Постанова № 59608566, 08.08.2016, Богунський районний суд м. Житомира

Дата ухвалення
08.08.2016
Номер справи
295/8799/16-а
Номер документу
59608566
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа №295/8799/16-а

Категорія 87

2-а/295/316/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.08.2016 року м. Житомир

Суддя Богунського районного суду м.Житомира Слюсарчук Н.Ф., розглянувши в порядку скороченого провадження одноособово адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 Радувни до Житомирського обєднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

24.06.2016 року позивач звернулася до суду з позовом, у якому просила визнати протиправними дії відповідача неправомірними та здійснити перерахунок та виплату призначеної позивачу пенсії, державного службовця з 07.08.2013 року, в розмірі 80% заробітної плати, у відповідності до ст.ст.ЗЗ,37,37-1 Закону України «Про державну службу» та врахувати при проведенні такого перерахунку матеріальну допомогу на оздоровлення та індексацію заробітної плати, отриману за місцем роботи, які враховуються при обчисленні пенсії та з яких сплачено страхові внески з урахуванням фактично отриманих сум відповідно до Закону України «Про державну службу» згідно довідки Головного територіального управління юстиції у Житомирській області №6152/38/62-2016 виданої 21.06.2016 року.

Розгляд справи проведено у порядку скороченого провадження у відповідності зіст.183-2 КАС Українибез проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Від відповідача надійшло заперечення на позов, відповідно до якого останній позов не визнав, просив відмовити в його задоволенні.

Дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку про часткове задоволення позову.

Суддя за результатами розгляду справи в порядку скороченого провадження, оцінивши обставини справи, вважає їх достатніми для прийняття рішення.

За змістом статті 37 Закону України «Про державну службу» (у редакції, чинній на час виникнення спірних відносин) пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

У частині першій статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року № 108/95-ВР "Про оплату праці" (далі - Закон № 108/95-ВР) встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Частиною другою статті 33 Закону № 3723-ХІІ передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що матеріальна допомога на оздоровлення та допомога для вирішення соціально-побутових питань входила до системи оплати праці державного службовця.

Крім того, статтею 66 Закону України від 5 листопада 1991 року № 1788-ХІІ "Про пенсійне забезпечення" (далі - Закон № 1788-ХІІ) врегульовано види оплати праці, що враховуються при обчисленні пенсій.

Відповідно до частини першої статті 66 цього Закону до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-1V "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 1058-1V) визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Таким чином, висновок відповідача, про те, що матеріальна допомога, на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, однак яка не включається до складу заробітної плати державного службовця, не враховується при обчисленні розміру його пенсії, є наслідком порушення правил застосування норм права: перевагу було надано положенням законів № 3723-ХІІ та № 108/95-ВР, які щодо спірних відносин є загальними. У той же час перевагу мають спеціальні норми, що визначають виплати (доходи) для обчислення пенсії, за наведених обставин -стаття 41 ЗаконуЛГ«1058- IV га стаття 66 Закону № 1788 XII.

Відповідно п. 1Постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 року № 1055 «Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України»уряд постановив реорганізувати деякі територіальні органи Пенсійного фонду України шляхом злиття окремих органів Пенсійного фонду України за переліком згідно з додатком 1, а відповідно до Додатку 1 до постанови Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі України в м. Житомирі Житомирської області та управління Пенсійного фонду України в Житомирському районі Житомирської області реорганізуються в утворюване Житомирське обєднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області. Як юридичну особу управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області припинено 30.03.2016 року, про що внесено відповідний запис до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. 30.03.2016 року було внесено відповідний запис до вищезазначеного Реєстру про державну реєстрацію юридичної особи - Житомирського обєднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, яке є правонаступником Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області.

Таким чином, вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають до задоволення.

Керуючись ст.ст.195,197,198, 202,205,207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Замінити Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області на його правонаступникаЖитомирське об'єднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.

Визнати протиправними дії Житомирського обєднаного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо відмови у перерахунку призначеної пенсії ОСОБА_1 Радувні у відповідності до Закону України «Про державну службу».

Зобов'язати Житомирське обєднане управління Пенсійного фонду України в Житомирській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 Радувні пенсії державного службовця в розмірі 80% заробітної плати, у відповідності до ст.ст.ЗЗ,37,37-1 Закону України «Про державну службу» та врахувати при проведенні такого перерахунку матеріальну допомогу на оздоровлення та індексацію заробітної плати, отриману за місцем роботи, які враховуються при обчисленні пенсії та з яких сплачено страхові внески з урахуванням фактично отриманих сум відповідно до Закону України «Про державну службу» починаючи з 01.04.2016 року згідно довідки Головного територіального управління юстиції у Житомирській області №6152/38/62-2016 виданої 21.06.2016 року.

Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення.

У разі застосування судом ч. 3ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.

Суддя: