Справа № 2-а-16/16
760/2166/15
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 серпня 2016 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Калініченко О.Б., розглянувши матеріали заяви про встановлення способу та порядку виконання рішення суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України Солом'янського району м. Києва, третя особа без самостійних вимог: Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації, про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з вимогою про визнання протиправною бездіяльності відповідача щодо нездійснення йому, починаючи з 01 березня 2014 року, перерахунку у відповідності до вимог ст.ст. 49, 50, ч.4 ст.54 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС по ІI групі інвалідності основної державної пенсії у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 50% від мінімальної пенсії за віком.
Крім того, позивач просив зобов'язати управління Пенсійного фонду України Солом'янського району м. Києва здійснити, починаючи з 01 березня 2014 року, перерахунок та виплату йому як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС по ІI групі інвалідності у відповідності до вимог ст.ст. 49, 50, ч.4 ст.54 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» основної державної пенсії у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 50% від мінімальної пенсії за віком, за виключенням здійснених управлінням Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва виплат за вказаний період. В позові посилається на те, що він був учасником ліквідації на ЧАЕС та є інвалідом II групи, яку отримав внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням робіт із ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. А тому має право на отримання у встановленому законом розмірі: основної пенсії з розрахунку 6 мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії з розрахунку 50% мінімальної пенсії за віком, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для осіб, що втратили працездатність.
Постановою суду від 09.07.2015 року адміністративний позов задоволено.
Визнано протиправною бездіяльність управління Пенсійного фонду України Солом'янського району м. Києва щодо нездійснення ОСОБА_1, починаючи з 01 березня 2014 року, перерахунку у відповідності до вимог ст.ст. 49, 50, ч.4 ст.54 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС по ІI групі інвалідності основної державної пенсії у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 50% від мінімальної пенсії за віком.
Зобов'язано управління Пенсійного фонду України Солом'янського району м. Києва здійснити, починаючи з 01 березня 2014 року, перерахунок та виплату ОСОБА_1 як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС по ІI групі інвалідності у відповідності до вимог ст.ст. 49, 50, ч.4 ст.54 ЗУ «Про статус та соціальний захист громадян, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» основної державної пенсії у розмірі восьми мінімальних пенсій за віком та додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, у розмірі 50% від мінімальної пенсії за віком, за виключенням здійснених управлінням Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва виплат за вказаний період.
27.05.2016 року позивач звернувся до суду з заявою про встановлення способу та порядку виконання рішення суду в якій просить змінити порядок та спосіб виконання виконавчого листа Солом'янського районного суду № 760/2166/15-а від 14.12.2015 року, встановивши виконання зазначеного рішення наступним чином:
зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Солом'янському районі м. Києва призначити Позивачеві пенсію з 01.08.2014 по 31.12.2015 рік у розмірі 8066,5 грн. щомісяця та зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Солом'янському районі м. Києва виплатити не отриману Позивачем з 01.08.2014 рік по 31.12.2015 рік пенсію у розмірі 40332,5 грн.;
зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Солом'янському районі м. Києва призначити Позивачеві пенсію з 01.01.2015 року по 31.08.2015 рік у розмірі 8066,5 грн. щомісяця, а, починаючи з 01.09.2015 року по 31.12.2015 рік, у розмірі 9129 грн. щомісяця та зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Солом'янському районі м. Києва виплатити Позивачеві не отриману у 2015 році пенсію у розмірі 101048 грн.;
зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Солом'янському районі м. Києва призначити Позивачеві пенсію з 01.01.2016 року у розмірі 9129 грн. щомісяця та зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Солом'янському районі м. Києва виплатити не отриману Позивачем з 01.01.2016 рік по 30.12.2016 рік пенсію у розмірі 12516 грн.;
зобов'язати управління Пенсійного фонду України у Солом'янському районі м. Києва призначити Позивачеві пенсію з 01.05.2016 року у розмірі 9609 грн. щомісяця.
Вивченням матеріалів позовної заяви, встановлено, що даний позов не відповідає вимогам ст.106 КАС України, у зв'язку з чим ухвалою Солом'янського районного суду м. Києва від 30.06.2016 року позивачу був наданий строк, який не міг перевищувати 5 днів з дня отримання копії ухвали, для виправлення недоліків.
Зазначена ухвала згідно з вимогами закону була направлена на адресу позивача, вказану в позовній заяві, та отримана ним 29.07.2016 року.
04.08.2016 року на усунення недоліків, представником заявника подано, нібито, уточнену заяву, яка не містить підпису особи, яка її подала, та в якій позивачем недоліки так і не були усуненні, оскільки в ній не викладено обставини, що ускладнюють виконання судового рішення та на основі яких передбачено правові підстави зміни способу і порядку виконання рішення, з посиланням на докази в їх підтвердження, натомість заявлено ті ж самі вимоги, що і в попередній заяві, до яких були зауваження, викладені в ухвалі суду від 30.06.2016 року, та які фактично формулюють інші позовні вимоги, які не буди предметом розгляду під час розгляду справи.
Отже, викладене свідчить про не усунення заявником недоліків та згідно п. 1 ч.3 ст.108 КАС України заява повертається заявнику, якщо заявник не усунув недоліки заяви, яку залишено без руху.
За таких обставин вважаю за необхідне повернути заявнику його заяву.
Враховуючи викладене, керуючись ст.108 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В :
Заяву про встановлення способу та порядку виконання рішення суду по адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України Солом'янського району м. Києва, третя особа без самостійних вимог: Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в м. Києві державної адміністрації, про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії вважати неподаною та повернути заявнику.
Роз'яснити заявнику, що повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: