Постанова № 59718533, 09.08.2016, Печенізький районний суд Харківської області

Дата ухвалення
09.08.2016
Номер справи
633/220/16-а
Номер документу
59718533
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

справа № 633/220/16-А

провадження № 2-А/633/17/2016

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 серпня 2016 року Печенізький районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді - Тимченко А.М.,

за участю секретаря судового засідання - Меденець Т.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт. Печеніги, Харківської області адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Чугуївського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинення певних дій,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом до Чугуївського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області, в якому просила визнати противоправними дії відповідача щодо відмови у перерахунку її пенсії з 01.07.2016 року як державному службовцю із збереженням проценту нарахування пенсії на момент початкового її призначення від суми заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець за відповідною посадою, з якою їй призначено пенсію як державному службовцю, відповідно до довідки про заробітну плату, видану Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Харківській області за № 04-50/347 від 05.07.2016 року. Скасувати рішення Чугуївського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 14.07.2016 року за № 4127-02/23, яким їй відмовлено у перерахунку пенсії державного службовця. Зобовязати відповідача здійснити з 01.07.2016 року перерахунок її пенсії як державному службовцю у розмірі 81 відсоток суми заробітної плати, яку одержує працюючий службовець за відповідною посадою, з якою їй призначено пенсію як державному службовцю, відповідно довідки про заробітну плату, видану Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Харківській області за № 04-50/347 від 05.07.2016 року. Врахувати при перерахунку пенсії виплати, які зазначені у довідці Територіального управлінням Державної судової адміністрації в Харківській області за № 04-50/347 від 05.07.2016 року, а саме: премії, згідно Постанови КМУ № 268 від 03.03.2006 року, надбавки за високі досягнення у праці, матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань та індексацію заробітної плати, згідно з Постановами Печенізького районного суду Харківської області від 19.10.2015 року та Харківського апеляційного адміністративного суду від 10.12.2015 року та виконавчого листа № 633/360/15а від 19.1.2015 року.

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначила, що вона перебуває на обліку в Чугуївському обєднаному управлінні Пенсійного фонду України Харківської та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу". Вона звернулася до відповідача із заявою про перерахунок їй пенсії як державному службовцю у розмірі 81 відсотків від суми заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець за відповідною посадою, з якою їй призначено пенсію як державному службовцю, та надала Територіального управлінням Державної судової адміністрації в Харківській області за № 04-50/347 від 05.07.2016 року. Рішенням Чугуївського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 14.07.2016 року № 4127-02\23 було відмовлено зазначеному перерахунку пенсії. Цю відмову позивачка вважає незаконною та такою, що грубо порушує норми діючого законодавства, у зв'язку з чим вона звернулася до суду за захистом своїх прав.

Позивачка в судове засідання зявилася,позовні вимоги підтримала в повному обсязі, посилаючись на підстави зазначені в позові, прохала вимоги задовольнити.

Представник Чугуївського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області - ОСОБА_2 в судове засідання зявилася, позовні вимоги не визнала, посилаючись на те, що відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції на момент виходу позивачки на пенсію) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у звязку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом, відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії. Заробітна плата для такого перерахунку пенсії визначається відповідно до п. п. 4-6 постанови КМУ України від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії».

Постановою КМУ від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» було підвищено розмір заробітної плати працюючим державним службовцям.

Відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції від 01.03.2016 року, чинній на момент звернення позивачки з заявою про перерахунок пенсії ) умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України. Постановою КМУ № 1013 від 09.12.2015 року, крім підвищення заробітної плати, затверджено зміни, що вносяться до постанов КМУ, в тому числі постанову КМУ від 31.05.2000 року № 865, а саме виключено п.4, яким регулювалось питання проведення перерахунків пенсій непрацюючим державним службовцям.

Крім того, постанова КМУ № 1013 від 09.12.2015 року передбачала упорядкування структури заробітної плати, та не визначає умови та порядок проведення перерахунку пенсій. Отже, на момент звернення позивачки з заявою про перерахунок пенсії відсутній правовий механізм здійснення такого перерахунку.

