Постанова № 59534215, 15.02.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.02.2016
Номер справи
804/15627/15
Номер документу
59534215
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 лютого 2016 р. Справа № 804/15627/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді ОСОБА_1 розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб, Уповноваженої особи ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації ПАТ «Актабанк» ОСОБА_4 про визнання протиправною бездіяльність та зобовязання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_2 до ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб, Уповноваженої особи ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації ПАТ «Актабанк» ОСОБА_4, в якому позивач просить:

- визнати протиправною бездіяльність уповноваженої особи ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ «Актабанк» ОСОБА_4 щодо не включення ОСОБА_2 (і.н.3049719355) до списку вкладників, які отримують кошти в межах гарантованої суми за рахунок цільової позики ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб;

- зобовязати уповноважену особу ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на тимчасову адміністрацію в ПАТ «Актабанк» ОСОБА_4 включити ОСОБА_2 (і.н.3049719355) до переліку вкладників ПАТ «Актабанк», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб із зазначенням в графі «Загальна розрахункова сума» 96350 грн. та із зазначенням в графі «Залишок гарантованої суми» 96350 грн.;

- зобовязати ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб включити ОСОБА_2 (і.н.3049719355) до загального реєстру вкладників ПАТ «Актабанк»/Реєстру переказів вкладникам, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб із зазначенням в графі «Сума до виплати» 96350 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на підставі укладеного договору, в ПАТ «Актабанк» на депозитному рахунку розміщено грошові кошти. Однак, позивачу стало відомо, що його не було включено до списку вкладників, переліку вкладників та загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3. З такими діями відповідачів позивач не погоджується та вважає їх необґрунтованими.

Представник відповідача-1 (ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб) в письмових запереченнях на адміністративний позов в обґрунтування своєї позиції зазначив, що позовні вимоги до ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб є безпідставними та передчасними, оскільки ОСОБА_3 включає тих чи інших осіб, які мають право на отримання гарантованої суми лише на підставі та відповідно до переліку складеного Уповноваженою особою ПАТ «Акта Банк». Законодавство не покладає на ОСОБА_3 обовязок враховувати під час складання загального реєстру інші документи окрім Переліку вкладників. Оскільки позивача не було включено до Переліку вкладників, ОСОБА_3 гарантування не мав правових підстав здійснювати відповідні процедури по виплаті відшкодування.

У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги у повному обсязі, просив позов задовольнити, з підстав зазначених у позовній заяві.

Представник відповідача-1 та відповідача-2 у судове засідання не зявилися, повідомлені належним чином, що підтверджується матеріалами справи.

Частиною 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

З огляду на викладене, суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін, в письмовому провадженні.

Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить наступних висновків.

07.08.2014 р. між ПАТ «Акта Банк» та ОСОБА_2 укладено договір №В02-17221/Т/622851 банківського вкладу «Банківська класика», строком до 07.09.2014 р.

Предметом даного договору є відкриття поточного рахунку у банку і надання клієнту комплексу банківських послуг. Відповідно до п. 1.1. договору, вкладник передає, а Банк приймає грошові кошти в сумі 96350,00 грн. терміном на 1 місяць з 07.08.2014р. по 07.09.2014р., для внесення суми вкладу банк відкриває вкладний (депозитний) рахунок № 26300001622851.

Відповідно до копії меморіального ордеру №211162 від 07.08.2014 р. на розрахунковий рахунок (р/р 26300001622851) у ПАТ «Актабанк», а саме ОСОБА_2 перераховано кошти в розмірі 96350 грн.

Згідно банківської виписки Реєстр документів по дебету рах.№ 26000001312041 від 07.08.2014р., док.№ 39 , кореспондент № 26300001622851 ОСОБА_2, Банк ПАТ «Акта Банк»; призначення платежу зворотня фінансова допомога; сума 96350,00 грн.

16.09.2014 р. Правлінням Національного банку України прийнято постанову №576 про віднесення ПАТ Актабанк до категорії неплатоспроможних.

16.09.2014 р. виконавча дирекція ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб прийняла рішення №90 про запровадження тимчасової адміністрації в ПАТ Актабанк з 17.09.2014 р. та призначено уповноважену особу.

Правлінням Національного банку України 15.01.2015 р. прийнято постанову №19 Про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію ПАТ Актабанк.

