Постанова № 59547765, 09.08.2016, Чугуївський міський суд Харківської області

Дата ухвалення
09.08.2016
Номер справи
636/2552/16-п
Номер документу
59547765
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа № 636 / 2552 / 16-п

3 / 636 / 674 / 2016

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

09 серпня 2016 року Чугуївський міський суд Харківської області у складі:

головуючого судді Ковригіна О.С.

за участю секретаря Фатєєвої С.М.

військового прокурора Баннікова С.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Чугуєві матеріали, які надійшли від заступника військового прокурора Харківського гарнізону про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІІН НОМЕР_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, не одруженого, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, військовослужбовця, військове звання «майор», посада заступник командира танкового батальйону військової частини польова пошта В6250,

за ст. 172-8 КУпАП,

В С Т А Н О В И В:

Відповідно до наказу командувача Сухопутних військ Збройних Сил України (по особовому складу) від 16 червня 2016 року № 132-РС, солдатів ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, наказом командира військової частини польова пошта В6250 від 30 червня 2016 року №100-РС зараховано до списків особового складу військової частини польова пошта В6250.

30 червня 2016 року приблизно о 9 год. 00 хв. майор ОСОБА_1, як посадова особа заступник командира танкового батальйону військової частини польова пошта В6250 відповідно до покладених на нього службових та функціональних обовязків отримав від начальника відділення персоналу цієї ж частини майора ОСОБА_5 ввірених йому солдатів ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_6, які були вже зараховані до списків особового складу танкового батальйону, для відрекомендовування командиру батальйону, командирам підрозділів та прийняття відповідних посад.

Однак, того ж дня, по прибуттю до зазначеного батальйону у супроводі майора ОСОБА_1, солдати ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_6, являючись військовослужбовцями та проходячи військову службу в військової частини польова пошта В6250, діючи в порушення вимог ст. ст. 9, 11, 14, 16, 37, 40, 127, 128 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України, ст. ст. 2, 4, 6 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України ст. ст. 1, 3, п. 8 ст. 6, п. 2 ст. 23, п. 3 ст. 24, 39 Закону України «Про військовий обовязок і військову службу», з метою тимчасово ухилитися від несення обовязків військової служби, 30 червня 2016 року о 10.00 год. самовільно залишили військову частину польова пошта В6250, та не зявилися вчасно на службу без поважних причин, перебуваючи за місцем проживання, проводячи час на власний розсуд, ухиляючись від військової служби.

Проте, майор ОСОБА_1, 30 червня 2016 року приблизно о 10.00 год. перебуваючи в розташуванні приміщення танкового батальйонувійськової частини польова пошта В6250, яке розташоване по вул. Горішного, 142, м. Чугуїв, Харківської області, виявивсамовільне залишення військової частини солдатами ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_6 При цьому, в порушення вимог законодавства,не доповів командиру танкового батальйону майору ОСОБА_7 та командуванню військової частини польова пошта В6250 про факт самовільного залишення військової частини ввірених йому військовослужбовців, а використав зазначену інформацію в інший спосіб, а саме, вирішив приховати її, щоб не бути притягнутим до дисциплінарної відповідальності, та в подальшому не бути позбавленим частини грошового забезпечення у вигляді премії.

В судове засідання ОСОБА_1 не зявився, від нього надійшла заява в якій він вказав, що провину визнає та просив розглянути справу без його участі.

Окрім визнання ОСОБА_1 своєї вини, його вина у вчиненні корупційного правопорушення, передбаченого ст. 172-8 КпАП України обєктивно підтверджується даними протоколу № 6 від 25.07.2016 року, а також:

1.Повідомленням начальника Харківського зонального відділу Військової служби правопорядку в Збройних Силах України від 08 липня 2016 року №2540 щодо факту виявлення адміністративного правопорушення;

2.Повідомленням начальника Харківського зонального відділу Військової служби правопорядку в Збройних Силах України від 08 липня 2016 року №2572 щодо факту виявлення правопорушення;

3.Поясненнями ОСОБА_1;

4.Поясненнями ОСОБА_5;

5.Витягом із наказу командира військової частини-польова пошта В6250 від 30 червня 2016 року №134;

6.Поясненнями ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_7, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_15, ОСОБА_2;

7.Довідкою доповіддю від 06 липня 2016 року №35306/1/1426 щодо виявленнясамовільного залишення військової частини солдатами ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_6;

8.Довідкою від 07 липня 2016 року №13/278 щодо відсутності у військовій частині солдатів ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_6;

9.Повідомленнями щодо призначення службового розслідування від 07 липня 2016 року №1334-1337;

10.Копією відомості про наявність і місце знаходження особового складу танкового батальйону;

11.Витягом з наказу командувача військ оперативного командування «Схід» від 17 грудня 2015 року №137;

12.Витягом з наказу командира військової частини польова пошта В6250 від 22 грудня 2015 року №274;

13.Витягом зі Статутів Збройних Сил України;

14.Вимогою УІЗ ГУ НП в Харківській області щодо притягнення до відповідальності на 1 арк.

Відповідно до вимог п. 1 ст. 2 Закону України «Про військовий обов'язок і військову службу», ст.ст. 1, 2 Закону Украйни «Про державну службу», майор ОСОБА_1 являється військовою посадовою особою державним службовцем, який займається професійною діяльністю по практичному виконанню завдань та функцій держави, у звязку з чим зобовязаний додержуватися спеціальних обмежень у відношенні державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, направлених на попередження корупції, знати i неухильно додержуватись у своїй службовій діяльності вимог чинного законодавства України, служити прикладом для підлеглих у виконанні своїх службових обов'язків, військових статутів, наказів, положень та інструкцій.

