Ухвала суду № 59633064, 08.08.2016, Заводський районний суд м. Дніпродзержинська

Дата ухвалення
08.08.2016
Номер справи
208/4935/16-а
Номер документу
59633064
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

справа № 208/4935/16-а

№ провадження 2-а/208/162/16

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2016 р. м. Кам'янське

Суддя Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області ОСОБА_1 розглянув матеріали адміністративного позову Комунального підприємства «Дніпродзержинський спец комбінат» до Управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району, 3-ої особи на стороні позивача ОСОБА_2 служба України з питань праці головного управління держпраці у Дніпропетровської області «про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії», -

в с т а н о в и в:

05.08.2016 року до провадження Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області КП «Дніпродзержинський спец комбінат» подано позов до Управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району, 3-ої особи на стороні позивача ОСОБА_2 служба України з питань праці головного управління держпраці у Дніпропетровської області «про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії», яким позивач просить:

- визнати дії Відповідача протиправними у відмові у прийнятті звітів за червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2015року про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку працівнику, призваному на строкову військову службу за призивом під час особливого періоду гр. ОСОБА_3;

- зобов'язати Управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району (проспект. Свободи, 2/1,(пр.Леніна) м. Кам'янське (Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області, 51925, ЄДРПОУ 03192543) прийняти звіти від Комунального підприємства «Дніпродзержинський спецкомбінат» (вул.Тритузна,69а,(Петровського) м. Кам'янське (Дніпродзержинськ) Дніпропетровська область, 51918, ЄДРПОУ 03341753) за червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2015року про фактичні витрати на виплату компенсації середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу за призивом під час особливого періоду гр. ОСОБА_3;

- зобов'язати Управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району (проспект. Свободи, 2/1,(пр.Леніна), м. Кам'янське (Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області, 51925, ЄДРПОУ 03192543) компенсувати середній заробіток за період з 11.06.2015р по 31.12.2015р., у розмірі - 12 857,87(дванадцять тисяч вісімсот п'ятдесят сім)грн. 87коп. Відшкодувати з Управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району (проспект. Свободи, 2/1,(пр.Леніна) м. Кам'янське (Дніпродзержинськ) Дніпропетровської області, 51925, код ЄДРПОУ 03192543) на користь Комунального підприємства « Дніпродзержинський спецкомбінат » (вул. Тритузна, 69-А, (Петровського) м. Кам'янське ( Дніпродзержинськ ) Дніпропетровська область, 51918, р/р 26004455020406 у АТ «ОТП Банк», МФО 300528, код ЄДРПОУ 03341753) судовий збір у розмірі - 551,20(п'ятсот п'ятдесят одну)грн.20коп., як із сторони винної у виникненні спору.

Відповідно до ч. 1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі (ч. 2 ст. 107 КАС України).

Так, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі за даною позовною заявою судом з'ясовано наступне.

Частиною 2 ст. 2 КАС України передбачено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Частиною 2 цієї статті визначено, що до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно із п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції (далі - адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Так, у відповідності до вимог ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема:

1) спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності;

2) спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби;

3) спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень;

4) спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів;

5) спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України;

6) спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму;

7) спори фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 18 КАС України, 1. Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:

1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;

2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

3) виключено;

4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг;

5) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті;

6) адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.

Так, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.

Органами місцевого самоврядування є представницькі органи - сільські, селищні, міські, районні, обласні ради, а також виконавчі органи - виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи (ст. 10, 11 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.97 р.).

Відповідно до ст. 2, 3 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001 р. посадовою особою місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету. Не є посадовими особами технічні працівники та обслуговуючий персонал органів місцевого самоврядування.

Так, відповідно до вимог ч. 2 ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи:

1) однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам;

2) про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування щодо державного нагляду (контролю), дозвільної системи у сфері господарської діяльності, якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням;

3) щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.

Окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Підсудність справ окружним адміністративним судам визначається суб'єктним складом.

Виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації.

Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади. Місцева державна адміністрація в межах своїх повноважень здійснює виконавчу владу на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці, а також реалізує повноваження, делеговані їй відповідною радою.

Склад місцевих державних адміністрацій формують голови місцевих державних адміністрацій. Рекомендаційні переліки управлінь, відділів та інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій, а також типові положення про них затверджуються Кабінетом Міністрів України.

На виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, власних і делегованих повноважень голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники управлінь, відділів та інших структурних підрозділів - накази.

Таким чином, враховуючи зміст позовних вимог, що виникли під час здійснення державного нагляду (контролю) субєктом владних повноважень, та керуючись вимогами ч. 2 ст. 18, п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України, -

у х в а л и в:

Позовну заяву Комунального підприємства «Дніпродзержинський спец комбінат» до Управління соціального захисту населення адміністрації Заводського району, 3-ої особи на стороні позивача ОСОБА_2 служба України з питань праці головного управління держпраці у Дніпропетровської області «про визнання дій протиправними та зобовязання вчинити певні дії» - повернути позивачу, для звернення із позовом до окружного адміністративного суду.

Розяснити позивачеві, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Розяснити позивачеві його право на звернення із позовом до окружного адміністративного суду.

Копію ухвали про повернення позовної заяви невідкладно надіслати особі, яка її подала, разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Івченко Т. П.