Постанова № 59757216, 11.08.2016, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
11.08.2016
Номер справи
816/804/16
Номер документу
59757216
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 серпня 2016 рокум. ПолтаваСправа №816/804/16

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Бойка С.С.,

за участю:

секретаря судового засідання - Носенко М.В.,

позивача - ОСОБА_1,

представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача - ОСОБА_3,

представника третьої особи - ОСОБА_4,

представника третьої особи - ОСОБА_5,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до Полтавської обласної державної адміністрації, треті особи: Фізична особа - підприємець ОСОБА_6, Управління інфраструктури та туризму Полтавської обласної державної адміністрації про визнання нечинними та скасування рішення, розпорядження,

В С Т А Н О В И В:

Фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (надалі - ФОП ОСОБА_1, позивач) звернулась до суду з позовом до Полтавської обласної державної адміністрації (надалі - відповідач, Полтавська ОДА), треті особи: Фізична особа - підприємець ОСОБА_6 (надалі - ФОП ОСОБА_6.), Управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА, та з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог від 11.07.2016 /т. 1, а.с. 107/ просила суд:

- визнати нечинним та скасувати рішення конкурсного комітету при Полтавській ОДА по визначенню пасажирських перевізників на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, від 29.12.2015 в частині пункту ІІІ Порядку денного зсідання конкурсного комітету щодо визначення пасажирських перевізників на автобусному маршруті загального користування Яреськи - Полтава АС-1 ч/з Сагайдак, рейси №232/233, №234/235, 236/237 та №119-25 Шишаки АС - Михайлики (об'єкт конкурсу №44), оформленого протоколом засідання конкурсного комітету при облдержадміністрації по визначенню пасажирських перевізників на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, від 29.12.2015 №100;

- визнати нечинним та скасувати розпорядження голови Полтавської ОДА від 08.02.2016 №42 "Про укладення договорів про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом" в частині укладення договору з ФОП ОСОБА_6 про організацію перевезень пасажирів на об'єкті конкурсу №44.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилалась на протиправність рішення конкурсного комітету щодо визначення ФОП ОСОБА_6 переможцем конкурсу на сукупності автобусних маршрутів загального користування Яреськи - Полтава АС-1 ч/з Сагайдак, рейси №232/233, №234/235, №236/237 та №119-25 Шишаки АС - Михайлики. Зазначала, що конкурсним комітетом невірно нараховані бали учасникам конкурсу за об'єктом конкурсу №44 та протиправно надано перевагу ФОП ОСОБА_6, а тому прийняті відповідачем рішення підлягають скасуванню.

Відповідач позов не визнав, у письмових запереченнях представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог. При цьому зазначив, що нарахування балів учасникам конкурсу за об'єктом конкурсу №44 проведено у повній відповідності до вимог додатку 4 "Перелік показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів" Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 №1081.

Представник третьої особи - ФОП ОСОБА_6 надав до суду письмові заперечення проти позову, у яких посилався на правомірність та обґрунтованість рішення конкурсного комітету щодо визначення ФОП ОСОБА_6 переможцем конкурсу на сукупності автобусних маршрутів загального користування Яреськи - Полтава АС-1 ч/з Сагайдак, рейси №232/233, №234/235, №236/237 та №119-25 Шишаки АС - Михайлики. Просив відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.

Представник Управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА надав до суду письмові заперечення проти позову, у яких зазначив, що за результатами конкурсу з визначення пасажирського перевізника на сукупності автобусних маршрутів загального користування Яреськи - Полтава АС-1 ч/з Сагайдак, рейси №232/233, №234/235, №236/237 та №119-25 Шишаки АС - Михайлики ФОП ОСОБА_6 у відповідності до вимог Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування нараховані 23 бали, а ФОП ОСОБА_1 - 22,33 бали, у зв'язку з чим переможцем конкурсу визнана ФОП ОСОБА_6 Просив відмовити у задоволенні позовних вимог повністю.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити.

Представники відповідача та третіх осіб проти позову заперечували, наполягали на відмові у задоволенні позовних вимог.

Заслухавши пояснення представників сторін та третіх осіб, дослідивши матеріали адміністративної справи, з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення, оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив такі факти та відповідні до них правовідносини.

Суд встановив, що Полтавською ОДА оголошено конкурс з перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, про що опубліковано оголошення в газеті "Село Полтавське" від 19.11.2015 №45 /т. 1, а.с. 42/.

