ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
01 серпня 2016 р. справа № 331/4068/16-а(2-а/331/105/2016) Суддя Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду Шальєва В.А.
перевіривши на відповідність вимогам Кодексу адміністративного судочинства України апеляційну скаргу Управління патрульної поліції у місті Запоріжжі Департаменту патрульної поліції на постанову Жовтневого районного суду м.Запоріжжя від 04.07.2016 року у справі №331/4068/16-а (№2-а/331/105/2016) за позовом ОСОБА_1 до інспектора 1 батальйону 1роти Управління патрульної поліції у місті Запоріжжі Департаменту патрульної поліції рядової поліції Іванової Марини Геннадіївни про скасування постанови про адміністративне правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Жовтневого районного суду м.Запоріжжя від 04.07.2016 року у справі №331/4068/16-а (№2-а/331/105/2016) адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора 1 батальйону 1роти Управління патрульної поліції у місті Запоріжжі Департаменту патрульної поліції рядової поліції Іванової Марини Геннадіївни про скасування постанови про адміністративне правопорушення задоволено.
Не погодившись з рішенням суду першої інстанції Управлінням патрульної поліції у місті Запоріжжі Департаменту патрульної поліції подано апеляційну скаргу до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду.
Вказана апеляційна скарга подана без додержання вимог, встановлених ст.187 КАС України.
Відповідно до частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору, а також копії доданих до неї письмових матеріалів відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Так, 01.09.2015 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015р. №484-VII, яким внесено зміни в Закон України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VI (далі - Закон України «Про судовий збір») та, зокрема, змінено ставки судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної інстанції скарги на рішення суду.
Підпунктом 2 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що при поданні до адміністративного суду апеляційної інстанції скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
При поданні до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою або фізичною особою - підприємцем розмір ставок судового збору становив 1 відсоток ціни позову(425,00*1%=4,25), але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (0,4*1378=551,20) та не більше 5 розмірів заробітної плати (5*1378= 6890,00).
Таким чином, оскільки при поданні адміністративного позову сплаті підлягала сума судового збору в розмірі 551,20 грн., то при поданні апеляційної скарги на рішення суду першої інстанції її заявник повинен сплатити судовий збір в розмірі 606,32 грн. (110%* 551,20=606,32).
Разом з тим в апеляційній скарзі Управлінням патрульної поліції у місті Запоріжжі Департаменту патрульної поліції заявлено клопотання про звільнення останніх від сплати судового збору. В обгрунтування клопотання апелянт зазначає, що Управління патрульної поліції у місті Запоріжжі Департаменту патрульної поліції є невід'ємною частиною Національної поліції України, яка відповідно до вимог ч.1 ст.105 Закону України «Про Національну поліцію» утримується за рахунок коштів Державного бюджету України та не є прибутковою організацією та сплата управлінням судового збору не призведе до збільшення бюджетних надходжень, що може слугувати підставою для звільнення апелянта від сплати судового збору.
Проте, суд не знаходить підстав для задоволення даного клопотання, оскільки обмежене фінансування або ж несвоєчасне перерахування коштів з державного бюджету бюджетній установі, яка діє як суб'єкт владних повноважень, не може бути підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору.
Крім того, апелянтом не надано належних доказів наявності обставин щодо обмеженого фінансування або ж несвоєчасного перерахування коштів з державного бюджету бюджетній установі як підстави для звільнення від сплати судового збору.
Зазначені обставини вказують на невідповідність апеляційної скарги вимогам процесуального законодавства, а тому згідно з частиною 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України вона підлягає залишенню без руху з наданням особі, яка звернулась з апеляційною скаргою строку для усунення недоліків апеляційної скарги.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 108, 187, 189 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, -
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління патрульної поліції у місті Запоріжжі Департаменту патрульної поліції на постанову Жовтневого районного суду м.Запоріжжя від 04.07.2016 року у справі №331/4068/16-а (№2-а/331/105/2016) - залишити без руху.
Запропонувати апелянту протягом 15 днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху усунути недоліки апеляційної скарги; а саме:
- надати належні докази наявності обставин щодо обмеженого фінансування або ж несвоєчасного перерахування коштів з державного бюджету бюджетній установі, як підстави для звільнення від сплати судового збору;
-надати суду належні докази сплати судового збору за подачу апеляційної скарги на постанову суду першої інстанції у справі за позовом майнового характеру за наступними реквізитами: отримувач: УДКСУ у Бабушкінському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, Рахунок отримувача: 31217206781004; КБКД 22030101; Код з ЄРДПОУ: 37989274; Банк отримувача: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровська; Код банку отримувача (МФО): 805012). Призначення платежу: *;101;_____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа)
Після усунення недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного подання до суду.
В разі невиконання вимог цієї ухвали, апеляційна скарга повертається апелянту.
Копію даної ухвали направити особі, що звернулась з апеляційною скаргою.
Ухвала набирає чинності відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом 20 днів шляхом подання касаційної скарги.
Суддя В.А. Шальєва