Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
УХВАЛА
11.08.16 р. № 820/1944/16
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Спірідонова М.О.
Суддів Зінченка А.В., Тітова О.М.
розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківського обласного військового комісаріату, Міністерства Оборони України, Державного казначейства України про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд :
1. Визнати бездіяльність Харківського обласного військового комісаріату в частині відмови Романіка К.В. у направленні документів до Міністерства оборони України для призначення і1виплати одноразової грошової допомоги в зв'язку з каліцтвом та інвалідністю неправомірною.
2. Визнати дії та бездіяльність Міністерства оборони України в частині надання роз'яснень наданих Харківському обласному військовому комісаріату стосовно відмови у прийнятті документів позивача для направлення їх до МОУ для призначення і виплати одноразової грошової допомоги в зв'язку з каліцтвом та інвалідністю, - неправомірною.
3. Зобов'язати Харківський обласний військовий комісаріат направити до Міністерства оборони України, заяву разом з додатками про призначення ОСОБА_3 одноразової допомоги разом з документами, що підтверджують обставини отримання каліцтва та інвалідності та зобов'язати Міністерство оборони України нарахувати ОСОБА_1, а Державному казначейству України виплатити позивачу одноразову грошову допомогу у розмірі 200-кратного прожиткового мінімуму працездатних громадян.
4. виплату здійснити через ТВБВ №10020/0449 у Чугуївській філії ХОУ AT «Ощадбанку» рахунок НОМЕР_1.
5. Застосувати по даній справі негайне виконання судового рішення.
Позивач у судове засідання не прибув, про дату, час і місце судового засідання повідомлений судом належним чином, в порядку, передбаченому ст. 33-35 КАС України, надав до суду клопотання про передачу зазначеної адміністративної справи до іншого суду за підсудністю, також просив розгляд справи провести за його відсутності.
Представники відповідачів в судове засідання не з'явилися, про дату, час та місце розгляду справи були повідомлені належним чином, про причини неявки суду не повідомили.
Відповідно до ч.4 ст. 22 КАС України питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Суд, дослідивши матеріали справи доходить висновку про наявність правових підстав для передачі справи на розгляд місцевого загального суду, як адміністративного, виходячи з наступних підстав та мотивів:
Відповідно до ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Згідно ч.1 ст. 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві (далі - одноразова грошова допомога), - гарантована державою виплата, що здійснюється особам, які згідно з цим Законом мають право на її отримання.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", Одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі встановлення військовослужбовцю інвалідності, що настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), отриманого ним під час виконання обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби, чи встановлення інвалідності особі після її звільнення з військової служби внаслідок причин, зазначених у цьому підпункті.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.18 КАС України, місцевому загальному суду, як адміністративному суду, підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.
Як встановлено судом, спір виник між ОСОБА_1 та суб'єктами владних повноважень - Харківським обласним військовим комісаріату, Міністерством Оборони України, Державним казначейством України, з приводу призначення та одержання соціальної виплати.
Відтак, дана справа предметно підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.
Вказана правова позиція викладена Вищим адміністративним судом України в ухвалі від 09.06.2016 року у справі №К/800/51948/15 та Верховним Судом України в постанові № 21-446а14 від 18.11.2014 року, і окружний адміністративний суд не знаходить правових підстав для залишення при розв'язанні спору поза увагою правових позицій, які викладені адміністративним судом касаційної інстанції та ВСУ в згаданих судових актах.
За правилами, встановленими пунктом 2 частини 1 статті 22 Кодексу адміністративного судочинства України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Враховуючи вищенаведене, суд доходить висновку про наявність правових підстав для передачі справи на розгляд до місцевого загального суду.
Керуючись ст. ст. 11, 19, 22, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Передати справу № 820/1944/16 за позовом ОСОБА_1 до Харківського обласного військового комісаріату, Міністерства Оборони України, Державного казначейства України про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії на розгляд до Чугуївського міського суду Харківської області.
Роз'яснити сторонам, що передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Головуючий суддя Спірідонов М.О.
Судді Зінченко А.В.
Тітов О.М.