ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
_____________
УХВАЛА
"18" серпня 2016 р.Справа № 922/605/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Усатого В.О.
при секретарі судового засідання Мазуренко А.О.
за участю сторін:
представника Центральної ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області - ОСОБА_1, дов. від 10.05.2016 р.
представника ліквідатора - ОСОБА_2, дов. від 16.05.2016 р.
розглянувши
По справі за заявою ПАТ "Харківський завод Гідропривід" м. Харків
до ПАТ "Харківський завод Гідропривід" м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Харківської області від 04 березня 2015 року боржника - ПАТ "Харківський завод Гідропривід" м. Харків визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором по справі призначено голову ліквідаційної комісії ОСОБА_3
До суду від Західної ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області надійшла заява (вх. № 7379 від 03.03.2016 р.) з грошовими вимогами до боржника в сумі 184849,04 грн.
Розпорядженням в.о. начальника відділу кадрової роботи та державної служби Двавіда у зв'язку з закінченням повноважень судді Дзюби О.А. призначено повторний автоматичний розподіл справи.
Відповідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями для розгляду даної справи визначено суддю Усатого В.О.
Розглянувши надану заяву, суд зазначає наступне.
Відповідно дост.38 Закону, вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі.
В п.29 Інформаційного листа ВГСУ від 28.03.2016р. № 01-06/606/2013 зазначено, що після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом поточні вимоги (грошові вимоги, що виникли під час проведення процедур банкрутства), стають конкурсними вимогами та можуть бути заявлені згідно з частиною першою статті 38 Закону. Заяви з такими грошовими вимогами надсилаються кредиторами безпосередньо до господарського суду, який призначає їх до розгляду в судовому засіданні. Відповідно до Закону України "Про судовий збір" зазначені заяви оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону.
Відповідно до ч.3 ст.23 Закону, до заяви в обовязковому порядку додаються докази сплати судового збору, докази надсилання копії заяви боржнику і розпоряднику майна, а також документи, які підтверджують грошові вимоги до боржника.
Згідно ч. 1 ст. 24 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у разі якщо заяву конкурсного кредитора подано без дотримання вимог частини третьої статті 23 цього Закону, господарський суд письмово повідомляє заявника про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобовязаний їх усунути.
Із наданої Західної ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області заяви х грошовими вимогами до боржника вбачається, що нею не додано до заяви доказів сплати судового збору.
Враховуючи ненадання податковою інспекцією доказів сплати судового збору, суд зобовязав Західну ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області усунути вказані недоліки заяви в строк до 21.04.2016 р.
19.04.2016 р. до суду від Західної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області надійшли докази сплати судового збору, у зв"язку з чим заява Західної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області з грошовими вимогами до боржника вважається поданою 03.03.2016 р. та була призначена до розгляду в судовому засіданні 17.05.2016 р.
В судовому засіданні 17.05.2016 р. представник податкової інспекції зазначив, що ці грошові вимоги складаються з земельного податку та просив їх визнати та включити до реєстру вимог кредиторів.
Представник ліквідатора письмового результату розгляду вимог податкової інспекції не надала, проте повідомила, що вимоги визнаються.
Проте, дослідивши заяву Західної ОДПІ м.Харкова ГУ ДФС у Харківській області, суд дійшов висновку відкласти її розгляд для необхідності отримання від ліквідатора результату розгляду вимог податкової інспекції та від заявника обґрунтування заявлення вимог, які виникли після визнання боржника банкрутом.
В судовому засіданні 21.06.16р. представник ліквідатора надав усні пояснення, проте вимог суду не виконав та докази розгляду заяви Західної ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області не представив.
Врахувавши викладене, суд дійшов висновку відкласти розгляд заяви Західної ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області (вх. № 7379 від 03.03.2016 р.) з грошовими вимогами до боржника на 09.08.2016 р. та зобов'язав ліквідатора надати суду письмові докази розгляду вказаної заяви, а заявника надати розрахунок заборгованості помісячно.
В судове засідання 09.08.2016 р. ліквідатор не з"явився, доказів розгляду вимог Західної ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області (вх. № 7379 від 03.03.2016 р.) не надав, причин неявки не повідомив.
Представник Західної ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області з"явилася в судове засідання, проте розрахунку заборгованості помісячно не надала, усно не пояснила.
Враховуючи необхідність отримання витребуваних документів, суд відклав розгляд заяви на 18.08.2016 р. та попередив Західну ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області та ліквідатора про відповідальність за невиконання вимог суду.
В судовому засіданні 18.08.2016 р. представник податкової інспекції надала розрахунок заборгованості, з якого вбачається, що вимоги в сумі 184849,04 грн. виникли з 30.10.2015 р. по 30.01.2016 р.
Представник ліквідатора зазначила, що вимоги кредитора визнані ліквідатором в повному обсязі.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши надані документи. суд зазначає наступне.
Статтею 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (далі Закон), визначено поняття кредитора юридична або фізична особа, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобовязань до боржника; конкурсні кредитори кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.
Із дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури згідно з частиною 1 статті 38 Закону господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції, строк виконання всіх грошових зобовязань банкрута вважається таким, що настав, не виникає жодних додаткових зобовязань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обовязкових платежів)), крім витрат, безпосередньо повязаних із здійсненням ліквідаційної процедури, припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута, вимоги за зобовязаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть предявлятися тільки в межах ліквідаційної процедури.
У межах повноважень, визначених частиною 2 статті 41 Закону, ліквідатор заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобовязаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими та заявлені кредитором у межах строку ліквідаційної процедури, передбаченого частиною 1 статті 37 Закону.
Отже, зазначеними нормами Закону законодавець чітко визначив, що поточні вимоги кредитора це неоплачені боржником вимоги, які виникли в процедурах банкрутства, за період після порушення господарським судом провадження у справі про банкрутство і до винесення постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора.
Із заяви Західної ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області про визнання поточних вимог вбачається, що заборгованість в сумі 184849,04 грн. виникла с 30.10.2015 р. по 30.01.2016 р., тобто, після визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора.
Таким чином, вимоги податкової інспекції не мають характеру поточних у розумінні статті 1 Закону, оскільки були заявлені після введення ліквідаційної процедури, під час якої не виникає будь-яких нових зобовязань, у зв"язку з чим суд відхиляє їх.
Керуючись ст.ст. 1, 23, 24, 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
Відмовити Західній ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області в задоволенні заяви (вх. № 7379 від 03.03.2016 р.) з грошовими вимогами до боржника.
Відхилити грошові вимоги Західній ОДПІ ГУ ДФС у Харківській області в сумі 184849,04 грн.
Ухвалу направити заявнику, ліквідатору.
Суддя Усатий В.О.