Справа № 635/4699/16-а
Провадження № 2-а/635/77/2016
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 серпня 2016 року селище Покотилівка
Харківський районний суд Харківської області у складі:
головуючого судді О.М. Пілюгіної
за участю секретаря Зуєнко В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Харківського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання незаконним рішення, про зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В :
позивач звернулася до суду з адміністративним позовом та просить визнати протиправним рішення Харківського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Харківської області про відмову ОСОБА_1 в проведенні перерахунку пенсії державного службовця з 01 грудня 2015 року відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» №1013 від 09 грудня 2015 року; зобов'язати відповідача перерахувати позивачу пенсію державного службовця з 01 грудня 2015 року у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» №1013 від 09 грудня 2015 року на підставі довідки Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради № 10-91/4101/02-16 від 27 травня 2016 року зі збереженням відсотку нарахування пенсії на момент її призначення у розмірі 90%.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що з 18 квітня 2000 року вона отримує пенсію по інвалідності 2 групи відповідно до Закону України «Про державну службу», яка призначена їй у розмірі 90% від заробітної плати. ОСОБА_1 звернулася до відповідача з заявою про перерахунок пенсії у зв'язку з підвищенням з 01 грудня 2015 року заробітної плати державним службовцям, на підставі довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям № 10-91/4101/02-16, виданої 27 травня 2016 року Управлінням соціального захисту населення Харківської районної адміністрації. Рішенням комісії Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області №110 від 31 травня 2016 року позивачу відмовлено в перерахунку пенсії, оскільки згідно п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 213 з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/ щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», « Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника - консультанта народного депутата України. З вказаним рішенням позивач не згодна та вважає його протиправним зважаючи на наступне. Порядок перерахунку пенсій державних службовців був урегульований п. 4 постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31 травня 2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій». 09 грудня 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», яка набула чинності з дня опублікування, а саме 15 грудня 2015 року та застосовується з 01 грудня 2015 року (відповідно до пункту 6 постанови). Згідно п. 3 вказаної постанови, у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджено: додатками 1-37, 431, 432, 48-55 до постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09 березня 2006 року "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів". Цією ж постановою виключений п.4 постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31 травня 2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій». Таким чином, скасування п. 4 постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31 травня 2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій» є скасуванням права позивача на перерахунок пенсії державного службовця; рішення відповідача прийнято у спосіб, який не відповідає ст. 22 Конституції Українита ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», якою передбачено проведення перерахунку пенсій державних службовців. За вказаних обставин позивач змушена звернутися до суду з позовом.
В судовому засіданні позивач підтримала заявлені вимоги, просила їх задовольнити з підстав викладених в позові.
Представник Харківського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області - Лисенко О.Ю., яка діє на підставі довіреності, в судовому засідання проти вимог позивача заперечувала, просила відмовити у задоволенні позову в повному обсязі. Також надала суду письмові заперечення, в яких посилалася на незаконність та необґрунтованість вимог позивача та вказала наступне. Позивач перебуває на обліку в Харківському об'єднаному управлінні Пенсійного Фонду України Харківської області та отримує пенсію по інвалідності другої групи відповідно до Закону України «Про державну службу». 27 травня 2016 року ОСОБА_1 звернулася до відповідача з письмовою заявою про перерахунок пенсії, як державному службовцю у зв'язку з підвищенням посадових окладів. Рішенням комісії Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області №110 від 31 травня 2016 року позивачу відмовлено в перерахунку пенсії, оскільки відповідач не має законних підстав для проведення перерахунку пенсії позивача, а саме: відсутня постанова Уряду, якою визначено право відповідача на проведення перерахунку пенсії державним службовцям; з 01 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, передбачених Законом України «Про державну службу» не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються. Відповідно до положень Постанови КМУ № 1013 від 09 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», посадові оклади працівників органів державної влади упорядковані в межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією; крім того, пропоновано керівникам державних органів у межах передбачених коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та власних коштів вжити заходів для підвищення з 01 грудня 2015 року посадових окладів, перегляду розміру надбавок, доплат, премій, спрямувавши на зазначені цілі всі виплати, пов'язані з сумою індексації, яка склалась у грудня 2015 року з тим, щоб розмір підвищення всіх складових заробітної плати у сумарному виразі для кожного працівника у грудні 2015 року перевищив суму індексації, яку йому повинні були виплатити у грудня 2015 року. Отже підвищення посадових окладів з 01 грудня 2015 року є не що інше, як включення до посадових окладів працівників органів державної влади сум індексації, що накопичувалась протягом останніх років. Тобто об'єктом індексації є як заробітна плата. так і пенсія: працюючий державний службовець отримує індексацію до розміру заробітної плати, а пенсіонер, що звільнився, отримує індексацію до розміру пенсії. Відповідач застосовує діючі норми права, тому ніяким чином не звужує права позивача. За вказаних обставин вимоги позивача про перерахунок пенсії з 01 грудня 2015 року із збереженням відсотку нарахування пенсії у розмірі 90% не відповідають чинному законодавству.
