Постанова № 59556715, 08.08.2016, Новозаводський районний суд м. Чернігова

Дата ухвалення
08.08.2016
Номер справи
751/7380/16-п
Номер документу
59556715
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 751/7380/16-п

Провадження №3/751/1271/16

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 серпня 2016 року м.Чернігів

Новозаводський районний суд м. Чернігова

в складі: головуючого судді Подалюки О.Ф.

при секретарі Грищенко Н.С.

з участю прокурора Рижого С.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Чернігова адміністративний протокол відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, працюючого директором КП «Центр державно приватного партнерства» Чернігівської обласної ради, проживаючого та зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1),

- за ч. 1 ч.2 ст. 172-7 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

До суду надійшли матеріали з яких вбачається, що ОСОБА_1, перебуваючи на посаді виконувача обов'язків директора комунального підприємства «Центр державно-приватного партнерства» Чернігівської обласної ради будучи відповідно до підпункту "а" п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України "Про запобігання корупції" посадовою особою юридичної особи публічного права, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, не вжив заходів щодо будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів, невідкладно в усній та письмовій формі не повідомив безпосереднього керівника начальника Управління капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації (Чернігівську обласну раду та Чернігівську обласну державну адміністрацію), у встановленому законом порядку, про наявність у нього конфлікту інтересів в його службовій діяльності, який виник під час підписання ним наказу № 102-К4 від 01.12.2015 року «Про переведення ОСОБА_2О.», яка являється його рідною дочкою, з посади фахівця відділу проектування та будівництва КП «Центр державно-приватного партнерства» на посаду начальника комерційного відділу вищевказаного комунального підприємства, а також прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме склав, видав та підписав вищевказаний наказ.

Тобто в діях ОСОБА_1 наявні ознаки адміністративних правопорушень, пов'язаних з корупцією, передбачених ч. 1 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП, а саме порушення вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, яке полягає у неповідомленні особою у встановлених законом випадках та порядку про наявність у неї реального конфлікту інтересів під час складання, видачі та підписанні наказу № 102-К4 від 01.12.2015 «Про переведення ОСОБА_2О.», яка являється його рідною дочкою, з посади фахівця відділу проектування та будівництва комунального підприємства на посаду начальника комерційного відділу вищевказаного комунального підприємства, а також прийнятті рішення в умовах реального конфлікту інтересів під час складання, видачі та підписання вищевказаного наказу, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції».

Допитаний в судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні корупційного діяння визнав частково та пояснив, що він свою дочку ОСОБА_2, не приймав на роботу в КП «Центр державно приватного партнерства», а вона була прийнята виконуючим обовязки директора ОСОБА_3, також вона не перебувала в його підпорядкуванні, а зокрема підпорядковувалась першому заступнику директора. З приводу переведення ОСОБА_2, то відповідно до наказу від 01 грудня 2015 року на підприємстві був створений комерційний відділ і за клопотанням начальника загального відділу підприємства та в звязку із змінами в штатному розписі ОСОБА_2 була переведена на посаду начальника комерційного відділу. Наказ був підписаний ним згідно повноважень наданих йому Статутом підприємства. Переведення проводилось не за принципом особистих інтересів або з метою збільшити посадовий оклад, а на вимогу діючого трудового законодавства, оскільки відділ на посаді в якому працювала його донька, був ліквідований, а для розширення штату працівників та упорядкування роботи підприємства було створено декілька нових відділів і нових посад. Найбільш відповідна за функціональними обовязками посада для ОСОБА_2 була саме начальник відділу, а її обовязки та відповідальність були фактично збільшені. Різниця в окладі його дочки в сторону збільшення становила 84 грн.. Окрім того ОСОБА_2 написала заяву на звільнення і 29 квітня 2016 року звільнена з роботи за згодою сторін. Також зазначив, що переведення його дочки та інших працівників підприємства не є приватним інтересом, а є слідством оптимізації роботи підприємства при створенні нових відділів та вимогою трудового законодавства України. Свої пояснення підтвердив документально.

Прокурор в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, оскільки він порушив вимоги ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», тому враховуючи особу ОСОБА_1, просив застосувати до нього стягнення у вигляді штрафу.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 порушив вимоги ч.1 ст. 28 Закону України «Про запобігання корупції», в його діях міститься склад корупційних діянь, передбачених ч. 1 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до наказу виконувача обов'язків директора КП «Центр державно-приватного партнерства» ОСОБА_3 від 01.04.2015 № 49-О призначено на посаду заступника директора з питань проектування та будівництва. (а.с.29).

Рішенням другої сесії сьомго скликання Чернігівської обласної ради від 18.12.2015 № 37-2/VII, ОСОБА_1 призначено на посаду директора комунального підприємства "Центр державно-приватного партнерства" (а.с.30).

Посадові особи та працівники комунального підприємства «Центр державно-приватного партнерства» Чернігівської обласної ради, згідно листа (а.с.31-33), під підпис ознайомлені із вимогами Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 року, зокрема з нормами, які регулюють конфлікт інтересів.

Згідно Статуту комунального підприємства "Центр державно-приватного партнерства" Чернігівської обласної ради, підприємство створене розпорядчим актом органу місцевого самоврядування, а тому, відповідно до ст. 81 Цивільного кодексу України, є юридичною особою публічного права (а.с.7-26).

Враховуючи викладене, ОСОБА_1 є посадовою особою юридичної особи публічного права, у зв'язку із чим відноситься до суб'єктів відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією відповідно до підпункту «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України "Про запобігання корупції".

Відповідно до вимог підпункту 7.6 пункту 7 Статуту, директор комунального підприємства підзвітний і підконтрольний Засновнику та Органу управління (а.с.7-26).

Відповідно до вимог підпунктів 1.2, 1.3 пункту 1 Статуту, засновником підприємства є Чернігівська обласна рада, яке підпорядковується Управлінню капітального будівництва Чернігівської обласної державної адміністрації (а.с.7-26).

Згідно підпункту 7.6 пункту 7 Статуту, директор підприємства самостійно призначає та звільняє з посади працівників підприємства (а.с.7-26).

У відповідності до вимог підпункту 7.7 пункту 7 Статуту, на час відсутності директора підприємства його обов'язки виконує перший заступник або за наказом директора один з працівників підприємства (а.с.7-26).

Наказом виконувача обов'язків директора КП «Центр державно-приватного партнерства» ОСОБА_3 від 12.05.2015 № 59-К, ОСОБА_2 призначено на посаду фахівця відділу проектування та будівництва даного підприємства. (а.с.27).

В послідуючому, наказом виконувача обов'язків директора комунального підприємства «Центр державно-приватного партнерства» ОСОБА_1 від 01.12.2015 № 102-К4, ОСОБА_2 переведено з посади фахівця відділу проектування та будівництва на посаду начальника комерційного відділу зазначеного комунального підприємства (а.с.28).

Згідно форми №1 (а.с.57), яка була отримана із Славутицького МС УДМС у Київській області встановлено, що батьком останньої являється ОСОБА_1, а тому в контексті абзацу 3 ч. 1 ст. 1 Закону України Про запобігання корупції", ОСОБА_1 та ОСОБА_2 є близькими особами.

Наказом від 26.11.2015 № 96 ОСОБА_1 створив новий структурний підрозділ - комерційний відділ та затвердив наказом від 30.11.2015 № 100 новий штатний розпис КП «Центр державно-приватного партнерства» (а.с.41-42). Відповідно до цього штатного розпису в структурі КП «Центр державно-приватного партнерства» з'явився комерційний відділ, начальником якого і була призначена ОСОБА_2.

Відповідно до листів з Чернігівської обласної ради від 23.05.2016, Чернігівської ОДА від 31.05.2016 та листа з Управління капітального будівництва ЧОДА від 15.06.2016 повідомлень від директора комунального підприємства «Центр державно-приватного партнерства» ОСОБА_1 про виникнення конфлікту інтересів в його службовій діяльності на адресу вищевказаних державних установ не надходило (а.с.48-50).