16.01.2015 р. ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб прийняв рішення №5 про припинення здійснення тимчасової адміністрації та відсторонення уповноваженої особи та рішення №6 Про початок процедури ліквідації ПАТ Актабанк та призначення уповноваженої особи ОСОБА_3 гарантування вкладів на ліквідацію ПАТ Актабанк ОСОБА_4 строком на 1 рік з 16.01.2015 р. по 16.01.2016 р.

19.12.2014 р. та 26.12.2014 р. ОСОБА_2 звернувся з заявами до уповноваженої особи ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення тимчасової адміністрації, ПАТ АКТАБАНК ОСОБА_4, з вимогами про внесення інформації щодо нього у реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб та про виплату йому гарантованої суми відшкодування, що підтверджується відповідними копіями заяв.

Листами від 30.01.2015 р. та 18.02.2015 р. уповноваженою особою ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Актабанк ОСОБА_4 було надано відповідь на звернення позивача з зазначенням того, що під час складання списку осіб, які мають право на відшкодування вкладів за рахунок позивача ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб, була виявлена група договорів банківського вкладу та банківського рахунку, укладених за обставин, що можуть вказувати на приготування до заволодіння державними коштами коштами ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб, шляхом штучного створення умов для отримання компенсації вкладів.

Так протягом липня-серпня 2014 року клієнти банку, які мали на депозитних рахунках в ПАТ «Акта Банк» грошові кошти у сумі, що перевищує гарантовану суму відшкодування ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб, та деякі юридичні особи і фізичні особи підприємці, перерахували належні їм грошові кошти іншим фізичним особам на депозитні та поточні рахунки.

Таким чином внаслідок вказаних операцій були штучно створені умови для незаконного отримання відшкодування за рахунок позики ОСОБА_3

З метою встановлення фактичних обставин, до прокуратури м. Дніпропетровська подано заяву про відкриття кримінального провадження за фактами можливого заволодіння коштами ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб окремими клієнтами ПАТ «Акта Банк» шляхом обману та зловживання довірою за рахунок розміщення коштів на депозитних та поточних рахунках від імені інших осіб, тобто за фактом вчинення злочину, передбаченого ст. 14, ст.90 КК України.

У разі отримання від правоохоронних органів, до яких звернувся відповідач з метою встановлення дійсних, фактичних обставин, які передують операціям з перерахування коштів на нові поточні та депозитні рахунки фізичних осіб, рішення про закриття кримінального провадження відносно конкретного вкладника ПАТ Актабанк, рішення про виплату такому вкладнику суми вкладу в межах відшкодування гарантованої суми ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб буде прийнято в найкоротші строки.

Правові, фінансові та організаційні засади функціонування системи гарантування вкладів фізичних осіб, повноваження ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб, порядок виплати ОСОБА_3 відшкодування за вкладами, а також регулюються відносини між ОСОБА_3, банками, Національним банком України, повноваження та функції ОСОБА_3 щодо виведення неплатоспроможних банків з ринку і ліквідації банків визначає ОСОБА_5 України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" від 23 лютого 2012 року N 4452 (надалі - ОСОБА_5 N 4452).

П.4 ч.1 ст.2 Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб №4452, вкладник - фізична особа (крім фізичних осіб - субєктів підприємницької діяльності), яка уклала або на користь якої укладено договір банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або яка є власником іменного депозитного сертифіката.

В силу ч.1 ст.3 Закону №4452, ОСОБА_3 є установою, що виконує спеціальні функції у сфері гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку.

За змістом ч.3 ст.12 Закону №4452 виконавча дирекція ОСОБА_3 має, зокрема, такі повноваження у сфері забезпечення відшкодування коштів за вкладами: 1) визначає порядок ведення реєстру учасників ОСОБА_3; 2) визначає порядок відшкодування ОСОБА_3 коштів за вкладами; 4) приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами у разі прийняття Національним банком України рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку; 6) приймає рішення про оплату ОСОБА_3 витрат, пов'язаних із процедурою виведення неплатоспроможного банку з ринку, у межах кошторису витрат ОСОБА_3, затвердженого адміністративною радою ОСОБА_3.

