Постанова № 59777948, 15.08.2016, Харківський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
15.08.2016
Номер справи
635/5861/16-а
Номер документу
59777948
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 635/5861/16-а

Провадження по справі № 2-а/635/115/2016

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 серпня 2016 року смт Покотилівка

Суддя Харківського районного суду Харківської області Шинкарчук Я.А., розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

в с т а н о в и в:

Позивач, ОСОБА_1, звернувсь до Харківського районного суду Харківської області із адміністративним позовом, в якому просить суд:

- визнати протиправним і скасувати рішення Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 12 липня 2016 року №198 щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця з 01.12.2015;

- зобов'язати Харківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області перерахувати ОСОБА_1 пенсію державного службовця з 01.12.2015 у зв'язку з підвищенням зарплати державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» на підставі довідки виконавчого комітету Будянської селищної ради Харківського району Харківської області, про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим працівникам органів місцевого самоврядування, державним службовцям від 04.07.2016 №1092, із збереженням проценту нарахування пенсії на момент виходу на пенсію у 2003 році в розмірі 90%;

- стягнути з Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області суму сплаченого судового збору у розмірі 551,20 грн.

В обґрунтування свої вимог позивач зазначає, що вона з 2003 року одержує пенсію за віком згідно зі Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» і Законом України «Про державну службу», яку їй призначено у розмірі 90% від заробітної плати. 08 липня 2016 року позивач звернулась до Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області із заявою про перерахунок пенсії державного службовця у зв'язку із підвищенням з 01 грудня 2015 року заробітної плати державним службовцям на підставі довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим працівникам органів місцевого самоврядування, державним службовцям від 04.07.2016 №1092, виданої виконавчим комітетом Будянської селищної ради Харківського району Харківської області. Рішенням комісії Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 12.07.2016 №198 позивачу відмовлено в перерахунку пенсії, у зв'язку з тим, що згідно з п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213 з 01.06.2015 скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про судоустрій і статус судів», «Про статус народного депутата України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника - консультанта народного депутата. Проте, позивач не погоджується із вказаним рішення, яке і оскаржує у вказаному позові.

Ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 01.08.2016 року було відкрито скорочене провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії, а відповідачу запропоновано у десятиденний строк з дня одержання ухвали та копій документів подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження відповідно до ст. 183-2 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Відповідач 11 липня 2016 року надав до суду заперечення проти позову, в якому вказав, що згідно з Положенням про управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також про об'єднані управління, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України 22 грудня 2014 року № 28-2, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 січня 2015 року за № 41/26486, функції з призначення (здійснення перерахунку) і виплати пенсії державою покладено виключно на органи Пенсійного фонду. Управління Пенсійного фонду України в районах, містах, районах у містах, а також об'єднані управління у своїй діяльності керуються чинними нормативно-правовими актами, вказаними у вищезазначеному Положенні. Пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 213-VІІІ встановлено, що у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі і спеціальних, на загальних підставах, з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу». Отже, з 01 червня 2015 року пенсії в порядку та на умовах, передбачених вище зазначеним Законом, не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються. Постановою № 1013 з 01 грудня 2015 року посадові оклади працівників органів державної влади упорядковані в межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією. Вищезазначеною постановою запропоновано керівникам державних органів у межах передбачених коштів державного бюджету, місцевих бюджетів та власних коштів вжити заходів для підвищення з 01 грудня 2015 року посадових окладів, перегляду розмірів надбавок, доплат, премій, спрямувавши на зазначені цілі всі виплати, пов'язані з сумою індексації, яка склалась у грудні 2015 року з тим, щоб розмір підвищення всіх складових заробітної плати у сумарному виразі для кожного працівника у грудні 2015 року перевищив суму індексації, яку йому повинні були виплатити у грудні 2015 року. Також постановою № 1013 внесені зміни до Порядку проведення індексації грошових доходів населення, зокрема визначено, що проведення індексації грошових доходів населення здійснюється у межах фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на відповідний рік. Після звільнення пенсіонера з роботи обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації пенсії здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення пенсії. Відповідач звертає увагу на те, що з 01.12.2015 року посадові оклади державних службовців були саме упорядковані шляхом включення до посадових окладів сум індексації, що накопичувалась протягом останніх років, разом з тим, упорядкування структури заробітної плати це не є її підвищенням, оскільки в загальній сумі вона залишилася незмінною. Також, Постановою № 1013 внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року № 865 "Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії", які скасували саме здійснення перерахунків, в тому числі і для державних службовців при підвищенні окладів та наданні нових довідок, а саме, було виключено п.4, який встановлював порядок перерахунку пенсій, та внесено зміни до п.5 та п.6, яким виклали в новій редакції зазначені пункти, усунувши звернення із довідками про заробітну плату при перерахунках пенсії. В позові вказано, що права позивача звужено шляхом внесення змін до законодавства, однак Управління застосовує діючі норми права, тому ніяким чином не звужує права позивача. З огляду на вказане, Відповідач вважає, що посилання позивача на рішення Конституційного Суду України № 5-рп/2005 від 22.09.2005р. та інші є недоцільним, так як Управління не має відношення до прийняття нормативних актів, а лише в межах наданих повноважень забезпечує призначення, перерахунок та своєчасну виплату пенсії. Між тим, враховуючи норми ст.ст. 99, 100 КАС України Відповідач вважає вимогу Позивача щодо проведення перерахунку пенсії з 01 грудня 2015 року такою, що не відповідає чинному законодавству, адже позивач звернувся за перерахунком лише 07.07.2016. Щодо вимоги позивача обчислювати пенсію із збереженням відсотку нарахування пенсії 90% Відповідач зазначає, що суд не вправі підміняти компетентний орган і визначати конкретний розмір пенсії. З врахування вище викладеного Відповідач просить суд відмовити в задоволенні адміністративного позову.

