П О С Т А Н О В А
іменем України
Справа №377/498/16-а
Провадження №2-а/377/42/16
08 серпня 2016 року Славутицький міський суд Київської області у складі судді Теремецької Н.Ф., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 в особі представника за довіреністю ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України в м. Славутичі Київської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії, -
УСТАНОВИВ :
Представником позивача до суду подано названу позовну заяву з вимогами:
-визнати дії управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області щодо відмови у видачі ОСОБА_1 довідки про заробітну плату головного спеціаліста відділу з виплати пенсій управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області, яка необхідна для перерахунку пенсії, враховуючи підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям згідно із Постановою КМУ від 09.12.2015 року № 1013 з 01.12.2015 року, та відмови у здійсненні перерахунку пенсії відповідно до статті 37-1 Закону України від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ «Про державну службу», в редакції, яка діяла на день призначення пенсії, в розмірі 89 % місячного заробітку, в зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим пенсіонерам на підставі постанови КМУ від 09.12.2015 року № 1013, - незаконними;
-зобов'язати управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області видати ОСОБА_1 довідку про заробітну плату головного спеціаліста відділу з виплати пенсій управління Пенсійного фонду України в Київській області, яка необхідна для перерахунку пенсії, враховуючи підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям згідно з постановою КМУ від 09.12.2015 року № 1013 з 01.12.2015 року, за формою, яка визначена Постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 року № 15-1;
-зобов'язати управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області здійснити ОСОБА_1 з 01 червня 2016 року перерахунок пенсії та виплачувати пенсію, призначену в розмірі 89 % заробітної плати державного службовця відповідної посади за останнім місцем роботи на державній службі на посаді головного спеціаліста відділу з виплати пенсій управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області, відповідно до постанови КМУ від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» та з врахуванням довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, за формою, визначеною Постановою правління Пенсійного фонду України від 04.09.2013 року № 15-1;
-стягнути з управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області на користь позивача судові витрати по оплаті судового збору.
Представник позивача позовні вимоги мотивував тим, що позивач перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області та отримує пенсію державного службовця відповідно до Закону України «Про державну службу» в редакції, яка діяла на день призначення пенсії, в розмірі 89 % від суми заробітної плати, з якої сплачено внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. У зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям згідно з Постановою КМУ від 09.12.2015 року № 1013 позивач набула право на перерахунок раніше призначеної пенсії державного службовця. 25.05.2016 року позивач звернулася із заявою до відповідача про перерахунок пенсії в зв'язку з підвищенням заробітної плати та розміру посадового окладу працюючим державним службовцям з 01.12.2015 року та надання їй довідки про заробітну плату чинного головного спеціаліста відділу з виплати пенсій управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області. Однак, листом (рішенням) відповідача від 03.06.2016 року № 47/Р-03 їй було відмовлено у перерахунку пенсії та видачі довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, з посиланням на те, що перерахунок пенсій державному службовцю згідно ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України № 865 від 31.05.2000 року, пункт 4 якого втратив чинність згідно постанови № 1013 від 09.12.2015 року. Зазначене рішення позивач вважає неправомірним та таким, що підлягає скасуванню, в зв'язку з порушенням її соціальних прав щодо пенсійного забезпечення і незаконного звуження конституційних гарантій, оскільки, відповідно до чинних на час призначення пенсії нормативно-правових актів, а саме Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ ( з наступними змінами та доповненнями), Постанови КМУ «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» № 865 від 31.05.2000 року, вона має право на перерахунок пенсії в зв'язку із підвищенням розміру заробітної плати державного службовця відповідної посади.
Ухвалою від 20 липня 2016 року у справі відкрито скорочене провадження та направлено відповідачеві копію позовної заяви з додатками.
28 липня 2016 року відповідач подав до суду заперечення проти позову, в яких просив відмовити у задоволенні адміністративного позову, мотивуючи їх тим, що згідно статті 37-1 Закону України «Про державну службу» умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України. Питання здійснення перерахунку пенсій державним службовцям регулювалися Постановою КМУ № 865 від 31.05.2000 року, п. 4 якої визначав механізм перерахунку пенсії державним службовцям у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям. Втім, постановою КМУ №1013 від 09.12. 2015 року п. 4 Постанови КМУ №865 виключено, інших нормативно-правових актів, які б регулювали порядок здійснення перерахунку державним службовцям прийнято не було. Крім того, з 01.06.2015 року відповідно до п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» № 213 -VIII від 02.03.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначались відповідно до Закону України «Про державну службу». З 1 травня 2016 року втратив чинність Закон України «Про державну службу» у попередній редакції, а нова редакція цього закону передбачає, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у якому відсутні спеціальні норми, які визначають процедуру здійснення перерахунку пенсій державним службовцям. Вимоги про видачу довідки про заробітну плату за період з 01.12.2015 року є безпідставними, оскільки довідка видається лише для проведення перерахунку пенсії.
