та у порядку, передбаченому Кодексом України про надра та Законом України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".

Статтею 26 Кодексу України про надра визначені підстави для припинення права користування надрами.

Так, право користування надрами припиняється у разі:

1) якщо відпала потреба у користуванні надрами;

2) закінчення встановленого строку користування надрами;

3) припинення діяльності користувачів надр, яким їх було надано у користування;

4) користування надрами з застосуванням методів і способів, що негативно впливають на стан надр, призводять до забруднення навколишнього природного середовища або шкідливих наслідків для здоров'я населення;

5) використання надр не для тієї мети, для якої їх було надано, порушення інших вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр;

6) якщо користувач без поважних причин протягом двох років, а для нафтогазоперспективних площ та родовищ нафти та газу - 180 календарних днів не приступив до користування надрами;

7) вилучення у встановленому законодавством порядку наданої у користування ділянки надр.

Право користування надрами припиняється органом, який надав надра у користування, а у випадках, передбачених пунктами 4, 5, 6 цієї статті, у разі незгоди користувачів, - у судовому порядку. При цьому питання про припинення права користування земельною ділянкою вирішується у встановленому земельним законодавством порядку.

Законодавством України можуть бути передбачені й інші випадки припинення права користування надрами (ч. 3 ст. 26 Кодексу України про надра).

Надаючи оцінку законності подання Державної служби геології та надр України про анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 4113 від 16.03.2012 року, суд вважає за необхідне врахувати наступні обставини та положення законодавства.

Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Питання надання спеціальних дозволів на користування надрами (далі - дозволи) у межах території України, її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, а також процедуру продовження строку дії, переоформлення, видачі дубліката, зупинення дії чи анулювання дозволу та внесення до нього змін регулює Порядок надання спеціальних дозволів на користування надрами, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 р. № 615 (далі - Порядок № 615).

За приписами пункту 22 Порядку № 615 дія дозволу може бути зупинена органом з питань надання дозволу безпосередньо або за поданням органів державного гірничого та санітарно-епідеміологічного нагляду, державного геологічного і екологічного контролю, органів місцевого самоврядування, органів державної податкової служби, зокрема, у разі: 1) порушення надрокористувачем умов користування надрами, передбачених дозволом або угодою про умови користування ділянкою надр; … 5) порушення надрокористувачем вимог законодавства у сфері надрокористування та охорони навколишнього природного середовища;… 8) невиконання в установлений строк приписів уповноважених органів щодо усунення порушень законодавства у сфері надрокористування.

Згідно із пунктом 23 Порядку № 615 право користування надрами припиняється органом з питань надання дозволу безпосередньо або за поданням органів державного гірничого та санітарно-епідеміологічного нагляду, державного геологічного і екологічного контролю, органів місцевого самоврядування, органів державної податкової служби у разі, зокрема, невжиття надрокористувачем заходів для усунення причин зупинення дії дозволу в установлений строк.

Припинення права користування надрами здійснюється шляхом прийняття Держгеонадрами наказу, а Радою міністрів Автономної Республіки Крим - розпорядження про анулювання дозволу.

Отже, право користування надрами припиняється органом, який надав надра у користування, самостійно або у судовому порядку. Державна служба геології та надр України має право у випадках, передбачених п.п.1, 2, 3, 7 ч. 1 ст. 26 Кодексу України про надра самостійно припинити права користування надрами шляхом видачі наказу про анулювання дозволу, а у випадках, передбачених п.п. 4, 5, 6 цієї статті, у разі незгоди користувачів, це право припиняється виключно у судовому порядку.

Тобто, в судовому порядку право користування надрами припиняється лише у випадках:

- якщо користування надрами із застосуванням методів і способів, що негативно впливають на стан надр, призводять до забруднення навколишнього природного середовища або шкідливих наслідків для здоровя населення;

- якщо використання надр не для тієї мети, для якої їх було надано, порушення інших вимог, передбачених спеціальним дозволом на користування ділянкою надр;

- якщо користувач без поважних причин протягом двох років, а для нафтогазоперспективних площ та родовищ нафти та газу - 180 календарних днів не приступив до користування надрами - у разі незгоди користувачів.

