Справа № 761/10114/16-а
Провадження № 2-а/761/414/2016
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
09 серпня 2016 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Макаренко І.О. розглянувши матеріали справи за адміністративним позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправними рішень, якими закінчено виконавчі провадження та їх скасування, про визнання протиправною бездіяльність, про визнання протиправними виконавчі дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду з адміністративним позовом до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправними рішень, якими закінчено виконавчі провадження (по виконанню виконавчих листів №2610/3926/2012 від 23.12.2014 року та №2а-2099/11 від 31.05.2013 року) та їх скасування, про визнання протиправною бездіяльність, про визнання протиправними виконавчі дії.
Розглянувши матеріали позовної заяви, суддя виходить з наступного.
У відповідності з положеннями ст.2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Стаття 3 КАС України встановлює, що справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень; суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частина 3 ст.21 КАС України передбачає, що не допускається об'єднання в одне провадження кількох вимог, які належить розглядати в порядку різного судочинства, якщо інше не встановлено законом.
Позивачами у позовній заяві зазначені позовні вимоги, які підлягають розгляду за правилами різних видів судочинства. Зокрема, вимоги про визнання протиправними рішення, яким закінчено виконавче провадження (по виконанню виконавчих листів №2610/3926/2012 від 23.12.2014 року, виданих Шевченківським районним судом м. Києва) та його скасування, про визнання протиправною бездіяльність, про визнання протиправними виконавчі дії підлягають розгляду за правилами цивільного судочинства виходячи з наступного.
За правилами ч. 4 ст.82 Закону України «Про виконавче провадження» рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ, а іншими учасниками виконавчого провадження та особами, які залучаються до проведення виконавчих дій, - до відповідного адміністративного суду в порядку, передбаченому законом.
Розділом VІІ Цивільного процесуального кодексу України визначено порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної виконавчої служби при виконанні судових рішень, ухвалених за правилами цивільного судочинства.
Так, відповідно до ст.383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Таким чином, скарги щодо виконання рішень, ухвал місцевих загальних судів, які винесені відповідно до вимог цивільного процесуального законодавства мають розглядатися в порядку ст.383 ЦПК України.
Враховуючи викладене, адміністративну справу в частині позовних вимог ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправними рішення, яким закінчено виконавче провадження (по виконанню виконавчого листа №2610/3926/2012, виданого ОСОБА_1, та виконавчого листа №2610/3926/2012, виданого ОСОБА_2 Шевченківським районним судом м. Києва) та його скасування, про визнання протиправною бездіяльність, про визнання протиправними виконавчі дії - не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Згідно п.1 ч.1 ст.109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
При зазначених обставинах у відкритті провадження по справі в частині позовних вимог необхідно відмовити.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 21, 109 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправними рішень, якими закінчено виконавчі провадження та їх скасування, про визнання протиправною бездіяльність, про визнання протиправними виконавчі дії в частині позовних вимог ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправними рішення, яким закінчено виконавче провадження (по виконанню виконавчого листа №2610/3926/2012, виданого ОСОБА_1, та виконавчого листа №2610/3926/2012, виданого ОСОБА_2 Шевченківським районним судом м. Києва) та його скасування, про визнання протиправною бездіяльність, про визнання протиправними виконавчі дії.
Роз'яснити позивачам, що позов в частині позовних вимог ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про визнання протиправними рішення, яким закінчено виконавче провадження (по виконанню виконавчого листа №2610/3926/2012, виданого ОСОБА_1, та виконавчого листа №2610/3926/2012, виданого ОСОБА_2 Шевченківським районним судом м. Києва) та його скасування, про визнання протиправною бездіяльність, про визнання протиправними виконавчі дії належить розглядати за правилами цивільного судочинства.
Роз'яснити позивачам, що повторне звернення до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена до Київського Апеляційного адміністративного суду через Шевченківський районний суд м. Києва протягом 5 днів з дня отримання її копії.
Суддя