Пунктом 5 розділу ІІІ «Прикінцеві положення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих атів України щодо пенсійного забезпечення» визначено, що у разі неприйняття до 01.06.2015 р. закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01.06.2015 р. скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії \ щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України «Про державну службу», «Прокуратуру», «Про судоустрій і статус суддів», «Про статус народного депутату України», «Про Кабінет Міністрів України», «Про судову експертизу», «Про Національний банк України», «Про службу в органах в органах місцевого самоврядування», «Про дипломатичну службу», Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника консультанта народного депутата України.

Конституцією України не встановлено пріоритету застосування того и іншого закону. В даному випадку повинен застосовуватись принцип дії закону в часі, відповідно до якого втрата юридичної сили акта (чи певної його норми), повязується, зокрема, з прийняттям нового акта, що встановлює інші правила, ніж ті, що були встановлені попереднім актом.

З 01.06.2015 року Законом України від 02.03.2015 р. № 213-VІІІ Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» були припиненні дії норм Закону України «Про державну службу України» від 16.12.1993 р. № 3723-ХІІ в частині, яка стосувалась пенсійного забезпечення державних службовців, як наслідок пенсії за вказаним законом не призначаються, а раніше призначені пенсії не перераховуються.

Оскільки заява про перерахунок пенсії була подана в липні 2016 року, норми Закону України «Про державну службу» в частині, яка стосується пенсійного забезпечення,- були скасовані, то всі відсутні правові підстави здійснювати такий перерахунок пенсії.

Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до ч. 1 статі 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Частиною 1 ст. 2 КАС України передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь - які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Як було встановлено в судовому засіданні з 26.06.2008 року ОСОБА_1 перебуває на обліку в Чугуївському обєднаному управлінні Пенсійного фонду України Харківської області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про державну службу".

13.08.2015 року ОСОБА_1 звернулася до Управління Пенсійного фонду України у Печенізькому районі Харківської області з проханням перерахувати їй пенсію як державному службовцю у розмірі 81 відсотка виплати з урахуванням коштів, які зазначені у колонці « Інші виплати» довідки Територіального управління Державної судової адміністрації України в Харківській області від 02.07.2015 року № 279, а саме: матеріальної допомоги для оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати, з якої сплачено внески на загальнообовязкове державне соціальне страхування.

Протоколами Управління Пенсійного фонду України у Печенізькому районі Харківської області № 18 від 14.07.2015 року та № 17.08.2015 року у перерахунку пенсії позивачці було відмовлено.

Постановою Печенізького районного суду Харківської області від 19.10.2015 року зобовязано Управління Пенсійного фонду України у Печенізькому районі Харківської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, включивши до сум заробітної плати, з якої нараховується пенсія, суми індексації заробітної плати, матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань та інших виплат, з яких сплачувались страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, з урахуванням відомостей, які містить довідка Територіального управління Державної судової адміністрації у Харківській області № 279 від 02.07.2015 року, починаючи з 13.08.2015 року.

В частині зобовязання Управління Пенсійного фонду України у Печенізькому районі Харківської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1В відповідно до ст. 37 Закону України « Про державну службу» у розмірі 81 відсотків від суми її заробітної плати, на які нараховувалися страхові внески відмовлено.

Постановою Харківського апеляційного адміністративного суду від 10.12.2015 року постанову Печенізького районного суду Харківської області від 19.10.2015 року в частині відмови у задоволені позовних вимог скасовано. Прийнято нову постанову, якою зобовязано Управління Пенсійного фонду України у Печенізькому районі Харківської області здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1В відповідно до ст. 37 Закону України «Про державну службу» у розмірі 81 відсотків від суми її заробітної плати, на які нараховувалися страхові внески.

Постанова Печенізького районного суду Харківської області від 19.10.2015 року та постанова Харківського апеляційного адміністративного суду від 10.12.2015 року набрали законної сили та виконані відповідачем.

Зазначений факт сторонами не заперечується.

Згідно п. 3 Постанови Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 р. №1013, яка набрала чинності з 15.12.2015 року та застосовується з 01.12.2015 року, посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців, розміри яких затверджені, зокрема, додатками постанови КМУ №268 підвищуються на 25%.