Таким чином наявні достатні підстави вважати, що ОСОБА_1 знаходячись 01.12.2015 в приміщенні комунального підприємства «Центр державно-приватного партнерства», за адресою: м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 49а, підписав наказ від 01.12.2015 № 102-К4 «Про переведення ОСОБА_2О.», яка являється його рідною дочкою, з посади фахівця відділу проектування та будівництва комунального підприємства на посаду начальника комерційного відділу вищевказаного комунального підприємства, при цьому у ОСОБА_1 виник реальний конфлікт інтересів, тобто зіткнення особистих інтересів, які полягали у бажанні перевести на вищу (керівну) посаду свою доньку, з метою отримання нею за це більшого розміру матеріальних благ у вигляді заробітної плати, шляхом підписання відповідного наказу з його повноваженнями, як виконувача обов'язків директора комунального підприємства, котрий має право вчиняти такі дії.

При цьому, у порушення п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону України "Про запобігання корупції", ОСОБА_1, будучи суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, при прийнятті вищезазначеного наказу № 102-К4 від 01.12.2015 «Про переведення ОСОБА_2О.», яка являється його рідною дочкою, з посади фахівця відділу проектування та будівництва комунального підприємства на посаду начальника комерційного відділу вищевказаного підприємства, не вжив заходів щодо повідомлення безпосереднього керівництва про наявність у нього реального конфлікту інтересів, а також прийняв рішення та вчинив дії в умовах реального конфлікту інтересів, а саме склав, видав та підписав вищевказаний наказ чим вчинив адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 та ч.2 ст. 172-7 КУпАП.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції», реальний конфлікт інтересів це суперечність між приватним інтересом особи та її службовими чи представницькими повноваженнями, що впливає на об'єктивність або неупередженість прийняття рішень, або на вчинення чи не вчинення дій під час виконання зазначених повноважень. У свою чергу приватний інтерес це будь-який майновий чи немайновий інтерес особи, у тому числі зумовлений особистими, сімейними, дружніми чи іншими позаслужбовими стосунками з фізичними чи юридичними особами.

Статтею 28 Закону України "Про запобігання корупції" передбачено, що суб'єкти відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією зобов'язані: вживати заходів щодо недопущення виникнення реального, потенційного конфлікту інтересів; повідомляти не пізніше наступного робочого дня з моменту, коли особа дізналася чи повинна була дізнатись про наявність у неї реального чи потенційного конфлікту інтересів колегіальний орган, під час виконання повноважень у якому виник конфлікт інтересів; не вчиняти дій та не приймати рішень в умовах реального чи потенційного конфлікту інтересів.

ОСОБА_1 будучи обізнаним із вказаними нормами Закону, свідомо проігнорував їх вимоги.

Оскільки судом одночасно розглядається справа про вчинення ОСОБА_1 двох правопорушень, то суд, згідно ст. 36 КУпАП, вважає необхідним накласти стягнення в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, тому врахувавши особу правопорушника, його відношення до скоєного, характер вчиненого правопорушення, відносно нього необхідно застосувати стягнення у вигляді накладення мінімального штрафу, передбаченого санкцією ч. 2 ст. 172-7 КУпАП,.

Керуючись ст. ст. 33-35, 36, ч. 1 ст. 172-7, ч. 2 ст. 172-7, 283, 284 КУпАП, Законом України «Про запобігання корупції», суд, -

постановив:

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, притягнути до адміністративної відповідальності за ч.1 ст. 172-7, ч.2 ст. 172-7 КУпАП, застосувавши відносно нього стягнення по ч.2 ст. 172-7 КУпАП у вигляді накладення штрафу в сумі 3400 (три тисячі чотириста) грн., стягнувши його користь держави.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 275 грн. 60 коп. на користь УК у м. Чернігові/Новозаводський район, код ЄДРПОУ 38054398, МФО 853592, ГУДКСУ в Чернігівській області, розрахунковий рахунок 31210206700004, код бюджетної класифікації 22030101, призначення платежу 02894496.

Постанова може бути оскаржена протягом 10 діб до апеляційного суду Чернігівської області.

Суддя: О.Ф. Подалюка