Так, розглядаючи спір щодо законності подання Державної служби геології та надр України на анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 4113 від 16.03.2012 р. судом встановлено, що зазначений позов зумовлений невиконанням ПАТ Карпатська рудна компанія припису Державної служби геології та надр України від 21.03.2014 року № 285-14/02, яким встановлені ряд порушень.

Як було зазначено судом вище, припис від 21.03.2014 року № 285-14/02 містить перелік порушень, що допущені ТОВ Карпатська рудна компанія.

Факт наявності порушень, викладених у приписі від 21.03.2014 року № 285-14/02 досліджувався судом у справі № 807/1689/14.

Так, постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 11 червня 2014 року в адміністративній справі №807/1689/14 за позовом ПАТ Карпатська рудна компанія до Державної служби геології та надр України про визнання протиправним та скасування приписів ОСОБА_3 міжрегіонального територіального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України від 21.03.2014 року №285-14/02 та від 21.03.2014 року №284-14/02 позовні вимоги було задоволено частково. Визнано протиправними та скасовано п.п. 4, 5, 6, 7, 8 припису ОСОБА_3 міжрегіонального територіального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України від 21.03.2014 року №285-14/02.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 20.01.2016 року апеляційні скарги Державної служби геології та надр України, ПАТ Карпатська рудна компанія, прокуратури Закарпатської області на постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 11.06.2014 року по справі №807/1689/14 залишені без задоволення, а постанова Закарпатського окружного адміністративного суду від 11.06.2014 року без змін.

Відповідно до частини 1 статті 72 КАС України обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Щодо порушення визначеного п/п 1. припису від 21.03.2014 року №285-14/02, суд зазначає наступне.

Пункт 5 частини 2 статті 24 Кодексу про надра України користувачі надр зобов'язані, зокрема виконувати інші вимоги щодо користування надрами, встановлені законодавством України та угодою про розподіл продукції.

Як встановлено судом, перевірка контролюючим органом проводилася позапланова під час перевірки відповідач не зміг надати оригінал Угоди про умови користування надрами.

Однак, як слідує із матеріалів справи наданих позивачем, така угода була наявна, в тому числі в Державній службі геології та надр України № 4113, від 07 грудня 2012 року ( а.с.10)

Суд переконаний, що відсутність оригіналу Угоди про умови користування надрами при його наявності та дійсності до початку переревірки не може відноситися до порушень норм законодавства про надра, та не може бути підставою для анулювання спеціального дозволу.

Щодо порушення зазначеного в п/п 2. припису, суд зазначає наступне.

Протоколом установчих зборів ПрАТ Карпатська рудна компанія від 17.02.2014 р. № 1 було засновано юридичну особу - Приватне акціонерне товариство Карпатська рудна компанія шляхом реорганізації (перетворення) зі статутним капіталом у розмірі, що дорівнює розміру статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю Карпатська рудна компанія. Було визначено місцезнаходження ПрАТ Карпатська рудна компанія: 90202, Закарпатська область, м. Берегово, проспект Геологів, б. 10. Згідно виписки з ЄДР датою проведення державної реєстрації юридичної особи, яка утворена в результаті перетворення є 13.03.2014 р.

27.03.2014р. ПрАТ Карпатська рудна компанія надіслало до Державної служби геології та надр України заяву із доданими документами стосовно внесення змін до спеціального дозволу.

Згідно з п.п. 1 п. 17 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.05.2011 р. № 615, внесення змін до дозволу здійснюється на підставі заяви та поданих надрокористувачем документів у разі, зокрема, правонаступництва юридичної особи (надрокористувача) в результаті реорганізації. При цьому, вказаних нормативний акт не містить у собі строки, в які надрокористувач повинен надіслати відповідну заяву для внесення змін.

