ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Київської області
01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 235-95-51
У Х В А Л А
"11" серпня 2016 р. Справа № 911/531/14
Господарський суд Київської області у складі судді Антонової В.М., розглянувши скаргу ОСОБА_1 акціонерного товариства ОСОБА_2 «Укргазбанк» №1101/5600/2016 від 30.05.2016 на дії/бездіяльність ліквідатора у справі №911/531/14 про банкрутство ПАТ «Кагарлицький цукровий завод»
за заявою ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю БУРТИ-ПЕРЕМОГА (ідентифікаційний код 38085777)
до боржника ОСОБА_1 акціонерного товариства Кагарлицький цукровий завод (ідентифікаційний код 19409200)
про банкрутство
За участю представників:
від кредитора ОСОБА_4 (дов. ПАТ АБ «Укргазбанк» №590 від 21.12.2015);
ОСОБА_5 (дов. ПАТ АБ «Укргазбанк»№560 від 23.09.2013);
від боржника ліквідатор ОСОБА_6 (свідоцтво №1367 від 23.07.2013);
інші учасники провадження не зявились.
Обставини справи:
В провадженні господарського суду Київської області перебуває справа №911/531/14 за заявою ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю БУРТИ-ПЕРЕМОГА до боржника ОСОБА_1 акціонерного товариства Кагарлицький цукровий завод про банкрутство.
Ухвалою від 17.04.2014 порушено провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 акціонерного товариства Кагарлицький цукровий завод (09200, Київська обл., Кагарлицький район, м. Кагарлик, вул. Воровського, 16, ідентифікаційний код 19409200); визнано вимоги кредитора ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю Транс-Сервіс-1 в розмірі 32 677,59 грн.; введено процедуру розпорядження майном ОСОБА_1 акціонерного товариства Кагарлицький цукровий завод; призначено розпорядником майна ОСОБА_1 акціонерного товариства Кагарлицький цукровий завод арбітражного керуючого ОСОБА_7; 22.04.2014 оприлюднено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення про порушення господарським судом Київської області справи про банкрутство ОСОБА_1 акціонерного товариства Кагарлицький цукровий завод.
Постановою господарського суду Київської області від 16.10.2014 припинено процедуру розпорядження майном Боржника ОСОБА_1 акціонерного товариства Кагарлицький цукровий завод; затверджено звіт розпорядника майна Публічне акціонерне товариство Кагарлицький цукровий завод (09200, Київська область, Кагарлицький район, місто Кагарлик, вул. Воровського, 16, код ЄДРПОУ 19409200) арбітражного керуючого ОСОБА_7; визнано банкрутом Публічне акціонерне товариство Кагарлицький цукровий завод (09200, Київська область, Кагарлицький район, місто Кагарлик, вул. Воровського, 16, код ЄДРПОУ 19409200) та відкрито ліквідаційну процедуру; призначено ліквідатором банкрута ОСОБА_1 акціонерного товариства Кагарлицький цукровий завод (09200, Київська область, Кагарлицький район, місто Кагарлик, вул. Воровського, 16, код ЄДРПОУ 19409200) арбітражного керуючого ОСОБА_7, свідоцтво Міністерства юстиції України про право на зайняття діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №534 від 27.03.2013, адреса: 01011, м. Київ, вул. Панаса Мирного, 7-А, офіс 1.
Ухвалою господарського суду Київської області від 30.07.2015 залучено в якості кредитора у справі №911/531/14 про банкрутство ПАТ Кагарлицький цукровий завод ПАТ АБ «Украгазбанк».
Ухвалою господарського суду Київської області від 03.11.2015 задоволено клопотання арбітражного керуючого ОСОБА_7, припинено повноваження арбітражного керуючого ОСОБА_7, призначено ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_6
03.06.2016 через канцелярію господарського суду Київської області від ОСОБА_1 акціонерного товариства «ОСОБА_2 банк «Укргазбанк» надійшла скарга №1101/5600/2016 від 30.05.2016 (вх. №11765/15) на дії/бездіяльність ліквідатора боржника.
