КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 825/1176/16
Суддя доповідач Літвіна Н. М. У Х В А Л А
11 серпня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Літвіна Н.М., перевіривши апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 14 липня 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України, Комісії з спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, за участю третіх осіб на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, Управління соціального захисту населення Чернігівської районної державної адміністрації Чернігівської області про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В :
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 14 липня 2016 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
На вказану постанову суду позивачем - ОСОБА_1, подано апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст. 187 КАС України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 6 ст. 187 КАС України - до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Разом з тим, відповідно до акту складеного працівниками Чернігівського окружного адміністративного суду від 02 серпня 2016 року встановлено, що під час розкриття конверту (пакету) №14000 32663275, надісланого від ОСОБА_1 виявлено недоліки, а саме: відсутня квитанція про сплату судового збору.
Порядок та розміри сплати судового збору регулюється Законом України «Про судовий збір» №3674-VI від 08 липня 2011 року (зі змінами та доповненнями).
Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (зі змінами та доповненнями) - за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Станом на час звернення позивача з адміністративним позовом до суду ставки судового збору за подання до адміністративного суду фізичною особою адміністративного позову немайнового характеру встановлюються у розмірі 0,4 мінімальної заробітної плати.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» - мінімальну заробітну плату встановлено на 2016 рік у розмірі 1 378 грн.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем заявлено адміністративний позов, який містить дві немайнові вимоги та під час звернення до суду сплачено судовий збір у розмірі 1 102 грн. 40 коп. ((1378 * 0,4) * 2).
Таким чином, судовий збір за подання апеляційної скарги на оскаржувану постанову повинен становити 1 212 грн. 64 коп. (1 102 грн. 40 коп. * 1,1 (110%)).
Проте, документ підтверджуючий сплату судового збору в матеріалах справи відсутній.
З огляду на зазначені обставини, вбачається що апеляційна скарга позивача не відповідає вимогам ст. 187 КАС України.
Згідно до ч. 3 ст. 189 КАС України - до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 187 КАС України, застосовуються правила ст. 108 цього Кодексу, тому суддя, встановивши, що апеляційну скаргу подано без додержання вимог, встановлених КАС України, постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, у якій зазначаються недоліки апеляційної скарги, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Оскільки, вищевказані обставини перешкоджають прийняттю апеляційної скарги до провадження суду апеляційної інстанції у відповідності із ст. ст. 189, 108 КАС України, а тому апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту надано строк для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 108, 187, 189 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 14 липня 2016 року по справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства соціальної політики України, Комісії з спірних питань визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, за участю третіх осіб на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору: Департаменту соціального захисту населення Чернігівської обласної державної адміністрації, Управління соціального захисту населення Чернігівської районної державної адміністрації Чернігівської області про визнання протиправним і скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху та надати апелянту строк для усунення недоліків 5 (п'ять) днів з моменту отримання зазначеної ухвали.
В разі невиконання вимог суду у строк встановлений судом апеляційна скарга буде визнана неподаною та повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного Суду України.
Суддя: Н.М.Літвіна