КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" серпня 2016 р. Справа№ 910/6342/16
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Отрюха Б.В.
суддів: Михальської Ю.Б.
Тищенко А.І.
За участю представників:
Від позивача: Джус Д.В. - представник;
Від відповідача: Швед Я.О.- представник;
Від третьої особи: Булавіна А.М.- представник.
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація" в особі Києво-Святошинської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація"
на рішення Господарського суду міста Києва від 14.06.2016
у справі № 910/6342/16 (суддя Турчин С.О.)
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація" в особі Києво-Святошинської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація"
до Комунального підприємства "Київський метрополітен"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача : Приватне акціонерне товариство "Київспецтранс"
про скасування результатів державних допорогових торгів та визнання недійсним договору
ВСТАНОВИВ:
До Господарського суду міста Києва звернулося з позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Рекультивація" в особі Києво-Святошинської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація" до Комунального підприємства "Київський метрополітен" про скасування результатів державних допорогових торгів та визнання недійсним договору.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що в "Оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронні торги" зазначені дискримінаційні технічні вимоги на закупівлю послуг "Розміщення безпечних відходів"; відповідач повинен був відхилити пропозицію ПрAT "Київспецтранс", оскільки ПрAT "Київспецтранс" також не відповідає жорстким дискримінаційним умовам; відповідач підписав із третьою особою договір за результатами закупівлі 29.02.2016, тобто за 15 днів до оголошення офіційних результатів закупівлі; відповідачем порушені принципи здійснення державних допорогових торгів по закупівлі за процедурою електронні торги, які визначенні ст. 3 Закону України "Про здійсненна державних закупівель".
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 08.04.2016 залучено до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача - Приватне акціонерне товариство "Київспецтранс".
Рішенням Господарського суду міста Києва від 14.06.2016 в задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація" в особі Києво-Святошинської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація" до Комунального підприємства "Київський метрополітен", за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача Приватного акціонерного товариства "Київспецтранс" про скасування результатів державних допорогових торгів та визнання недійсним договору відмовлено повністю.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду першої інстанції, позивач звернувся до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, у якій просить оскаржуване рішення місцевого господарського суду скасувати та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
Апеляційна скарга обґрунтована тим, що місцевим господарським судом прийнято рішення з порушенням норм матеріального та процесуального права, не досліджено всіх обставин справи та не надано належної оцінки доказам у справі.
Апелянт мотивував апеляційну скаргу тим, що Комунальне підприємство "Київський метрополітен" в технічних вимогах державних допорогових торгах по закупівлі за процедурою електронні торги послуг "Розміщення безпечних відходів" зазначив дискримінаційні умови, допустивши антикорупційні узгодженні дії з Приватним акціонерним товариством "Київспецтранс". Позивач підкреслив, що державні допорогові торги проводилися виключно для Приватного акціонерного товариства "Київспецтранс", що являється грубим порушенням економічної конкуренції та конкурентного законодавства.
Одночасно позивачем подано клопотання про поновлення строку апеляційного оскарження, у зв'язку з несвоєчасним отриманням оскаржуваного рішення.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація" в особі Києво-Святошинської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація" у справі №910/6342/16 передано на розгляд колегії суддів у складі: Головуючого судді Отрюха Б.В., суддів Михальської Ю.Б. та Тищенко А.І.
Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 18.07.2016 апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація" в особі Києво-Святошинської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація" на рішення Господарського суду міста Києва від 14.06.2016 у справі №910/6342/16 прийнято до провадження, поновлено строк апеляційного оскарження та призначено розгляд справи на 09.08.2016.
09.08.2016 через відділ документального забезпечення суду від представника третьої особи надійшли заперечення на апеляційну скаргу та від представника відповідача надійшов відзив на апеляційну скаргу, які колегією суддів були оглянуті та долучені до матеріалів справи.
В судовому засіданні, призначеному на 09.08.2016, представник позивача підтримав доводи викладені в апеляційній скарзі, просив рішення Господарського суду міста Києва від 14.06.2016 по справі №910/6342/16 скасувати та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги.
В судовому засіданні, призначеному на 09.08.2016, представник відповідача заперечував проти доводів апеляційної скарги з мотивів викладених у відзиві, просив рішення Господарського суду міста Києва від 14.06.2016 по справі №910/6342/16 залишити без змін, апеляційну скаргу без задоволення.
