Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
08 серпня 2016 року Справа № 805/2470/16-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Христофоров А.Б., ознайомившись з позовною заявою Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області до Публічного акціонерного товариства «Групова збагачувальна фабрика «Червона зірка» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Публічного акціонерного товариства «Групова збагачувальна фабрика «Червона зірка» про стягнення податкового боргу з екологічного податку у сумі 356 941,94 грн.
Разом з позовною заявою позивачем заявлено клопотання про відстрочення від сплати судового збору у зв’язку з відсутністю бюджетного фінансування.
Так, відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Правові засади справляння судового збору, платників, об’єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір” від 8 липня 2011 року № 3674-VI, який з 1 вересня 2015 року діє у редакції Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо справляння судового збору” від 22 травня 2015 року № 484-VIII.(далі – Закон №3674-VІ)
Згідно ст.8 Закону №3674-VІ передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Відповідно до Закону №3674-VІ, Державні податкові органи не мають пільг на сплату судового збору.
Клопотання мотивовано тим, що податковий орган не має можливості сплатити судовий збір у зв’язку з відсутністю бюджетного фінансування.
Слід зазначити, що відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22.05.2015 № 484-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” Кабінет Міністрів України зобов'язано забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
Тобто, фінансування щодо сплати судового збору вирішено Законом України від 22.05.2015 № 484-VIII “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору”.
З огляду на зазначене, суд вважає, що позивачем на підтвердження скрутного майнового стану не надано належних документів. Отже, відсутні підстави для задоволення клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Враховуючи, відсутність підстав для відстрочення позивача від сплати судового збору та відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам встановленим ст. 106 цього Кодексу.
Згідно з частиною 3 статті 106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Позивачем до позовної заяви додано скріншоти відправлення позову на електрону адресу «torez.doc22».
При цьому, слід зазначити, що згідно інформації щодо роботи відділень поштового зв’язку УДППЗ «Укрпошта» при пересиланні поштових відправлень на територію, що не контролюється державною владою України, та контролюється, проте у зв’язку із загрозою життю, певні відділення поштового зв’язку на території Донецької та Луганської областей тимчасово не функціонують, такі поштові відправлення рекомендують адресувати із зазначенням: «до запитання»; найменування населеного пункту (що контролюється українською владою), району, області; найменування об’єкту поштового зв’язку місця призначення; - поштовий індекс. Обов’язковою умовою при пересиланні таких відправлень є інформування відправником адресата про відправку поштового відправлення та погодження з ним об’єкту поштового зв’язку місця призначення; зазначення на оболонках відправлень номера телефону адресата з метою інформування одержувача про надходження реєстрованих поштових відправлень адресатам населених пунктів, де тимчасово не надаються послуги поштового зв’язку.
Отже, всупереч вимогам ч.3 ст.106 КАС України позивачем не надано до позовної заяви підтвердження про направлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії позову відповідачу.
Також,зі змісту позовної заяви та доданих до неї матеріалів вбачається, що вказана позовна заява належить до об’єктів справляння судового збору відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 3 Закону № 3674-VI, а особа, яка звернулася з нею до суду, не належить до суб’єктів, яким згідно з нормами статті 5 Закону № 3674-VI встановлені пільги щодо його сплати.
Частиною 1 статті 4 Закону № 3674-VI передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб’єктом владних повноважень, ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
Статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2016рік” від 25 грудня 2015 року № 928-VIII визначено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі станом на 1 січня 2016 року становить 1 378,00 грн. Позивачем заявлено позовні вимоги майнового характеру щодо стягнення заборгованості в сумі 356 941,94 грн, отже позивачем має бути сплачений судовий збір у розмірі 5 354,13 грн за вимоги майнового характеру.
Судовий збір за подання адміністративного позову майнового характеру в сумі 5 354,13 грн підлягає сплаті за реквізитами: Отримувач коштів УК/м.Слов'янськ/22030001, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37803368, банк отримувача ГУДКСУ у Донецькій області, код банку отримувача (МФО) 834016, рахунок отримувача 31214206784075, код класифікації доходів бюджету 22030101, призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Донецький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35099148.
Згідно з частиною 1 статті 108 КАС України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Таким чином, позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору за заявлені вимоги майнового характеру у розмірі 5 354,13 грн, про що надати суду оригінал квитанції та надати підтвердження про направлення рекомендованим листом з повідомленням про вручення копії позову відповідачу.
Керуючись статтями 87, 106, 108, 160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Слов’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Донецькій області до Публічного акціонерного товариства «Групова збагачувальна фабрика «Червона зірка» про стягнення заборгованості – залишити без руху.
У строк до 25 серпня 2016 року усунути недоліки з урахуванням зауважень вказаних в мотивувальній частині цієї ухвали.
Роз’яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовна заява буде вважатись неподаною та повернута.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали з подачею копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Суддя Христофоров А.Б.