Постанова № 59684702, 12.08.2016, Марківський районний суд Луганської області

Дата ухвалення
12.08.2016
Номер справи
417/2876/16-п
Номер документу
59684702
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 417/2876/16-п

Провадження № 3/417/222/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"12" серпня 2016 р. с. Марківка Луганської області

Суддя Марківського районного суду Луганської області Шкиря В.М., розглянувши протокол про адміністративне правопорушення №63/26/8975 та додані до нього матеріали, що надійшли з Управління Служби безпеки України в Луганській області про притягнення до адміністративної відповідальності за п.6 ч.1 ст. 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, займаючого посаду інспектора з режиму секретності Марківського відділу поліції ГУНП в Луганській області, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, якому розяснені його права передбачені ст.10,63 Конституції України та ст.268 КУпАП,-

в с т а н о в и в:

27 липня 2016 року відносно інспектора з режиму секретності Марківського відділу поліції ГУНП в Луганській області ОСОБА_1 головним спеціалістом УСБУ в Луганській області ОСОБА_2 складено протокол про адміністративне правопорушення №63/26/8975 за п.6 ч.1 ст.212-2 КпАП України.

В протоколі вказано, що на ОСОБА_1, який займає посаду інспектора з режиму секретності Марківського відділу поліції ГУНП в Луганській області відповідно до вимог ст. 21 Закону україни «Про державну таємницю», п.п. 39,41,42 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, затвердженого Постановою КМ України від 18.12.2013 №939 та наказу начальника ГУНП в Луганській області від 26.01.2016 №22, покладено обовязки по забезпеченню охорони державної таємниці у Марківському відділі ГУНП в Луганській області.

Відповідно до вимог статей 5, 37 Закону України «Про державну таємницю», під час проведення перевірки стану охороні державної таємниці в Марківськом ВП, 20.07.2016р. комісією УСБУ в Луганській області виявлені грубі порушення чинного законодавства у сфері охорони державної таємниці з боку ОСОБА_1, про що складено акт №63/26/8589 від 20.07.2016р.), а саме:

- в порушення вимог п.40 Порядку № 939 до УСБУ в Луганській області не направлено вмотивований запит на погодження покладання обов'язків щодо забезпечення режиму секретності на інспектора з режиму секретності Марківського ВП ОСОБА_1;

- всупереч вимог п.п.15 п.42, 117 Порядку № 939 не організовано та не здійснено навчання працівників відділу поліції, діяльності яких повязана з державною таємницею, а також перевірку знання ними вимог нормативних документів з питань охорони державної таємниці;

- в порушення вимог пунктів 253, 255 Порядку № 939 не заведено журнальні форми обліку секретних документів;

- всупереч вимог п. 93 Порядку № 939 не розроблений та не погоджений УСБУ в Луганській області Порядок надання доступу до державної таємниці;

- в порушення до вимог п. 153 Порядку № 939 не створений перелік посад перебування на яких дає право посадовим особам надавати матеріальним носіям секретної інформації грифи секретності;

- всупереч вимог пунктів 228, 233 не розроблено інструкцію на випадок виникнення надзвичайної ситуації (пожежі, аварії, стихійного лиха спрацювання сигналізації тощо) та правила пропускного режиму;

- номенклатури секретних справ, секретні справи складені та сформовані в порушення вимог пунктів 349, 354, 357, 360, 361, 362, 363 Порядку №939;

- всупереч вимог п.162 Порядку № 939 не визначені для призначеної експертної комісії, окремим положенням, повноваження комісій: з питаї таємниць, проведення експертизи цінності документів; знищення матеріальних носіїв секретної інформації;

- секретні документи створюються в порушення вимог п.156 Порядку №939;

- всупереч вимог пунктів 740, 7461 Порядку № 939 не підготовлені проекти документів до настання особливого періоду або введення правового режиму надзвичайного стану та не розроблено порядок дій посадових осіб щодо здійснення заходів забезпечення режиму секретності у разі виникнення загрози захоплення МНСІ.

