Справа № 639/5455/16-а
№ 2-а/639/155/16
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
(скорочене провадження)
12 серпня 2016 року суддя Жовтневого районного суду міста Харкова Срокіна І.І. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Жовтневому районі м. Харкова про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень,-
ВСТАНОВИВ:
У липні 2016 р. позивач звернулася до суду із зазначеним позовом, у якому просила визнати протиправним рішення відповідача про відмову в проведенні перерахунку пенсії державного службовця з 01.12.2015 р. у зв'язку із підвищенням зарплати державних службовців згідно постанови КМУ від 09.12.2015 № 1013 та зобов'язати відповідача перерахувати їй пенсію державного службовця з 01.12.2015 р. у зв'язку із підвищенням зарплати державних службовців згідно з постановою КМУ від 09.12.2015 р. № 1013 на підставі довідки Харківської обласної державної адміністрації Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям від 14.06.2016 р. № Р-1575/01-44/39 із збереженням проценту нарахування пенсії на момент виходу у 2006 році в розмірі 90 % та стягнути судовий збір.
В обґрунтування вимог зазначала, що з 2006 р. отримує пенсію державного службовця за віком згідно з Законом України «Про державну службу» у розмірі 90% від заробітної плати. Вона звернулася до УПФУ в Жовтневому районі м. Харкова із заявою про перерахунок пенсії державного службовця у зв'язку із підвищенням з 01.12.2015 року заробітної плати державним службовцям на підставі довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії. Рішенням комісії УПФУ в Жовтневому районі м. Харкова від 01.07.2016 р. № 25 їй відмовлено в перерахунку, оскільки п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 213 з 01.06.2015 р., яким скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, пенсія яким призначена згідно Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування». Позивач вважає такі дії відповідача неправомірними, у зв'язку з чим і змушена звернутися до суду з даним позовом.
Відповідач - Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Харкова надав суду заперечення на адміністративний позов, якими просить відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі та зазначив, що пунктом 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року № 213-VІІІ встановлено, що у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі і спеціальних, на загальних підставах, з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне утримання призначаються відповідно до Закону України "Про державну службу". Оскільки до 01.06.2015 р. такого закону не було прийнято, то з 01.06.2015 р. скасовані норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до ЗУ «Про державну службу». Таким чином, з 01.06.2015 р. пенсії не призначаються і не перераховуються відповідно до ЗУ «Про державну службу». Таким чином, при розгляді заяви позивача про перерахунок пенсії комісією УПФУ в Жовтневому районі м. Харкова з розгляду спірних питань при призначенні (перерахунку) пенсії було прийнято рішення від 01.07.2016 р. про відмову в перерахунку пенсії від заробітної плати, вважає, що рішення прийнято з дотриманням норм матеріального права і тому відсутні підстави для його скасування. Також зазначив, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду.
Згідно зі ст. 183-2 КАС України даний позов підлягає розгляду та вирішенню у порядку скороченого провадження. При цьому суд відзначає, що оскільки матеріали справи містять докази, які в своїй сукупності повно та всебічно висвітлюють обставини спірних правовідносин, то спір підлягає вирішенню на підставі наявних у справі документів.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про необхідність задоволення позову, виходячи з наступного.
Згідно з ч.1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій.
Відповідно до ч.2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно до ч. 3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Судовим розглядом встановлено, що ОСОБА_1 з 2007 року перебуває на обліку Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Харкова та отримує пенсію за віком.
14 червня 2016 року Департаментом соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації видано Довідку № Р-1575/01-44/39 про те, що ОСОБА_1 працювала в Головному управлінні праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації на посаді головного спеціаліста. Заробітна плата станом з 01.12.2015 року становить 3204,76 грн., та складається з: посадового окладу - 1378 грн., надбавка за ранг - 80 грн., надбавка за вислугу років - 437,40 грн., надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи - 758,16 грн., премія - 551,20 грн. (а.с. 11).
01 липня 2016 року позивач звернулася до УПФУ в Жовтневому районі м. Харкова із заявою про перерахунок пенсії на підставі довідки Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації від 14.06.2016 р.