Ухвалою суду від 01 серпня 2016 року справу призначено до розгляду в загальному порядку.
У судове засідання позивачка та її представник не з'явилися, про час та місце судового засідання повідомлені належним чином. Представник позивача надав до суду клопотання, в якому просив проводити судове засідання за його відсутності та відсутності позивача, позовні вимоги просив задовольнити в повному обсязі.
Відповідач свого представника в судове засідання не направив, про час та місце судового засідання повідомлений належним чином. Від представника відповідача до суду подана заява, в якій вона просить поводити судове засідання за її відсутності та відмовити у задоволенні позовних вимог.
У зв'язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до положень ст. 122 КАС України розгляд справи проведено в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Перевіривши матеріали справи, дослідивши матеріали пенсійної справи позивача № 107880, суд встановив, що ОСОБА_1 перебувала на обліку в управлінні Пенсійного фонду України в м.Славутичі як одержувач пенсії за віком, призначеної відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із зниженням пенсійного віку згідно ст. 55 Закону України «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 03.05.2007 року.
З 09.08.2007 року відповідно до поданої заяви № 98/Р-03 від 09.08.2007 року позивача було переведено на пенсію за віком згідно Закону України «Про державну службу». Відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу»( в редакції, яка діяла на час призначення пенсії) пенсія позивачеві обчислена в розмірі 89 % від суми заробітної плати.
Як вбачається із пенсійної справи позивача, останнім місцем роботи її на державній службі була посада головного спеціаліста відділу з виплати пенсій управління Пенсійного фонду України в м. Славутичі.
Згідно довідки УПФУ в м.Славутичі Київської області від 03.08.2016 року № 3205/02 ОСОБА_1 дійсно працювала в управлінні Пенсійного фонду України у м.Славутичі Київської області на посаді головного спеціаліста відділу з виплати пенсій у період з 03.06.2002 року (наказ від 03.06.2002 року за № 15-О) по 30.03.2015 року ( наказ від 30.03.2015 року за № 19-ОС).
25.05.2016 року позивач звернулася із заявою до відповідача про перерахунок пенсії в зв'язку з підвищенням заробітної плати та розміру посадового окладу працюючим державним службовцям з 01.12.2015 року та надання їй довідки про заробітну плату чинного головного спеціаліста відділу з виплати пенсій управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області.
Рішенням відповідача від 03.06.2016 року № 47/Р-03 позивачеві було відмовлено у перерахунку пенсії та видачі довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, з посиланням на те, що позивач не має права на перерахунок пенсії на підставі ст. 37-1 Закону України «Про державну службу», оскільки з 01.06.2015 року скасовано норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії призначались відповідно до Закону України «Про державну службу», з 1 травня 2016 року втратив чинність зазначений закон у попередній редакції, а нова редакція цього закону передбачає, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», у якому відсутні спеціальні норми, які визначають процедуру здійснення перерахунку пенсій державним службовцям. Тому для видачі довідки про заробітну плату за період з 01.12.2015 року та 01.01.2016 року немає підстав, оскільки вона видається лише для проведення перерахунку пенсій. Перерахунок пенсії державному службовцю згідно ст. 37-1 Закону України «Про державну службу» здійснювався у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України № 865 від 31.05.2000 року, п.4 якого втратив чинність згідно постанови № 1013 від 09.12.2015 року.
Не погодившись із таким рішенням управління Пенсійного фонду України в м. Славутичі, позивач звернулася до суду з цим адміністративним позовом.
Вирішуючи спір відповідно до встановлених обставин справи та відповідних їм правовідносин, суд виходить з наступного.
Згідно ст. 8 Конституції України в Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну сину. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.
Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною другою та п'ятою статті 37 Закону України «Про державну службу» в редакції Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про державну службу» від 16 січня 2003 року №432-IV пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, без обмеження граничного розміру пенсії, а особам, які на час звернення за призначенням пенсії не є державними службовцями, - у розмірі 80 відсотків заробітної плати працюючого державного службовця відповідної посади та рангу за останнім місцем роботи на державній службі.
За кожний повний рік роботи понад 10 років на державній службі пенсія збільшується на один відсоток заробітку, але не більше 90 відсотків заробітної плати, без обмеження граничного розміру пенсії.
Така редакція статті 37 Закону України «Про державну службу» існувала після визнання неконституційними рішенням Конституційного Суду України від 22 травня 2008 року № 10-рп/2008 змін, внесених підпунктами «а» та «б» підпункту 2 пункту 37 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 28.12.2007 року №107-VI.
Відповідно до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій.
Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
У зв'язку із прийняттям Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність деяких законодавчих актів України» 28 грудня 2014 року №76-VIII текст статті 37-1 викладено у такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям визначаються Кабінетом Міністрів України».
Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» від 31 травня 2000 року №865 (в редакції від 25 березня 2014 року) встановлено, що у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до рішень Кабінету Міністрів України заробітна плата для перерахунку пенсії визначалася, виходячи з заробітної плати працюючих державних службовців за тими ж посадами.
Відповідно до п.5 вказаної постанови (у редакції від 25 березня 2014 року) перерахунок пенсій провадився з місяця підвищення розміру заробітної плати працюючого державного службовця на підставі поданої заяви та довідок, виданих державними органами за останнім місцем роботи. Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики. У разі ліквідації державного органу довідку видає орган, який є правонаступником, а у разі його відсутності та перейменування (відсутності) посад, довідка видається у порядку, встановленому Міністерством соціальної політики за погодженням з Головним управлінням державної служби.
Постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року №1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2000 року №865 внесено зміни, які застосовуються з 01 грудня 2015, а саме виключено пункт 4, та пункт 5 викладено в новій редакції: «Форма довідки про заробітну плату, що подається для призначення пенсії державним службовцям, затверджується правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з Міністерством соціальної політики».
Постановою Кабінету Міністрів України від 09 березня 2006 року №268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів» затверджені схеми посадових окладів.
Підпунктом 3 п.1 постанови Кабінету Міністрів України №1013 від 09 грудня 2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» установлено, що у межах видатків на оплату праці, затверджених у кошторисах органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів, за рахунок виплат, пов'язаних з індексацією, надбавок, доплат, премій підвищуються на 25 відсотків посадові оклади керівних працівників, спеціалістів і службовців.
При цьому, Кабінетом Міністрів України на виконання змін до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» не було визначені умови та порядок перерахунку призначених пенсій державним службовцям.
Тому відсутність затверджених Кабінетом Міністрів України порядку та умов перерахунку призначених пенсій державним службовцям, про що в запереченнях зазначає відповідач, не може бути підставою для відмови у перерахунку пенсії.
Посилання відповідача на п.5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02.03.2015 року № 213-VIII суд вважає безпідставним, оскільки зазначена норма Закону стосується лише права на призначення пенсій особам, які підпадають під дію перелічених законів, і не стосуються перерахунку раніше призначених пенсій.
Не заслуговують на увагу і доводи відповідача про відсутність у Законі Україні «Про державну службу» № 889- VIII від 10.12.2015 року, який набрав чинності з 1 травня 2016 року, норми, яка визначає процедуру здійснення перерахунку пенсій державним службовцям, оскільки право на перерахунок у позивача виникло до 1 травня 2016 року в період дії Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII (із змінами та доповненнями).
Згідно ст.22 Конституції України права і свободи людини і громадянина, закріплені цією Конституцією, не є вичерпними. Конституційні права і свободи гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.
Відповідно до правової позиції Європейського суду з прав людини, викладеної у рішенні «Кечко проти України» від 08 листопада 2005 року, якщо чинне правове положення передбачає виплату певних надбавок і дотримано всі вимоги, необхідні для цього, органи державної влади не можуть свідомо відмовляти у цих виплатах доки відповідні положення є чинними.
Частиною 1 ст.58 Конституції України встановлено, що закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність особи.
За правовою позицією Європейського Суду з прав людини, викладеної у рішенні по справі «Суханов та Ільченко проти України» (Sukhanov and Ilchenko v. Ukraine) від 26 вересня 2014 року, за певних обставин «законне сподівання» на отримання «активу» також може захищатися статтею 1 Першого протоколу. Так, якщо суть вимоги особи пов'язана з майновим правом, особа, якій воно надане, може вважатися такою, що має «законне сподівання», якщо для такого права у національному законодавстві існує достатнє підґрунтя - наприклад, коли є усталена практика національних Судів, якою підтверджується його існування.
Тобто, бездіяльність держави щодо прийняття нормативного акту, який визначає механізм реалізації прав та свобод громадян, закріплених у конституційних та інших актах, тримання громадян у невизначеності є невиправданим втручанням у права, передбачені статтею 1 Першого протоколу.
З урахування наведеного, суд приходить до висновку, що право позивача на перерахунок пенсії є безперечним і забезпечення цього права становить суть взятих на себе державою зобов'язань.