В судове засідання громадянин ОСОБА_1 з'явився, особу посвідчено паспортом виданим Марківськм РВ УМВС України в Луганській області .

Свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнав в повному обсязі, та пояснив, що він з кінця грудня 2015 призначений на посаду інспектора з режиму секретності Марківського відділу поліції ГУНП в Луганській області, та мав відповідний допуск з лютого 2016 , проте він дійсно допустив вказані правопорушення, щиро кається у вчиненому, запевняє, що подібне більше не повториться.

Крім визнання вини ОСОБА_1 факт вчинення ним адміністративного правопорушення за п.6 ч.1 ст.212-2 КпАП України також підтверджується:

- протоколом про адміністративне правопорушення №63/26/8975 від 27 липня 2016 року (а.с. 1-2);

- наказом №98 о/с від 30.12.2015 про призначення ОСОБА_1 на посаду інспектора з режиму секретності Марківського відділу поліції ГУНП в Луганській області (а.с.9)

- Актом перевірки стану охорони державної таємниці від 20.07.2016 №63/26/8589 (а.с. 4-6);

- посадовою інструкцією інспектора з режиму секретності старшого лейтенанта поліції Марківського ВП ГУНП в Луганській області ОСОБА_1 (а.с.10-12);

- обліковою карткою громадянина про надання допуску до державної таємниці (а.с.13);

- зобовязанням громадянина України у звязку з допуском до державної таємниці (а.с.14);

- положенням про режимно-секретний орган Марківського ВП ГУНП в Луганській області (а.с.15-18).

Суд, вислухавши особу, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та матеріали додані до нього, зясувавши всі обставини справи та відповідно дост.252 КУпАП, оцінивши докази по справі, в їх совокупності вважає, що в діях ОСОБА_1 наявний такий склад адміністративного правопорушення, передбаченого п.6 ч. 1ст. 212-2 КУпАП, як порушення законодавства про державну таємницю, яке виразилося в невжитті заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці.

При цьому суд виходить з наступного.

Наказом начальника ГУ НП в Луганській області №98 о/с від 30.12.2015 ОСОБА_1 призначено на посаду інспектора з режиму секретності Марківського відділу поліції ГУНП в Луганській області (а.с.9) про що внесені відомості до облікової картки ОСОБА_1 (а.с.13) та він 14.01.2016 підписав певні зобовязання у звязку з допуском до державної таємниці (а.с.14) , зокрема в зобовязанні вказано, що він проінформований про відповідальність за порушення законодавства у сфері охорони державної таємниці.

Начальником Марківського ВП ГУ НП в Луганській області затверджено посадову інструкцію інспектора з режиму секретності Марківського відділу поліції ГУНП в Луганській області з якою ОСОБА_1 ознайомлений під підпис (а.с.10-12), положенням про режимно - секретний орган Марківського ВП ГУ НП в Луганській області визначено загальні положення, завдання, функції, права режимно -секретного органу (далі - РСО) та в п.4.1,4.2 положення визначено, що РСО ВП ГУНП очолює інспектор, який виконує функції керівника, що призначається та звільняється з посади в установленому порядку, та несе персональну відповідальність за виконання покладених на РСО завдань і здійснення ними своїх обовязків..

Крім того згідно п.1,2 посадової інструкції інспектора з режиму секретності Марківського відділу поліції ГУНП в Луганській області: - очолює режимно - секретний орган, організовує його роботу, згідно з річними та піврічними планами, визначає обовязки працівників, забезпечує їх розстановку, професійну підготовку, додержання ними законності дисципліни, правил ВТР, виконання вимог законодавства.; - розробляє та здійснює заходи щодо забезпечення режиму секретності постійно контролює їх дотримання під час проведення усіх видів робіт з МНСІ.

20.07.2016 Управлінням СБУ в Луганській області проведено перевірку в Марківському ВП ГУ НП в Луганській області стану охорони державної таємниці та зроблено висновок, що охорона державної таємниці здійснюється з окремими порушеннями законодавства про державну таємницю.

