ун. № 759/7661/16-а
пр. № 2-а/759/200/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 липня 2016 року Святошинський районний суд м. Києва у складі
головуючого-судді - Борденюка В.В.,
при секретарі - Трегубенку М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до Правобережного об'єднаного Управління пенсійного фонду України в м.Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,
В С Т А Н О В И В :
У травні 2016 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив зобов'язати відповідача провести перерахунок пенсії з 01.12.2015 року згідно довідки прокуратури міста Києва №18/43 від 27.01.2016 року з розрахунку 88% від посадового окладу з урахуванням надбавок, передбачених Законом України «Про прокуратуру».
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що 18.03.2016 року він звернувся до УПФ України в Святошинському районі міста Києва із заявою про проведення перерахунку пенсі з урахуванням довідки № 18/43 від 27.01.2016 року, виданої прокуратурою міста Києва.
Листом від 24.03.2016 № 244/05/Б-192 позивачу було відмовлено в перерахунку пенсії, із посиланням на відсутність підстав для перерахунку пенсії позивача.
Позивач вважає такі дії протиправними, у зв'язку із чим просив вимоги його позову задовольнити.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свої вимоги підтримав.
Представник Правобережного об'єднання управління Пенсійного фонду України в місті Києві у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував, посилаючись на те, що підстав для перерахунку пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України «Про прокуратуру» немає.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши надані докази, суд приходить до наступного.
Судом встановлено, що позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду Святошинського району міста Києва, правонаступником якого є Правобережне об'єднання управління Пенсійного фонду України в місті Києві та отримує пенсію за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» в розмірі 88 % від суми заробітної плати.
У зв'язку із черговим підвищенням заробітної плати на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати. Особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» 18.03.2016 року позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок раніше призначеної йому пенсії відповідно до ч. 1 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 05.11.1991 року в розмірі та відсотках відповідно до ч. 12, 17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від суми місячної заробітної плати, розмір якої визначено в довідці Прокуратури міста Києва від 27.01.2016 року №18/43.
Відповідач листом від 24.03.2016 № 244/05/Б-192 відмовив позивачу у перерахунку пенсії, посилаючись на п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року №213-УІІІ, мотивуючи своє рішення тим, що відповідно до вищезазначеного нормативного акту з 01.06.2015 року скасовуються норми пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до деяких законів України, зокрема Закону України «Про прокуратуру». У зв'язку із цим Управління не вбачає законних підстав для здійснення перерахунку його пенсії за вислугу років, на що слід зазначити наступне.
Як вбачається з ч.ч. 1, 2, 3 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (станом на 01.12.2008 року) прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80% від суми їхньої місячної (чинно) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2%, але не більше 90% від суми місячного (чинного) заробітку.
Згідно ч. 13 статті 50-1 Закону, обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.
При цьому, при перерахунку позивачу пенсії відповідачем було застосовано ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції Закону від 02.03.2015 року.
Проте, зазначені зміни до Закону України «Про прокуратуру» від 02.03.2015 року повинні застосовуватись до працівників при виході на пенсію після прийняття і вступу в законну силу вищевказаних змін.
Згідно з ч. 17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції станом на 01.12.2008 року) призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв'язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсії проводиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати раці, що існували на день його звільнення з роботи.
Згідно ст.ст. 22 Конституції України конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані.
При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Отже, посилання відповідача на внесені зімни до положення ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» є необґрунтованими, оскільки Управління застосувало нові положення до правовідносин, які виникли до набрання ними чинності.
Таке застосування норм права суперечить вимогам ч. 1 ст. 58 Конституції України, якою передбачено, що закони та нормативні акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність.
Таким чином, суд приходить до висновку, що відповідач повинен був перерахувати позивачу пенсію, згідно довідки Прокуратури міста Києва, відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» в чинній редакції Закону, з розрахунку 88% середнього заробітку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що дії відповідача щодо відмови у проведенні перерахунку пенсії позивачу є протиправними, а позовні вимоги обґрунтованими, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України «Про прокуратуру», ст.ст. 7, 71, 86, 94, 158, 159, 160, 161,162, 163, 186 КАС України, суд
П О С Т А Н О В И В :
адміністративний позов ОСОБА_1 до Правобережного об'єднаного Управління пенсійного фонду України в м.Києві про визнання дій протиправними та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії задовольнити.
Визнати протиправними дії Управління пенсійного фонду України в Святошинському районі м.Києва щодо відмови у перерахунку пенсії ОСОБА_1.
Зобов'язати Правобережне об'єднане Управління пенсійного фонду України в м.Києві здійснити перерахунок пенсії, призначеної ОСОБА_1 (іпн - НОМЕР_1) за вислугу років за нормами статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 5 листопада 1991 року №1789- XII (у редакції Закону України від 12.07.2001 № 2663-ІИ) на підставі довідки прокуратури м. Києва від 27.01.2016 № 18/43 про заробітну плату для перерахунку пенсії, у розмірі 88 відсотків від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру з 1 грудня 2015 року.
Апеляційна скарга на постанову може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови.
СУДДЯ: