Україна
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
24 грудня 2010 р. справа № 2а-60/09/0501
ОСОБА_1 Донецького апеляційного адміністративного суду ОСОБА_2, розглянувши апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Авдіївської міської ради Донецької області на постанову Авдіївського міського суду Донецької області від 16 березня 2009 року у адміністративній справі № 2а-60/09/0501 (суддя Соболєва І.П.) за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Авдіївської міської ради Донецької області, про визнання дій неправомірними, зобовязання здійснити Перерахунок та нарахування допомоги при народженні дитини, -
ВСТАНОВИВ:
До Донецького апеляційного адміністративного суду надійшла адміністративна справа № 2а-60/09/0501 з апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Авдіївської міської ради Донецької області на постанову Авдіївського міського суду Донецької області від 16 березня 2009 року.
Апеляційна скарга Управління праці та соціального захисту населення Авдіївської міської ради Донецької області підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 7 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги повинен бути доданий документ про сплату судового збору, однак апеляційна скарга не була сплачена судовим збором, який передбачено чинним законодавством.
Суд зазначає, що згідно приписів п. 7 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» від 21.01.1993 року, пільги щодо сплати державного мита мають органи соціального страхування та органи соціального забезпечення за регресними позовами про стягнення з особи, яка заподіяла шкоду, сум допомоги і пенсій, виплачених потерпілому або членам його родини, а органи соціального забезпечення також за позовами про стягнення неправильно виплачених допомоги та пенсій.
Рішенням Конституційного Суду України № 4-рп/2009 від 03.02.2009 року приписи статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» визнані такими, що відповідають Конституції України. Тобто коло осіб і підстави для звільнення від сплати державного мита є вичерпними.
Відповідно до пункту 3 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до набрання чинності законом, який регулює порядок сплати і розміри судового збору:
1) судовий збір при зверненні до адміністративного суду сплачується у порядку, встановленому законодавством для державного мита;
2) розмір судового збору визначається відповідно до підпункту "б" пункту 1 статті 3 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" ( 7-93 ), крім випадків, встановлених підпунктом 3 цього пункту;
3) розмір судового збору щодо майнових вимог про стягнення грошових коштів становить один відсоток від розміру таких вимог, але не більше 1700 гривень.
Згідно пункту з) частини 1 статті 3 Декрету «Про державне мито» ставки державного мита встановлюються в таких розмірах: із заяв і скарг, що подаються до суду: із апеляційних скарг на рішення судів і скарг на рішення, що набрали законної сили - 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви й скарги, а з майнових спорів - ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
Законом (частина друга статті 21 КАС) допускається розгляд в одному провадженні вимог про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю субєкта владних повноважень.
При цьому, згідно з пунктом 33 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита, затвердженої наказом Головної державної податкової інспекції України від 22 квітня 1993 року № 15, з позовних заяв, що носять одночасно майновий і немайновий характер, державне мито сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового характеру, і за ставками, встановленими для позовних заяв немайнового характеру.
Оскільки постановою суду вирішені спір з вимогами як немайнового, так і майнового характеру, то саме виходячи з наведеної вище норми і в зазначених нею розмірах підлягає сплаті державне мито для подання апеляційної скарги, що апелянтом не було зроблено.
Тому скаржнику необхідно сплатити 50 % ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми з майнового спору та 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви про визнання дій неправомірними. Таким чином сума судового збору, який потрібно сплатити при подачі апеляційної скарги складає 9,91 грн. (ставка судового збору 19,82 грн., 50 % ставки 9,91 грн.) з майнових вимог та 1,7 грн. з вимог про визнання дій неправомірними.
За таких обставин апеляційна скарга Управління праці та соціального захисту населення Авдіївської міської ради Донецької області на постанову Авдіївського міського суду Донецької області від 16 березня 2009 року підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Враховуючи вищенаведене та керуючись статтями 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Авдіївської міської ради Донецької області - залишити без руху.
Встановити термін для усунення виявлених судом недоліків апеляційної скарги протягом 7 (семи) днів з наступного дня після отримання копії цієї ухвали шляхом подання до Донецького апеляційного адміністративного суду оформленого належним чином документу, що підтверджує повноваження представника апелянта.
Довести до відома апелянта реквізити для сплати судового збору: рахунок 31112095700005, код ЄДРПОУ 34687090, МФО банку 834016, отримувач Держбюджет Калінінського району м. Донецька, банк Головне управління державного казначейства України в Донецькій області.3. Розяснити заявникові, що при невиконанні вимог даної ухвали, апеляційна скарга повертається без розгляду.
Ухвала про залишення апеляційної скарги без руху може бути оскаржена в касаційному порядку відповідно до ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
ОСОБА_1 ОСОБА_2