КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД У Х В А Л А
про витребування доказів та зупинення провадження в адміністративній справі
18 серпня 2016 року 810/1618/16
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Дудіна С.О., за участю представника позивача ОСОБА_1 та представника відповідача ОСОБА_2, розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильський спецкомбінат» до Вишгородської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасування рішення,
ВСТАНОВИВ:
Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильський спецкомбінат» звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до Вишгородської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області про визнання протиправним та скасувати рішення №0000010 від 15.01.2016 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску.
Присутній у судовому засіданні представник відповідача надав заперечення проти адміністративного позову, які були залучені судом до матеріалів справи.
Згідно з ч. 4 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Відповідно до ч. 5 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Частиною 4 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребує названі документи та матеріали.
При цьому, витребування доказів є не правом, а обов'язком суду, що направлений на повний та всебічний розгляд справи.
Статтею 129 Конституції України обов'язковість рішень суду (до яких належать і ухвали) визначена як одна з основних засад судочинства.
Відповідно до ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» передбачено, що судові рішення, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими та службовими особами, фізичними і юридичними особами та їх об'єднаннями на всій території України. Обов'язковість урахування (преюдиційність) судових рішень для інших судів визначається законом. Невиконання судових рішень має наслідком юридичну відповідальність, установлену законом.
Згідно зі ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України також зазначено, що постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Частиною 2 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що судове рішення, яке набрало законної сили або яке належить виконати негайно, є підставою для його виконання.
Дослідивши у судовому засіданні матеріали справи та заслухавши пояснення присутніх у судовому засіданні представників сторін, суд дійшов висновку, що вирішення спору по суті потребує винесення ухвали про витребування доказів шляхом зобовязання сторін провести звірку взаємних розрахунків з питань нарахування та сплати Державним спеціалізованим підприємством «Чорнобильський спецкомбінат» єдиного соціального внеску за період з 21.07.2015 по 29.10.2015 зі складанням двостороннього акта звірки, підписаного обома сторонами та зазначенням в ньому всіх складових частин, які є підставою для нарахування пені та штрафу (період утворення боргу, його суми, дати сплати єдиного соціального внеску, суми його сплати, період прострочення тощо).
Присутній у судовому засідання представник позивача надав письмове клопотання про залучення документів по справі та про зупинення провадження у справі, у звязку з необхідністю надання додаткових доказів по справі.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд може зупинити провадження у справі за наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Враховуючи обмежені строки розгляду справи, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання представника позивача та зупинити провадження у справі, призначивши при цьому дату наступного судового засідання.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 71, 75, 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1.Зобов`язати Державне спеціалізоване підприємство «Чорнобильський спецкомбінат» та Вишгородську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Київській області провести звірку взаємних розрахунків з питань нарахування та сплати Державним спеціалізованим підприємством «Чорнобильський спецкомбінат» єдиного соціального внеску за період з 21.07.2015 по 29.10.2015 зі складанням двостороннього акта звірки, підписаного обома сторонами та зазначенням в ньому всіх складових частин, які є підставою для нарахування пені та штрафу (період утворення боргу, його суми, дати сплати єдиного соціального внеску, суми його сплати, період прострочення тощо).
2.Обов`язок по наданню у судове засідання акта звірки покласти на сторін.
3.Клопотання представника позивача задовольнити.
4.Зупинити провадження у справі до 15 вересня 2016 року до 11:00 год., призначивши на цей час наступне судове засідання.
5.Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.
Ухвала суду в частині витребування доказів набирає законної сили з моменту постановлення і не може бути оскаржена окремо. Заперечення на ухвалу можуть бути викладені в апеляційній скарзі на постанову суду першої інстанції.
Ухвала суду в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Київського апеляційного адміністративного суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Дудін С.О.