КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 810/748/16
У Х В А Л А
про залишення апеляційної скарги без руху
05 серпня 2016 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Кучма А.Ю., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Києво – Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області на постанову Київського окружного адміністративного суду від 01 червня 2016 року у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Васт - Транс» до Державної податкової інспекції у Києво – Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області, Головного управління Державної казначейської служби України у Київській області, про стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Київського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просив суд стягнути з Державного бюджету України відшкодування податку на додану вартість за декларацією за серпень 2015 року у розмірі 238132,00 грн, та пеню у розмірі 26180,16 грн.
Постановою Київського окружного адміністративного суду від 01 червня 2016 року позов задоволено; суд першої інстанції вийшов за межі позовних вимог та зобов’язав відповідача подати до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновок про відшкодування позивачу суми податку на додану вартість у розмірі 238132,00 грн за серпень 2015 року, стягнуто з Державного бюджету України на користь позивача пеню у розмірі 34109,16 грн за порушення строків відшкодування податку на додану вартість за серпень 2015 року; крім цього, стягнуті судові витрати та зобов’язано відповідача надати звіт про виконання судового рішення протягом одного місяця з дня набрання судовим рішенням законної сили.
Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням суду, відповідач подав апеляційну скаргу.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки оформлена без дотримання вимог, встановлених статтею 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до частини шостої статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень, юридичною особою, ставка судового збору встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до підпункту 2 пункту 3 частини другої статті 4 зазначеного Закону за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору встановлюється у розмірі 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Відповідно до статті 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» мінімальна заробітна плата у місячному розмірі станом на 1 січня складає 1378 гривень.
Як вбачається з адміністративного позову, предметом спору є стягнення бюджетної заборгованості з податку на додану вартість та пені на загальну суму 272241,16 грн (238132,00 грн + 34109,16 грн).
Враховуючи, що даний спір може призвести до зменшення майна юридичної особи, колегія суддів вважає, що даний адміністративний позов має майновий характер.
Отже, судовий збір повинен складати 4491,97 грн, проте апелянтом не наданий документ про сплату судового збору.
Частиною першою статті 88 КАС України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Зазначена норма визначає, що єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є майновий стан заявника. Обґрунтування пов’язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.
Визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як суб’єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
В апеляційній скарзі відповідач просить суд звільнити від сплати судового збору з підстав неналежного фінансування з боку держави, проте не надано доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану.
Відповідно до частини третьої статті 189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
Відповідно до частини першої статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про необхідність залишення апеляційної скарги без руху з метою надання апелянту можливості документу про сплату судового збору у належному розмірі за наступними реквізитами: отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі м. Києва, код ЄДРПОУ 38004897, банк отримувача: ГУДКCУ у м. Києві, МФО 820019, рахунок отримувача 31211206781007, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Керуючись ст.ст. 108, 189 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Києво – Святошинському районі Головного управління ДФС у Київській області залишити без руху.
Надати апелянту строк для усунення недоліків до 15 вересня 2016 року шляхом надання суду документа про сплату судового збору у належному розмірі.
У разі не усунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя А.Ю. Кучма