У звязку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» ОСОБА_1 звернулася до відповідача з заявою про перерахунок їй пенсії як державному службовцю у розмірі 81 відсотків від суми заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець за відповідною посадою, з якою їй призначено пенсію як державному службовцю. До заяви позивачка додала довідку Територіального управлінням Державної судової адміністрації в Харківській області за № 04-50/347 від 05.07.2016 року.

Рішенням Чугуївського обєднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області від 14.07.2016 року № 4127-02\23 відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії, з посиланням на те, що відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» перерахунок пенсій державним службовцям не передбачений. Крім того, з 01.05.2016 року набрав чинність Закон України « Про державну службу» від 10.12.2015 року, яким перерахунок призначених пенсій державним службовцям не передбачено.

За змістом статті 37-1 Закону України «Про державну службу» (далі Закон N 3723-XII), в редакції чинній до 28.12.2014 року, у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України..

Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

У зв'язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» 28 грудня 2014 року №76-VIII текст статті 37-1 викладено у такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України».

Пунктом 4 та 5 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», в редакції, яка була чинна до 15.12.2015 р., було передбачено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 року №432-IV «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу», визначається в такому порядку:

1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку;

2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.

Перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики.

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» з 01.12.2015 р. встановлені нові розміри посадових окладів (тарифних ставок, ставок заробітної плати) працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери.

Згідно довідки Територіального управлінням Державної судової адміністрації в Харківській області за № 04-50/347 від 05.07.2016 року про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, а також державним службовцям, які на момент перерахунку пенсії працюють на інших посадах, ніж ті, з яких їм призначено ( перераховано) пенсію заробітна плата за посадою Керівника апарату суду, на яку нараховуються страхові внески на загальнообовязкове державне пенсійне страхування, а з 01 січня 2011 року - єдиний внесок на загальнообовязкове державне соціальне страхування, становить 8376,00 грн.

Однак, у зв'язку із прийняттям Кабінетом Міністрів України постанови від 09.12.2015 р. №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» пункт 4 постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» був виключений, а 5 змінений.

Таким чином, на час звернення позивачки з заявою про перерахунок пенсії, Кабінетом Міністрів України не виконано покладеного на нього обов'язку щодо визначення порядку перерахунку пенсії.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 8 та ч.1 ст. 58 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.

Відповідно до ч. 3 ст. 22 Конституції України при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Слід зазначити, що положеннями пункту першого, другого та четвертого ст. 8 КАС України передбачено, що суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського Суду з прав людини. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.

При цьому, законом не встановлюється ані строковість, ані обмеженість у часі щомісячних пенсійних виплат в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, які отримує особа в разі досягнення пенсійного віку. З самого визначення поняття пенсії випливає, що ці виплати здійснюються на постійній основі, один раз на місяць протягом невизначеного періоду часу. Цей вид виплат не є строковим, а тому не може бути призначений на якийсь строк. В даному випадку визначається лише дата, з якої особа має право на отримання пенсії (чи її перерахунок).

Та обставина, що Кабінет Міністрів України не визначив порядку перерахунку пенсії, на думку суду звужує права позивача на перерахунок пенсії.

Так, відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у рішенні від 27.05.2013 року по справі «Суханов та Ільченко проти України» першим і найголовнішим правилом статті 1 Першого протоколу є те, що будь-яке втручання державних органів у право на мирне володіння майном має бути законним і повинно переслідувати легітимну мету в «інтересах суспільства». Будь-яке втручання також повинно бути пропорційним по відношенню до переслідуваної мети. Іншими словами, має бути забезпечено «справедливий баланс» між загальними інтересами суспільства та обов'язком захисту основоположних прав конкретної особи. Необхідного балансу не буде досягнуто, якщо на відповідну особу або осіб буде покладено особистий та надмірний тягар.

Більш того, Європейський Суд вказав, що Кабінет Міністрів України мав визначити розмір надбавки до пенсії, однак, жодного рішення з цього приводу прийнято не було. Таким чином, у даному випадку відмова держави здійснити певні дії становила втручання в права заявників, передбачені ст.1 Першого протоколу, так як заявники мали «законне сподівання» на перерахунок пенсії.

