Постанова № 59780737, 08.08.2016, Закарпатський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.08.2016
Номер справи
807/131/16
Номер документу
59780737
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2016 рокум. Ужгород№ 807/131/16

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Рейті С.І.

при секретарі судового засідання Шмідзен І.Ю. .

за участю представників

позивача: ОСОБА_1 (довіреність від 03.11.2015 року № 23)

відповідача: не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товарної біржі "Закарпатський лісовий ринок" до Державної фінансової інспекції у Закарпатській області про визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

У відповідності до ч. 3 ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України в судовому засіданні 8 серпня 2016 року проголошено вступну та резолютивну частини Постанови. Постанова в повному обсязі складена 12 серпня 2016 року.

Товарна біржа "Закарпатський лісовий ринок" звернулася до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державної фінансової інспекції у Закарпатській області, яким просить визнати протиправними дії Державної фінансової інспекції у Закарпатській області щодо продовження строку розгляду запиту на інформацію Товарної біржі "Закарпатський лісовий ринок" від 03.01.2016 року № 1 уточненого запитом на інформацію від 12.01.2016 року № 15 та зобовязати Державну фінансову інспекцію у Закарпатській області надати Товарній біржі "Закарпатський лісовий ринок" інформацію запитувану запитом на інформацію від 03.01.2016 року № 1 уточненого запитом на інформацію від 12.01.2016 року № 15.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що Державною фінансовою інспекцією у Закарпатській області, у відповідності до п.4 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" продовжено строк розгляду звернення позивача до отримання інформації про стан розгляду переданих до правоохоронних органів матеріалів ревізій та завершення оформлення результатів ревізій ДП "Берегівське ЛГ" та ДП "Виноградівське ЛГ". Товарна біржа "Закарпатський лісовий ринок" вважає протиправними дії Державної фінансової інспекції у Закарпатській області щодо продовження строку розгляду запиту на отримання публічної інформації.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив суд позов задовольнити в повному обсязі.

Відповідач надав суду письмові заперечення проти позову, в яких просить відмовити у задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що запитувана позивачем інформація потребувала підтвердження щодо правомірності її оприлюднення, так як, відповідно до Порядку взаємодії органів ДКРС, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України, матеріали перевірок 8-ми державних лісових підприємств направлено до Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України і відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим. З огляду на вищенаведене, відповідно до п.4 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" строк розгляду запиту позивача було продовжено до отримання відповідної інформації про стан розгляду переданих до правоохоронних органів матеріалів ревізії.

В судове засідання представник відповідача не з'явився, не повідомив суд про причини неприбуття, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце розгляду адміністративної справи, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення судових повісток, відтак, у відповідності до 128 КАС України, справу розглянуто за відсутності представника відповідача, на підставі наявних в матеріалах справи доказів.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні позов з огляду на наступне.

Судом встановлено, що Товарна біржа "Закарпатський лісовий ринок" звернулась до Державної фінансової інспекції в Закарпатській області із запитом на інформацію від 03.01.2016 року № 1, в якому просила надати завірені копії актів ревізії лісових господарств Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства (з додатками, що стосуються ТБ "Закарпатський лісовий ринок") та копії письмових вимог до зазначених об'єктів контролю згідно переліку. Листом від 12.01.2016 року № 15 Товарна біржа "Закарпатський лісовий ринок" подала уточнення до запиту від 04.01.2016 року № 1 та з урахуванням уточнень позивач просив надати належним чином завірені витяги з актів ревізії лісових господарств Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства в частині, що стосується ТБ "Закарпатський лісовий ринок" та копії письмових вимог до зазначених об'єктів контролю згідно переліку.

Однак, листом від 14.01.2016 року № 07-02-6-14/238 Державна фінансова інспекція в Закарпатській області повідомила, що матеріали 8 ревізій державних лісових підприємств направлено до Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, та в зв'язку з тим, що на підставі отриманих запитів правоохоронні органи можуть порушити кримінальне провадження, Державна фінансова інспекція в Закарпатській області посилаючись на ст.222 КПК України зазначила про необхідність підтвердження правомірності надання запитуваної інформації.