В судовому засіданні, призначеному на 09.08.2016, представник третьої особи заперечував проти доводів апеляційної скарги з мотивів викладених в запереченні, просив рішення Господарського суду міста Києва від 14.06.2016 по справі №910/6342/16 залишити без змін, апеляційну скаргу без задоволення.
Згідно зі ст. 99 ГПК України в апеляційній інстанції справи переглядаються за правилами розгляду цих справ у першій інстанції з урахуванням особливостей, передбачених у розділі ХІІ ГПК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 101 ГПК України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу.
Частиною 2 статті 101 ГПК України передбачено, що апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги та перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Беручи до уваги межі перегляду справи у апеляційній інстанції, обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши пояснення учасників судового процесу, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при прийнятті оскаржуваного рішення суду, апеляційний господарський суд встановив наступне.
Як вбачається з матеріалів справи 03.02.2016 між Комунальним підприємством "Київський метрополітен" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Е-Тендер" укладено договір № 35-УПР-16 про використання системи електронних закупівель, відповідно до п. 1.1 якого, сторони уклали цей договір з метою врегулювання взаємовідносин між адміністратором та закупівельником щодо використання закупівельником електронного майданчика для придбання, шляхом застосування системи електронних закупівель, що здійснюються з використанням телекомунікаційних каналів зв'язку, товарів, робіт, послуг у разі, якщо вартість таких товарів, робіт, послуг не перевищує межі, встановлені Законами України "Про здійснення державних закупівель", та "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності".
Згідно з пунктом 2.2 договору № 35-УПР-16, система електронних закупівель - програмний комплекс, розроблений для проведення Пілотного проекту та призначений для автоматизації відбору постачальників товарів, визначених замовником шляхом проведення електронного реверсивного аукціону. Система складається з Центральної бази даних та електронних майданчиків, через які й здійснюється доступ до системи.
Відповідно до пункту 5.1 договору № 35-УПР-16, адміністратор забезпечує безперебійне функціонування та доступ до електронного майданчика відповідно до регламенту роботи електронного майданчика, який розміщений на веб-вузлі http://www.e-tender.biz.
Комунальним підприємством "Київський метрополітен" 11.02.2016, на електронному майданчику http://www.e-tender.biz розміщено Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронні торги на закупівлю "Розміщення безпечних відходів", код 38.21.2 за ДК 016:2010 (послуги у сфері поводження зі сміттям та відходами, код 90500000-2 за ДК 021 -2015) (промислові відходи IV класу небезпеки, тверді будівельні відходи).
Зі змісту зазначеного Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронні торги вбачається, що:
- очікувана вартість предмета закупівлі: 181 733,58 грн. з ПДВ (151 444,65 грн. без ПДВ);
- місце та умови поставки товарів, виконання робіт чи надання послуг: полігон №5 та полігон №6 в м. Києві;
- дата та час закінчення подання запитів на отримання роз'яснень щодо закупівлі: 15.02.2016 о 10:00 год;
- дата та час початку подання пропозицій: 15.02.2016 о 10:00 год;
- дата та час закінчення подання пропозицій: 18.02.2016 о 18:00 год;
- дата та час проведення електронного реверсивного аукціону та його умови: з 11.02.2016 по 19.02.2016.
Згідно з Технічними вимогами, що є Додатком № 1 до Оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронні торги, вивіз безпечних відходів з підприємства замовника на полігони №5 та №6 (м. Київ) здійснюється транспортом замовника. Надання послуг передбачає наявність у замовника талонів на розміщення (приймання та захоронення) відходів, отриманих у приймальника. Один талон може бути номіналом 1м.куб або 5 м.куб.
Протоколом № 273 від 10.03.2016 засідання комісії з проведення процедур закупівель встановлено, що пропозиція Києво-Святошинської філії ТОВ "Рекультивація" не відповідає технічним та якісним вимогам предмета закупівлі та вимогам, зазначеним в оголошенні про проведення процедури електронних торгів. Учасник запропонував місце розміщення відходів на полігоні в селі Горенка (в оголошенні зазначено місце розміщення відходів полігон №5 та полігон №6 (м. Київ)).
На засіданні комісії з проведення процедур закупівель 10.03.2016 прийнято рішення про відхилення пропозиції учасника процедури електронних торгів на закупівлю "Розміщення безпечних відходів", код 38.21.2 за ДК 016:2010, (послуги у сфері поводження зі сміттям та відходами, код 90500000-2 за ДК 021-2015) (промислові відходи IV класу небезпеки, будівельні відходи), Києво-Святошинської філії ТОВ "Рекультивація", як таку, що не відповідає вимогам замовника зазначеним в оголошенні.
Протоколом № 337 від 15.03.2016 засідання комісії з проведення процедур закупівель встановлено, що пропозиція ПрAT "Київспецтранс" відповідає технічним та якісним вимогам предмета закупівлі та вимогам зазначеним в оголошенні про проведення процедури електронних торгів, а тому вирішено визнати переможцем процедури електронних торгів пропозицію ПрАТ "Київспецтранс".
Між Комунальним підприємством "Київський метрополітен" та Приватним акціонерним товариством "Київспецтранс" 24.03.2016 було підписано договір № П-16 610198/66.
Законом України "Про здійснення державних закупівель" визначено правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Метою цього Закону є створення конкурентного середовища у сфері державних закупівель, запобігання проявам корупції у цій сфері, розвиток добросовісної конкуренції.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 1 ЗУ "Про здійснення державних закупівель" державна закупівля (далі - закупівля) - придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому цим Законом.
Частиною 1 статті 2 ЗУ "Про здійснення державних закупівель", цей Закон застосовується до всіх замовників та закупівель товарів, робіт та послуг за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1 мільйон 500 тисяч гривень.
Відповідно до Закону України "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності" (чинному на момент виникнення спірних правовідносин) встановлює правові та економічні засади здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності, визначених цим Законом.
Дія Закону поширюється на суб'єктів, які є замовниками відповідно до статті 1 цього Закону та провадять діяльність у таких сферах: забезпечення виробництва, транспортування та постачання теплової енергії; забезпечення виробництва, передачі, розподілу, купівлі-продажу, постачання електричної енергії та централізованого диспетчерського (оперативно-технологічного) управління об'єднаною енергетичною системою України; забезпечення виробництва, транспортування та постачання питної води; забезпечення функціонування централізованого водовідведення; надання послуг з користування інфраструктурою залізничного транспорту загального користування; забезпечення функціонування міського електричного транспорту та експлуатація його об'єктів для надання послуг з перевезення; надання послуг автостанцій, портів, аеропортів; надання послуг з аеронавігаційного обслуговування польотів повітряних суден; надання послуг поштового зв'язку; геологічне вивчення (у тому числі дослідно-промислова розробка родовищ) нафтогазоносних надр, родовищ вугілля та інших видів твердого палива; забезпечення функціонування та експлуатація телекомунікаційних мереж фіксованого зв'язку загального користування або надання загальнодоступних телекомунікаційних послуг; забезпечення транспортування, зберігання, переробки нафти та нафтопродуктів сирих; забезпечення функціонування ринку електричної енергії, ринку "на добу наперед", балансуючого ринку, ринку допоміжних послуг, а також надання послуг системного оператора, адміністратора розрахунків, адміністратора комерційного обліку, оператора ринку, гарантованого покупця відповідно до положень Закону України "Про засади функціонування ринку електричної енергії України"; надання допоміжних послуг на ринку допоміжних послуг та послуг з вирівнювання умов для конкуренції відповідно до положень Закону України "Про засади функціонування ринку електричної енергії України"; забезпечення виробництва, транспортування та постачання газу(ч. ч. 1, 2 ст. 2. ЗУ"Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності").
Замовники здійснюють закупівлі у відповідності до Закону України "Про здійснення державних закупівель" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом. Замовники здійснюють закупівлі за рахунок бюджетних коштів, коштів юридичних осіб, які провадять діяльність у сферах, визначених цим Законом (далі - власні кошти).
Дія Закону України "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності" поширюється на закупівлі замовниками товарів, робіт і послуг, які:
- повністю або частково здійснюються за рахунок бюджетних коштів за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - дорівнює або перевищує 1 мільйон 500 тисяч гривень;
- здійснюються за рахунок власних коштів за умови, що вартість закупівлі товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень, а робіт - 5 мільйонів гривень (ч. 3 ст. 2 зазначеного Закону).
Очікувана вартість предмета закупівлі після оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронні торги становить 181 733,58 грн. з ПДВ.
Отже, очікувана вартість предмета закупівлі є нижчою вартісних меж, визначених в частині 1 статті 2 ЗУ "Про здійснення державних закупівель" та частині 3 статті 2 ЗУ "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності" (чинному на момент виникнення спірних правовідносин), а тому відповідач, при проведенні закупівлі "Розміщення безпечних відходів", код 38.21.2 за ДК 016:2010 та укладенні спірного договору не повинен був керуватися приписами зазначених законів, оскільки їх дія не поширюється на закупівлі, вартість яких є нижчою, ніж передбачена зазначеними вище законами.
20.05.2015 Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження № 501-р від 20.05.2015 "Про реалізацію пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів", відповідно до якого вирішено погодитися з пропозицією Міністерства економічного розвитку і торгівлі стосовно реалізації пілотного проекту щодо впровадження процедури електронних закупівель товарів, вартість яких не перевищує суми, визначеної ЗУ "Про здійснення державних закупівель" та "Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності".
Згідно з пунктом 2 даного Розпорядження, учасники пілотного проекту проводять електронні закупівлі товарів з використанням автоматизованої інформаційної системи, яка забезпечує прозорість результатів закупівель та до складу якої входять центральна база даних, єдиний модуль аукціону та кілька електронних майданчиків (сайтів у Інтернеті), що взаємодіють з центральною базою даних через відкритий програмний інтерфейс (АРІ); замовники самостійно приймають рішення щодо участі в пілотному проекті.
Київською міською радою 23.07.2015 прийнято рішення № 764/1628 "Про затвердження Положення про впровадження та експлуатацію в місті Києві пілотного проекту "Система електронних закупівель" та затверджено Положення про впровадження та експлуатацію в місті Києві пілотного проекту "Система електронних закупівель", яке встановлює загальний порядок організації придбання товарів, робіт і послуг, очікувана вартість закупівлі яких не перевищує суму, визначену статтею 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель", в рамках пілотного проекту "Система електронних закупівель".
Наказом начальника КП "Київський метрополітен" на виконання зазначеного вище рішення Київської міської ради № 764/1628,05.10.2016 затверджено Положення про організацію та порядок здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за кошти "Київський метрополітен".
Таким чином, при проведенні оскаржуваної процедури закупівлі відповідач повинен був керуватись Положенням про впровадження та експлуатацію в місті Києві пілотного проекту "Система електронних закупівель" та Положенням про організацію та порядок здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за кошти "Київський метрополітен".
Повідомлення про проведення закупівлі за процедурою електронні торги було розміщене на електронному майданчику http://www.e-tender.biz відповідно до Положення про організацію та порядок здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за кошти "Київський метрополітен" та з урахуванням договір № 35-УПР-16 про використання системи електронних закупівель.
Пунктом 5.1 Положення передбачено, що оголошення про проведення закупівлі за процедурою електронних торгів повинно містити: найменування змовника, код за ЄДРПОУ, місцезнаходження; очікувану вартість товару, роботи чи послуги; найменування предмета закупівлі та код відповідно до державного класифікатора продукції та послуг ДК 016-2010, єдиного закупівельного словника CPV, Правил визначення вартості будівництва ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013; кількість товарів, обсяг робіт, послуг; місце поставки товарів, виконання робіт, надання послуг; строк поставки товарів, виконання робіт, надання послуг; умови оплати товарів, виконання робіт, надання послуг; технічні та/або якісні вимоги до предмета закупівлі; вимоги до кваліфікації учасників; дата та час закінчення подання запитів на уточнення та/або запитань щодо закупівель; дата та час початку подання пропозицій; дата та час закінчення подання пропозицій; крок аукціону 0,5 - 3% очікуваної вартості товару, виконання робіт, надання послуг; іншу необхідну інформацію.
Відповідно до пункту 7.14 Положення, пропозиції учасників електронних торгів відхиляються у випадку, якщо учасником не дотримано вимоги зазначені в оголошенні та документації про проведення процедури електронних торгів.
Однією із вимог, які викладені в Оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронні торги, є місце надання послуг: полігон № 5 та полігон № 6 в м. Києві.
Зі змісту Протоколу № 273 від 10.03.2016 засідання комісії з проведення процедур закупівель та Протоколу наради при заступнику начальника метрополітену№ 18-ПРГ-16 від 22.02.2016, вбачається, що відповідачем правомірно відхилено пропозицію Києво-Святошинської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація", оскільки позивачем запропоновано місце захоронення відходів - село Горенка, Києво-Святошинського району, що не відповідає вимогам, викладеним в Оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронні торги про що вірно вказав суд першої інстанції.
При цьому, слід зазначити, що вимога відповідача про надання послуг з розміщення відходів саме на полігоні № 5 та № 6 у м. Києві, не є дискримінаційною, оскільки відповідач має право вільного вибору місця, де бажає отримувати послуги з розміщення відходів.