Рішенням комісії з розгляду спірних питань при призначенні (перерахунку) пенсії УПФУ в Жовтневому районі м. Харкова від 01.07.2016 року, протокол № 25, ОСОБА_1 відмовлено в здійсненні перерахунку, та зазначено, що п. 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-VIII від 02.03.2015 року з 01.06.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначаються відповідно до Закону України «Про державну службу». Тому призначені державним службовцям пенсії не перераховуються (а.с. 12).
Не погодившись з такими діями відповідача, позивач і звернулася до суду з даним позовом.
Розглядаючи дану справу суд виходить із принципів верховенства права, законності та дії закону у часі, які встановлені ст. 8 та ст. 9 КАС України й ст. 58 Конституції України відповідно.
Зміст зазначених принципів полягає у наступному: (1) суд при вирішенні справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого зокрема людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави(ч. 1 ст. 8 КАС України); (2) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України й застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України (ч. 1 ст. 9 КАС України); (3) у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, міжнародному договору, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, або іншому правовому акту суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу (ч. 4 ст. 9 КАС України).
Таким чином, під час розгляду даної справи застосуванню підлягають положення Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 №3723-XII та інших нормативно-правових актів, що деталізують питання пенсійного забезпечення державних службовців в редакції станом на 2007 року (момент виходу на пенсію).
Статтею 37 Закону України «Про державну службу» №3723-XII (в редакції станом на 12.08.2011 року) передбачено, що на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків - не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у ому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців, а також особи, які мають не менше 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, - незалежно від місця роботи на час досягнення пенсійного віку. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі. За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати.
Відповідно до ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» №3723-XII (в редакції станом на 12.08.2011 року) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Зазначене положення Закону було деталізовано шляхом прийняття постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2003 р. №581 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 р. №865».
Так, постанову КМУ №865 від 31.05.2000 року «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» було доповнено пунктами 4 та 5.
Відповідно до пункту 4 постанови КМУ №865 від 31.05.2000 року (в редакції станом на 12.08.2011 року) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України (для службовців Національного банку України відповідно до рішень його Правління) після набрання чинності Законом України від 16 січня 2003 р. N 432-IV ( 432-15 ) "Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» заробітна плата для перерахунку пенсії пенсіонерам, яким пенсія призначена з дня набрання чинності Законом України «Про державну службу» ( 3723-12 ), визначається в такому порядку: 1) пенсіонерам, які на момент перерахунку пенсії продовжують працювати на посаді, з якої призначено пенсію, - на підставі поданої довідки про одержувану заробітну плату на момент перерахунку; 2) іншим пенсіонерам - на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.
Відповідно до п. 5 вказаної постанови, перерахунок пенсій провадиться з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення (перерахунку) пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством праці та соціальної політики.
Таким чином, оскільки ОСОБА_1 пенсія призначена після набрання чинності Законом України «Про державну службу» від 16.12.1993 р. №3723-XII, то вона має право на перерахунок раніше призначеної пенсії у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України. При цьому, заробітна плата для перерахунку пенсії визначається на підставі документів, поданих на час перерахунку, виходячи із сум заробітної плати, яку одержує працюючий державний службовець на відповідній посаді, з якої призначено (перераховано) пенсію, на момент виникнення права на перерахунок.
09 грудня 2015 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», яка набула чинності 15.12.2015 р., та згідно п. 6 застосовується з 01.12.2015.
Пунктом 3 вказаної постанови встановлено, що у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, органів прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців (крім військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та поліцейських), розміри яких затверджено: додатками 1 - 37, 43 1, 43 2, 48 - 55 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 р. № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів».
Норми ст.ст. 37, 37-1 Закону України «Про державну службу» № 3723-ХІІ є чинними і вони не скасовані в установленому Конституцією України порядку.
Станом на 1 грудня постанова Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865, якою визначено порядок обчислення розміру заробітної плати для призначення та перерахунку пенсії, не скасована та не втратила чинності. Зміни відбулися 15 грудня 2015 року у зв'язку зі змінами, внесеними постановою КМУ від 09.12.2015 року №1013, якою скасовано п.4 постанови КМУ від 31 травня 2000 року № 865. Зазначені зміни набрали чинності після публікації постанови КМУ № 1013 від 09.12.2015 в офіційному виданні - «Урядовий кур'єр» 15 грудня 2015 року № 234.
Законом України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 року №76-VІІІ, який набрав чинності з 01.01.2015 року, текст статті 37-1 викладено у такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України».
Одночасно, в пункті 16 Закону №76-VІІІ зобов'язано Кабінет Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом: забезпечити прийняття нормативно-правових актів, необхідних для реалізації цього Закону; забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
На час виникнення права на перерахунок пенсії (01.12.2015) постанова Кабінету Міністрів України, у відповідності до Закону №76-VІІІ, яка б обумовлювала умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям, відсутня. Залишився чинним п. 4 постанови КМУ №865.
Суд вважає, що при вирішення питання щодо визначення розміру пенсії при перерахунку у відсотках від заробітної плати має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії - 90%, а тому внесені Законом №76 -VIII від 28.12.2014 року зміни до ст. 37 Закону №3723-ХІІ щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії державним службовцям, а не перерахунку вже призначеної пенсії.
Крім того, за змістом статті 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Вищенаведене узгоджується з висновками Верховного Суду України, викладеними в постановах від в постановах від 20 лютого 2012 року, 14, 28 травня 2013 року (справи №№ 21-430а11, 21-125а13, 21-97а13 відповідно), які, в силу ст.244-2 КАС України, є обов'язковою для всіх судів України.
Між тим, пенсія позивачу призначена ще у 2007 році, тобто до набрання чинності вказаним Законом.
Вирішуючи питання про застосування до спірних правовідносин законодавства України суд виходить з того, що згідно зі статтею 22 Конституції України закріплені нею права і свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесення змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Конституційний Суд України неодноразово розглядав проблеми, пов'язані з реалізацією права на соціальний захист та неприпустимість обмеження конституційного права громадян на достатній життєвий рівень і сформулював правову позицію, згідно якої Конституція України та Закони України відокремлюють певні категорії громадян України, що потребують додаткових гарантій соціального захисту з боку держави.
До них, зокрема, належать громадяни, яким пенсія призначена за спеціальними законами, в тому числі і Законом України «Про державну службу». Тому звуження змісту та обсягу цього права шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів за ст. 22 Конституції України не допускається.
Аналізуючи категорію «звуження змісту прав і свобод», Конституційний Суд України в мотивувальній частині свого рішення від 11.10.2005 р. № 8-рп/2005 ( справа про рівень пенсії і щомісячного довічного грошового утримання ) констатував: «Зміст прав і свобод людини - це умови і засоби, які визначають матеріальні та духовні можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це кількісні "показники відповідних можливостей, які характеризують його множинність, величину, інтенсивність і ступінь прояву та виражені у певних одиницях виміру.
Звуження змісту прав і свобод означає зменшення ознак, змістовних характеристик можливостей людини, які відображаються відповідними правами і свободами, тобто якісних характеристик права. Звуження обсягу прав і свобод - це зменшення кола суб'єктів, розміру території, часу, розміру або кількості благ чи будь-яких інших кількісно вимірюваних показників використання прав і свобод, тобто їх кількісної характеристики ( абз. 5,6 пункту 4)».
Крім того, Конституційний Суд України у своєму рішенні від 22.09.2005 року №5-рп/2005 роз'яснив своє розуміння словосполучення «звуження змісту та обсягу прав і свобод людини і громадянина», що міститься в частині третій статті 22 Конституції України. Так, Конституційний Суд України вважає, що «конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані (частина друга), при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод (частина третя ). Скасування конституційних прав і свобод - це їх офіційна (юридична або фактична) ліквідація. Звуження змісту та обсягу прав і свобод є їх обмеженням. У традиційному розумінні діяльності визначальними поняття змісту прав людини є умови і засоби, які становлять можливості людини, необхідні для задоволення потреб її існування і розвитку. Обсяг прав людини - це їх сутнісна властивість, виражена кількісними показниками можливостей людини, які відображені відповідними правами, що не є однорідними і загальними». При цьому Конституційний Суд України зазначив, що «загальновизнаним є правили, згідно з яким сутність змісту основного права в жодному разі не може бути порушена».