З огляду на наведене, Державна фінансова інспекція в Закарпатській області у відповідності до п.4 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" строк розгляду звернення позивача продовжила до отримання інформації про стан розгляду переданих до правоохоронного органу матеріалів ревізій та завершення оформлення результатів ревізій ДП "Берегівське ЛГ" та ДП "Виноградівське ЛГ".

Товарна біржа "Закарпатський лісовий ринок" звернулася до суду з позовом, яким просить визнати протиправними дії Державної фінансової інспекції у Закарпатській області щодо продовження строку розгляду запиту на інформацію Товарної біржі "Закарпатський лісовий ринок" від 03.01.2016 року № 1 уточненого запитом на інформацію від 12.01.2016 року № 15 та зобовязати Державну фінансову інспекцію у Закарпатській області надати Товарній біржі "Закарпатський лісовий ринок" інформацію запитувану запитом на інформацію від 03.01.2016 року № 1 уточненого запитом на інформацію від 12.01.2016 року № 15.

Відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Згідно ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Згідно із ч.2 ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з Положенням про Державну фінансову інспекцію України, затвердженим Указом Президента України від 23 квітня 2011 року № 499/2011 (далі - Положення про Держфінінспекцію), зазначена інспекція є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері державного фінансового контролю.

Держфінінспекція України у процесі виконання покладених на неї завдань взаємодіє в установленому порядку з іншими органами виконавчої влади, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, органами місцевого самоврядування, відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій, а також підприємствами, установами, організаціями, всеукраїнськими об'єднаннями профспілок і всеукраїнськими об'єднаннями організацій роботодавців.

Наказом Головного контрольно-ревізійного управління України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України від 19.10.2006 року № 346 затверджено Порядок взаємодії органів державної контрольно-ревізійної служби, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України, який спрямований на забезпечення ефективної взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби (далі - органи ДКРС) та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України (далі - правоохоронні органи) з питань розгляду звернень правоохоронних органів, призначення, організації та проведення ревізій за ними, передачі їм матеріалів ревізій за власною ініціативою органів ДКРС, зворотного інформування про результати розгляду переданих матеріалів, виділення спеціалістів органів ДКРС, інших питань, що мають місце при виконанні органами ДКРС та правоохоронними органами покладених на них завдань.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, Товарна біржа "Закарпатський лісовий ринок" звернулась до Державної фінансової інспекції в Закарпатській області із запитом на інформацію від 03.01.2016 року № 1, в якому просила надати завірені копії актів ревізії лісових господарств Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства (з додатками, що стосуються ТБ "Закарпатський лісовий ринок") та копії письмових вимог до зазначених об'єктів контролю, а саме: ДП "Брустурянське ЛМГ", ДП "Берегівський лісгосп", ДП "Великобичківське ЛМГ", ДП "Перечинський лісгосп", ДП "Мукачівський лісгосп", ДП "Ужгородський лісгосп", ДП "Свалявський лісгосп", ДП "Виноградівський лісгосп", ДП "Міжгірський лісгосп", ДП "Хустське ЛДГ".

Листом від 12.01.2016 року № 15 Товарна біржа "Закарпатський лісовий ринок" подала уточнення до запиту від 04.01.2016 року № 1 та з урахуванням уточнень позивач просив надати належним чином завірені витяги з актів ревізії лісових господарств Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства в частині, що стосується ТБ "Закарпатський лісовий ринок" та копії письмових вимог до зазначених об'єктів контролю згідно переліку.

14 січня 2016 року Державна фінансова інспекція у Закарпатській області розглянула запит на інформацію та надала наступну відповідь: в ході розгляду запиту було зясовано, що відповідно до Порядку взаємодії органів ДКРС, органів прокуратури, внутрішніх справ, Служби безпеки України, затвердженого спільним наказом Головного контрольно-ревізійного управління України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної прокуратури України від 19.10.2006 року № 346, матеріали ревізії 8 державних лісових підприємств направлено до Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України листами: ДП "Брустурянське ЛМГ" 09.12.2015 року № 07-07-4-17/5450, ДП "Великобичківське ЛМГ" 09.12.2015 року № 07-07-4-17/5451, ДП "Перечинський лісгосп" 17.12.2015 року № 07-07-4-17/5627, ДП "Мукачівський лісгосп" 23.12.2015 року № 07-07-4-17/5699, ДП "Ужгородський лісгосп" 17.12.2015 року № 07-07-4-17/5628, ДП "Свалявський лісгосп" 23.12.2015 року № 07-07-4-17/5698, ДП "Міжгірський лісгосп" 08.12.2015 року № 07-07-4-17/5414, ДП "Хустське ЛДГ" 08.12.2015 року № 07-07-4-17/5413. Інформація щодо стану розгляду вищевказаних матеріалів в Держфінінспекції в Закарпатській області відсутня. В той же час, оскільки запитувана інформація потребує підтвердження щодо правомірності її оприлюднення, керуючись п.5 ст. 6 та п. 4 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", Управлінню захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України листом від 13.01.2016 року за № 07-25-4-17/226 було направлено запит про стан розгляду переданих матеріалів запитуваних Товарною біржою "Закарпатський лісовий ринок" ревізій та можливості розголошення відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації". Щодо надання витягів із актів ревізій ДП "Берегівське ЛГ" та ДП "Виноградівське ЛГ" зазначено, що акти ревізій підписано із запереченнями, на які Держфінінспекцією готуються висновки, та відповідно до абз.1 п.3 Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією, її територіальними органами, заперечення, зауваження до акта ревізії та висновки на них є невід'ємною частиною акта, тобто, до закінчення розгляду заперечень та надання на них висновків результати ревізії вважаються не оформленими, а ревізія не завершеною. З огляду на наведене, відповідно до п.4 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" строк розгляду запиту продовжено до отримання інформації про стан розгляду переданих до правоохоронного органу матеріалів ревізій та завершення оформлення результатів ревізій ДП "Берегівське ЛГ" та ДП "Виноградівське ЛГ".

26 січня 2016 року Державна фінансова інспекція у Закарпатській області, в уточнення до листа від 14 січня 2016 року № 07-02-6-14/238, направила лист про надання уточненої інформації за № 07-02-6-14/407, зазначивши, що станом на 25.01.2016 року на адресу не надійшло відповіді на запит від 13.01.2016 року за № 07-25-4-17/226 про стан розгляду переданих матеріалів ревізій 8 державних лісових підприємств, направлених до Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

09 лютого 2016 року Державна фінансова інспекція у Закарпатській області, на запит Товарної біржі "Закарпатський лісовий ринок" від 12 січня 2016 року № 15 повідомила, що згідно картки-повідомлення отриманої від відділу по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю УСБУ в Закарпатській області листом від 01.02.2016 року № 28/14-181, матеріали ревізії ДП "Берегівське ЛГ" долучено до кримінальної справи. Виходячи із вищевикладеного, згідно вимог п.2 та п.5 ст. 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації", запитувані документи відносяться до інформації з обмеженим доступом у звязку із тим, що їх надання може завдати шкоди досудовому розслідуванню. Відповідно до інформації наданої Управлінням захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 09.02.2016 року № 387/106/7/01-2016 та від 03.02.2016 року № 383/106/7/01-2016, отриманих на запит Держфінінспекції в Закарпатській області, за результатами розгляду матеріалів ревізій ДП "Мукачівське ЛГ" та ДП "Свалявське ЛГ" у порушенні кримінальних справ відмовлено. Отже, відповідно до п.2 ст.5 Закону України "Про доступ до публічної інформації", надано копії сторінок актів ревізії ДП "Мукачівське ЛГ" та ДП "Свалявське ЛГ" які містять запитувану інформацію, а саме опис результатів ревізії питань, що стосуються господарських операцій між лісгоспами та Товарною біржою "Закарпатський лісовий ринок", та копію письмових вимог директору ДП "Свалявське ЛГ". У Вимогах до директора ДП "Мукачівське ЛГ" вимога щодо усунення порушень виявлених ревізією стану взаєморозрахунків із Товарною біржою "Закарпатський лісовий ринок" відсутня (на момент підписання акта порушення усунуто), тому копії вимог до ДП "Мукачівське ЛГ" не направлено. Інформація щодо стану розгляду переданих до Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України матеріалів ревізій ДП "Брустурянське ЛМГ", ДП "Великобичківське ЛМГ", ДП "Перечинський лісгосп", ДП "Ужгородський лісгосп", ДП "Виноградівський лісгосп", ДП "Міжгірський лісгосп", ДП "Хустське ЛДГ" відсутня. З огляду на вищенаведене, відповідно до п.5 ст. 6, п.4 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" строк розгляду запитів продовжено до отримання інформації про стан розгляду переданих до правоохоронного органу матеріалів ревізій зазначених обєктів контролю.

18 лютого 2016 року Державна фінансова інспекція у Закарпатській області, на запит від 12.01.2016 року № 15, в доповнення до листа від 09.02.2016 року № 07-02-6-14/626 та на виконання ухвали Закарпатського окружного адміністративного суду від 16.02.2016 року № 807/2276/15, надало копії сторінок актів ревізії ДП "Перечинський лісгосп" та ДП "Ужгородський лісгосп", які містять запитувану інформацію, а саме опис результатів ревізії питань, що стосуються господарських операцій між лісгоспами та Товарною біржою "Закарпатський лісовий ринок" та копію письмових вимог директорам зазначених обєктів контролю. Інформація щодо стану розгляду переданих до Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України матеріалів ревізій ДП "Брустурянське ЛМГ", ДП "Великобичківське ЛМГ", ДП "Виноградівський лісгосп", ДП "Міжгірський лісгосп", ДП "Хустське ЛДГ" відсутня. З огляду на вищенаведене, відповідно до п.5 ст. 6, п.4 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" строк розгляду запитів продовжено до отримання інформації про стан розгляду переданих до правоохоронного органу матеріалів ревізій зазначених обєктів контролю.

23 лютого 2016 року Державна фінансова інспекція у Закарпатській області на запит від 12.01.2016 року № 15, в доповнення до листа від 09.02.2016 року № 07-02-6-14/626, від 18.02.2016 року № 07-02-6-14/746 повідомила наступне. Відповідно до листа Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 22.02.2016 року № 727/106/7/03-2016, за результатами розгляду матеріалів ревізій окремих питань фінансово-господарської діяльності держлісгоспів Закарпатської області відкриті кримінальні провадження по ДП "Великобичківське ЛМГ", ДП "Брустурянське ЛМГ" та ДП "Хустське ЛДГ". Виходячи із вищевикладеного, згідно вимог п.2 та п.5 ст. 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації", запитувані документи відносяться до інформації з обмеженим доступом у звязку із тим, що їх надання може завдати шкоди досудовому розслідуванню. За інформацією викладеною у зазначеному листі Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України по переданим матеріалам ревізії ДП "Виноградівське ЛГ" рішення не прийнято, тому, відповідно до п.5 ст.6, п.4 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" строк розгляду запиту продовжено до отримання інформації про стан розгляду переданих до правоохоронного органу матеріалів ревізії зазначеного обєкту контролю. За результатами розгляду матеріалів ревізій ДП "Міжгірське ЛГ" у порушенні кримінальних справ відмовлено в звязку з відсутністю ознаки складу злочину. Отже, відповідно до п.2 ст. 5 Закону України "Про доступ до публічної інформації" надано копії сторінок акту ревізії ДП "Міжгірське ЛГ", які містять запитувану інформацію, а саме опис результатів ревізії питань, що стосуються господарських операцій між лісгоспом та Товарною біржою "Закарпатський лісовий ринок" та копію письмових вимог директору ДП "Міжгірське ЛГ".

04 травня 2016 року Державна фінансова інспекція у Закарпатській області на запит від 12.01.2016 року № 15, в доповнення до листів від 09.02.2016 року № 07-02-6-14/626, від 18.02.2016 року № 07-02-6-14/746, від 23.02.2016 року № 07-02-6-14/813 повідомила наступне. Відповідно до листа Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, за результатами розгляду матеріалів ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності ДП "Виноградівське ЛГ" у порушенні кримінальної справи відмовлено в звязку з відсутністю ознаки складу злочину. Отже, відповідно до п.2 ст. 5 Закону України "Про доступ до публічної інформації", надано копії сторінок акту ревізії ДП "Виноградівське ЛГ" які містять запитувану інформацію, а саме опис результатів ревізії питань, що стосуються господарських операцій між лісгоспом та Товарною біржою "Закарпатський лісовий ринок" та копію письмових вимог директору лісгоспу.

Законом України "Про доступ до публічної інформації" від 13.01.2011 № 2939-VI визначено порядок здійснення та забезпечення права кожного на доступ до інформації, що знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом, та інформації, що становить суспільний інтерес.

Згідно ст. 1 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.

Відповідно до ст.3 Закону України "Про доступ до публічної інформації" право на доступ до публічної інформації гарантується: 1) обов'язком розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом; 2) визначенням розпорядником інформації спеціальних структурних підрозділів або посадових осіб, які організовують у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою він володіє; 3) максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації; 4) доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством; 5) здійсненням парламентського, громадського та державного контролю за дотриманням прав на доступ до публічної інформації; 6) юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.

Відповідно до п.2 ч. 1 ст.5 Закону України "Про доступ до публічної інформації", доступ до інформації забезпечується шляхом: надання інформації за запитами на інформацію.

Відповідно до ч.1 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

В той же час, у відповідності до ч.4 ст. 20 Закону України "Про доступ до публічної інформації", у разі якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку розпорядник інформації повідомляє запитувача в письмовій формі не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.

Як встановлено судом та підтверджено матеріалами справи, продовження строку розгляду запиту позивача від 03.01.2016 року № 1 уточненого запитом від 12.01.2016 року № 15, відповідач мотивував тим, що запитувана інформація потребувала підтвердження щодо правомірності її оприлюднення, так як становить собою відомості досудового розслідування.

Статтею 8 Закону України "Про доступ до публічної інформації" визначено, що інформація, яка містить таємницю досудового розслідування визнається таємною. Доступ до таємної інформації обмежується відповідно до ч. 2 ст. 6 цього Закону.

Так, згідно з ч. 2 ст. 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації", обмеження доступу до інформації здійснюється відповідно до закону при дотриманні сукупності таких вимог:

1) виключно в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя;

2) розголошення інформації може завдати істотної шкоди цим інтересам;

3) шкода від оприлюднення такої інформації переважає суспільний інтерес в її отриманні.

Інформація з обмеженим доступом має надаватися розпорядником інформації, якщо немає законних підстав для обмеження у доступі до такої інформації, які існували раніше (ч. 4 ст. 6 Закону України "Про доступ до публічної інформації").

В той же час, суд констатує той факт, що Державною фінансовою інспекцією у Закарпатській області, листом від 09.02.2016 року № 07-02-6-14/626 надано позивачу копії сторінок актів ревізії ДП "Мукачівське ЛГ" та ДП "Свалявське ЛГ" які містять запитувану Товарною біржою "Закарпатський лісовий ринок" інформацію, а саме: опис результатів ревізії питань, що стосуються господарських операцій між лісгоспами та Товарною біржою "Закарпатський лісовий ринок" та копію письмових вимог директору ДП "Свалявське ЛГ" (у вимогах до директора ДП "Мукачівське ЛГ" вимога щодо усунення порушень виявлених ревізією стану взаєморозрахунків із Товарною біржою "Закарпатський лісовий ринок" відсутня (на момент підписання акту порушення усунуто), тому копії вимог до ДП "Мукачівське ЛГ" не направлено), так як, у порушенні кримінальних справ відмовлено.