Що стосується посилань позивача про те, що пропозиція Приватного акціонерного товариства "Київспецтранс" не відповідала вимогам, визначеним в Оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронні торги, оскільки полігон № 5 знаходиться не в Києві, а в селі Підгірці Київської області, то колегія суддів погоджується з судом першої інстанції та вважає їх необґрунтованими.
Так, в Оголошенні про проведення закупівлі за процедурою електронні торги встановлено що місцем надання послуг є полігон № 5 та полігон № 6 в м. Києві. Тобто, зі змісту даного оголошення не вбачається, що полігон № 5 має знаходитись саме у місті Києва, таку вимогу встановлено для полігону № 6.
Згідно з пунктом 7.24 Положення про організацію та порядок здійснення закупівель товарів, робіт і послуг за кошти "Київський метрополітен", договір і за результатом проведеної процедури електронних торгів укладається між замовником і переможцем не раніше, ніж через 3 робочих дні та не пізніше 20 робочих днів з моменту оприлюднення інформації про визначення переможця з урахуванням п. 7.28, а в разі скорочених закупівель, не раніше ніж 1 робочий день та не пізніше 5 робочих днів з моменту оприлюднення інформації про визначення переможця.
Договір № 61019/66 від 24.03.2016, укладений між Комунальним підприємством "Київський метрополітен" та Приватним акціонерним товариством "Київспецтранс" який є предметом спору у даній справі, завантажений в систему 24.03.2016 о 15:23 год.
Отже, посилання позивача на завантаження спірного договору в систему 29.02.2016 не відповідають фактичним обставинам справи.
При цьому, електронний лист, наданий позивачем, не є належним доказом, який підтверджує викладені позивачем обставини, оскільки із вказаного листа неможливо встановити особу, яка надавала інформацію, її повноваження, достовірність зазначених нею даних та чи дійсно вказана особа є органом оскарження електронних закупівель.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відмову у задоволенні позовних вимог про скасування результатів державних допорогових торгів КП "Київський метрополітен" по закупівлі за процедурою електронні торги послуг "Розміщення безпечних відходів", код 38.21.2 за ДК 016:2010, (послуги у сфері поводження зі сміттям та відходами, код 90500000-2 за ДК 021-2015) (промислові відходи ІV класу небезпеки, тверді будівельні відходи).
Крім того, слід зазначити, що оскільки судом відмовлено у задоволенні вимоги про про скасування результатів державних допорогових торгів КП "Київський метрополітен" по закупівлі за процедурою електронні торги послуг "Розміщення безпечних відходів", код 38.21.2 за ДК 016:2010, (послуги у сфері поводження зі сміттям та відходами, код 90500000-2 за ДК 021-2015) (промислові відходи ІV класу небезпеки, тверді будівельні відходи), то суд першої інстанції дійшов вірного висновку, відмовляючи у задоволенні вимоги про визнання недійсним Договору про закупівлю послуг, укладеного між КП "Київський метрополітен" та ПрАТ "Київспецтранс", оскільки є похідною вимогою від вимоги про скасування результатів державних допорогових торгів.
Заперечення скаржника, які містяться в матеріалах справи, та в апеляційній скарзі не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства та спростовуються матеріалами справи, а тому є необґрунтованими та недоведеними.
Враховуючи вищевикладене, вирішуючи спір по суті заявлених позовних вимог, суд першої інстанції повно та всебічно дослідив обставини справи, дав їм належну правову оцінку, дійшов правильних висновків щодо прав та обов'язків сторін, які ґрунтуються на належних та допустимих доказах.
Відповідно до статей 33, 34 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу, а господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Колегія суддів Київського апеляційного господарського суду, оцінивши наявні в матеріалах справи докази, приходить до висновку, що рішення у даній справі прийнято з додержанням норм матеріального та процесуального права, повним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи та відповідністю висновків, викладених в рішенні, дійсним обставинам справи, тому рішення є законним та обґрунтованим. Підстав для скасування або зміни вказаного рішення та задоволення апеляційної скарги колегія суддів Київського апеляційного господарського суду не знаходить.
Керуючись статтями 99, 101, 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація" в особі Києво-Святошинської філії Товариства з обмеженою відповідальністю "Рекультивація" залишити без задоволення.
Рішення Господарського суду міста Києва від 14.06.2016 у справі № 910/6342/16 залишити без змін.
Матеріали справи № 910/6342/16 повернути Господарському суду міста Києва.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку.
Головуючий суддя Б.В. Отрюх
Судді Ю.Б. Михальська
А.І. Тищенко