Зокрема, оголошено конкурс на сукупність міжміських та приміських автобусних маршрутів Яреськи - Полтава АС-1 ч/з Сагайдак, рейси №232/233, №234/235, №236/237 (звичайний режим, дні виконання: щоденно) та №119-25 Шишаки АС - Михайлики (звичайний режим, дні виконання: середа, п'ятниця) /об'єкт конкурсу №44/. Проведення конкурсу призначено 29.12.2015.

До участі у даному конкурсі допущено ФОП ОСОБА_1 та ФОП ОСОБА_6

Рішенням конкурсного комітету, оформленим протоколом від 29.12.2015 №100, переможцем конкурсу за об'єктом №44 визнано пасажирського перевізника ФОП ОСОБА_6 /т. 1, а.с. 43-44/.

На підставі даного рішення Головою Полтавської ОДА 08.02.2016 видано розпорядження №42 "Про укладення договорів про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом", підпунктом 1.2 пункту 1 якого вказано першому заступнику голови Полтавської ОДА Пісоцькому А.А. на необхідність укладення договору про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом терміном на п'ять років з автомобільним перевізником ФОП ОСОБА_6 на сукупність автобусних маршрутів Яреськи - Полтава АС-1 ч/з Сагайдак, рейси №232/233, №234/235, №236/237 (звичайний режим, дні виконання: щоденно) та №119-25 Шишаки АС - Михайлики (звичайний режим, дні виконання: середа, п'ятниця) /т. 1, а.с. 52/.

08.02.2016 між Полтавською ОДА та ФОП ОСОБА_6 укладено договір №4/16 про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом /т. 1, а.с. 53-56/.

Не погодившись з переліченими вище рішеннями, позивач оскаржив їх до суду.

Надаючи правову оцінку спірним відносинам сторін, суд виходить з такого.

Процедуру підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування визначено Законом України "Про автомобільний транспорт" та Порядком проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 №1081 (надалі - Порядок №1081), які є обов'язковими для виконання органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами (організаціями), залученими для організації забезпечення проведення конкурсів.

Згідно з частиною першою статті 43 Закону України "Про автомобільний транспорт" визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах.

Відповідно до частини першої статті 45 вказаного Закону у конкурсі на визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування можуть брати участь автомобільні перевізники, які мають ліцензію на той вид послуг, що виносять на конкурс, на законних підставах використовують у достатній кількості сертифіковані автобуси відповідного класу, відповідають вимогам, викладеним у статті 34 цього Закону.

За приписами пункту 8 Порядку №1081 об'єктом конкурсу може бути, окрім іншого, сукупність маршрутів приміського та маршрутів або оборотних рейсів міжміського сполучення.

Пунктом 28 Порядку №1081 визначено, що організатор або робочий орган публікує в друкованих засобах масової інформації не пізніше ніж за 30 календарних днів до початку конкурсу оголошення про конкурс (крім друкованих оголошення може бути розміщено також в інших засобах масової інформації), яке повинне містити таку інформацію: 1) найменування організатора та робочого органу; 2) порядковий номер та основні характеристики кожного об'єкта конкурсу: на міжміському маршруті - номер рейсу, початковий та кінцевий пункти маршруту, протяжність, час відправлення з кінцевих пунктів та прибуття до них, особливості періодичності виконання перевезень, рекомендовану кількість зірочок за параметрами комфортності; на міському та приміському маршруті - номер маршруту, найменування кінцевих зупинок, кількість оборотних рейсів або кількість автобусів для забезпечення перевезень, режим руху та інтервал, особливості періодичності виконання перевезень (сезонний, у певні дні тижня тощо); 3) умови конкурсу; 4) порядок одержання необхідної інформації про об'єкт конкурсу; 5) кінцевий строк прийняття документів для участі в конкурсі; 6) найменування організації, режим її роботи та адреса, за якою подаються документи для участі в конкурсі; 7) місце та дата одержання бланків документів для участі в конкурсі; 8) місце, дата та час початку проведення засідання конкурсного комітету; 9) розмір плати за участь у конкурсі; 10) телефон для довідок (електронна адреса або адреса веб-сайту) з питань проведення конкурсу.

Згідно з пунктом 42 Порядку №1081, у разі участі в конкурсі двох або більше перевізників-претендентів конкурсний комітет визначає кращого з використанням бальної системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів відповідно до цього Порядку та Закону України "Про автомобільний транспорт".

Сумарна кількість балів, одержаних кожним перевізником-претендентом згідно з додатком 4, є підставою для визначення переможця конкурсу.

А відповідно до абзацу першого пункту 46 Порядку №1081 переможцем конкурсу визнається перевізник-претендент, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів.