Суд, дослідивши матеріали справи та заперечення відповідача в порядку скороченого провадження, оцінивши обставини справи, суд прийшов до наступного.

Судом встановлено, що позивач з 25 березня 2003 року знаходиться на обліку в Харківському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України Харківської області та отримує пенсію за віком згідно зі Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування»

08 липня 2016 року позивач звернулась до Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області із заявою про перерахунок пенсії державного службовця у зв'язку із підвищенням з 01 грудня 2015 року заробітної плати державним службовцям на підставі довідки виконавчого комітету Будянської селищної ради Харківського району Харківської області, про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим працівникам органів місцевого самоврядування, державним службовцям від 04.07.2016 №1092.

Рішенням комісії Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 12.07.2016 №198 позивачу відмовлено в перерахунку пенсії, у зв'язку з тим, що згідно з п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 №213.

Таким чином, не погодившись з відмовою відповідача щодо перерахунку пенсії, позивач 29 липня 2016 року звернувся з даним позовом до суду.

Так, у відповідності до п.52 розділу VІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» №2493-ІІІ від 07.06.2001 (в редакції на момент звернення на момент звернення за призначенням пенсії позивачу) дія Закону України «Про державну службу» поширюється на органи і посадових осіб місцевого самоврядування в частині, що не суперечить Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», цьому Закону та іншим законам України, що регулюють діяльність місцевого самоврядування».

Частиною 1 статті 21 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» передбачено, що пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу. Пенсія в частині, що не перевищує розміру пенсії із солідарної системи, що призначається відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», виплачується за рахунок коштів Пенсійного фонду України. Частина пенсії, що перевищує цей розмір, виплачується за рахунок коштів Держаного бюджету України.

Згідно зі статтею 37 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII (у редакції, що діяв на час призначення пенсії позивачу), на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. Пенсія державному службовцю виплачується незалежно від його заробітку (прибутку), одержуваного після виходу на пенсію. Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною та інших доплат до пенсій, встановлених законодавством) не може перевищувати дванадцяти мінімальних розмірів пенсії за віком, встановленої абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.

Відповідно до статтею 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723-XII (у редакції, що діяв на час призначення пенсії позивачу) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до ст.33 Закону України «Про державну службу» умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, доплат і матеріальної допомоги визначаються Кабінетом Міністрів України.