Зокрема виявлено порушення: - п.40 Порядку № 939, а саме до УСБУ в Луганській області , не направлено вмотивований запит на погодження покладання обов'язків щодо забезпечення режиму секретності на інспектора з режиму секретності Марківського ВП ОСОБА_1; - всупереч вимог п.п.15 п.42, 117 Порядку № 939 не організовано та не здійснено навчання працівників відділу поліції, діяльності яких повязана з державною таємницею, а також перевірку знання ними вимог нормативних документів з питань охорони державної таємниці; - порушення вимог пунктів 253, 255 Порядку № 939 не заведено журнальні форми обліку секретних документів; -всупереч вимог п. 93 Порядку № 939 не розроблений та не погоджений з УСБУ в Луганській області Порядок надання доступу до державної таємниці; - в порушення до вимог п. 153 Порядку № 939 не створений перелік посад, перебування на яких дає право посадовим особам надавати матеріальним носіям секретної інформації грифи секретності; - всупереч вимог пунктів 228, 233 не розроблено інструкцію на випадок виникнення надзвичайної ситуації (пожежі, аварії, стихійного лиха, спрацювання сигналізації тощо) та правила пропускного режиму; - номенклатури секретних справ, секретні справи складені та сформовані в порушення вимог пунктів 349, 354, 357, 360, 361, 362, 363 Порядку №939; - всупереч вимог п.162 Порядку № 939 не визначені для призначеної експертної комісії, окремим положенням, повноваження комісій: з питань таємниць; проведення експертизи цінності документів; знищення матеріальних носіїв секретної інформації; - секретні документи створюються в порушення вимог п.156 Порядку №939; - всупереч вимог пунктів 740, 746? Порядку № 939 не підготовлені проекти документів до настання особливого періоду або введення правового режиму надзвичайного стану та не розроблено порядок дій посадових осіб щодо здійснення заходів забезпечення режиму секретності у разі виникнення загрози захоплення МНСІ.

Такм чином дії ОСОБА_1М повністю охоплюються диспозицією п.6 ч.1 ст.212-2 КУпАП.

Згідно ч.2ст. 33 КУпАПпри накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.

Статті34та35 КУпАПвстановлюють обставини, що помякшують чи обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення.

Суд визнає обставиною, що помякшує відповідальність ОСОБА_1 - визнання вини та щире каяття.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 судом не встановлено.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, те що раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, вину свою визнав повністю, є посадовою особою, суд вважає за можливе застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що є достатньою мірою відповідальності з метою його виховання, а також запобігання вчиненню нових правопорушень.

Відповідно дост. 40-1 КпАП України«Судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення».

На підставі п.5 ч.2ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір підлягає стягненню з ОСОБА_1 на користь держави у розмірі 275,60 грн.

Керуючись ст. ст. 33, п.6 ч.1 ст. 212-2, 221, 284, 285, 289, 294,307,308 КУпАП суд, -

П О С Т А Н О В И В :

ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушеня передбаченого п.6 ч.1 ст. 212-2 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення в вигляді штрафу в розмірі тридцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 510 (пятсот десять) гривень 00 копійок.

На підставі ч.2 ст.308 КупАП у разі несплати штрафу протягом 15 днів з дня вручення особі постанови про накладення штрафу, в порядку примусового виконання цієї постанови стягнути з нього подвійний розмір штрафу в сумі 1 020 гривень 00 копійок.

Стягнути з ОСОБА_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) судовий збір в сумі 275 гривень 60 копійок на р/р 31212206700188 , МФО 804013, код ЕДРПОУ 05381372, код класифікації доходів 22030101 одержувач: УДКСУ у Марківському районі, банк одержувача: ГУДКСУ у Луганській області.

Строк пред'явлення постанови до виконання - протягом трьох місяців з моменту її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, щодо якої її винесено, до апеляційного суду Луганської області через Марківський районний суд Луганської області протягом десятиднів з дня її винесення

Суддя: В. М. Шкиря