Залученим до матеріалів справи витягом з протоколу від 29.12.2015 №100 засідання конкурсного комітету підтверджено, що за результатами конкурсу щодо об'єкта №44 перевагу отримав автомобільний перевізник ФОП ОСОБА_6 (23 бали), ФОП ОСОБА_1 зайняла друге місце (22,33 бали) /т. 1, а.с. 43-44/.

Як пояснив у судовому засіданні представник Управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА, бали перевізникам нараховувались наступним чином:

- ФОП ОСОБА_6 нараховані: 6 балів - за сумарну пасажиромісткість автобусів (не нижче Євро-2), які є власністю, співвласністю перевізника або взяті у лізинг для відповідного виду перевезень; 6 балів - за строк експлуатації автобусів (повних років з року виготовлення); 5 балів - за наявність трьох працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів; 6 балів - за наявність свідоцтв відповідності автобусів, що заявлені для виконання перевезень за об'єктом конкурсу, параметрам комфортності; загалом - 23 бали;

- ФОП ОСОБА_1 нараховані: 8 балів - за сумарну пасажиромісткість автобусів (не нижче Євро-2), які є власністю, співвласністю перевізника або взяті у лізинг для відповідного виду перевезень понад 500 місць; 3,33 бали - за строк експлуатації автобусів (повних років з року виготовлення); 11 балів - за роботу перевізника - переможця попереднього конкурсу не менше передбаченого договором строку на маршруті, що є об'єктом конкурсу; загалом - 22,33 бали.

Так, перелік показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів визначено у додатку 4 до Порядку №1081.

Суд зауважує, що відповідно до вказаного переліку за сумарну пасажиромісткість автобусів (не нижче ЄВРО-2), які є власністю, співвласністю перевізника або взяті у лізинг для відповідного виду перевезень перевізнику залежно від кількості місць нараховуються від 6 до 10 балів.

Зі змісту наявного у матеріалах справи переліку показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів від 29.12.2015 /т. 1, а.с. 15/ суд встановив, що бали за вказаним критерієм конкурсний комітет нарахував виходячи з середнього значення показника по категоріям (міжміські та приміські перевезення). Так, ФОП ОСОБА_1 нараховані 6 балів за наявність 446 місць для здійснення перевезень на міжміських маршрутах та 10 балів за наявність 614 місць для перевезень на приміських маршрутах, остаточно нараховані 8 балів (/6 + 10/ : 2). А ФОП ОСОБА_6 - 6 балів за наявність 507 місць для здійснення перевезень на міжміських маршрутах та 6 балів за наявність 429 місць для перевезень на приміських маршрутах, остаточно нараховані 6 балів (/6 + 6/ : 2).

Мотивуючи такий порядок нарахування балів, представник Управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА в судовому засіданні посилався на лист Департаменту автомобільного транспорту Міністерства інфраструктури України від 05.12.2013 вих. №25/4414-13 /т. 1, а.с. 128/.

Однак, суд зауважує, що вказаний лист не є нормативно-правовим актом, а лише містить думку Департаменту автомобільного транспорту Міністерства інфраструктури України щодо застосування Порядку №1081, тобто є документом роз'яснювального характеру.

При цьому положення додатку 4 до Порядку №1081 не містять посилань про застосування середньозваженого показника нарахування балів при визначенні переможця за об'єктом конкурсу щодо сукупності міжміського та приміського маршрутів, натомість ними визначено умови нарахування балів щодо кожного маршруту окремо.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що конкурсним комітетом при нарахуванні балів за показником "сумарна пасажиромісткість автобусів (не нижче ЄВРО-2), які є власністю, співвласністю перевізника або взяті у лізинг для відповідного виду перевезень, місць" допущено довільне трактування приписів Порядку №1081, наслідком чого стало невірне нарахування балів перевізникам-претендентам.

З аналогічних підстав суд звертає увагу на невірне нарахування конкурсним комітетом балів за показником "строк експлуатації автобусів (повних років з року виготовлення), роки".

Крім того, пунктом 7 додатку 4 до Порядку №1081 передбачено нарахування від 3 до 6 балів за наявність свідоцтв відповідності автобусів, які заявлені для виконання перевезень за об'єктом конкурсу, параметрам комфортності (застосовується на міжміських маршрутах) із застосуванням відповідного коефіцієнта.

Як зазначив у судовому засіданні представник Управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА, ФОП ОСОБА_6 на конкурс подано свідоцтво відповідності автобуса параметрам комфортності, відповідно до якого автобус БАЗ А079.24 НОМЕР_2, що запропонований для перевезення пасажирів за міжміським маршрутом Яреськи - Полтава АС-1, відповідає двохзірковому класу комфортності /т. 1, а.с. 155/. У зв'язку з цим, ФОП ОСОБА_6 нараховані додаткові 5 балів.

