Ухвала суду № 59609526, 11.11.2015, Ірпінський міський суд Київської області

Дата ухвалення
11.11.2015
Номер справи
367/7726/15-к
Номер документу
59609526
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 367/7726/15-к

УХВАЛА

11 листопада 2015 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:

слідчого судді Кухленко Д.С.,

при секретарі Токач М.С.,

прокурора Круль Н.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Ірпінського міського суду Київської області клопотання прокурора прокуратури м. Ірпеня ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової ревізії, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 29.09.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, -

в с т а н о в и в:

Прокурор прокуратури м. Ірпеня звернувся до суду з клопотанням, в якому просить надати дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії.

Відповідно до змісту клопотання, встановлено, що під час виконання завдання прокуратури Київської області щодо стану представницької діяльності у сфері використання бюджетних коштів, спрямованих на реалізацію програм та заходів з охорони дитинства, закупівлю відповідних товарів та послуг, зясовано, що упродовж 2014 - 2015 роках переможцем у конкурсних торгах на здійснення державних закупівель послуг на харчування у навчальних закладах міста Буча було Комунальне підприємство громадського харчування «Продсервіс».

За наслідком проведення згаданих торгів протягом 2014 - 2015 років відділом освіти Бучанської міської ради та Комунальним підприємством громадського харчування «Продсервіс» укладено договори на поставку продуктів харчування на загальну суму 4 549 056, 00 грн. Відповідно до річного плану закупівель на 2015 рік по відділу освіти Бучанської міської ради щодо предмету закупівлі мяса свійської птиці, свіже чи охолоджене, вартістю 300 000, 00 грн., відділом освіти Бучанської міської ради проведено відкриті конкурсні торги, за результатами яких переможцем визнано Комунальне підприємство громадського харчування «Продсервіс».

В подальшому 12.03.2015 між відділом освіти Бучанської міської ради та Комунальним підприємством громадського харчування «Продсервіс» укладено договір про закупівлю товарів (робіт та послуг) за державні кошти № 47 відповідно до якого останні мали поставляти мясо свійської птиці, свіже чи охолоджене, тушки курей 1 ґатунку в кількості 10 000 кг на загальну суму 260 000, 00 грн..

В той же час, батьки дітей, які відвідують дошкільні навчальні заклади м. Буча стверджують, що до закладів постачають мясо свійської птиці заморожене та дітей харчують виключно крильцями.

Таким чином, в діях службових осіб відділу освіти Бучанської міської ради, дошкільних навчальних закладів м. Буча та Комунального підприємства громадського харчування «Продсервіс» вбачається ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України, а саме не належне виконання свої службових обовязків через несумлінне ставлення до них, що завдало істотної шкоди правам і свободам та інтересам окремих громадян.

Прокурор просить призначити повну позапланову виїзну ревізію діяльності обєкту контролю - відділу освіти Бучанської міської ради, ЄДРПОУ 34357364, розташованого за адресою: Київська область, м. Буча, вул. Островського, № 36, за період 2013 - 2015 років. Доручити проведення повної позапланової виїзної ревізії діяльності відділу освіти Бучанської міської ради Державній фінансовій інспекції в Київській області. Тривалість позапланової виїзної ревізії визначити строком 30 робочих днів, початковою датою проведення ревізії визначити 16.11.2015, а кінцеву дату 16.12.2015.

В судовому засіданні прокурор подання підтримав та просив його задовольнити.

Заслухавши думку прокурора вивчивши клопотання слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню виходячи з наступного.

Згідно ст. 2 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» головними завданнями органу державного фінансового контролю є: здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяттям зобовязань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності у міністерствах та інших органах виконавчої влади, державних фондах, фондах загальнообовязкового державного соціального страхування, бюджетних установах і субєктах господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах, в установах та організаціях, які отримують (отримували у періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів, державних фондів та фондів загальнообовязкового державного соціального страхування або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно, за дотриманням бюджетного законодавства, дотриманням законодавства про державні закупівлі, діяльністю субєктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені законодавством до підконтрольних установ, за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні.

У відповідності до ст. 11 ЗУ "Про засади здійснення державного фінансового контролю в Україні" № 2939 - ХІІ від 26.01.1993р. передбачено, що суд постановляє рішення про надання дозволу на проведення позапланової виїзної ревізії.

У відповідності до положень ст.40 КПК України, якою визначені повноваження слідчого в кримінальному провадженні та ст.11 Закону №2939 - ХІІ від 26.01.1993 р., якою передбачено проведення позапланових виїзних ревізій, свідчить про те, що передумовою звернення слідчого з клопотанням про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, є винесена слідчим постанова про призначення такої ревізії.

Однак, при вивченні слідчим суддею матеріалів кримінального провадження № №42015110040000131 з`ясовано, що прокурором прокуратури не було винесено в даному кримінальному провадженні постанови про призначення ревізії, а одразу ж звернувся до суду з клопотанням про призначення у цій справі позапланової виїзної ревізії.

Враховуючи, що призначення позапланової виїзної ревізії в кримінальному провадженні відповідно до п.4 ч.2 ст.40 КПК України належить до повноважень слідчого, який після винесення постанови про призначення ревізії, звертається до слідчого судді з клопотанням про дозвіл на проведення позапланової виїзної ревізії, та з врахуванням того, що слідчий суддя відповідно до вимог ЗУ "Про засади здійснення державного фінансового контролю в Україні". за наявності достатніх підстав, які повинен в клопотанні обгрунтувати слідчий, прокурор лише надає дозвіл на проведення такої ревізії, а не призначає її проведення, то суд, з огляду на викладене вище, вважає, що клопотання не підлягає задоволенню.

Крім того в порушенні вимог ч.ч. 11-12 ст. 11 ЗУ "Про засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", прокуратурою в поданому клопотанні було перевищено тривалість позапланової виїзної ревізії.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.40, 93, 370-372, 309 КПК України, вимогами ЗУ "Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні", слідчий суддя

п о с т а н о в и в:

Відмовити в задоволенні клопотання прокурора прокуратури м. Ірпеня ОСОБА_1 про надання дозволу на проведення позапланової ревізії.

Ухвалу може бути оскаржено безпосередньо до суду апеляційної інстанції впродовж пяти днів.

Суддя: ОСОБА_2