ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
12 серпня 2016 р.м.ОдесаСправа № 815/1710/16
Суддя Одеського апеляційного адміністративного суду Турецька І.О., розглянувши можливість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Головного управління Національної поліції в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15 липня 2016 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Національної поліції України, Головного управління Національної поліції в Одеській області, Атестаційної комісії №14 Головного управління національної поліції в Одеській області про визнання дій протиправними, визнання протиправним та скасування наказу і рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 15 липня 2016 року адміністративний позов задоволено повністю.
Суд визнав протиправним та скасував наказ Головного управління Національної поліції України в Одеській області від 29 січня 2016 року №133 в частині включення посади, яку обіймав ОСОБА_1 до списку поліцейських, які підлягають атестації.
Визнав протиправними дії Атестаційної комісії №14 Головного управління Національної поліції України в Одеській області щодо проведення атестації ОСОБА_1 05 березня 2016 року без дотримання його прав, гарантованих ч.1 ст.6 Європейської Конвенції з прав людини її основоположних свобод 1950 року.
Визнав протиправним та скасував рішення Атестаційної комісії №14 Головного управління Національної поліції України в Одеській області, яке міститься в протоколі ОП№15.0000444.0026119 від 05 березня 2016 року, в якому зазначено в розділі VI «Результати атестування (висновок атестаційної комісії)» атестаційного листа, а саме: « 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність», яке прийняте стосовно ОСОБА_1
На зазначену постанову суду представник Головного управління Національної поліції в Одеській області подав апеляційну скаргу, проте не сплатив судовий збір, надавши клопотання про його звільнення, яке обґрунтовано неможливістю своєчасної сплати судового збору.
Розглянувши вказане клопотання, суддя-доповідач вважає за необхідним відмовити у його задоволенні, виходячи з наступного.
До апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору (ч.6 ст.187 КАС України).
Відповідно до ч.ч.1,2 ст. 8 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (далі - Закон №3674), враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Вказана норма Закону кореспондується зі ст.88 КАС України, зокрема, ч.1 даної статті передбачає, що суд враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Тобто, аналізуючи вказані норми можливо дійти висновку, що єдиною підставою для відстрочення сплати судового збору є майновий стан заявника.
В той же час, обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для відстрочення сплати судового збору.
Таким чином, суддя-доповідач дійшов висновку, що у задоволенні вказаного клопотання слід відмовити, оскільки відсутність бюджетного фінансування не є підставою для відстрочення скаржнику сплати судового збору.
Більш того, суд апеляційної інстанції вважає, що залишення апеляційної скарги без руху з наданням відповідного часу для усунення недоліку скарги буде достатньо для сплати судового збору.
Статтею 4 Закону № 3674 передбачено наступний розмір ставки судового збору:
- за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати;
- за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами - 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Мінімальна заробітна плата станом на 01 січня 2016 року складає 1378 грн.
Виходячи з викладених норм законодавства, якщо адміністративний позов містить вимогу немайнового характеру, апелянт при подачі апеляційної скарги повинен сплатити судовий збір, який складає 606,32 грн. (0,4 розміру мінімальної заробітної плати - 551,20 грн. х 110 % = 606,32 грн.).
Поряд з цим, абз.2 ч.3 ст.6 вказаного Закону передбачає, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи, що ОСОБА_1 подав до адміністративного суду позов, який містить дві немайнові вимоги, судовий збір за подачу апеляційної скарги повинен складати 1212,64 грн.
Таким чином, для розгляду апеляційної скарги, Головному управлінню Національної поліції в Одеській області необхідно сплатити судовий збір у розмірі 1212,64 грн. (одна тисяча двісті дванадцять гривень 64 копійки) на зазначений рахунок:
Отримувач коштівГУК в Одеській області / Приморський р-н./ 22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ)38016923 Банк отримувачаГУДКСУ в Одеській області Код банку отримувача (МФО)828011 Рахунок отримувача31212206781008 Код класифікації доходів бюджету22030101 Призначення платежуСудовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Одеський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34380461 (суду, де розглядається справа)
та надати оригінал квитанції до суду апеляційної інстанції.
За правилами ч.3 ст.189 КАС України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст.187 цього Кодексу, застосовуються правила ст.108 цього Кодексу (залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви).
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання Головного управління Національної поліції в Одеській області про відстрочення сплати судового збору - відмовити.
Апеляційну скаргу Головного управління Національної поліції в Одеській області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 15 липня 2016 року - залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліку поданої апеляційної скарги до 16 вересня 2016 року.
Роз'яснити, що у разі не усунення зазначеного недоліку апеляційної скарги, відповідно до ст.108 КАС України, апеляційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особі, яка подала апеляційну скаргу, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
Суддя І.О. Турецька