Разом з цим, суд зауважує, що відповідно до опублікованих у газеті "Село полтавське" від 19.11.2015 №45 умов проведення конкурсу подання для участі у конкурсі свідоцтва відповідності автобуса параметрам комфортності не вимагалось, умови до класу комфортності автобусів на об'єкт конкурсу №44 організатором конкурсу не визначені /т. 1, а.с. 42/.

Наведене, на переконання суду, позбавило інших учасників конкурсу права на подання для участі у конкурсі відомостей про клас комфортності автобусів та позбавило їх можливості отримати за результатами конкурсу додаткові бали, що є порушенням принципу рівності учасників конкурсу.

До того ж, суд зазначає, що згідно з підпунктом 8 пункту 29 Порядку №1081 для участі у конкурсі автомобільний перевізник подає на кожний об'єкт конкурсу перелік транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, які пропонуються для роботи на автобусному маршруті, або письмову інформацію про їх відсутність.

Дослідивши в судовому засіданні надані відповідачем копії документів, поданих ФОП ОСОБА_1 та ФОП ОСОБА_6 для участі у конкурсі, суд встановив, що ФОП ОСОБА_6 для здійснення перевезень заявлено всього два автобуси: БАЗ А079.24 НОМЕР_2 - для здійснення перевезень пасажирів за маршрутом Яреськи - Полтава АС-1 ч/з Сагайдак та РУТА 25А НОВА НОМЕР_3 - для здійснення перевезень пасажирів за маршрутом Шишаки АС - Михайлики разом з довідкою від 03.12.2015 про відсутність транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями /т. 1, а.с. 58-59, 68/. Натомість ФОП ОСОБА_1 для здійснення перевезень заявлено три автобуси: РУТА 20СПГ ВІ1281АА - для здійснення перевезень пасажирів за маршрутом Яреськи - Полтава АС-1 ч/з Сагайдак; РУТА 25А НОВА НОМЕР_4 та MAN NL 263F НОМЕР_5 - для здійснення перевезень пасажирів за маршрутом Шишаки АС - Михайлики /т. 1, а.с. 189, 190/. При цьому позивач також надала відомості про те, що автобус MAN NL 263F НОМЕР_5 пристосований для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями, а саме - облаштований пандусом, встановленим заводом-виробником /а.с. 202/.

Як встановлено судом зі змісту витягу з протоколу засідання конкурсної комісії від 29.12.2015 №100 /т. 1, а.с. 43-44/, дані обставини під час визначення переможця конкурсу за об'єктом №44 конкурсною комісією не враховані.

Так само, конкурсною комісією не враховано, що ФОП ОСОБА_1 запропоновані додаткові умови обслуговування маршрутів, а саме: безкоштовне перевезення учнів Шишацького району у навчальний період до шкільних закладів та в зворотному напрямку, установлення на транспортних засобах Wi-Fi передавачів, безкоштовне перевезення пільгових категорій громадян, учасників АТО /т. 1, а.с. 199-201/.

При цьому ФОП ОСОБА_6 додаткові умови обслуговування маршрутів не пропонувала, про що зазначила у заяві від 03.12.2015 /т. 1, а.с. 157/.

Суд звертає увагу на те, що згідно з пунктом 40 Порядку №1081, під час проведення конкурсу конкурсний комітет розглядає пропозиції перевізників-претендентів виключно за такими показниками: наявність достатньої кількості автобусів, які відповідають умовам конкурсу за класом та пасажиромісткістю (категорія, пасажиромісткість, наявність багажних відділень, додаткового обладнання); наявність, характеристика та кількість резерву автобусів для заміни рухомого складу в разі виходу техніки з ладу; наявність транспортних засобів, пристосованих для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями; наявність свідоцтва відповідності автобуса параметрам комфортності (для міжміського перевезення); строк експлуатації автобусів (рік виготовлення, строк фактичної експлуатації); наявність сертифіката відповідності послуг з перевезення пасажирів автобусами ліцензійним умовам; наявність та характеристика виробничої бази; умови підтримання належного технічного та санітарного стану рухомого складу; умови контролю технічного стану транспортних засобів перед виїздом; умови виконання регламентних робіт з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів; досвід роботи перевізника-претендента; наявність та тяжкість порушень безпеки дорожнього руху, транспортного законодавства, ліцензійних умов; якість роботи автомобільного перевізника на даному маршруті (у разі обслуговування на умовах договору (дозволу), укладеного (наданого) на підставі попереднього конкурсу; інвестиційний розвиток суб'єкта господарювання та соціальний ефект від його діяльності; умови контролю за станом здоров'я водіїв.

У порушення наведеної норми Порядку №1081 конкурсний комітет не врахував запропоновані ФОП ОСОБА_1 додаткові умови обслуговування маршрутів та наявність у неї автобуса, пристосованого для перевезення осіб з обмеженими фізичними можливостями. Разом з цим, конкурсним комітетом враховано надане ФОП ОСОБА_6 свідоцтво відповідності автобуса параметрам комфортності та нараховані останній 5 балів за даним критерієм.

Наведене вище є підставою для висновку про те, що конкурсним комітетом Полтавської ОДА безпідставно надано перевагу одному перевізнику-претенденту (ФОП ОСОБА_6.) та не у повному обсязі враховані документи, подані для участі у конкурсі іншим перевізником-претендентом (ФОП ОСОБА_1.).

За таких обставин, суд не може визнати результати конкурсу за об'єктом №44 об'єктивними, у зв'язку з чим рішення конкурсного комітету при Полтавській ОДА по визначенню пасажирських перевізників на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, від 29.12.2015 в частині пункту ІІІ Порядку денного зсідання конкурсного комітету щодо визначення пасажирських перевізників на автобусному маршруті загального користування Яреськи - Полтава АС-1 ч/з Сагайдак, рейси №232/233, №234/235, 236/237 та №119-25 Шишаки АС - Михайлики (об'єкт конкурсу №44) та прийняте на його підставі розпорядження голови Полтавської ОДА від 08.02.2016 №42 "Про укладення договорів про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом" в частині укладення договору з ФОП ОСОБА_6 про організацію перевезень пасажирів на об'єкті конкурсу №44 належить скасувати.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідач в ході судового розгляду справи не довів належними доказами, що у спірних відносинах він діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією і законами України.

Водночас суд враховує, що нарахування балів та визначення переможця конкурсу відноситься до виключної компетенції конкурсного комітету при Полтавській ОДА по визначенню пасажирських перевізників на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області, а тому суд не може встановлювати остаточні результати конкурсу.

За таких обставин, суд, відповідно до вимог частини другої статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та, враховуючи, що рішення конкурсного комітету є правовим актом індивідуальної дії, визнати протиправним і скасувати пункт ІІІ рішення конкурсного комітету при Полтавській обласній державній адміністрації по визначенню пасажирських перевізників на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області від 29.12.2015 щодо визначення пасажирських перевізників на автобусному маршруті загального користування Яреськи-Полтава АС-1 ч/з Сагайдак, рейси №232/233, №234/235, №236/237 та №119-25 Шишаки АС - Михайлики (об'єкт конкурсу №44), оформленого протоколом від 29.12.2015 №100.

Приймаючи до уваги встановлені в ході судового розгляду фактичні обставини справи та враховуючи вищенаведені норми законодавства, якими врегульовано спірні відносини, суд дійшов висновку про задоволення позову ФОП ОСОБА_1

У відповідності до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.

Керуючись статтями 2, 7-11, 69-71, 86, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати пункт ІІІ рішення конкурсного комітету при Полтавській обласній державній адміністрації по визначенню пасажирських перевізників на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області від 29.12.2015 щодо визначення пасажирських перевізників на автобусному маршруті загального користування Яреськи-Полтава АС-1 ч/з Сагайдак, рейси №232/233, №234/235, №236/237 та №119-25 Шишаки АС - Михайлики (об'єкт конкурсу №44), оформленого протоколом від 29.12.2015 №100 засідання конкурсного комітету при облдержадміністрації по визначенню пасажирських перевезень на автобусних маршрутах загального користування, які не виходять за межі території області.

Визнати нечинним та скасувати розпорядження голови Полтавської обласної державної адміністрації від 08.02.2016 №42 "Про укладення договорів про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом" в частині підпункту 1.2 пункту 1 розпорядження щодо укладення договору про організацію перевезень пасажирів автомобільним транспортом терміном на п'ять років з автомобільним перевізником фізичною особою - підприємцем ОСОБА_8 на сукупність автобусних маршрутів Яреськи - Полтава АС-1 ч/з Сагайдак, рейси №232/233, №234/235, №236/237 (звичайний режим, дні виконання: щоденно) та №119-25 Шишаки АС - Михайлики (звичайний режим, дні виконання: середа, п'ятниця).

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Полтавської обласної державної адміністрації (код ЄДРПОУ 00022591) на користь фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) судові витрати у розмірі 2756,00 грн (дві тисячі сімсот п'ятдесят шість гривень).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії з одночасним надісланням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.

Повний текст постанови складено 16 серпня 2016 року.

Суддя С.С. Бойко