Суд, заслухавши позивача, представника відповідача, розглянувши письмові заперечення представника відповідача, дослідивши матеріали справи вважає, що позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, перебуває на обліку в Харківському об'єднаному управлінні Пенсійного Фонду України Харківської області та отримує пенсію по інвалідності другої групи відповідно до Закону України «Про державну службу» № 3723-XII від 23 грудня 1993 року з 18 квітня 2000 року, що підтверджується посвідченням №129635, що видано 25 вересня 1998 року Харківським районним соцзабезом Харківської області.
27 травня 2016 року ОСОБА_1 звернулася до Харківського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області з заявою про проведення перерахунку пенсії державному службовцю в зв'язку з підвищенням з 01 грудня 2015 року посадових окладів; до заяви позивач додала довідку про заробітну плату № 10-91/4101/02-16, видану 27 травня 2016 року Управлінням соціального захисту населення Харківської районної адміністрації.
Рішенням Харківського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області № 110 від 31 травня 2016 року ОСОБА_1 відмовлено в проведення перерахунку пенсії згідно з заявою від 27 травня 2016 року з наступних підстав. Постановою Кабінету Міністрів України № 1013 від 09 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін да деяких нормативно-правових актів» з 01 грудня 2015 року посадові оклади працівників органів державної влади упорядковані в межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією. Вищезазначеною постановою пропоновано керівникам державних органів у межах передбачених коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та власних коштів вжити заходів для підвищення з 01 грудня 2015 року посадових окладів, перегляду розмірів надбавок, доплат, премій, спрямувавши на зазначені цілі всі виплати, пов'язані з сумою індексації, яка склалась у грудні 2015 року з тим, щоб розмір підвищення всіх складових заробітної плати у сумарному виразі для кожного працівника у грудні 2015 року перевищив суму індексації, яку йому повинні були виплатити у грудні 2015 року. Для проведення подальшої індексації заробітної плати обчислення індексу споживчих цін починається з січня 2016 року відповідно до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету міністрів України № 1078 від 17 липня 2003 року. Також постановою КМУ № 1013 від 09 грудня 2015 року внесені зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, зокрема визначено, що проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік. Після звільнення пенсіонера з роботи обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації пенсії здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення його пенсії. Отже, підвищення посадових окладів з 01 грудня 2015 року є не що інше, як включення до посадових окладів працівників органів державної влади сум індексації, що накопичувалась протягом останніх років. Тобто об'єктом індексації є як заробітна плата, так і пенсія: працюючий державний службовець отримує індексацію до розміру заробітної плати, а пенсіонер, що звільнився, отримує індексацію до розміру пенсії. Крім того, постановою Кабінету Міністрів України № 1013 від 09 грудня 2015 року внесені зміни до постанови Кабінету міністрів України № 865 від 31 травня 2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії». Пункт 4 цієї постанови виключено з 01 грудня 2015 року. Тобто, перерахунки пенсій пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Закону № 3723, не провадяться. Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» встановлено, що у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах, з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсія призначається відповідно до Закону України «Про державну службу». Таким чином, з 01 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, передбачених вищезазначеним законом, не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються.
Відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» від 16 грудня 1993 року № 3723-ХІІ (в редакції, яка діяла на час призначення позивачу пенсії), пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
Відповідно до статтею 37-1 Закону України «Про державну службу» (у редакції, що діяла на час призначення пенсії позивачу), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Відповідно до ст. 33 Закону України «Про державну службу», умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.
Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця, затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 865 від 31 травня 2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії».
Відповідно до п. 4 вказаної постанови (в редакції, що діяла на час призначення пенсії), у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 року "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.
Пунктом 5 вищевказаної постанови (в редакції, що діяла на час призначення пенсії), визначено, що перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики.
Постановою Кабінету Міністрів України №1013 від 09 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» до Постанови № 865 від 31 травня 2000 року внесені зміни, які застосовуються з 01 грудня 2015 року, а саме виключено п. 4; п. 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».
Відповідно до п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України №1013 від 09 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджено: додатками 1-37, 431, 432, 48-55 до постанови Кабінету Міністрів України № 268 від 09 березня 2006 року "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів".
Таким чином, Положеннями Постанови № 865 від 31 травня 2000 року на час звернення позивача до Харківського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області із заявою про перерахунок пенсії не передбачено порядку перерахунку пенсії державного службовця.
На день розгляду справи в суді всупереч статті 37-1 Закону України «Про державну службу» Кабінетом Міністрів України не визначено порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям.
Згідно ст. 8 Конституції України, вона має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй. Норми Конституції України є нормами прямої дії.
Статтею 22 Конституції України, встановлено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Аналізуючи категорію «звуження змісту прав і свобод», Конституційний Суд України в мотивувальній частині свого рішення № 8-рп/2005 від 11 жовтня 2005 року (справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання) констатував: «Зміст прав і свобод людини - це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це кількісні "показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру».
Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами і свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження обсягу прав і свобод - це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики ( абз.5, 6 пункту 4)».
