Ухвала суду № 59812558, 18.08.2016, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.08.2016
Номер справи
813/4565/15
Номер документу
59812558
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

про залишення апеляційної скарги без руху

18 серпня 2016 року

№ 876/6109/16

Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Кухтей Р.В., перевіривши апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Львові Міжрегіонального головного управління ДФС України на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24.11.2015 у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Львівобленерго" до Спеціалізована Державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,

в с т а н о в и в :

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 24.11.2015 адміністративний позов було задоволено.

Не погодившись із вказаною постановою, Спеціалізована державна податкова інспекція з обслуговування великих платників у м.Львові Міжрегіонального головного управління ДФС України подала на неї апеляційну скаргу, яка надіслана на адресу Львівського апеляційного адміністративного суду та зареєстрована судом першої інстанції за вх.№20620 від 10.08.2016.

Відповідно до вимог ст. 186 КАС України апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Згідно ч. 8 ст. 183-2 КАС України, строк подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, на постанову суду, яка прийнята за результатами скороченого провадження, обчислюється з моменту отримання копії постанови

Із матеріалів справи вбачається, що 24.11.2015 судом першої інстанції у відкритому судовому засіданні проголошено короткий текст оскаржуваної постанови, копію якої апелянт отримав 01.12.2015, що підтверджується наявним у матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення.

Апелянт уже звертався з апеляційною скаргою на вказане судове рішення. Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 21.12.2015 вказану апеляційну скаргу залишено без руху у зв'язку з несплатою судового збору, а ухвалою від 12.01.2016 апеляційну скаргу повернуто апелянту.

Апелянтом повторно подано апеляційну скаргу 10.08.2016, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження. При цьому, разом із апеляційною скаргою апелянт заявив клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження, однак без обґрунтованих причин його пропуску. Так апелянтом зазначено в клопотанні, що строк подання апеляційної скарги до суду ними пропущено у зв'язку з тим фактом, що у кошторисі СДПІ були відсутні кошторисні призначення по коду економічної класифікації видатків КЕКВ 2800 «Інші видатки» та скеровувались відповідні звернення щодо перерозподілу кошторисних призначень центральним органом виконавчої влади на вищезгадані видатки. Водночас апелянтом не надано жодних документально підтверджених обґрунтувань неможливості подання апеляційної скарги в період з 12.01.20016 до моменту її фактичного подання 10.08.2016.

Згідно абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.

Враховуючи те, що особа, яка подала апеляційну скаргу пропустила строк на апеляційне оскарження, та подала заяву про поновлення строку на апеляційне оскарження без обґрунтуваних причин його пропуску, таку апеляційну скаргу слід залишити без руху, для подання апелянтом протягом 30 днів, з моменту отримання копії цієї ухвали, заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням в ній обґрунтування причин пропуску цього строку.

При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу слід роз’яснити, що у разі неподання у визначений строк заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження, у відповідності до абз. 2 ч. 4 ст. 189 КАС України за даною апеляційною скаргою буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Керуючись статтями 186, 189, 254 КАС,

у х в а л и в :

Апеляційну скаргу Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м.Львові Міжрегіонального головного управління ДФС України на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 24.11.2015 у справі за адміністративним позовом Публічного акціонерного товариства "Львівобленерго" до Спеціалізована Державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення – залишити без руху.

Надати Спеціалізованій державній податковій інспекції з обслуговування великих платників у м.Львові Міжрегіонального головного управління ДФС України 30-денний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для звернення до Львівського апеляційного адміністративного суду із заявою про поновлення строку та наведенням поважних причин для цього.

Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу, – для відома та виконання.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає.

Суддя Кухтей Р.В.