Справа № 815/2923/16
У Х В А Л А
09 серпня 2016 року м.Одеса
У залі судових засідань №29
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Харченко Ю.В.
При секретарі Рудченко О.І.
Розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання відповідача - Головного управління Національної поліції в Одеській області (від 22.07.2016р. вхід.№19343/16) щодо залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області в особі виконуючого обов'язки начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області Лорткіпанідзе Г.Г., Атестаційної комісії №4 Головного управління Національної поліції в Одеській області в частині позовної вимоги щодо визнання протиправним та скасування Рішення (Висновок) від 25.02.2015р., зазначеного в Розділі ІV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії)" атестаційного листа, а саме: " 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність",-
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться справа за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області в особі виконуючого обов'язки начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області Лорткіпанідзе Г.Г., Атестаційної комісії №4 Головного управління Національної поліції в Одеській області про визнання протиправним та скасування Рішення (Висновок) від 25.02.2015р., зазначеного в Розділі ІV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії)" атестаційного листа, а саме: " 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", визнання протиправним та скасування Наказу №455 о/с від 08.06.2016р. в частині звільнення, поновлення на посаді, та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.
22.07.2016р. до Одеського окружного адміністративного суду надійшло клопотання відповідача - Головного управління Національної поліції в Одеській області (вхід.№19343/16), за підписом повноважного представника Головного управління Масловського М.О., у якому останнім викладено прохання щодо залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1 в частині позовної вимоги щодо визнання протиправним та скасування Рішення (Висновок) Атестаційної комісії №4 Головного управління Національної поліції в Одеській області від 25.02.2015р., зазначеного в Розділі ІV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії)" атестаційного листа, а саме: " 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", з огляду на пропуск позивачем законодавчо визначеного строку звернення до суду в означеній частині позовних вимог.
Згідно з ч.ч.1,3 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Згідно зі ст.233 КЗпП України працівник може звернутися з заявою про вирішення трудового спору безпосередньо до районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду в тримісячний строк з дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення - в місячний строк з дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.
Відповідно до п.13 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 6 березня 2008року №2 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» при розгляді спорів з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби застосовуються строки звернення до суду, встановлені спеціальними законами. У разі коли ці закони зазначені питання не врегульовують, то з врахуванням необхідності субсидіарного застосування законів про працю суди повинні виходити із строків звернення до суду, визначених частиною першою статті 233 Кодексу законів про працю України. Тому громадянин може звернутися із заявою про вирішення спору в тримісячний строк із дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права, а у справах про звільнення з публічної служби - у місячний строк із дня вручення копії наказу про звільнення або з дня видачі трудової книжки.
Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, судом встановлено, що громадянин України може звернутися до суду із заявою про вирішення трудового спору в тримісячний строк із дня, коли він дізнався або повинен був дізнатися про порушення свого права.
Зокрема, судом встановлено, що ОСОБА_1 проходив службу в поліції на посаді старшого слідчого Авангардівського відділення поліції Овідіопольського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Одеській області.
Наказом Національної поліції України "Про організацію заходів з тестування особового складу Національної поліції України" від 23.11.2015р. №102, яким керівникам структурних підрозділів Національної поліції України наказано забезпечити доведення до відома всього особового складу під підпис умови проведення атестування працівників, визначені Інструкцією про порядок проведення атестування поліцейських; забезпечити реєстрацію усіх без винятку осіб, які виявили бажання пройти атестування у єдиній централізованій відомчій телекомунікаційній мережі.
29.01.2016р. з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів на підставі глибокого і всебічного вивчення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри, можливого вирішення питання щодо призначення на вищу посаду, переміщення на нижчу посаду або звільнення зі служби в поліції через службову невідповідність, керуючись статтею 57 Закону України "Про Національну поліцію", Інструкцією про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої Наказом МВС України від 17.11.2015р. №1465, Головним управлінням Національної поліції в Одеській області винесено Наказ "Про організацію проведення атестування поліцейських ГУНП в Одеській області" №133, пунктами 1, 2 якого наказано: провести атестування поліцейських Головного управління Національної поліції в Одеській області та підпорядкованих йому підрозділів, починаючи з 19 лютого 2016року; утворити атестаційні комісії ГУНП №1, №2, №3, №4, №5, №6, №7, №8, №9, №10 засідання яких проводити в робочі дні, починаючи з 29 лютого 2016року, з 09.00 до 18.00 за адресою: м.Одеса, вул.Преображенська,44.