Крім того, Конституційний Суд України у своєму рішенні №5-рп/2005 від 22 вересня 2005 року роз'яснив словосполучення «звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина», що міститься в частині третій статті 22 Конституції України. Так, Конституційний Суд України вважає, що «конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (частина друга), при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (частина третя ). Скасування конституційних прав і свобод - це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням. У традиційному розумінні діяльності визначальними поняття змісту прав людини є умови і засоби, які становлять можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це їх сутнісна властивість, виражена кількісними показниками можливостей людини, які відображені відповідними правами, що не є однорідними і загальними». При цьому Конституційний Суд України зазначив, що «загальновизнаним є правили, згідно з яким сутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена». Конституційний Суд України вважає, що визнання Законом правових актів такими, що втратили чинність, зупинення їх дії, внесення до них змін і доповнень стосовно закріплених в них прав і свобод людини і громадянина є скасуванням або обмеженням цих прав і свобод.
Таким чином, скасування п. 4 постанови Кабінету Міністрів України № 865 від 31 травня 2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій» є скасуванням права на перерахунок пенсії державного службовця, що порушує норму прямої дії - ст. 22 Конституції України.
Відповідно до ч. 1 ст. 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
Згідно з вимогами ч. 2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та спосіб, які передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з положеннями ч. 4 ст. 9 КАС України у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Таким чином, суд вважає, що право позивача на перерахунок пенсії є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 про перерахувати її пенсії державного службовця з 01 грудня 2015 року у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовці є обґрунтованими та доведеними, позивач має право на перерахунок пенсії згідно постанови Кабінету Міністрів України №1013 від 09 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» на підставі довідки № 10-91/4101/02-16 від 27 травня 2016 року, що надана Управлінням соціального захисту населення Харківської районної адміністрації про заробітну плату та задовольняє позов в цій частині вимог в повному обсязі.
Стосовно вимог позивача про визнання протиправним рішення Харківського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Харківської області № 110 від 31 травня 2016 року про відмову позивачу в проведенні перерахунку пенсії державного службовця з 01 грудня 2015 року відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» №1013 від 09 грудня 2015 року, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 2 ст. 11 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог тільки у разі, якщо це необхідно для повного захисту прав, свобод та інтересів сторін чи третіх осіб, про захист яких вони просять.
Згідно п. 5 ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», документи про призначення (перерахунок) пенсії розглядає територіальний орган Пенсійного фонду та не пізніше 10 днів з дня їх надходження приймає рішення про призначення (перерахунок) або про відмову в призначенні (перерахунку) пенсії.
Відповідно до п. 4.3 Постанови правління Пенсійного фонду України № 22-1 від 25 листопада 2005 року Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", не пізніше 10 днів після надходження заяви та за наявності документів, необхідних для призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший та поновлення виплати пенсії (у тому числі документів, одержаних відповідно до абзацу другого підпункту 3 пункту 4.2 цього розділу), орган, що призначає пенсію, розглядає подані документи та приймає рішення щодо призначення, перерахунку, переведення з одного виду пенсії на інший, поновлення раніше призначеної пенсії без урахування періоду, за який відсутня інформація про сплату страхових внесків до Пенсійного фонду України.
Отже, дії щодо перерахунку або відмови у здійсненні перерахунку пенсії є способом реалізації наданої суб'єкту владних повноважень компетенції. Виключно результат реалізації повноваження територіального органу Пенсійного фонду (а саме рішення про перерахунок пенсії або відмову у здійсненні такого перерахунку), а не процес реалізації його повноважень (як то дії щодо відмови у здійсненні перерахунку) безпосередньо впливає на права та обов'язки позивача.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позивачем обрано неналежний спосіб захисту порушеного права в цій частині, а тому з метою повного захисту його прав, свобод та інтересів виходить за межі позовних вимог та скасовує рішення Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області № 110 від 31 травня 2016 року про відмову ОСОБА_1 в проведенні перерахунку пенсії державного службовця з 01 грудня 2015 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Сума судового збору, відповідно до вимог ч. 1 ст. 94 КАС України, підлягає стягненню з Державного бюджету України на користь позивача.
Керуючись ст. ст. 2, 8-14, 71, 72, 94, 160-163, 167 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
позовні вимоги ОСОБА_1 - повністю задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Харківського об'єднаного Управління Пенсійного фонду України Харківської області № 110 від 31 травня 2016 року про відмову ОСОБА_1 в проведенні перерахунку пенсії державного службовця з 01 грудня 2015 року відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» №1013 від 09 грудня 2015 року.
Зобов'язати Харківське об'єднане Управління Пенсійного фонду України Харківської області перерахувати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсію державного службовця з 01 грудня 2015 року у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» №1013 від 09 грудня 2015 року на підставі довідки Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради № 10-91/4101/02-16 від 27 травня 2016 року зі збереженням відсотку нарахування пенсії на момент виходу на пенсію у розмірі 90%.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати по сплаті судового збору в сумі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна ) гривень 20 копійок.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції може бути подана протягом десяти днів з дня його проголошення, а у разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України апеляційна скарга подається у той же строк з дня отримання копії постанови.
Повний текст постанови виготовлений 19 серпня 2016 року.
Суддя О.М. Пілюгіна