ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 819/814/16
10 серпня 2016 року Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:
головуючої судді Подлісної І.М.
при секретарі судового засіданні Павловському Ю.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу Козівського об`єднанного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області до Колективного сільськогосподарського підприємства "Зарудянський" про відшкодування витрат по виплаті та доставці пенсій, -
ВСТАНОВИВ:
До Тернопільського окружного адміністративного суду звернулося Козівське об`єднанне управління Пенсійного фонду України Тернопільської області з адміністративним позовом до Колективного сільськогосподарського підприємства "Зарудянський" про відшкодування витрат по виплаті та доставці пенсій.
19 липня 2016 року Тернопільським окружним адміністративним судом винесено ухвалу про відкриття провадження в адміністративній справі.
Судом встановлено, що провадження в даній адміністративній справі було відкрито за позовною заявою, яка не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) та містить такі недоліки.
Відповідно до частини третьої статті 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Як вбачається з матеріалів справи при зверненні до Тернопільського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом позивачем не було сплачено судовий збір за подання позовної заяви з вимогою майнового характеру.
Пунктом 2 розділу ІІ Прикінцеві положення Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22 травня 2015 року № 484-VIII, який набрав чинності 01 вересня 2015 року, передбачено Кабінету Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Крім того, як слідує із постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23 січня 2015 року № 2 "Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір", якою доведено до відома суддів апеляційних, окружних адміністративних судів та місцевих загальних судів довідку про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами положень Закону України "Про судовий збір", якщо бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
З урахуванням наведеного, відсутні підстави для звільнення позивача від сплати судового збору.
Позовна заява не відповідає вимогам частини 3 статті 106 КАС України, відповідно до якої додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону визначено, що ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати; немайнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" від 25.12.2015 року № 928-19 з 01 січня 2016 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі 1378 грн. 00 коп.
Як вбачається із матеріалів позовної заяви, позивачем заявлено одну позовну вимогу майнового характеру. Відтак, позивачу слід сплатити судовий збір за подання до суду позовної заяви у розмірі 1378 грн. 00 копійок.
За подання адміністративного позову до Тернопільського окружного адміністративного суду судовий збір слід сплачувати за такими платіжними реквізитами:
отримувач коштів УДКСУ у місті Тернополі,
код отримувача 37977726,
банк отримувача ГУДКСУ у Тернопільській області,
код банку отримувача 838012,
рахунок отримувача 31216206784002,
код класифікації доходів бюджету 22030001.
Згідно ч. 1 ст.108 КАС України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюють строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулась із позовною заявою.
За наведених обставин, суд приходить до переконання, що позовну заяву Козівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області слід залишити без руху, надавши позивачу час для усунення недоліків позовної заяви, шляхом долучення оригіналу відповідного документу про сплату судового збору у визначеному законом розмірі.
З урахуванням викладеного, керуючись ч. 3 ст. 106, ч.1 ст.108, п.7 ч.1 ст. 155 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Козівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України Тернопільської області до Колективного сільськогосподарського підприємства "Зарудянський" про відшкодування витрат по виплаті та доставці пенсій - залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 22 серпня 2016 року.
У випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде залишена без розгляду на підставі пункту 7 частини першої статті 155 КАС України.
Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Подлісна І.М.
Копія вірна
Суддя Подлісна І.М.