Справа № 459/2156/16-к
УХВАЛА
про дозвіл на проведення ревізії
12 серпня 2016 року слідчий суддя Червоноградського міського суду Львівської області Рудаков Д.І., при секретарі Головко А.М., з участю прокурора Радчук М.М., розглянувши клопотання слідчого Червоноградського ВП ГУ НП у Львівскій області ОСОБА_1, погодженого прокурором Радчук М.М., про надання дозволу на проведення позапланової виїзної документальної ревізії, -
ВСТАНОВИВ:
12.08.2016 року слідчий Червоноградського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_1 звернувся з клопотанням, у якому просить надати дозвіл на проведення позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Сокальської районної державної адміністрації, що за адресою: Львівська область, м.Сокаль вул.Шептицького, 26 (ЄДРПОУ 04056405) за період з 01.01.2010-01.07.2016 в частині законності придбання, постановки на баланс та вибуття товарно-матеріальних цінностей впродовж 01.01.2010-01.07.2016 з одночасним прийняттям участі в проведенні інвентаризації матеріальних цінностей Сокальської РДА. Доручити провести позапланову виїзну документальну ревізію з 29.08.2016 по 12.09.2016 - працівникам Західного офісу державної аудиторської служби України, що за адресою: м. Львів вул..Костюшка, 8. В обґрунтування клопотання вказав, що27.07.2016 в ЄО Червоноградського ВП ГУ НП у Львівській області за №5195 зареєстровано матеріали перевірки ДЗЕ УПЗЕ у Львівській області за фактом розтрати службовими особами Сокальської РДА бюджетних коштів виділених на закупівлю обладнання для центру надання адміністративних послуг Сокальського району. В процесі проведення досудового розслідування кримінального провадження встановлено, що розпорядженням голови Львівської обласної адміністрації ОСОБА_2 від 28.11.2013 за №852/0/5-13 внесено зміни в додаток до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 27.09.2013 «Про розподіл коштів» передбачених на утворення центрів надання адміністративних послуг. У відповідності до договору №33 від 30.09.2013 «Про делегування функцій замовника на утворення центрів надання адміністративних послуг» укладеного між Львівською обласною державною адміністрацією в особі ОСОБА_3 та Сокальською РДА в особі голови ОСОБА_4 Сокальська РДА прийняла на себе функції замовника на проведення капітального ремонту приміщень, придбання обладнання та предметів довгострокового користування для центрів надання адміністративних послуг у Сокальському районі. Згідно договору 37/13 від 22.11.2013 укладеного між Сокальською РДА в особі ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_5 КЦ «СтарКом» вбачається, що ФОП ОСОБА_5 повинен поставити асортимент товару відповідно до умов договору. Згідно договору 25/13 укладеного в 2013 між Сокальською РДА в особі ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_6 вбачається, що ФОП ОСОБА_7 повинен поставити асортимент товару відповідно до умов договору.Згідно договору 44/13 від 29.10.2013 укладеного між Сокальською РДА в особі ОСОБА_4 та приватним підприємцем ОСОБА_8 вбачається, що ПП ОСОБА_8 повинен поставити асортимент товару відповідно до умов договору.Згідно договору від 31.10.2013 укладеного між Сокальською РДА в особі ОСОБА_4 та ФОП ОСОБА_9 вбачається, що ФОП ОСОБА_9 повинен поставити асортимент товару відповідно до умов договору.В процесі проведення огляду місця події 28.07.2016 - Центру надання адміністративних послуг Сокальської РДА встановлено, що у вказаному приміщення частково відсутні товарно-матеріальні цінності поставлені вищевказаними підприємцями на виконання умов договору. Будучи допитана в рамках проведення досудового розслідування кримінального провадження ОСОБА_10 (начальник відділу фінансово-господарського забезпечення Сокальської РДА) показала, що багатофункціональний пристрій, вартістю 12000 гривень та два кондиціонери, вартістю 10000 гривень, Сокальською РДА в 2013 році не отримувались, а на усну вказівку ОСОБА_4 нею перераховані кошти на відповідні рахунки осіб, зазначених в накладних. В процесі проведення огляду відповідних накладних про отримання товарно-матеріальних цінностей встановлено, що в них знаходяться підписи матеріально відповідальних осіб. Згідно інформації про рух коштів по рахунках Сокальської РДА встановлено, що за поставлені товари, для забезпечення функціонування центру надання адміністративних послуг Сокальської РДА, особи, які здійснювали поставку товарно-матеріальних цінностей отримали кошти згідно наявних накладних у відповідності до укладених договорів. На підставі вищевказаного в процесі проведення досудового розслідування виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної документальної ревізії окремих питань фінансово-господарської діяльності Сокальської РДА в частині законності придбання, постановки на баланс та вибуття товарно-матеріальних цінностей впродовж 01.01.2010-01.07.2016 з одночасним прийняттям участі в проведенні інвентаризації матеріальних цінностей Сокальської РДА.
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав.
Клопотань про фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не заявлено.
Встановлено, що Червоноградським ВП здійснюється розслідування злочину, внесеного до ЄРДР 28.07.2016 року за №12016140150001504 за ознаками ст. 191 ч. 2 КК України.
Згідно з ч. 6 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду.
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за рішенням суду, ухваленим на підставі клопотання слідчого, прокурора для забезпечення розслідування під час кримінального провадження.
За змістом ч. 2 ст. 93 КПК сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 40 КПК слідчий уповноважений призначати ревізії та перевірки у порядку, визначеному законом.
Обставини й факти, наведені слідчим у клопотанні, підтверджуються доданими до останнього копіями документів. Відтак існує достатньо підстав вважати, що було скоєно злочин, для зясування обставин якого необхідно здійснити ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Сокальської районної державної адміністрації.
Відтак вважаю, що клопотання слід задовольнити.
Керуючись ст. 11 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні», ст. ст. 40, 93, 309, 369, 372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого задовольнити.
У кримінальному провадженні, внесеному 28.07.2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016140150001504, призначити позапланову виїзну документальну ревізію окремих питань фінансово-господарської діяльності Сокальської районної державної адміністрації, що за адресою: Львівська область, м.Сокаль вул.Шептицького, 26 (ЄДРПОУ 04056405) за період з 01.01.2010-01.07.2016 р.р. в частині законності придбання, постановки на баланс та вибуття товарно-матеріальних цінностей впродовж 01.01.2010-01.07.2016 р.р. з одночасним прийняттям участі в проведенні інвентаризації матеріальних цінностей Сокальської РДА.
Доручити провести позапланову виїзну документальну ревізію з 29.08.2016 року по 12.09.2016 року - працівникам Державної фінансової інспекції у Львівській області, що за адресою: м. Львів вул.Костюшка, 8.
Визначити строк дії ухвали в один місяць з дня її постановлення (до 12.09.2016 року).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: Д. І. Рудаков