КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 826/1437/16
Суддя доповідач Літвіна Н. М.
У Х В А Л А
12 серпня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Літвіна Н.М., перевіривши апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 09 червня 2016 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Авітон Будпроект» до Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 09 червня 2016 року адміністративний позов задоволено.
На вказану постанову суду відповідачем – Державною податковою інспекцією у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві, подано апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 187 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України - до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Проте, апелянтом не сплачено судовий збір за подання апеляційної скарги на оскаржувану постанову.
Апелянт просить суд відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги на оскаржувану постанову. Клопотання мотивовано тим, що на даний момент всі рахунки податкового органу (крім захищених) арештовані. Проте, доказів на підтвердження обставин, вказаних у клопотанні представником податкового органу до суду не надано.
Виходячи з цього, суд приходить до висновку про відмову у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору на оскаржувану постанову.
Порядок та розміри сплати судового збору регулюється Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції станом на час подання апеляційної скарги) ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання апеляційної скарги на рішення суду - 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем заявлено адміністративний позов майнового характеру.
Предметом оскарження є податкові повідомлення-рішення від 10 вересня 2015 року:
- №0001182205, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток підприємств на загальну суму 788 583 грн. (за основним платежем 525 722 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 262 861 грн.);
- №0001202205, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість на загальну суму 1 922 821 грн. (за основним платежем 1 538 257 грн., за штрафними (фінансовими) санкціями 384 564 грн.);
- №0001212205, яким позивачу зменшено розмір від'ємного значення суми податку на додану вартість за квітень 2015 року у розмірі 1 360 095 грн. на підставі якого позивачу відмовлено у наданні бюджетного відшкодування з податку на додану вартість за листопад 2015 року у розмірі 1 326 612 грн.
Станом на час звернення позивача до суду ставка судового збору за подання до адміністративного суду юридичною особою позову майнового характеру встановлюються у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Отже, судовий збір за подання апеляційної скарги на оскаржувану постанову повинен становити 67 179 грн. 73 коп.
З огляду на зазначені обставини вбачається, що апеляційна скарга відповідача не відповідає вимогам ст. 187 КАС України.
Відповідно до п. 5 ст. 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 цього Кодексу, застосовуються правила ст.108 цього Кодексу, згідно з якою вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту встановлюється строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 88, 108, 187, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В :
У задоволенні клопотання Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві про відстрочення сплати судового збору – відмовити.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 09 червня 2016 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Авітон Будпроект» до Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення – залишити без руху та надати апелянту строк для усунення недоліків 5 (п’ять) днів з моменту отримання копії зазначеної ухвали.
В разі невиконання вимог суду до строку встановленого судом апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного Суду України.
Суддя: Н.М.Літвіна