Подібна бездіяльність з боку Уряду України була кваліфікована Європейським судом з прав людини як порушення майнового інтересу заявника, передбаченого статтею 1 Першого протоколу до Конвенції (параграфи 51-56) та потягнула за собою стягнення на користь заявників справедливої сатисфакції.

Аналогічну правову позицію Європейського суду з прав людини також викладено й у справі «Будченко проти України», в якій Суд вказав, що Уряд України повинен запровадити правові механізми, необхідні для реалізації прав громадян на соціальні пільги, у тому числі на які мав право заявник.

Відповідно до п. 23 рішення «Кечко проти України» від 08.11.2005 р., якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок, і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.

Таким чином, не визначення Кабінетом Міністрів України щодо умов та порядку перерахунку призначених пенсій державним службовцям не може бути підставою для відмови у перерахунку пенсії. Суд вважає, що право позивачки на перерахунок пенсіє є беззаперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобовязань.

Слід зазначити, що зміни, які відбулися у пенсійному законодавстві поширюються виключно на правовідносини щодо призначення пенсій, а не щодо перерахунку, а тому до спірних правовідносин не застосовується. Тобто не містять заборони на перерахунок раніше призначеної пенсії.

Між тим, пенсія позивачці призначена з 2008 року, тобто до внесення змін до Закону України « Про державну службу».

У звязку з чим, доводи відповідача про те, що з 01.05.2016 року пенсії в порядку та на умовах визначених, зокрема Законом України «Про державну службу» не призначаються, раніше призначені пенсії не перераховуються, є необґрунтованими.

Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 є обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволеною.

Відповідно до вимог ч.1 ст.94 КАС України суд стягує за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень - Чугуївського обєднаного управління Пенсійного фонду України в Харківській області на користь позивачки судові витрати в розмірі 551 грн. 20 коп.

Керуючись ст. ст.2, 8, 9, 11, 17, 69-71, 159 - 163, 244 - 2 КАС України, Законом України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII, постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії», постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Чугуївського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області про визнання дій протиправними та зобовязання вчинення певних дій - задовольнити.

Визнати протиправними дії Чугуївського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1 з 01.07.2016 року як державному службовцю із збереженням проценту нарахування пенсії на момент початкового її призначення від суми заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець за відповідною посадою, з якої ОСОБА_1 призначено пенсію як державному службовцю, відповідно до довідки про заробітну плату, видану Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Харківській області за №04-50/347 від 05.07.2016року.

Скасувати рішення Чугуївського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області від 14.07.2016 року за № 4127-02/23, яким ОСОБА_1 було відмовлено у перерахунку пенсії державного службовця.

Зобовязати Чугуївське обєднане управління Пенсійного фонду України Харківської області здійснити з 01.07.2016року перерахунок пенсії ОСОБА_1 як державному службовцю у розмірі 81 відсоток суми заробітної плати, яку одержує працюючий службовець за відповідною посадою, з якої ОСОБА_1 призначено пенсію як держаному службовцю, відповідно до довідки про заробітну плату, видану Територіальним управлінням Державної судової адміністрації в Харківській області №04-50/347 від 05.07.2016року.

Врахувати при перерахунку пенсії виплати, які зазначені у довідці Територіального управління державної судової адміністрації у Харківській області за № 279 від 02.07.2015 року, а саме: премії, згідно ПКМУ №268 від 09.03.2006 року, надбавки за високі досягнення у праці, матеріальну допомогу на оздоровлення, матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань та індексацію заробітної плати, згідно з постановами Печенізького районного суду Харківської області від 19.10.2015 року та Харківського апеляційного адміністративного суду від 10.12.2015 року та виконавчого листа № 633/360/15-а від 19.10.2015року.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань субєкта владних повноважень - Чугуївського обєднаного управління Пенсійного фонду України Харківської області на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 551 (пятсот пятдесят одна) гривна 20 копійок.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Печенізький районний суд Харківської області протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: А.М. Тимченко