Як зазначив Конституційний Суд України в своєму рішенні від 09 лютого 1999 року №1-рп/99 у справі за конституційним зверненням Національного банку України щодо офіційного тлумачення положення частини першої статті 58 Конституції України (справа про зворотну дію в часі законів та інших нормативно-правових актів), за загальновизнаним принципом права закони та інші нормативно-правові акти не мають зворотної дії в часі. Цей принцип закріплений у ч.1 ст.58 Конституції України, за якою дію нормативно-правового акта в часі треба розуміти так, що вона починається з моменту набрання цим актом чинності і припиняється з втратою ним чинності, тобто до події, факту застосовується той закон або інший нормативно-правовий акт, під час дії якого вони настали або мали місце.
У зв'язку з цим, суд вважає, що позивач має право на перерахунок пенсії в зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, і це право виникло у позивача з 01 грудня 2015 року, а відтак дії відповідача щодо відмови у видачі довідки про заробітну плату головного спеціаліста відділу з виплати пенсій управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області, яка необхідна для перерахунку пенсії, та відмова у перерахунку позивачу пенсії згідно Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII (із змінами та доповненнями), у зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям відповідно до Постанови КМУ від 09.12.2015 року № 1013 з 01.12.2015 року, є протиправними.
Відповідно ч.4 ст.45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» перерахунок призначеної пенсії провадиться у разі виникнення права на підвищення пенсії з першого числа місяця, в якому пенсіонер звернувся за перерахунком пенсії, якщо відповідну заяву з усіма необхідними документами подано ним до 15 числа включно, і з першого наступного місяця, якщо заяву з усіма необхідними документами подано ним після 15 числа.
За таких обставин, суд приходить до висновку щодо зобов'язання відповідача видати позивачеві довідку про заробітну плату головного спеціаліста відділу з виплати пенсій УПФУ України в м.Славутичі Київської області, яка необхідна їй для проведення перерахунку пенсії в зв'язку із підвищенням заробітної плати державним службовцям, та здійснити перерахунок і виплату позивачеві пенсії у відповідності до законодавства, чинного на час призначення пенсії, з 01 червня 2016 року (з урахуванням того, що із заявою про перерахунок пенсії ОСОБА_1 звернулася 25 травня 2016 року) у зв'язку з підвищенням розміру заробітної плати працюючим державним службовцям згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2015 року №1013 з урахуванням всіх надбавок і раніше виплачених сум.
Оскаржувані дії відповідача не були обґрунтованими і не відповідали принципу законності та верховенства права, відповідно до якого права та свободи людини визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави.
Подавши заперечення проти позову, відповідач не переконав суд у правомірності своїх дій, не виконавши обов'язку, передбаченого ч. 2 ст. 71 КАС України.
Виходячи з цього, адміністративний позов слід визнати обґрунтованим і задовольнити у повному обсязі.
Згідно правил ст. 94 КАС України стягненню з відповідача на користь позивача підлягають судові витрати по оплаті судового збору на суму 1653 гривні 60 копійок.
Керуючись ст. 4, 6, 17, 18, 19, 160-163, 256 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити.
Визнати дії управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області щодо відмови у видачі ОСОБА_1 довідки про заробітну плату головного спеціаліста відділу з виплати пенсій управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області, яка необхідна для перерахунку пенсії, враховуючи підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям згідно із Постановою КМУ від 09.12.2015 року № 1013 з 01.12.2015 року «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», та відмови у здійсненні перерахунку пенсії відповідно до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ в зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям згідно постанови КМУ від 09.12.2015 року № 1013 «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів», - незаконними.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області видати ОСОБА_1 довідку про заробітну плату головного спеціаліста відділу з виплати пенсій управління Пенсійного фонду України в Київській області, яка необхідна для перерахунку пенсії, враховуючи підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям згідно з постановою КМУ «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 року № 1013 з 01.12.2015 року.
Зобов'язати управління Пенсійного фонду України у м. Славутичі Київської області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 з 01 червня 2016 року пенсії відповідно до статті 37-1 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 року № 3723-ХІІ в зв'язку з підвищенням заробітної плати працюючим державним службовцям згідно постанови КМУ «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 09.12.2015 року № 1013 на підставі довідки про заробітну плату, що подається для перерахунку пенсії непрацюючим державним службовцям, з урахуванням всіх надбавок та раніше виплачених сум.
Стягнути з управління Пенсійного фонду України в м. Славутичі Київської області за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 судові витрати по оплаті судового збору в сумі 1653 гривні 60 копійок.
Допустити негайне виконання постанови в межах суми стягнення за один місяць.
Постанова може бути оскаржена сторонами до Київського апеляційного адміністративного суду через Славутицький міський суд. Апеляційні скарги можуть бути подані протягом десяти днів з дня одержання копії постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги, якщо її не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи судом апеляційної інстанції.
Суддя Н. Ф. Теремецька