ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Гурін Д.М.
Суддя-доповідач:Моніч Б.С.
УХВАЛА
іменем України
"15" серпня 2016 р. Справа № 806/1218/16
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Моніча Б.С.
суддів: Жизневської А.В.
Котік Т.С.,
за участю секретаря судового засідання Єрикалової О.О.,
сторін та їх представників:
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Житомирської обласної ради на ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду від "12" липня 2016 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз медицини та технології" до Житомирської обласної ради, третя особа: Комунальна установа " Обласна база спеціального медичного постачання " Житомирської обласної ради визнання протиправним і скасування рішення ,
ВСТАНОВИВ:
У липні 2016 року позивач звернувся до суду з позовом до Житомирської обласної ради, в якому просив;
- визнати протиправними та скасування рішень Житомирської обласної ради №278 від 19.05.2016 року, четвертої сесії VII скликання, "Про припинення діяльності Комунальної установи "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради шляхом ліквідації"
- визнати протиправними та скасування рішень Житомирської обласної ради №279 від 19.05.2016 року, четвертої сесії VII скликання "Про створення Комунальної установи "База спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради".
Також було заявлено клопотання щодо вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення виконання рішень Житомирської обласної ради №278 від 19.05.2016 року "Про припинення діяльності Комунальної установи "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради шляхом ліквідації" та №279 від 19.05.2016 року, четвертої сесії VII скликання "Про створення Комунальної установи "База спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради".
Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 12.07.2016 року клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз медицини та технології" про забезпечення позову задоволено частково.
Зупинено виконання рішення Житомирської обласної ради №278 від 19.05.2016 року "Про припинення діяльності Комунальної установи "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради шляхом ліквідації" до набрання законної сили судовим рішенням, прийнятим після закінчення судового розгляду даної справи.
У задоволенні решти вимог клопотання про забезпечення позову відмовлено.
Відповідач, не погоджуючись з прийнятим рішенням суду, звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду про забезпечення позову від 12.07.2016 року в частині задоволення клопотання позивача про зупинення виконання рішення обласної ради від 19 травня 2016 року №278 "Про припинення діяльності Комунальної установи "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради шляхом ліквідації" і постановити нову ухвалу про відмову у задоволенні клопотання про забезпечення позову у повному обсязі.
Заслухавши доповідь судді-доповідача стосовно обставин, необхідних для прийняття рішення судом апеляційної інстанції, перевіривши і обговоривши доводи апеляційної скарги, правильність правової оцінки обставин справи та застосування судом першої інстанції зокрема норм процесуального права, колегія суддів вважає, що скарга не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Згідно ч.1 ст.117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Згідно ч.3 ст.117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.
За змістом частин третьої та четвертої статті 117 КАС України забезпечення позову в адміністративних справах допускається лише у двох формах: 1) зупинення дії рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються; 2) заборони вчиняти певні дії. Наведений перелік підстав забезпечення позову є вичерпним.
В ухвалі про забезпечення позову суд повинен навести мотиви, з яких він дійшов висновку про існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також вказати ознаки, які свідчать про очевидність протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Судом першої інстанції зазначені вимоги законодавства дотримані, ухвала за наслідками розгляду клопотання прийнята урахуванням всіх необхідних обставин справи.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням Господарського суду Житомирської області від 28 липня 2015 року у справі №906/1072/15 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз медицини та технології" до Комунальної установи "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради про стягнення 11 366 246,98 грн. позов задоволено частково, стягнуто з Комунальної установи "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Союз медицини та технології" 4 655 000 грн. 00 коп. основного боргу, 351 229 грн. 32 коп. річних, 3 531 690 грн. 67 коп. інфляційних, 343 577 грн. 26 коп. пені, 57 104 грн. 15 коп. витрат по оплаті судового збору.
Судове рішення набрало законної сили 11 серпня 2015 року і на його виконання Господарським судом Житомирської області виданий наказ №906/1072/15 від 17 серпня 2015 року.
12 січня 2016 року постановою державного виконавця у виконавчому провадженні ВП №48576779 накладено арешт на все майно Комунальної установи "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради.
Незважаючи на це, 8 квітня 2016 року розпорядженням голови Житомирської обласної ради №105-Г надано дозвіл на передачу автомобіля САЗ 35-07 з балансу Комунальної установи "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради на баланс Комунальної установи "Володарсько-Волинський психоневрологічний інтернат" Житомирської обласної ради. Актом приймання передачі автомобіля від 14 червня 2016 року оформлено передачу майна відповідно до розпорядження №105-Г від 8 квітня 2016 року.
17 червня 2016 року Прокуратура Житомирської області подала апеляційну скаргу на рішення Господарського суду Житомирської області від 28 липня 2015 року у справі №906/1072/15 в частині стягнення пені, інфляційних та 3% річних. В частині основного боргу апеляційна скарга не подавалася.
Наведені обставини справи свідчать про наявність реальної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, а також про те, що для їх відновлення позивачу необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, тому суд першої інстанції обґрунтовано прийшов до висновку про необхідність задоволення клопотання про забезпечення позову в частині зупинення виконання рішення Житомирської обласної ради №278 від 19 травня 2016 року, четвертої сесії VII скликання, "Про припинення діяльності Комунальної установи Обласна база спеціального медичного постачання Житомирської обласної ради шляхом ліквідації" до набрання законної сили судовим рішенням, прийнятим після закінчення судового розгляду даної справи.
Матеріали справи свідчать, що незважаючи на наявність боргу перед позивачем збоку підприємства "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради, перебування майна "Обласна база спеціального медичного постачання" Житомирської обласної ради під арештом Житомирською обласною радою здійснюються дії спрямовані на відчуження майна, що може мати своїм наслідком порушення прав позивача через неможливість погашення боргу.
Доводи апеляційної скарги цих висновків суду не спростовують.
З огляду на все вищевикладене, колегія суддів суду апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції щодо задоволення клопотання.
Оскільки судом першої інстанції вірно встановлено обставини справи, правильно по суті вирішено клопотання з додержанням норм матеріального і процесуального права, відповідно до ст.200 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а ухвалу суду - без змін.
Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Житомирської обласної ради залишити без задоволення, ухвалу Житомирського окружного адміністративного суду від "12" липня 2016 р. без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та оскарженню не підлягає. як така , що не перешкоджає подальшому роозгляду справи.
Головуючий суддя Б.С. Моніч
судді: А.В. Жизневська
Т.С. Котік
Повний текст судового рішення виготовлено "22" серпня 2016 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу: Товариство з обмеженою відповідальністю "Союз медицини та технології" Московський проспект, 21,м.Київ,04655
3- відповідачу: Житомирська обласна рада майдан ім. С.П. Корольова, 1,м. Житомир,10014
4-третій особі: Комунальна установа " Обласна база спеціального медичного постачання " Житомирської обласної ради - вул.Комерційна,2,м.Житомимр,10019,