Ухвалою господарського суду Київської області від 08.06.2016 розгляд скарги призначено на 30.06.2016.
30.06.2016 до канцелярії господарського суду Київської області від ліквідатора ОСОБА_6 надійшли заперечення на скаргу ПАТ АБ «Укргазбанк» №43/16 від 29.06.2016 (вх. №13476/16), згідно яких ліквідатор не погодився з твердженнями кредитора зазначеними в скарзі.
Ухвалою господарського суду Київської області від 30.06.2016 розгляд скарги відкладено на 14.07.2016.
14.07.2016 до канцелярії господарського суду Київської області від представника скаржника надійшов відзив на заперечення ліквідатора (вх. №14629/16).
Ухвалою господарського суду Київської області від 14.07.2016 розгляд скарги відкладено на 11.08.2016.
В судовому засіданні 11.08.2016 ліквідатор ОСОБА_6 надала для залучення до матеріалів справи копію договору про організацію продажу майна, що перебуває у державній власності, укладеного між Фондом державного майна України та Товарною біржею «Укрспецресурс» (вх. №16686/16) та копію витягу зі статуту Товарної біржі «Укрспецресур» (вх. №16682/16).
В судовому засіданні 11.08.2016 представником скаржника надані письмові пояснення по скарзі (вх. №16681/16).
Розглянувши в судовому засіданні 11.08.2016 скаргу ПАТ АБ «Укргазбанк» на дії/бездіяльність ліквідатора, господарський суд дійшов висновку про відсутність підстав для її задоволення з огляду на наступне.
В обґрунтування поданої скарги скаржник зазначає, що ліквідатор, всупереч положень ст. 43, 44, 98 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (Закон), не забезпечив реалізацію активів боржника за реальною ринковою вартістю, продаж майна боржника було здійснено шляхом проведення другого повторного аукціону, що занизило ціну майна боржника.
Крім того скаржник зазначає, що ліквідатором допущено порушення положень ч. 2 ст. 98 Закону, зокрема, ПАТ АБ «Укргазбанк» зазначило, що листом від 06.11.2015 останній повідомив ліквідатора про намір провести огляд заставного майна з метою його інвентаризації та погодження вартості реалізації, у звязку з чим просив забезпечити доступ до обєкту, однак, як зазначає скаржник ліквідатор проігнорувала зазначене звернення, доступ до обєкта та відповіді на запит надано не було.
До того ж в обґрунтування заявленої скарги ПАТ АБ «Укргазбанк» звертає увагу, що арбітражний керуючий ОСОБА_6 порушила законні права та інтереси ПАТ АБ «Укргазбанк» як заставного кредитора шляхом не повідомлення останнього про проведення 04.12.2015 зборів комітету кредиторів боржника.
Крім того, скаржник в додаткових обґрунтуваннях до скарги зазначив, що ліквідатором в порушення Закону було проігноровано відсутність погодження на продаж майна боржника та реалізовано ЦМК за значно нижчою ціною.
На думку скаржника, у звязку з визнанням першого аукціону з реалізації майна як ЦМК таким, що не відбувся, ліквідатор повинен був розбити майно на окремі лоти та забезпечити проведення оцінки майна для чого залучити незалежного субєкта оціночної діяльності.
В обґрунтування заявленої скарги скаржник зазначив про порушення ліквідатором вимог закону в частині реалізації державного майна та порушення вимог закону в частині технічної фіксації проведення аукціону.
Відтак, скаржник просить, враховуючи всі наведені вище порушення ліквідатора, визнати неправомірними дії/бездіяльність ліквідатора в частині організації та проведення повторних та других повторних торгів з реалізації майна банкрута, як цілісного майнового комплексу, а також в частині виявлених порушень за результатами перевірки, проведеної Головним територіальним управлінням юстиції у м. Києві та усунути ліквідатора ОСОБА_6 від виконання повноважень ліквідатора ПАТ «Кагарлицький цукровий завод».
Арбітражний керуючий ОСОБА_6 у судовому засіданні 11.08.2016 надала свої заперечення та пояснення стосовно заявленої скарги.
Відповідно до частини 4 статті 42 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом майно банкрута, що є предметом забезпечення, не включається до складу ліквідаційної маси і використовується виключно для задоволення вимог кредитора за зобов'язаннями, які воно забезпечує.
Продаж майна банкрута, що є предметом забезпечення, здійснюється в порядку, передбаченому цим Законом, виключно за згодою кредитора, вимоги якого воно забезпечує, або суду.
Згідно ч. 2 ст. 43 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом під час продажу майна банкрута на аукціоні вартість майна, що визначається ліквідатором, є початковою вартістю.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 49 Закону України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом продаж майна боржника в провадженні у справі про банкрутство здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, шляхом проведення торгів у формі аукціону, за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведення закритих торгів.
Зауваження банка, що ліквідатором без відповідного дозволу банку було реалізовано майно боржника оцінюється судом критично, оскільки ухвалою господарського суду Київської області від 13.11.2015 у справі №911/531/14 ліквідатору надано на продаж майна ПАТ Кагарлицький цукровий завод, що є предметом забезпечення вимог кредитора ПАТ АБ Укргазбанк в порядку, передбаченому Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.
Зазначена ухвала була оскаржена ПАТ АБ «Укргазбанк» в апеляційному порядку, однак залишена без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 09.02.2016.
Продаж майна підприємства-банкрута ПАТ «Кагарлицький цукровий завод» відбувався у відповідності до вимог статей 43, 65 Закону.
Відповідно до ч. 1,2 ст. 43 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» Майно, яке підлягає реалізації у ліквідаційній процедурі, оцінюється ліквідатором. Початковою вартістю цілісного майнового комплексу є сукупність визнаних у встановленому цим Законом порядку вимог кредиторів.
Під час продажу майна банкрута на аукціоні вартість майна, що визначається ліквідатором, є початковою вартістю.
Згідно ст. 44 Закону після проведення інвентаризації та оцінки майна ліквідатор здійснює продаж майна банкрута такими способами: проведення аукціону; продаж безпосередньо юридичній або фізичній особі.
Вибір способів продажу активів здійснюється ліквідатором з метою забезпечення його відчуження за найвищою ціною.
Ліквідатор організовує проведення аукціону з продажу активів банкрута з урахуванням вимог цього Закону.
На аукціоні можуть продаватися: основні засоби (нерухомість, незавершене будівництво, транспортні засоби, будівельні матеріали тощо); відокремлений структурний підрозділ банкрута як частина цілісного майнового комплексу; необоротні активи банкрута; дебіторська заборгованість на умовах договору про відступлення права вимоги банкрута.
Ліквідатор має право самостійно проводити торги на аукціоні відповідно до законодавства або залучити на підставі договору організатора аукціону - юридичну особу, яка відповідно до установчих документів має право проводити торги. Організатор аукціону не може бути заінтересованою особою стосовно кредитора чи боржника.
Майно банкрута, щодо обігу якого встановлено обмеження, продається на закритих торгах за ціною, не нижче звичайної. У закритих торгах беруть участь особи, які відповідно до законодавства можуть мати зазначене майно у власності чи на підставі іншого речового права.
Ліквідатор здійснює продаж цінних паперів та похідних фінансових активів через професійного учасника фондового ринку в порядку, визначеному законодавством України, згідно з договором, укладеним між ліквідатором і торговцем цінними паперами.
Ліквідатор здійснює продаж майна боржника у вигляді цілісного майнового комплексу. У разі якщо продати майно боржника у вигляді цілісного майнового комплексу не вдалося, ліквідатор здійснює продаж майна боржника частинами.
Ліквідатор може здійснювати безпосередній продаж таких активів: основних засобів, балансова залишкова вартість яких не перевищує одну тисячу гривень, а також інших необоротних матеріальних активів, господарських матеріалів, малоцінних та швидкозношуваних предметів, обсяги або вартість яких є недостатніми для проведення аукціону. Ці матеріальні активи реалізуються безпосередньо ліквідатором або на комісійних умовах через організацію роздрібної торгівлі; не проданих на аукціоні. У цьому випадку безпосередній продаж може здійснюватися за ціною останніх торгів на аукціоні; не проданих на біржових торгах через товарну біржу; стосовно яких після опублікування оголошення про проведення повторного аукціону є лише одна пропозиція від покупця. Безпосередній продаж може здійснюватися за ціною, що була визначена як ціна продажу на аукціоні, покупцеві, який подав пропозицію про участь в аукціоні; акцій приватного акціонерного товариства або часток товариства з обмеженою відповідальністю, які належать боржнику і викуповуються цим товариством або учасниками (акціонерами) цього товариства.
Умови договорів, укладених на реалізацію майна банкрута, не можуть передбачати розстрочку або відстрочку платежів за придбане майно.
Спори, які виникають при проведенні та виконанні результатів аукціонів, у тому числі про визнання недійсними договорів купівлі-продажу майна, розглядаються в межах провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до ч. 1-2, 4-7 ст. 49 Закону продаж майна боржника в провадженні у справі про банкрутство здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, шляхом проведення торгів у формі аукціону, за винятком майна, продаж якого відповідно до законодавства України здійснюється шляхом проведення закритих торгів.
Продажу підлягають всі види майна боржника, призначеного для здійснення господарської діяльності, за винятком прав і обов'язків, які не можуть бути передані іншим особам.
Суб'єктами аукціону є його замовник, організатор та учасники.
Замовником є ліквідатор, призначений господарським судом у порядку, встановленому цим Законом.
Організатором аукціону є визначена замовником фізична або юридична особа, що має ліцензію на проведення торгів і з якою замовник аукціону уклав договір на проведення аукціону.
Організатор аукціону визначається замовником за конкурсом, що проводиться у визначеному замовником порядку, основними критеріями якого вважаються наявність ліцензії, достатній, але не менш як три роки, досвід проведення аукціонів, запропонована найменша сума винагороди.
Організатором аукціону не може бути заінтересована особа стосовно боржника, кредиторів та замовника аукціону.
Учасниками аукціону можуть бути громадяни України, іноземці та особи без громадянства, юридичні особи України та іноземні юридичні особи, які подали необхідні документи та пройшли процедуру реєстрації виконавцем аукціону відповідно до цього Закону.
Згідно ст. 65 Закону якщо інше не встановлено договором, у разі закінчення аукціону без визначення переможця протягом місяця (у разі продажу нерухомого майна - двох місяців) організатор аукціону зобов'язаний провести повторний аукціон.
Якщо інше не встановлено договором, у разі закінчення повторного аукціону без визначення переможця протягом місяця організатор аукціону зобов'язаний провести другий повторний аукціон.
Якщо інше не встановлено договором, початковою вартістю повторного аукціону, другого повторного аукціону є вартість, зменшена на 20 відсотків щодо початкової вартості відповідно попереднього аукціону, попереднього повторного аукціону.
До участі у повторному аукціоні не допускаються переможці попередніх торгів, що не сплатили в установлений строк вартості лота за договором, відмовилися від укладення договору купівлі-продажу чи від підписання протоколу із зазначенням результатів аукціону.
Відповідно до ст. 66 Закону якщо інше не встановлено договором про проведення аукціону, аукціон проводиться без можливості зниження початкової вартості.
Повторний аукціон проводиться з можливістю зниження початкової вартості, але не нижче, ніж до граничної вартості, яка становить 50 відсотків початкової вартості, вказаної в оголошенні про проведення аукціону.
Якщо інше не встановлено договором про проведення аукціону, другий повторний аукціон проводиться з можливістю зниження початкової вартості.
Під час проведення аукціону з можливістю зниження початкової вартості, за відсутності бажаючих укласти договір ліцитатор знижує початкову вартість на крок аукціону доти, доки не виявиться бажаючий укласти договір.
