МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про заміну неналежної сторони
18.08.2016 р. № 814/1027/16
Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Князєва В.С., за участю секретаря судового засідання Єрзікова О.М.,
від позивача: Травянко Л.В. довіреність № 4307 від 27.07.16;
від відповідача 1: Єнтіс М.Є. довіреність № 8/16 від 02.07.16;
від відповідача 2: не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовомДержавного підприємства "Адміністрація морських портів України", пр-т Перемоги, 14, м. Київ, 135, 01135; вул. Заводська, 23, м. Миколаїв, 54020
до відповідачівУправління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, вул. 8 Березня, 107,Миколаїв,54020 Четвертої Миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області, вул. Веселинівська, 45, м. Миколаїв 54036
проприпинення обтяження нерухомого майна,ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом до управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, Четвертої Миколаївської державної нотаріальної контори Миколаївської області про припинення обтяження нерухомого майна.
В судовому засіданні представник відповідача - управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області пояснив, що наразі функції з державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень органами юстиції не здійснюються, а здійснюються відповідними виконавчими органами органів місцевого самоврядування. Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області продовжує здійснювати реєстраційні дії лише щодо реєстрації громадських об'єднань, а отже у випадку задоволення позову виконати рішення суду можливості мати не буде.
Законом України від 26.11.2015р. було викладено в новій редакції Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», відповідно до п.2 розділу ІІ цього закону «Прикінцеві та перехідні положення», органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку, припиняють надання послуг у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць за рішенням Кабінету Міністрів України, прийнятим у разі забезпечення виконавчими органами міських рад міст обласного та/або республіканського Автономної Республіки Крим значення, Київською, Севастопольською міськими, районними, районними у містах Києві та Севастополі державними адміністраціями умов, необхідних для реалізації повноважень у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, але не пізніше 30 квітня 2016 року.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», суб'єктами державної реєстрації прав є виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації.
Оскільки наразі державні функції щодо державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень передано зазначеним вище суб'єктам, та саме ці суб'єкти можуть поновити порушені права позивача при здійсненні реєстраційних дій, то вони є належними відповідачами по справі.
Органом, який здійснює відповідні повноваження на території м.Миколаєва є виконком Миколаївської міської ради.
Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі - державна реєстрація прав) - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних записів до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Отже в даному випадку повноваження органу місцевого самоврядування є делегованими від держави.
Відповідно до статті 52 Кодексу адміністративного судочинства України, суд першої інстанції, встановивши, що з адміністративним позовом звернулася не та особа, якій належить право вимоги, або не до тієї особи, яка повинна відповідати за адміністративним позовом, може за згодою позивача допустити заміну первинного позивача або відповідача належним позивачем або відповідачем, якщо це не потягне за собою зміни підсудності адміністративної справи. Після заміни сторони, вступу третьої особи, що заявляє самостійні вимоги на предмет спору, залучення другого відповідача розгляд адміністративної справи починається спочатку.
Представник позивача в судовому засіданні не заперечував проти заміни неналежного відповідача управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області належним - виконкомом Миколаївської міської ради.
Керуючись ст.ст. 52, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Замінити неналежного відповідача - Управління державної реєстрації Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області - на належного - Виконавчий комітет Миколаївської міської ради.
2. Судове засідання призначити на 12 вересня 2016 року - 15:00 год.
3. Ухвалу направити сторонам.
4. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В.С. Князєв