Постанова № 59615510, 11.08.2016, Покровський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Красноармійський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
11.08.2016
Номер справи
235/4660/16-п
Номер документу
59615510
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

11.08.2016

Провадження № 3/235/1343/16

Єдиний унікальний номер 235/4660/16-п

П О С Т А Н О В А

Іменем України

11 серпня 2016 року Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Стоілова Т.В., при секретарі Мінаковій О.В., за участю прокурора Рудь К.А. розглянувши матеріали, які надійшли від Красноармійської місцевої прокуратури про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого директором Красноармійського професійного ліцею, що зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

за ч.2 ст.172-7 КУпАП -

В С Т А Н О В И Л А:

18.07.2016р. до суду надійшов адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-7 КУпАП ОСОБА_1.

З протоколу про адміністративне правопорушення від 30.05.2016р. вбачається, що Красноармійський професійний ліцей (далі професійний ліцей) є державним професійно навчальним закладом другого атестаційного рівня, який до 01.01.2016 фінансувався з обласного бюджету, а з 01.01.2016р. фінансується за рахунок місцевого бюджету. Також відповідно до статуту професійного ліцею(далі статут), професійний ліцей є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби, штампи, печатки зі своїм найменуванням, в тому числі печатку із зображенням Державного Герба України, має право укладати цивільно - правові угоди.

ОСОБА_1, працюючи на посаді директора Красноармійського професійного ліцею з 01 листопада 1996 року по теперішній час, на підставі наказу Донецької обласної державної адміністрації №1142 - к від 01.11.1996р., будучи посадовою особою юридичної особи публічного права, та відповідно до пп.«а» п. 2 ч. 1 ст.3 ЗУ «Про запобігання корупції», являючись суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, умисно, з метою приховування суперечностей між приватними інтересами та своїми службовими повноваженнями, наявність яких впливала на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень, не вжив заходів щодо недопущення виникнення конфлікту інтересів та вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, чим порушив вимоги, передбачені ст.28 ЗУ «Про запобігання корупції», та вчинив адміністративне корупційне правопорушення, передбачене ч. 2 статті 172-7 КУпАП, а саме вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів за наступних обставин:

Проведеною перевіркою встановлено, що директор професійного ліцею ОСОБА_1 02.09.2002 підписав наказ №31вк про зарахування на посаду інструментальника свою дружину - ОСОБА_2 з 02.09.2002к. Факт родинних звязків між ОСОБА_1 та ОСОБА_2 підтверджено завіреною належним чином копією свідоцтва про шлюб серії II - ХЗ №274434, виданого 04.09.1970 року Куличівською сільською радою, Вятско - Полянського району, Кіровської області, Російської Федерації, завіреними належним чином копіями паспортів ОСОБА_1 та ОСОБА_2, та письмовими поясненнями ОСОБА_1 та ОСОБА_2

Також перевіркою встановлено, що директор професійного ліцею ОСОБА_1 31.12.2009 підписав наказ №308 к від 30.08.2002 про призначення своєї доньки - ОСОБА_3 на посаду лаборанта професійного ліцею з 02.09.2002 та наказ №206 од від 31.12.2009р. про призначення своєї доньки майстром виробничого навчання професійного ліцею - ОСОБА_3 на посаду старшого майстра виробничого навчання професійного ліцею з 04.01.2010р.. Факт родинних звязків між ОСОБА_1 та ОСОБА_3 підтверджено довідкою професійного ліцею №320 від 06.05.2016р. та письмовими поясненнями ОСОБА_1 та ОСОБА_3

Відповідно до п. 6.2 розділу 6 статуту керівництво діяльністю професійного ліцею здійснює директор, який призначається на посаду за результатами конкурсного відбору шляхом укладення з ним контракту Міністерством освіти і науки України у відповідності із законодавством України.

Відповідно до п. 6.3 розділу 6 статуту директор професійного ліцею приймає на посади та звільняє з посад працівників професійного ліцею, затверджує відповідно до кваліфікаційних характеристик їхні посадові обовязки, формує педагогічний колектив, видає в межах своєї компетенції накази та розпорядження, заохочує працівників, учнів та слухачів професійного ліцею та застосовує передбачені законодавством стягнення, встановлює премії та доплати до посадових окладів і ставок заробітної плати працівників професійного ліцею за конкретні результати праці.

Також, відповідно до п. 2.16 розділу 2 посадової інструкції директора професійного ліцею ОСОБА_1 директор професійного ліцею здійснює підбір на роботу, прийом і розподіл кадрів.

Відповідно до п.2.18 розділу 2, п.2.19 розділу 2 посадової інструкції ОСОБА_1 директор професійного ліцею встановлює посадові оклади працівників професійного ліцею, визначених директивними нормативами; визначає надбавки та доплати до ставок та посадових окладів працівників ліцею.

Згідно п. 3.2 розділу 3 посадової інструкції ОСОБА_1 директор професійного ліцею має право у межах своєї компетентності заохочувати та притягувати до дисциплінарної відповідальності працівників ліцею.

У відповідності до п.1.2 розділу 1 посадової інструкції комірника - інструментальника професійного ліцею ОСОБА_2 комірник - інструментальник призначається на посаду та звільняється, у встановленому чинним трудовим законодавством порядку, наказом директора професійного ліцею.

Комірник - інструментальник керується наказами та розпорядженнями директора професійного ліцею,відповідно до п.1.4 розділу 1 посадової інструкції ОСОБА_2

Згідно п.1.2 розділу та а.1.5 розділу 1 посадової інструкції старшого майстра виробничого навчання професійного ліцею ОСОБА_3 старший майстер виробничого навчання призначається та звільняється з посади директором навчального закладу і у своїй діяльності керується актами і розпорядженнями директора професійного ліцею.

Крім того, відповідно до п.1 3 розділу 1 «Положення про преміювання працівників Красноармійського професійного ліцею» джерелом преміювання є: економія фонду заробітної плати та кошти спеціального фонду.

Судом встановлено, що 28.09. 2015 проходило засідання комісії Красноармійського професійного ліцею(далі - комісії), про преміювання робітників ліцею за результатом роботи за вересень 2015 року, головою зазначеної комісії є директор ліцею ОСОБА_1 На засіданні зазначеної комісії 28.09.2015р. було прийнято рішення про преміювання працівників ліцею, серед яких були ОСОБА_2 та ОСОБА_3, яким одноголосним рішенням членів та її головою ОСОБА_1 було призначено премії у розмірі 1000грн. та 700грн. відповідно.

За результатом засідання зазначеної комісії, було складено протокол засідання комісії №1 від 28.09.2015р., на підставі якого директором ліцею ОСОБА_1 видано наказ №48 -ЗП від 28.09.2015 «Про преміювання працівників Красноармійського професійного ліцею у вересні 2015 році», яким надав премію своїй дружині ОСОБА_2 у розмірі 1000грн. та доньці ОСОБА_3 у розмірі 700грн.

Також встановлено, що 24.12.2015р. проходило засідання комісії, про преміювання робітників ліцею за результатами роботи за IV квартал 2015 року.

На засіданні комісії 24.12.2015р. було прийнято рішення про преміювання працівників ліцею, серед яких були ОСОБА_2 та ОСОБА_3, яким одноголосним рішенням членів та її головою ОСОБА_1 було призначено премії у розмірі 737,47грн. та 150грн. відповідно.

За результатом засідання комісії, було складено протокол засідання комісії №2 від 24.12.2015, на підставі якого директором ліцею ОСОБА_1 видано наказ №60-ЗП від 24.12.2015 «Про преміювання працівників ліцею за квартал 2015 року», яким надав премію своїй дружині ОСОБА_2 у розмірі 737,47 грн. та доньці ОСОБА_3 у розмірі 150грн.

Крім цього встановлено, що 23.03.2016 проходило засідання комісії, про преміювання робітників ліцею за результатами роботи за І квартал 2016 року.

На засіданні комісії 23.03.2016 було прийнято рішення про преміювання працівників ліцею, серед яких були ОСОБА_2 та ОСОБА_3, яким одноголосним рішенням членів та її головою ОСОБА_1 було призначено премії у розмірі 302,80грн. та 484,80грн. відповідно.

За результатом засідання комісії, було складено протокол засідання комісії №1 від 23.03.2016, на підставі якого директором ліцею ОСОБА_1 видано наказ №8-ЗП від 23.03.2016 «Про преміювання працівників ліцею за І квартал 2016 року», яким надав премію своїй дружині ОСОБА_2 у розмірі 302,80грн. та доньці ОСОБА_3 у розмірі 484,80грн.

Про дані обставини та виникнення суперечності між особистими інтересами та службовими повноваженнями, наявність яких впливає на обєктивність або неупередженість прийняття рішень, а також на вчинення чи не вчинення дій під час виконання наданих службових повноважень ОСОБА_1 офіційно не повідомив та не попередив керівництво департаменту освіти та науки Донецької обласної державної адміністрації, що підтверджується довідкою професійного ліцею №372 від 27.05.2016 та письмовими поясненнями ОСОБА_1

Частиною 1 статті 28 Закону України «Про запобігання корупції» передбачено, що особи, зазначені у пунктах 1, 2 частини першої статті 3 цього Закону зобовязані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня, з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатися про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів безпосереднього керівника, а у випадку перебування особи на посаді, яка не передбачає наявності у неї безпосереднього керівника, або в колегіальному органі - Національне агентство інший визначений законом орган або колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів, відповідно; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального конфлікту інтересів; вжити заходів щодо врегулювання реального чи потенційного конфлікту інтересів, чого ОСОБА_1 зроблено не було, а саме, ОСОБА_1 вчинив дії та прийняв рішення в умовах реального конфлікту інтересів, та не вжив заходів щодо регулювання реального конфлікту інтересів.

Таким чином директор Красноармійського професійного ліцею ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, яке полягає у вчиненні дій та прийнятті рішень в умовах реального конфлікту інтересів, яке передбачено ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме під час прийняття участі у голосуванні комісії Красноармійського професійного ліцею від 28.09.2015р., 24.12.2015р., 23.03.2016р. про преміювання робітників ліцею, серед яких були близькі родичі ОСОБА_1, а саме: дружина ОСОБА_2 та донька ОСОБА_3, під час підписання протоколів засідань зазначеної комісії від 28.09.2015, 24.12.2015, 23.03.2016 та під час видання, та підписання наказів № 48-ЗП від 28.09.2015, №60-ЗП від 24.12.2015р., №8-ЗП від 23.03.2016р. про преміювання ОСОБА_2, ОСОБА_3

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину у вчиненні ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 172-7 КУпАП визнав повністю та суду пояснив, що дійсно він є директором Красноармійського ПЛ і в ліцеї під його керівництвом працюють його дружина ОСОБА_1 та донька ОСОБА_3( до реєстрації шлюбу ОСОБА_1)С.Л., щодо яких він голосував та видавав накази про преміювання. На цей час він розуміє, що вчинив корупційне діяння, вчиняючи дій та приймаючи рішення в умовах реального конфлікту інтересів, але це зробив не навмисно, а із-за незнання закону, просить його суворо не карати.

Суддя, дослідивши протокол про адміністративне правопорушення та матеріали, долучені до нього, вважає, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення, передбачене ч.2 ст.172-7 КУпАП.

Згідно за ч.2 ст.172-7 КУпАП вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян..

Враховуючи вищевикладене, вважаю, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП, а саме вчинення дій чи прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

Призначаючи вид та розмір адміністративного стягнення, суд враховує обставини, що помякшують відповідальність.

Відповідно до вимог ст.ст.34 КУпАП обставиною, що помякшує покарання ОСОБА_1С. є щире каяття у вчиненому адміністративному правопорушенні.

Обставин, що обтяжують покарання ОСОБА_1, передбачених ст.35 КУпАП, суд не вбачає.

Судом також враховується ступінь вини і матеріальний стан особи, яка притягається до адміністративної відповідальності відповідно до ст. 33 КУпАП.

З урахуванням обставин справи та особи правопорушника, вважаю за необхідне накласти на ОСОБА_1Садміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400грн.

Відповідно до ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави також підлягає стягненню судовий збір у розмірі 275,60 грн.

Керуючись ст.ст. 40-1, ч.2 ст.172-7, 276, 279, 280, 283, 285, 289 КУпАП, суддя-

П О С Т А Н О В И Л А:

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 винним у скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.172-7 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави в розмірі 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 3400(три тисячі чотириста) грн., який перерахувати на р/р 31110106700060 отримувач: держбюджет м.Красноармійська ОКПО 34686579 Банк отримувач: ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 834016, код бюджетної класифікації 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь держави(отримувач коштів: Красноарм.УК /м.Красноармійськ/22030001, код отримувача (ЄДРПОУ) 37803022, Банк отримувача - ГУДКСУ у Донецькій області, Код банку отримувача (МФО) - 834016, р/р 31214206700060, Код класифікації доходів бюджету 22030001) судовий збір в розмірі 275,60грн.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її проголошення.

Суддя.