Ухвала суду № 59757409, 16.08.2016, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.08.2016
Номер справи
822/1479/16
Номер документу
59757409
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/1479/16

У Х В А Л А

16 серпня 2016 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суду у складі колегії суддів - Божук Д.А. (головуючий), суддів Касапа В.М. , Польового О.Л. , розглянувши в письмовому провадженні клопотання ОСОБА_1 та Міністерства внутрішніх справ України у справі за позовом ОСОБА_1 до Міністерства внутрішніх справ України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Пенсійний фонд України про зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1) звернувся до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України (далі по тексту - МВС України), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Пенсійний фонд України, в якому просить зобов'язати МВС України повідомити Пенсійний фонд України про зміни у грошовому забезпеченні ОСОБА_1 з метою здійснення перерахунку пенсії з урахуванням вимог постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

Ухвалою суду від 01.08.2016 відкрито провадження у справі №822/1479/16 та призначено судове засідання на 16.08.2016.

15.08.2016 до суду надійшло клопотання позивача про зміну предмету позову та уточнена позовна заява. Крім первісної позовної вимоги, позивач просить визнати протиправною бездіяльність МВС України щодо неподання інформації до Пенсійного фонду України про зміни у грошовому забезпеченні позивача у зв'язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

Згідно ч.1 ст.137 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач може протягом всього часу судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи. До початку судового розгляду справи по суті позивач може змінити підставу або предмет адміністративного позову, подавши письмову заяву, яка приєднується до справи.

Положеннями даної статті регулюється порядок реалізації зміни (уточнення) позовних вимог. Таке право позивача випливає із принципів диспозитивності та змагальності сторін.

Відповідно до ч.1 ст.51 Кодексу адміністративного судочинства України, позивач має право в будь-який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

При цьому, під зміною предмету позову слід розуміти зміну способу захисту порушеного права (або інтересу) іншим (це є якісною зміною предмету позову) та шляхом уточнення способу захисту права чи інтересу (це є кількісною зміною предмету позову).

Дослідивши предмет, підстави та зміст заявленої позовної вимоги за первісним позовом та уточненими позовними вимогами, суд приходить до висновку, що позивачем кількісно змінено предмет позову.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення клопотання позивача та про необхідність прийняття до розгляду уточненої позовної заяви.

10.08.2016 до суду надійшло клопотання МВС України про залучення в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог - Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області.

Згідно клопотання позивача від 15.08.2016, позивач заперечує щодо задоволення зазначеного клопотання.

Відповідно до ч.2 ст.53 Кодексу адміністративного судочинства України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. Вступ третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, не має наслідком розгляд адміністративної справи спочатку.

При цьому, суд звертає увагу на те, що участь третіх осіб в адміністративній справі зумовлена тим, що судовий спір між сторонами опосередковано (для третіх осіб, які не заявляють самостійні вимоги) стосується прав, інтересів або обов'язків інших (третіх) осіб.

З огляду на викладене, визначальним критерієм встановлення доцільності вступу у розгляд справи третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, є ймовірність того, що рішення у даній справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки.

Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі по тексту - Порядок №45) встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Закон) пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Згідно п.2 Порядку №45, на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України повідомляє у п'ятиденний строк з моменту надходження інформації від державних органів своїм головним управлінням в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі (далі - головні управління Пенсійного фонду України) про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку (далі - списки).

Головні управління Пенсійного фонду України складають у десятиденний строк з моменту надходження зазначеної інформації списки за формою згідно із додатком 1 та подають їх органам, які уповноважені рішеннями керівників державних органів видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії.

На підставі аналізу зазначених вище норм Порядку №45, суд приходить до висновку, що МВС України, Пенсійний фонд України та Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області наділені чітко визначеним обсягом повноважень щодо процедури проведення перерахунку пенсії.

Як наслідок, суд вважає за необхідне залучити Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, оскільки існує імовірність впливу рішення у даній справі на його права та законні інтереси.

Керуючись ст.ст.51, 53, 137, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В :

1. Клопотання ОСОБА_1 про зміну предмету позову задовольнити.

2. Прийняти до розгляду уточнену позовну заяву.

3. Клопотання Міністерства внутрішніх справ України про залучення третьої особи задовольнити.

4. Залучити до участі в адміністративній справі №822/1479/16 Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.

5. Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Хмельницькій області письмові пояснення по суті позовних вимог та всі наявні докази на їх підтвердження.

6. Направити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Хмельницькій області копію ухвали та копію адміністративного позову.

7. Розгляд справи відкласти на 05.09.2016 о 11:00 год.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту постановлення і не може бути оскаржена окремо. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Головуючий суддя судді/підпис/ /підпис/ /підпис/Д.А. Божук В.М. Касап О.Л. Польовий "Згідно з оригіналом" Суддя Д.А. Божук