ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"08" серпня 2016 р.Справа № 809/853/16
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Микитин Н.М.
при секретарі Мулі Х.О.
за участю: представника позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання представника відповідача про залишення позову в частині без розгляду та клопотання представника позивача про поновлення строку звернення до суду, як такого, що пропущений з поважних причин, в адміністративній справіза позовом управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області до відділу державної виконавчої служби Богородчанського районного управління юстиції про скасуванння постанов, зобов'язання повторно розглянути заяву та відкрити виконавче провадження,-
В С Т А Н О В И В:
Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області звернулося до Івано-Франківського окружного адміністративного суду із позовом до відділу державної виконавчої служби Богородчанського районного управління юстиції про скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження від 03.06.2016 року ВП №51324115 і постанови про наслідки перевірки виконавчого провадження від 29.06.2016 року ВП №51324115 та зобовязання до вчинення дій.
В судовому засіданні представник відповідача заявила клопотання про залишення без розгляду позовної вимоги щодо скасування постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження від 03.06.2016 року ВП №51324115, як такої, що заявлена поза межами десятиденного стоку звернення до суду, встановленого ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України. Обгрунтування такого клопотання виклала у письмовому додатку до заперечення.
Представник позивача в судовому засіданні щодо задоволення такого клопотання заперечив. Просив суд визнати причини пропуску строку звернення до суду щодо оскарження постанови від 03.06.2016 року ВП №51324115 поважними, оскільки стороною позивача було оскаржено таку постанову в адміністративному порядку до начальника відділу державної виконавчої служби Богородчанського районного управління юстиції.
Судом встановлено, що 06.06.2016 року позивачем отримано постанову від 03.06.2016 року ВП №51324115 про відмову у відкритті виконавчого провадження, що підтверджується відміткою на супровідному листі від 03.06.2016 року (а.с.20).
У десятиденний термін, а саме 13.06.2016 року, позивачем подана скарга адресована начальнику відділу державної виконавчої служби Богородчанського районного управління юстиції ОСОБА_3 про скасування постанови від 03.06.2016 року.
04.07.2016 року, за результатами розгляду вищевказаної скарги, позивачем отримано постанову від 29.06.2016 року про відмову в задоволенні скарги, відповідно до супровідного листа від 30.06.2016 року № 02-34/900 (а.с.21).
Як вбачається штепмелю на конверті, 14.07.2016 року позивачем направлено даний позов до Івано-Франківського окружного адміністративного суду(а.с.24).
При постановлені ухвали судом враховується наступне:
В силу положень частини першої статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби наведені у статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Згідно з частиною другою статті 181 Кодексу адміністративного судочинства України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
У разі порушення цього строку судам слід застосовувати приписи статті 100 КАС України, за якими адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Судом враховується обґрунтування клопотання представника позивача щодо досудового врегулювання спору як поважної причини пропуску строку звернення до суду, оскільки у випадку задоволення скарги на постанову підстави до звернення до суду були б відсутні. Також, судом враховується обставина щодо дотримання десятиденного строку звернення до суду з дати отримання постанови про наслідки перевірки виконавчого провадження від 29.06.2016 року.
Відтак причини пропуску строку звернення до суду про скасування постанови від 03.06.2016 року ВП №51324115 про відмову у відкритті виконавчого провадження є поважними. Як наслідок, відсутні підстави до задоволення клопотання представника відповідача про залишення позову в цій частині без розгляду
Згідно ч. 1 ст. 100 Кодексу адміністративного судочинства України, суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів у разі наявності поважних причин пропуску строку звернення до адміністративного суду, може такий поновити.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 100, 102, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
У Х В А Л И В:
В задоволенні клопотання представника відповідача про залишення позову без розгляду в частині вимог про скасування постанови від 03.06.2016 року ВП № 51324115 - відмовити.
Клопотання представника позивача про визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними та поновлення такого строку в частині вимог про скасування постанови від 03.06.2016 року ВП № 51324115 , задоволити.
Визнати причини пропуску строку звернення до адміністративного суду управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області щодо скарження постанови від 03.06.2016 року ВП № 51324115 - поважними.
Поновити управлінняю Державної служби України з надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області строк для звернення до адміністративного суду з позовом про скасування постанови від 03.06.2016 року ВП № 51324115.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення, оскарженню не підлягає.
Суддя /підпис/ОСОБА_4
Ухвала складена в повному обсязі 10.08.16.