Справа № 755/9541/16-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"11" серпня 2016 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва Астахова О.О., при секретарі Швидкій Л.В., за участю слідчого Панченко Т.В., розглянувши клопотання слідчого Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві Панченко Т.В. про тимчасовий доступ до документів (внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015100040001433 від 30.01.2015 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 367 КК України), -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві Панченко Т.В. звернулась до суду із клопотанням, погодженим з прокурором, про надання тимчасового доступу з можливістю вилучення завірених належним чином світлокопії всіх договорів (угод) з додатками та специфікаціями, які були укладені на протязі 2014-2016 років, щодо закупівлі за бюджетні кошти послуг харчування та постачання продукції харчової промисловості у дошкільні навчальні заклади, що розташовані на території Дніпровського району міста Києва, які перебувають у володінні Управління освіти Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, розташованого за адресою: м. Київ, пр-т Миру, буд. 6-А.
Клопотання слідчого мотивоване тим, що вході досудового розслідування кримінального провадження №12015100040001433 від 30.01.2015 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 191, ч. 1 ст. 367 КК України, оперативними співробітниками зібрані матеріали відносно службових осіб низки підприємств, які здійснюють постачання продуктів харчування в дитячі навчальні заклади Дніпровського району міста Києва. Встановлені оперативними заходами службові особи, вступають у зговір з метою диктування цінової політики та недопущення конкурентного середовища при проведенні конкурсних торгів, при цьому перед проведенням процедур із закупівлі, узгоджують між собою цінові пропозиції, отримують інформацію від начальників управлінь освіти районів м. Києва щодо цін конкурентів, внаслідок чого подають документи на конкурсні торги на завідомо більш вигідних умовах ніж конкуренти, що забезпечує їх перемогу. В подальшому ціни на продукти збільшуються за рахунок коригування обсягів, що приводить до недотримання дитячими навчальними закладами продуктів харчування в кількісному вигляді і як наслідок до розкрадання бюджетних коштів за рахунок реалізації продуктів харчування за завищеними цінами.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що у період часу з 20.07.2015 року по 05.08.2015 року в Управлінні освіти Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації був проведений позаплановий внутрішній аудит, об'єктом якого є процедури закупівлі продуктів харчування, з метою оцінки відповідності дотримання вимог законодавства в сфері державних закупівель під час проведення процедур закупівель товарів.
В ході проведення аудиту відповідності виявлено порушення та недоліки, які негативно вплинули на загальний стан проведення закупівлі продуктів харчування для дошкільних навчальних закладів, а саме:
відсутність відповідного реагування, в межах чинного законодавства, та належного контролю та аналізу/моніторингу закупівельних цін на продукти харчування для дитячих садків, які перевищують споживчі ціни за даними моніторингу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, що створює ризик неефективного використання коштів з оціночними втратами розрахунково на суму 27,728 тис. грн.;
не забезпечення максимальної економії та ефективності використання коштів установи під час укладання договорів, а також не дотримання вимог Розпорядження КМДА від 11.09.2009 № 1036 - здійснення закупівлі яєць у шкарлупі, свіжих, цукру та крупи гречаної по цінах, які перевищують споживчі ціни за даними моніторингу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, що може призвести до неефективного використання комунальних коштів з можливими втратами, розрахунково, в розмірі 202,512 тис. грн.;
систематичне застосування в умовах ДКТ дискримінаційних умов, які звужують коло учасників та як наслідок приводять до неефективних закупівель з завищенням вартості ціни за одиницю товару на 29-31%%;
не здійснення належного контролю за виконання договорів на поставку товарів, що призвело до поставки товарів у ДНЗ неналежної якості, з невідповідними термінами придатності до споживання та без належних супровідних документів, що підтверджують їх якість, безпечність;
не розміщення в повному обсязі відповідної інформації щодо проведених процедур закупівель в інформаційно-аналітичній системі «Київаудит»;
не зазначення інформації про обґрунтування застосування скороченої процедури закупівлі у звітах про результати проведення процедури відкритих торгів.
Причинами такої ситуації є недосконала система внутрішнього контролю під час проведення Управлінням освіти процедур закупівель та виконанням договорів про закупівлі.
Таким чином, в результаті аудиту закупівель продуктів харчування Управлінням освіти на загальну суму 2915,98 тис. грн., виявлено операції з ризиком втрат на суму 2590,215 тис. грн., серед яких потенційні втрати 202,512 тис. грн., а також операції з втратами на суму 325,765 тис. грн., серед яких оціночні втрати 28,49 тис. грн.
В зв'язку з викладеним на даний час, необхідно вивчити завірені належним чином світлокопії всіх договорів (угод) з додатками та специфікаціями щодо закупівлі за бюджетні кошти послуг харчування та постачання продукції харчової промисловості у дошкільні навчальні заклади, що розташовані на території Дніпровського району міста Києва, які були укладені на протязі 2014-2016 років.
Зазначені документи, являються документами на основі яких були проведенні процедури закупівлі продуктів харчування у дошкільні навчальні заклади, що розташовані на території Дніпровського району міста Києва, які перебувають у володінні Управління освіти Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, розташованого за адресою: м. Київ, пр-т Миру, буд. 6-А.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримала та просила його задовольнити.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя вважає клопотання обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню за наступних підстав.
Згідно ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванн ю.
Відповідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає в наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для отримання відомостей, що є необхідними для з'ясування всіх обставин справи у даному провадженні, є потреба отримати документи, що знаходяться у володінні Управління освіти Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації.
Враховуючи наявність достатніх підстав вважати, що зазначена інформація знаходиться у у володінні Управління освіти Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, розташованого за адресою: м. Київ, пр-т Миру, буд. 6-А, а також те, що дана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з урахуванням можливості використати цю інформацію як доказ відомостей, що містяться у ній та відсутності можливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою зазначеної інформації, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість клопотання та необхідність надати слідчому Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві Панченко Т.В. тимчасовий доступ до документів.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 110, 159, 163-166, 309 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого Дніпровського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві лейтенанта поліції Панченко Т.В. - задовольнити.
Надати слідчому Дніпровського управління поліції ГУ Національної поліції в місті Києві Панченко Тетяні Вадимівні тимчасовий доступ з можливістю вилучення завірених належним чином світлокопії всіх договорів (угод) з додатками та специфікаціями, які були укладені на протязі 2014-2016 років щодо закупівлі за бюджетні кошти послуг харчування та постачання продукції харчової промисловості у дошкільні навчальні заклади, що розташовані на території Дніпровського району міста Києва, які перебувають у володінні Управління освіти Дніпровської районної в м. Києві державної адміністрації, розташованого в м. Києві, пр-т Миру, буд. 6-А.
Строк дії ухвали встановити до 11 вересня 2016 року.
У разі невиконання ухали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: