ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
08 серпня 2016 року м. Чернігів Справа № 825/1340/16
Чернігівський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді - Бородавкіної С.В.,
за участі секретаря - Гайдука С.В.,
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області про визнання протиправним та скасування рішення,
В С Т А Н О В И В:
Позивач 20.07.2016 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області та просить визнати протиправним і скасувати рішення відповідача від 08.07.2016 про скасування посвідки на тимчасове проживання в Україні, виданої на його імя.
В судовому засіданні представник позивача заявив клопотання про витребування у Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України документів, які стали підставою для складення вищевказаним субєктом подання від 24.06.2016 № 14/3/3-13887 про скасування посвідки на тимчасове проживання громадянину ОСОБА_4 ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 У звязку наведеним просить зупинити провадження по справі.
Представник відповідача проти задоволення клопотання не заперечував.
Статтею 69 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Згідно із ч. 1 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Враховуючи вищевикладене та те, що наявна в документах, які просить витребувати представник позивача, інформація суттєво може вплинути на розгляд справи, суд дійшов висновку щодо обґрунтованості заявленого представником позивача клопотання та необхідності зупинення провадження у справі.
Керуючись п. 4 ч. 2 ст. 156 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання представника ОСОБА_3 задовольнити.
Зобовязати Головне управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України (вул. Володимирська, 33, м. Київ, 01601) надіслати на адресу Чернігівського окружного адміністративного суду (вул. Київська, 23, м. Чернігів, 14000) на імя судді Бородавкіної С.В. в термін до 22.09.2016 документи, які стали підставою для складення подання від 24.06.2016 № 14/3/3-13887 і містять інформацію про дії ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, які загрожують національній безпеці України, громадському порядку, здоровю, захисту прав і законних інтересів громадян та інших осіб, які проживають на території України, в тому числі:
- щодо реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань заяви, повідомлення про кримінальне(ні) правопорушення або виявлені з іншого джерела обставини стосовно вчинення кримінального(них) правопорушення громадянином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, або його причетності до вчинення кримінального правопорушення(нь). Якщо так, то коли і за якою попередньою правовою кваліфікацією кримінального правопорушення(нь) проведено таку реєстрацію;
- чи розпочато досудове розслідування за наслідками реєстрації відповідних даних відносно громадянина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Якщо так, то повідомити номер кримінального провадження(нь) і ким здійснюється досудове розслідування;
- чи здійснювалось повідомлення про підозру громадянину ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, за наслідками проведення досудового розслідування станом на час отримання ухвали суду;
- тощо.
Провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Державної міграційної служби України в Чернігівській області про визнання протиправним та скасування рішення зупинити до 22 вересня 2016 року до 10:00 год.
Ухвала набирає законної сили та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С.В. Бородавкіна