Крім того, листом від 18.02.2016 року № 07-02-6-14/746 Державною фінансовою інспекцією у Закарпатській області надано копії сторінок актів ревізії ДП "Перечинський лісгосп" та ДП "Ужгородський лісгосп", які містять запитувану Товарною біржою "Закарпатський лісовий ринок" інформацію, а саме: опис результатів ревізії питань, що стосуються господарських операцій між лісгоспами та Товарною біржою "Закарпатський лісовий ринок" та копії письмових вимог директорам зазначених обєктів контролю.

Також, листом від 23.02.2016 року № 07-02-6-14/813 Державною фінансовою інспекцією у Закарпатській області надано копії сторінок акту ревізії ДП "Міжгірське ЛГ", які містять запитувану Товарною біржою "Закарпатський лісовий ринок" інформацію, а саме: опис результатів ревізії питань, що стосуються господарських операцій між лісгоспами та Товарною біржою "Закарпатський лісовий ринок" та копії письмових вимог директору зазначеного підприємства.

04.05.2016 року Державна фінансова інспекція у Закарпатській області листом № 07-02-6-14/2010 надала копії сторінок акту ревізії ДП "Виноградівське ЛГ", які містять запитувану Товарною біржою "Закарпатський лісовий ринок" інформацію, а саме: опис результатів ревізії питань, що стосуються господарських операцій між лісгоспами та Товарною біржою "Закарпатський лісовий ринок" та копії письмових вимог директору зазначеного підприємства.

Стосовно надання товарній біржі "Закарпатський лісовий ринок" завірених копій актів ревізії лісових господарств Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства (з додатками, що стосуються ТБ "Закарпатський лісовий ринок") та копії письмових вимог до зазначених об'єктів контролю згідно переліку (ДП "Великобичківське ЛМГ", ДП "Брустурянське ЛМГ", ДП "Хустське ЛДГ"), листом Управління захисту економіки в Закарпатській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 22.02.2016 року № 727/106/7/03-2016 повідомила про відкриття наступних кримінальних проваджень: ДП "Великобичківське ЛМГ" 420160701400000078 від 20.01.2016 року за ознаками кримінального правопорушення ч.1 ст. 366 КК України; ДП "Брустурянське ЛМГ" 42016071110000004 від 27.01.2016 року за ознаками кримінального правопорушення ч.2 ст. 191 КК України; ДП "Хустське ЛДГ" 42016071100000005 від 08.02.2016 року за ознаками кримінального правопорушення ч.2 ст. 367 КК України.

З вищенаведеного випливає, що запитувані документи відносяться до інформації з обмеженим доступом у звязку із тим, що їх надання може завдати шкоду досудовому розслідуванню.

Статтею 222 Кримінального кодексу України встановлено, що відомості досудового розслідування можна розголошувати лише з дозволу слідчого або прокурора і в тому обсязі, в якому вони визнають можливим. У необхідних випадках слідчий, прокурор попереджає осіб, яким стали відомі відомості досудового розслідування, у зв'язку з участю в ньому, про їх обов'язок не розголошувати такі відомості без його дозволу. Незаконне розголошення відомостей досудового розслідування тягне за собою кримінальну відповідальність, встановлену законом.

Частиною 2 ст. 71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. .

Враховуючи вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що відповідачем вмотивовано продовжено строк розгляду запиту позивача, а відтак, в задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Згідно ч. ч. 1, 5 ст. 94 КАС України та в зв'язку з відсутністю судових витрат відповідача, судові витрати по справі не стягуються та за рахунок бюджету не компенсуються.

Керуючись ст. ст. 17, 71, 86, 94, 136, 160, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1. В задоволенні позову Товарної біржі "Закарпатський лісовий ринок" до Державної фінансової інспекції у Закарпатській області про визнання протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

2. Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України, та може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд в порядку та строки, встановлені ст. 186 КАС України. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України протягом десяти днів з дня отримання копії постанови (копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції).

Суддя ОСОБА_2