Постановою Закарпатського окружного адміністративного суду від 06.10.2015 року залишеної без змін Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 08.12.2015 року позовні вимоги ПрАТ Карпатська рудна компанія до Державної служби геології та надр України задоволено частково: визнано протиправною бездіяльність Державної служби геології та надр України стосовно нездійснення розгляду заяви та документів, поданих ПрАТ "Карпатська рудна компанія" стосовно внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами від 16.03.2012 р. № 4113 на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку золото-поліметалічних руд ділянки Берегівського родовища; зобовязано Державну службу геології та надр України повторно розглянути заяву та документи про внесення змін до спеціального дозволу на користування надрами Приватного акціонерного товариства Карпатська рудна компанія від 16.03.2012 р. № 4113 на геологічне вивчення, у тому числі дослідно-промислову розробку золото-поліметалічних руд ділянки Берегівського родовища і прийняти відповідне рішення.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 30.03.2016 року постанову Закарпатського окружного адміністративного суду від 06.10.2015 року та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 08.12.2015 року залишено без змін.

Окрім того, в Поданні ОСОБА_3 міжрегіонального територіального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України від 24.07.2014р. №647-14/02 на анулювання спеціального дозволу на користування надрами №4113 від 16.03.201 року - зазначено, що даний пункт порушення - частково усунено.

Відтак, таке порушення також не може слугувати підставою для анулювання спеціального дозволу на користування надрами.

Стосовно відсутності договору на моніторинг та наукове супроводження особливих умов користування надрами, суд зазначає наступне.

Судом встановлено, що 18 листопада 2013 року між Товариством з обмеженою відповідальністю ОСОБА_3 геолого-розвідувальна компанія та спеціалізованим державним геологічним підприємством Казенним підприємством Кіровгеологія, був укладений Договір за № 259 із складання програми робіт і кошторисно-фінансового розрахунку по проведенню моніторингу та наукового супроводження геологічного вивчення в тому числі ДПР золото-поліметалічних руд Квасівського рудного поля, що розташоване в Берегівському районі Закарпатської області (спеціальний дозвіл на користування надрами №4112 від 16.03.2012 р. Даний договір між підприємствами був виконаний в повному обсязі.

Також, між ТОВ ОСОБА_3 геолого-розвідувальна компанія та КП Кіровгеологія було укладено договір № 259м від 31 березня 2014 року про проведення моніторингу та наукового супроводження виконання особливих умов користування надрами. Моніторинг та наукове супроводження надрокористування виконується, згідно вказаного вище договору.

Також, в Поданні ОСОБА_3 міжрегіонального територіального відділу Департаменту державного геологічного контролю Державної служби геології та надр України від 24.07.2014р. №647-14/02 на анулювання спеціального дозволу на користування надрами №4112 від 16.03.2012 року - зазначено, що даний пункт порушення - частково усунено.

З огляду на встановлені судом фактичні обставини справи та докази, представлені сторонами на підтвердження обставин, якими вони обґрунтовують свої вимоги та заперечення, положення нормативно - правових актів, суд приходить до висновку про відсутність в матеріалах справи обєктивної та достатньої інформації про неналежне використання права, використання надр не для тієї мети, для якої їх було надано, порушення строків виконання певних робіт тощо, суд приходить до висновку, що зазначені в статті 26 Кодексу України «Про надра», статті 4-1 Закону України № 2806 підстави не дають в даному випадку право суду анулювати спеціальний дозвіл.

Відтак, суд вважає безпідставним позов Державної служби геології та надр України про анулювання спеціального дозволу на користування надрами № 4113 від 16.03.2012 р.

Частиною 1 статті 9 КАС України визначено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За таких обставин, системно проаналізувавши норми законодавства, надавши оцінку наявним у справі доказам, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.

У звязку з відмовою в задоволені позову, відсутні підстави для повернення судових витрат.

Керуючись ст. ст. 69-72, 158-163, 167 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні позовних вимог Державної служби геології та надр України до Приватного акціонерного товариства "Карпатська рудна компанія" про анулювання спеціального дозволу - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.

Головуючий суддя Судді ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_7