ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
03 серпня 2016 рокум. Ужгород№ 807/1671/15
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Гаврилка С.Є.
за участі секретаря судового засідання Кубічек Н.І.
за участю сторін:
представника позивача - не з'явився;
представника відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою Хустської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до селянського фермерського господарства "Ферма Пилипа" про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 03 серпня 2016 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Постанову у повному обсязі було складено 08 серпня 2016 року.
До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулася з позовною заявою Хустська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Закарпатській області до Селянського фермерського господарства "Ферма Пилипа" якою просить суд: 1. Прийняти позовну заяву до розгляду; 2. Стягнути з Селянського фермерського господарства "Ферма Пилипа" податковий борг у сумі 16594,84 грн. за рахунок коштів, що належать йому на праві власності, в тому числі тих, що знаходяться на розрахункових рахунках боржника; 3. Розглянути справу за відсутності позивача та надіслати постанову суду на адресу Хустської ОДПІ.
Позов мотивує тим, що за Селянським фермерським господарством "Ферма Пилипа" (далі відповідач) рахується заборгованість у сумі 16594,84 грн. нарахованій пені. На час звернення до суду сума пені не погашена.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, проте, одним з пунктів прохальної частини позовної заяви просив суд розглядати справу без його участі за наявними матеріалами справи (а.с. 5) та подавав суду клопотання про розгляд справи без участі представника, яким також підтримав позовні вимоги.
Відповідач у судове засідання не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову суду не надано.
Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. Оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснювалося.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.162 ПК України, пеня - сума коштів у вигляді відсотків, нарахованих на суми грошових зобов'язань, не сплачених у встановлені законодавством строки.
Відповідно до статті 129 пункту 129.1 підпункту 129.1.1 ПК України, пеня нараховується після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу. Нарахування пені розпочинається: а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - після спливу 90 днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом; б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
Відповідно до статті 129 пункту 129.3 підпункту 129.3.1 ПК України, що нарахування пені закінчується у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань.
Відповідно до статті 129 пунктів 129.4 та 129.5 ПК України, пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті. Зазначений розмір пені застосовується щодо всіх видів податків, зборів та інших грошових зобов'язань, крім пені, яка нараховується за порушення строку розрахунку у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється відповідним законодавством.
Відповідно до поданої позивачем облікової картки - позивачеві була нарахована пеня: з податку на додану вартість у розмірі 1245,19 грн. (а.с.а.с. 19-21); з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 14593,36 грн. (а.с. 14) та з податок з власників наземних транспортних засобів - 756,29 грн. (а.с. 15-17), що разом становить 16594,84 грн..
Відповідно до статті 14 пункту 14.1 підпункту 14.1.175 ПК України, податковий борг - це сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Відповідно до статті 20 пункту 20.1 підпункту 20.1.19 ПК України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України;
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами, відповідачем не спростовані (заперечення проти позову відповідач суду не надав) та підлягають до задоволення в повному обсязі.
Відповідно до статті 94 КАС України, судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 17, 71, 86, 94, 160, 163, КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Хустської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Закарпатській області до селянського фермерського господарства "Ферма Пилипа" - задовольнити.
Стягнути з селянського фермерського господарства "Ферма Пилипа" (90440, Закарпатська область, м. Хуст, вул. Слов'янська, буд. 31, ідентифікаційний код 22080838) з коштів, які перебувають у його власності, в тому числі коштів з рахунків у банках, обслуговуючих селянське фермерське господарство "Ферма Пилипа" податковий борг у розмірі 16594,84 (шістнадцяти тисяч п'ятиста дев'яносто чотирьох грн. 84 коп.) грн..
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
СуддяС.Є. Гаврилко