Підпунктом 1.1 пункту 1 Доручення Головного управління Національної поліції в Одеській області від 05.02.2016р. №53 "Про реєстрацію працівників ГУНП для проходження атестування" керівників підрозділів ГУНП в Одеській області зобов'язано у період з 05.02.2016р. по 10.02.2016р. організувати та провести реєстрацію працівників, які виявили бажання пройти атестування, шляхом заповнення web-форми у внутрішній мережі МВС.
Судом з'ясовано, що 18.02.2016р. відповідно до вимог статті 57 Закону України "Про Національну поліцію", підпункту 2 пункту 2 розділу ІІ Інструкцією про порядок проведення атестування поліцейських, затвердженої Наказом МВС України від 17.11.2015р. №1465, з метою оцінки ділових, професійних, особистих якостей поліцейських, їх освітнього та кваліфікаційного рівнів на підставі глибокого і всебічного вивчення, визначення відповідності посадам, а також перспектив їхньої службової кар'єри, Головним управлінням Національної поліції в Одеській області прийнято Наказ "Про затвердження персонального складу атестаційної комісії ГУНП в Одеській області" №285, пункту 1 якого затверджено персональний склад атестаційних комісій.
З матеріалів справи також вбачається, що 25.02.2016р. позивач - ОСОБА_1 пройшов атестування, за результатами якого Атестаційною комісією №4 Головного управління Національної поліції в Одеській області в розділі ІV- "Результати атестування (висновок атестаційної комісії)" зазначено: - "4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність".
Судом встановлено, що з результатами висновку Атестаційної комісії №4 Головного управління Національної поліції в Одеській області позивач - ОСОБА_1 ознайомився 01.03.2016р., про що свідчить його особистий підпис в розділі ІV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії)" Атестаційного листа.
Не погоджуючись з висновком Атестаційної комісії №4 Головного управління Національної поліції в Одеській області викладеним в розділі ІV Атестаційного листа, а саме: "4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", позивач ОСОБА_1 звернувся до Апеляційної атестаційної комісії Головного управління Національної поліції в Одеській області зі скаргою за результатами розгляду якої прийнято рішення від 03.03.2016р. щодо її відхилення.
З рішенням Апеляційної атестаційної комісії Головного управління Національної поліції в Одеській області від 03.03.2016р. щодо відхилення скарги на Рішення (Висновок) Атестаційної комісії №4 Головного управління Національної поліції в Одеській області викладене в розділі ІV Атестаційного листа, а саме: "4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність" ОСОБА_1 ознайомився 14.03.2016р., про що свідчить його особистий підпис в розділі V "Висновок апеляційної атестаційної комісії" Атестаційного листа.
Вищевикладене послугувало підставою для звернення 15.06.2016р. (згідно відбитку штемпелю канцелярії суду) ОСОБА_1 до Одеського окружного адміністративного суду з даною позовною заявою.
Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, судом встановлено, що позивач - ОСОБА_1 звернувся до суду з даним адміністративним позовом в частині позовної вимоги щодо позовної вимоги щодо визнання протиправним та скасування Рішення (Висновок) Атестаційної комісії №4 Головного управління Національної поліції в Одеській області від 25.02.2015р., зазначеного в Розділі ІV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії)" атестаційного листа, а саме: " 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність" в межах строків визначених приписами чинного законодавства.
Відтак, беручи до уваги вищевикладене, суд дійшов висновку, що клопотання відповідача - Головного управління Національної поліції в Одеській області (від 22.07.2016р. вхід.№19343/16) не є обґрунтованим, а тому задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.133,160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання відповідача - Головного управління Національної поліції в Одеській області (від 22.07.2016р. вхід.№19343/16) щодо залишення без розгляду позовної заяви ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Одеській області в особі виконуючого обов'язки начальника Головного управління Національної поліції в Одеській області Лорткіпанідзе Г.Г., Атестаційної комісії №4 Головного управління Національної поліції в Одеській області в частині позовної вимоги щодо визнання протиправним та скасування Рішення (Висновок) від 25.02.2015р., зазначеного в Розділі ІV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії)" атестаційного листа, а саме: " 4 - займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено та підписано судом «15» серпня 2016р.
Суддя Харченко Ю.В.