Якщо після зниження початкової вартості виявиться бажаючий (бажаючі) укласти договір, аукціон проводиться у загальному порядку.
Відтак, судом встановлено, що ліквідатором на виконання вимог ст. 49 Закону зроблено оголошення в газеті «Час Київщини» про проведення конкурсу на визначення організатора аукціону з продажу майна ПАТ «Кагарлицький цукровий завод», що підтверджується копією розвороту з газети.
04.12.2015 відбувся конкурс та в звязку з поданням лише однієї заявки, організатором аукціону визначено Товарну біржу «Укрспецресурс».
07.12.2015 між ліквідатором та Товарною біржею було укладено договір на виконання послуг щодо організації проведення аукціону.
Відповідно до наявного в матеріалах справи витягу зі статуту Товарної біржі «Укрспецресурс» предметом діяльності біржі є, зокрема, організація та проведення на конкурсних засадах торгів (аукціонів, конкурсів) та інших заходів, які забезпечують продаж майна, що знаходиться (перебуває) в державній, комунальній власності, власності юридичних осіб, резидентів та нерезидентів України; організація та проведення на конкурсних засадах земельних торгів, аукціонів, конкурсів.
12.11.2014 між Фондом державного майна України та Товарною біржою «Укрспецресурс» укладено договір про організацію продажу майна, що перебуває у державній власності, згідно якого Фонд надав право біржі виконання таких послуг як організація продажу на аукціоні обєктів приватизації, у тому числі обєктів незавершеного будівництва, організацію продажу майна, що перебуває у державній власності, через біржі, на аукціонах, за конкурсами, відчуження якого можливе з дозволу Фонду державного майна України.
08.12.2016 на сайті Вищого господарського суду України та на сайті Міністерства Юстиції України була оприлюднена інформація Товарної біржі «Укрспецресурс» про призначення проведення повторного аукціону з реалізації майна ПАТ «Кагарлицький цукровий завод», як цілісного майнового комплексу, проведення якого призначено на 11.01.2016. Термін прийняття заявок до 18.12.2015.
21.12.2015 на сайті ВГСУ опубліковано інформацію про результати проведення аукціону, згідно якого аукціон з реалізації майна ПАТ «Кагарлицький цукровий завод» визнано таким, що не відбувся у звязку з відсутністю заявлених учасників.
21.12.2015 на сайті Вищого господарського суду України та 22.12.2015 на сайті Міністерства Юстиції України Товарною біржою «Укрспецресурс» було розміщено оголошення про проведення другого повторного аукціону з продажу майна боржника.
З зазначеного оголошення вбачається, що аукціон відбудеться 22.01.2016, початкова вартість лоту встановлена у розмірі 53 746 946,18 грн з можливістю її зниження.
Відповідно до п. 9 зазначеного оголошення заявки для участі в аукціоні приймаються з дня розміщення оголошення на веб-сайтах Міністрества Юстиції України та Вищого господарського суду України і до 21.01.2016 включно.
22.01.2016 Товарною біржою «Укрспецресурс» було проведено аукціон з продажу майна банкрута ПАТ «Кагарлицький цукровий завод».
Переможцем аукціону визначено ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю «ЛЛВ Спорт» (01011, м.Київ, вул. Панаса Мирного, буд. 16/13; ідентифікаційний код 40155696), який запропонував найвищу ціну за цілісний майновий комплекс у розмірі 4 299 755,69 грн.
В результаті чого з переможцем ТОВ «ЛЛВ Спорт» 25.01.2016 було укладено договір купівлі-продажу цілісного майнового комплексу ПАТ «Кагарлицький цукровий завод», який посвідчено приватним нотаріусом Кагарлицього районного нотаріального округу Київської області та зареєстровано в реєстрі за №70.