Порядок обчислення заробітної плати для перерахунку пенсії державного службовця, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розміру заробітку для обчислення пенсії».

Пунктом 4 вищезазначеної постанови (в редакції, що діяла на час призначення пенсії) встановлено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. №432-IV "Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України "Про державну службу", визначається в такому порядку:1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. При цьому: посадовий оклад, надбавки за ранг та вислугу років враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України (для службовців Національного банку України у розмірах, установлених його Правлінням) на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та рангом на момент призначення (перерахунку) пенсії; надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, за почесне звання "заслужений", за роботу з таємними документами залежно від ступеня таємності інформації, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук враховуються в розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі; премія, крім премій, зазначених у другому реченні цього абзацу, та інші надбавки враховуються в середніх розмірах відносно визначених законодавством таких виплат за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа вийшла на пенсію, на момент виникнення права на перерахунок. Премія до державних, професійних свят та ювілейних дат, виплачена у місяці підвищення заробітної плати, враховується в розмірі 1/12 середнього розміру цієї премії (премій), визначеного за відповідною посадою (посадами), з якої призначено (перераховано) пенсію. За бажанням осіб, під час перерахунку пенсій виплати, отримані на час призначення (перерахунку) пенсії (крім посадових окладів, надбавок за ранг, вислугу років), визначаються у порядку, передбаченому абзацами першим і другим пункту 1 та пунктом 2 цієї постанови.

Відповідно до п. 5 зазначеної постанови (в редакції, що діяла на час призначення пенсії), перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» до Постанови №865 внесено зміни, які застосовуються з 01.12.2015, а саме, виключено пункт 4, та пункт 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».

Згідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджено: додатками 1-37, 431, 432, 48-55 до постанови Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 р. № 268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів".

Таким чином, положеннями Постанови № 865 на час звернення позивача до Харківського об'єднаного управління Пенсійного Фонду України Харківської області із заявою про перерахунок пенсії не передбачено порядку перерахунку пенсії державного службовця.

На даний час всупереч статті 37-1 Закону №3723-XII Кабінетом Міністрів України не визначено порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям.

Проте, як встановлено правовою позицією Європейського Суду з прав людини, викладеної у рішенні по справі «Суханов та Ільченко проти України» від 26.09.2014 року, за певних обставин «законне сподівання» на отримання «активу» може бути захищено ст. 1 Першого протоколу. Так, якщо суть вимоги особи пов'язана з майновим правом особа, якій воно надане може вважатися такою, що має «законне сподівання», якщо для такого права у національному законодавстві існує достатнє підґрунтя - наприклад, коли є усталена практика національних Судів, якою підтверджується його існування.

Окрім того, статтею 22 Конституції України встановлено, що права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблеми, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень і сформулював правову позицію, згідно якої Конституція України та Закони України відокремлюють певні; категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави.

До них, зокрема, належать громадяни, яким пенсія призначена за спеціальними законами, в тому числі, і Законом України «Про державну службу». Тому звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за ст.22 Конституції України не допускається.

Аналізуючи категорію «звуження змісту прав і свобод», Конституційний Суд України в мотивувальній частині свого рішення від 11.10.2005 р. № 8-рп/2005 (справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання ) констатував: «Зміст прав і свобод людини - це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це кількісні "показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру. Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами і свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження обсягу прав і свобод - це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики ( абз.5,6 пункту 4)».

Таким чином, скасування п.4 постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення заробітку для обчислення пенсій» є скасуванням права на перерахунок пенсії державного службовця, що порушує норму прямої дії - ст. 22 Конституції України.

Відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у п. 23 рішення «Кечко проти України» від 08.11.2005, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.

Частиною першою статті 58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Таким чином, суд вважає, що право позивача на перерахунок пенсії є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань.

Посилання відповідача на пункт 5 Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213-VIII, згідно якого у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються, зокрема, відповідно до Закону України «Про державну службу», є неприйнятним, виходячи з того, що ця норма стосується призначення, а не перерахунку вже призначених пенсій.

Окрім того, з приводу набрання чинності з 01.05.2016 року новим Законом України «Про державну службу», в якому не передбачено перерахунок пенсій державним службовцям, суд зазначає.

Рішенням Конституційного Суду України від 22.09.2005 року №5-рп/2005 роз'яснено розуміння словосполучення «звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина», що міститься в частині третій статті 22 Конституції України. Так, Конституційний Суд України вважає, що конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (частина друга), при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (частина третя). Скасування конституційних прав і свобод - це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням. Визнання законом правових актів такими, що втратили чинність, зупинення їх дії, внесення до них змін і доповнень стосовно закріплених в них прав і свобод людини і громадянина є скасуванням або обмеженням цих прав і свобод.

Таким чином, суд приходить до висновку, що рішення відповідача по справі прийнято у спосіб, який не відповідає статті 22 Конституції України та ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», якою передбачено проведення перерахунку пенсій державних службовців.

Пунктом 5 постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 01.11.1996 року «Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя» передбачено, що якщо при розгляді справи буде встановлено, що нормативно - правовий акт, який підлягав застосуванню, не відповідає, або суперечить законові, суд зобов'язаний застосувати закон, який регулює ці правовідносини. Виходячи із загальних засад пріоритетності законів над іншими підзаконними нормативними актами при вирішенні питання про перерахунок пенсії державного службовця підлягає застосуванню Закон України «Про державну службу», а саме нормативні положення статті 37-1 цього закону, які були чинними на момент виникнення у позивача права на перерахунок пенсії державного службовця у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців з 01.12.2015 року.

З урахуванням наведеного, суд вважає, що дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії позивачу є протиправними, а позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають частковому задоволенню, у зв'язку з наступним.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 до відповідача звертався із заявами щодо перерахунку пенсії 08 липня 2016 року надавши довідку від 04.07.2016 року.

За правилом частини четвертої статті 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» (в редакції, що діяла на час призначення пенсії), положення якого є загальними у сфері пенсійних правовідносин, у разі виникнення права на підвищення пенсії перерахунок призначеної пенсії провадиться з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого числа наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.

Враховуючи те, що із заявою про перерахунок розміру пенсії позивачка звернувся до управління 07 липня 2016 року, то пенсія позивача мала бути перерахована з 01 липня 2016 року, а не 01 грудня 2015 року, як зазначено судом першої інстанції.

З огляду на зазначене вимоги адміністративного позову в частині здійснення перерахунку з 01.12.2015 по 30.06.2016 року не підлягають задоволенню.

При звернені до суду позивач сплатив судовий збір у розмірі 551 грн. 20 коп.

Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Відтак, на користь позивача підлягає стягненню з відповідача (за рахунок бюджетних асигнувать) сплачений розмір судового збору.

Керуючись ст. ст. 11, 17, 18, 71, 94, 160, 161, 162, 163, 183-2, 186 КАС України, ч.1 ст. 8, 19, ч.3 ст.22, ч.1 ст. 58 Конституції України, ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», ст. 42, 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд -

постановив:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним і скасувати рішення Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 12 липня 2016 року №198 щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця з 01.12.2015.

Зобов'язати Харківське об'єднане управління Пенсійного фонду України Харківської області перерахувати ОСОБА_1 пенсію державного службовця з 01 липня 2016 року у зв'язку з підвищенням зарплати державних службовців згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» на підставі довідки виконавчого комітету Будянської селищної ради Харківського району Харківської області, про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим працівникам органів місцевого самоврядування, державним службовцям від 04.07.2016 №1092, із збереженням проценту нарахування пенсії на момент виходу на пенсію у 2003 році в розмірі 90%.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувать Харківського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 (ІПН НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) грн. 20 грн.

В частині задоволенні іншої частини вимог адміністративного позову - відмовити.

Постанова може бути оскаржена повністю або частково протягом десяти днів з дня отримання копії постанови шляхом подачі апеляційної скарги до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення з одночасним надісланням особою, яка подає апеляційну скаргу, її копії до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили у строки та порядку, встановленими ст. 254 КАС України.

Суддя -