Отже, ОСОБА_1, як військова посадова особа Збройних Сил України, є субєктом на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», що передбачено п.п. «г» п. 1 ч. 1 ст. 3 вказаного закону.

Відповідно до ст.58 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України командир (начальник) відповідає за бойову та мобілізаційну готовність довіреного йому підрозділу, за забезпечення охорони державної таємниці, за бойову підготовку, виховання, військову дисципліну, морально-психологічний стан особового складу, за внутрішній порядок, стан і збереження озброєння, боєприпасів, бойової та іншої техніки, пального і матеріальних засобів, за всебічне забезпечення підрозділу, за додержання принципів соціальної справедливості.

Відповідно до ст.59 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України командир (начальник) зобовязаний завжди мати точні відомості про особовий склад, озброєння, боєприпаси, бойову та іншу техніку, пальне, матеріальні засоби (кошти), що є у підрозділі за штатом, списком і в наявності, проводити роботу щодо зміцнення дисципліни, запобігання надзвичайним подіям і злочинам серед особового своєчасно виявляти й усувати їх причини, аналізувати стан військової дисципліни і обєктивно доповідати про це старшому командирові (начальникові).

Відповідно до ст. 115 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України якщо військовослужбовець виявить факти розкрадання чи псування військового майна, незаконного витрачання коштів, зловживання у постачанні військ, недоліки у стані озброєння та бойової техніки чи інші факти, які завдають шкоди Збройним Силам України, він повинен доповісти про це безпосередньому командирові, а також може надіслати письмову заяву старшому командирові, до Міністра оборони України включно, або до органів військового управління, органів управління Служби правопорядку, органів досудового розслідування прокуратури та інших державних органів.

Крім того, відповідно до п.2.16 Інструкції про порядок надання доповідей і донесень про події, кримінальні правопорушення, адміністративні корупційні та військові адміністративні правопорушення, порушення військової дисципліни та їх облік у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністра оборони України від 02 липня 2013року №444 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 6 вересня 2013 році за № 1536/24068, про самовільне залишення військової частини або місця служби військовослужбовцями (крім військовослужбовців строкової військової служби), невихід без поважних причин на службу, незявлення з відрядження, з відпустки, з лікувального закладу, у разі призначення або переведення до нового місця служби, командири військових частин доповідають своїм безпосереднім начальникам (за підпорядкованістю) та повідомляють начальника органу управління Військової служби правопорядку, у зоні діяльності якого дислокована військова частина, усно - протягом доби з моменту, коли стало відомо про факт порушення, а протягом доби з моменту надання усної доповіді - письмово.

Таким чином, під час проходження військової служби майор ОСОБА_1 в порушення наведених вимог законодавства, усвідомлюючи характер своїх дій, передбачаючи їх наслідки та бажаючи їх настання, порушуючи військову дисципліну, використав інформацію, що стала відома йому у звязку з виконанням службових повноважень в своїх інтересах, а саме інформацію щодо самовільного залишення військової частини ввірених йому військовослужбовців, усвідомлюючи те, що він є відповідальною особою за військову дисципліну та у разі виявлення даної події йому доведеться нести передбачену законом відповідальність, чим приховав від керівництва зазначений факт, тобто вчинив дії, які містять ознаки адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ст. 172-8 КУпАП, а саме використання в інший спосіб особою своїх інтересах інформації, яка стала їй відома у звязку з виконанням службових повноважень.

Обставиною, що, згідно п.1 статті 34 КУпАП помякшує відповідальність за адміністративне правопорушення, суд визнає щире розкаяння винного.

Обставин, що, згідно статті 35 КУпАП, обтяжують відповідальність за адміністративне корупційне правопорушення, судом не встановлено.

Враховуючи характер вчиненого ОСОБА_1 правопорушення, обставин його вчинення, особу правопорушника, обставину, що помякшує відповідальність за адміністративне правопорушення, відсутність обставин, що обтяжують відповідальність, виходячи з положень ст. 33 КУпАП суд вважає за необхідне накласти на вказану особу адміністративне стягнення в межах санкції ст. 172-8 КУпАП.

Керуючись: ч. 1 ст. 3 Закону України Про запобігання корупції, ст.ст. 172-8, 279, 281, 283-285 КУпАП, суддя

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 винним в скоєні адміністративного корупційного правопорушення передбаченого ст. 172-8 КУпАП та притягти до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу в дохід держави у сумі 1700 (одна тисяча сімсот) грн. на р/р 31111106700020, код 21081100, одержувач : Чугуївське УДКСУ Харківської області, код ЗКПО 37792204, банк одержувача ГУДКСУ в Харківській області, МФО 851011.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 275 (двісті сімдесят пять) грн. 60 коп. на р/р 31215206700020, призначення платежу: судовий збір, код 05482089, одержувач: Чугуївське УДКСУ Харківської області, код ЄДРПОУ 37792204, код класифікації доходів бюджету: 22030001, банк одержувача: ГУ ДКСУ в Харківській області, МФО 851011, пункт 5.

Копію постанови направити військовому прокурору Харківського гарнізону, командиру військової частини польова пошта В6250.

Постанова може бути оскаржена в Харківський апеляційний суд через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня її винесення.

Суддя