З огляду на вищевикладене, судом встановлено, що відповідно до вимог статтей 43-44, 49, 65-66 Закону майно банкрута було виставлено на аукціону як цілісний майновий комплекс за початковою ціною, яка є сукупністю визнаних у встановленому Законом порядку вимог кредиторів і яка склала 83 979 603,40 грн. В звязку з тим, що перший аукціон не відбувся в звязку з відсутністю заявок потенційних покупців, відповідно до вимог статті 65 Закону, був призначений повторний аукціон з продажу цілісного майнового комплексу. Початкова вартість на другому повторному аукціоні, відповідно до пункту 3 статті 65 Закону була зменшена на 20 відсотків щодо початкової вартості відповідно попереднього аукціону і склала 67 183 682,72 грн. . В звязку з тим, що повторний аукціон не відбувся в звязку з відсутністю заявок на участь в аукціоні, відповідно до пункту 2 статті 65 Закону був призначений другий повторний аукціон з продажу Цілісного майнового комплексу. Початкова вартість на другому повторному аукціоні, відповідно до пункту 3 статті 65 Закону була зменшена на 20 відсотків Щодо початкової вартості відповідно попереднього (повторного) аукціону і склала 53 746 946,18 грн.
Майно ПАТ «Кагарлицький цукровий завод» було продане на другому повторному аукціоні як цілісний майновий комплекс у повній відповідності до норм чинного законодавства.
При цьому ліквідатором з урахуванням положень статті 66 Закону про банкрутство при реалізації цілісного майнового комплексу має бути дотримано повну процедуру продажу майна, визначену Розділом ІV Закону з проведенням, за наявності підстав, як повторного аукціону, так і другого повторного аукціону, і лише потім вирішено питання щодо продажу майна боржника частинами.
Аналогічна правова позиція міститься в Постанові Вищого Господарського суду України від 02.12.2015р. по справі № 4/7.
Крім того, в квітні 2016 року Публічне акціонерне товариство акціонерний банк «Укргазбанк» звернулось з позовом до господарського суду Київської області про визнання результатів аукціону недійсними.
Ухвалою господарського суду Київської області від 11.08.2016 відмовлено ПАТ АБ «Укргазбанк» в задоволенні позову в повному обсязі.
З урахуванням вищевикладеного, у суду відсутні підстави вважати, що арбітражним керуючим ОСОБА_6 були допущенні порушення норм законодавства з приводу проведення продажу майна боржника.
Щодо зауважень скаржника щодо повідомлення ПАТ АБ «Укргазбанк» про проведення зборів комітету кредиторів, що відбулись 04.12.2015 слід зауважити наступне.
Відповідно до ст. 26 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» Протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.
Учасниками зборів кредиторів боржника з правом вирішального голосу є конкурсні кредитори, визнані господарським судом та внесені до реєстру вимог кредиторів.
У зборах кредиторів боржника можуть брати участь із правом дорадчого голосу: кредитори, вимоги яких увійшли до реєстру вимог кредиторів окремо; представник працівників боржника; уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника; представник органу, уповноваженого управляти державним майном; арбітражний керуючий.
Перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві треті голосів. Наступні збори вважаються повноважними у разі присутності на них кредиторів, що мають більше половини голосів.
Кількість голосів кредиторів на зборах визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.
Збори кредиторів у провадженні у справі про банкрутство скликаються арбітражним керуючим за його ініціативою, за ініціативою комітету кредиторів чи інших кредиторів, сума вимог яких становить не менше ніж третину всіх вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, або за ініціативою однієї третини кількості голосів кредиторів.
Збори кредиторів на вимогу комітету кредиторів або окремих кредиторів скликаються арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) та проводяться протягом двох тижнів з дня надходження письмової вимоги про їх скликання.
Збори кредиторів проводяться за місцезнаходженням боржника.
Конкурсні кредитори мають на зборах кредиторів кількість голосів, пропорційну сумі вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, та кратну одній тисячі гривень.
Під час визначення кількості голосів кредиторів з правом вирішального голосу не враховуються суми неустойки (штрафу, пені), інші фінансові санкції, моральна шкода, судовий збір у справі про банкрутство, заявлені або сплачені кредиторами в провадженні у справі про банкрутство.
До компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про: визначення кількісного складу та обрання членів комітету кредиторів; дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів; схвалення плану санації боржника в процедурі розпорядження майном; інші питання, передбачені цим Законом.
На час дії процедур банкрутства збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більше ніж сім осіб.
Вибори комітету кредиторів проводяться відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на зборах кредиторів, визначених відповідно до частини четвертої цієї статті.
Кредитор, що має двадцять п'ять і більше відсотків голосів, автоматично включається до складу комітету кредиторів.
Під час проведення процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів представляє комітет кредиторів, утворений відповідно до цього Закону.
Протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів подається до господарського суду.
До компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про: обрання голови комітету; скликання зборів кредиторів; звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом; звернення до господарського суду з вимогою про визнання правочинів (договорів) боржника недійсними на будь-якій стадії процедури банкрутства; звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора), припинення повноважень арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення іншого арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора); підготовку та укладення мирової угоди; схвалення плану санації боржника, змін та доповнень до нього у випадках, передбачених цим Законом; визначення складу майна в разі продажу частини майна у процедурі санації боржника або ліквідації банкрута; внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника; інші питання, передбачені цим Законом.
У роботі комітету мають право брати участь з правом дорадчого голосу арбітражний керуючий, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, забезпечений кредитор та в разі необхідності представник органу, уповноваженого управляти державним майном, і представник органу місцевого самоврядування.
Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини четвертої цієї статті.
Проведення зборів кредиторів у зв'язку із зміною реєстру вимог кредиторів або обрання (переобрання) комітету кредиторів у зміненому чи новому складі не можуть бути самостійною підставою для зміни або перегляду попередньо прийнятих зборами або комітетом кредиторів рішень.
Засідання комітету кредиторів з питання введення наступної судової процедури, крім першого, повинно відбутися не пізніше п'яти днів до судового засідання.
З наведеного вбачається, що Законом не передбачено процедуру повідомлення кредиторів про проведення зборів комітету кредиторів.
Статтею 41 Закону про банкрутство передбачені повноваження ліквідатора боржника, зокрема, згідно із ч.2 даної статті ліквідатор з дня свого призначення приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження, виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута, проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута, аналізує фінансове становище банкрута, виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута, очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу, пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості.
Відповідно до ч. 11, 12 ст. 41 Закону дії (бездіяльність) ліквідатора (ліквідаційної комісії) можуть бути оскаржені до господарського суду учасниками справи про банкрутство, права яких порушено такими діями (бездіяльністю).
У разі невиконання або неналежного виконання ліквідатором своїх обов'язків господарський суд за клопотанням комітету кредиторів або з власної ініціативи може припинити повноваження ліквідатора і призначити нового ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що зазначені ПАТ «АБ «Украгазбанк» у його скарзі обставини не є належними та достатніми підставами для визнання неправомірними дій/бездіяльності ліквідатора та усунення арбітражного керуючого ОСОБА_6 від виконання обовязків ліквідатора ОСОБА_1 акціонерного товариства «Кагарлицький цукровий завод».
Враховуючи вищевикладене, суд відмовляє у задоволенні скарги ОСОБА_1 акціонерного товариства «ОСОБА_2 банк «Украгазбанк» на дії (бездіяльність) ліквідатора ОСОБА_1 акціонерного товариства Кагарлицький цукровий завод.
Керуючись Законом України Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та ст. 86 Господарського кодексу України, суд
УХВАЛИВ :
1.Відмовити у задоволенні скарги ОСОБА_1 акціонерного товариства «ОСОБА_2 банк «Укргазбанк» на дії/бездіяльність ліквідатора у справі №911/531/14 про банкрутство ПАТ «Кагарлицький цукровий завод» арбітражного керуючого ОСОБА_6.
2. Копію ухвали надіслати учасникам провадження.
Суддя В.М. Антонова