У зв'язку із цим Конституційний Суд України вважає, що визнання Законом правових актів такими, що втратили чинність, зупинення їх дії, внесення до них змін і доповнень стосовно закріплених в них прав і свобод людини і громадянина є скасуванням або обмеженням цих прав і свобод.
Враховуючи вищезазначене, а також положення чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, позивач має право на перерахунок пенсії у випадку підвищення заробітної плати працюючим державним службовцям з моменту звернення до органів Пенсійного фонду з відповідною заявою.
Скасування порядку нарахування пенсій за спеціальними законами з 1 червня 2015 року та подальше призначення таких пенсій на загальних підставах, не впливає на можливість проведення перерахунку пенсії, призначеної раніше, у відповідності до діючих на час її призначення норм Закону України «Про державну службу».
Таким чином, задовольняючи позовні вимоги, суд виходить з неправомірності дій УПФУ в Жовтневому районі м. Харкова щодо застосування до спірних правовідносин положень Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VII, оскільки його положення стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення після набрання ним законної сили, а не перерахунку пенсії, призначеної на підставі положень норм Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 №1789-XII.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Представник відповідача в письмових запереченнях також зазначила про пропуск строку звернення до суду позовом.
Відповідно до ст. 99 КАС України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Отже, оскільки позивачу стало відомо про порушення її прав 01.07.2016 року (дата відмови у проведенні перерахунку), суд розглядає позовні вимоги з 01.01.2016 року, тобто в межах шестимісячного строку, а вимоги поза межами строку підлягають залишенню без розгляду.
Підсумовуючи викладене суд знаходить обґрунтованими позовні вимоги ОСОБА_1 за період з 01.01.2016 року, у зв'язку з чим вважає за необхідне визнати рішення УПФУ в Жовтневому районі м. Харкова про відмову в провадженні перерахунку пенсії від заробітної плати від 01.07.2016 року протиправним та зобов'язати відповідача провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії на підставі Довідки про заробітну плату у розмірі 90% заробітної плати, включивши до складу заробітної плати суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати, із збереженням проценту нарахування пенсії на момент виходу на пенсію у 2007 році, починаючи з 01.01.2016 року у зв'язку з підвищенням заробітної плати державних службовців згідно з постановою Кабінету міністрів України від 09.12.2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» з урахуванням проведених виплат, а позовні вимоги з 01.12.2015 року по 31.12.2015 року підлягають залишенню без розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав стороною у справі, або якщо стороною у справі виступала його посадова чи службова особа.
Отже, у зв'язку з тим, що ухвалено постанову про задоволення позовних вимог ОСОБА_1 , тобто на її користь, то витрати зі сплати судового збору у розмірі 551,20 грн. підлягають відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України у Жовтневому районі м. Харкова.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 2, 6, 8, 9, 11, 12, 17-19, 71, 72, 99, 122, 128, 130, 158 КАС України, ст. 19, 22, 58, 64 Конституції України, ст. 33, 37, 37-1 Закону України «Про державну службу» (1993 р.), постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 р. №865, постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2015 р. №1013, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Жовтневому районі м. Харкова про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії за період з 01.12.2015 року по 31.12.2015 року - залишити без розгляду.
Позовні вимоги ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Жовтневому районі м. Харкова про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії за період з 01.01.2016 року - задовольнити.
Визнати протиправним рішення Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Харкова щодо відмови ОСОБА_1 в перерахунку пенсії державного службовця з 01.01.2016 р. у зв'язку із підвищенням зарплати державних службовців згідно постанови КМУ від 09.12.2015 № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів».
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Жовтневому районі м. Харкова провести ОСОБА_1 перерахунок пенсії державного службовця з 01.01.2016 р., у зв'язку із підвищенням зарплати державних службовців згідно з постановою КМУ від 09.12.2015 р. № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» на підставі довідки Департаменту соціального захисту населення Харківської обласної державної адміністрації про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям від 14.06.2016 р. № Р-1575/01-44/39 із збереженням проценту нарахування пенсії на момент виходу у 2007 році в розмірі 90 %.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Харкова на користь ОСОБА_1 судовий збір у сумі 551,20 грн. (п'ятсот п'ятдесят одна гривня 20 копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського Апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання її копії.
Головуючий суддя Срокіна І.І.