В силу ч.1 ст.26 Закону №4452 ОСОБА_3 гарантує кожному вкладнику банку відшкодування коштів за його вкладом. ОСОБА_3 відшкодовує кошти в розмірі вкладу, включаючи відсотки, нараховані на день початку процедури виведення ОСОБА_3 банку з ринку, але не більше суми граничного розміру відшкодування коштів за вкладами, встановленого на дату прийняття такого рішення, незалежно від кількості вкладів в одному банку. Сума граничного розміру відшкодування коштів за вкладами не може бути меншою 200000 гривень. Частиною 2 ст.26 Закону N 4452 передбачено, що вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів ОСОБА_3 в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

За правилами частин першої-третьої статті 27 Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб передбачено, що уповноважена особа ОСОБА_3 складає перелік вкладників та визначає розрахункові суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3 відповідно до вимог цього Закону та нормативно-правових актів ОСОБА_3 станом на день отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Уповноважена особа ОСОБА_3 протягом трьох днів з дня отримання ОСОБА_3 рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3, із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню.

Уповноважена особа ОСОБА_3 зазначає у переліку вкладників суму відшкодування для кожного вкладника, яка розраховується виходячи із сукупного обсягу всіх його вкладів у банку та нарахованих процентів. Нарахування процентів за вкладами припиняється з дня прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Згідно з частиною п'ятою статті 27 Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб протягом шести днів з дня отримання ОСОБА_3 рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку виконавча дирекція ОСОБА_3 затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою ОСОБА_3 переліку вкладників. ОСОБА_3 публікує оголошення про відшкодування коштів вкладникам у газетах Урядовий кур'єр або Голос України та на своїй офіційній сторінці в мережі Інтернет не пізніше ніж через сім днів з дня отримання ОСОБА_3 рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку.

Частина шоста статті 27 Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб визначає, що уповноважена особа ОСОБА_3 протягом трьох днів з дня отримання ОСОБА_3 рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію формує перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню ОСОБА_3 відповідно до частини четвертої статті 26 цього Закону.

При цьому, відповідно до ст. 37 Закону, Уповноважена особа ОСОБА_3 має право, зокрема, продовжувати, обмежувати або припиняти здійснення банком будь-яких операцій; звертатися до правоохоронних органів із заявою про вчинення кримінального правопорушення в разі виявлення фактів шахрайства та інших протиправних дій працівників банку або інших осіб стосовно банку.

ОСОБА_5 визначає повноваження уповноваженої особи ОСОБА_3 під час дії тимчасової адміністрації. Зокрема, стаття 38 Закону передбачає, що протягом дії тимчасової адміністрації уповноважена особа ОСОБА_3 зобовязана забезпечити перевірку правочинів (у тому числі договорів), вчинених (укладених) банком протягом одного року до дня запровадження тимчасової адміністрації банку, на предмет виявлення правочинів (у тому числі договорів), що є нікчемними з підстав, визначених частиною третьою цієї статті.

Більш детальний порядок відшкодування ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб (далі - ОСОБА_3) коштів за вкладами фізичних осіб визначений Положенням про порядок відшкодування ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами (далі - Положення), яке затверджено Рішенням Виконавчої дирекції ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб від 09.08.2012 року № 14.

Відповідно до вказаного Положення, вкладник набуває право на одержання гарантованої суми відшкодування коштів за вкладами за рахунок коштів ОСОБА_3 в межах граничного розміру відшкодування коштів за вкладами після прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку (пункт 8 Розділу І Положення), а ОСОБА_3 завершує виплату гарантованих сум відшкодування коштів за вкладами в день внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців запису про ліквідацію банку як юридичної особи (пункт 11 Розділу І Положення).

Банк після отримання повідомлення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних станом на день початку процедури виведення ОСОБА_3 банку з ринку повинен здійснити, зокрема, формування файлів та архівування бази даних про вкладників відповідно до вимог розділу ІІ Правил; направлення до ОСОБА_3 файлів бази даних разом із супровідним листом (пункт 4 розділу ІІ Положення).

Банк має право надати до ОСОБА_3 відповідні зміни до бази даних про вкладників (пункт 6 розділу ІІ Положення).

Уповноважена особа ОСОБА_3 протягом трьох днів з дня отримання ОСОБА_3 рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку формує та подає до ОСОБА_3 повний перелік вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3 (додаток 8), із визначенням сум, що підлягають відшкодуванню (далі - Перелік), перелік вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню ОСОБА_3 відповідно до пунктів 4 - 6 частини четвертої статті 26 Закону, а також перелік осіб, які на індивідуальній основі отримують від банку проценти за вкладом на більш сприятливих договірних умовах, ніж звичайні, або мають інші фінансові привілеї від банку (пункт 3 розділу ІІІ Положення).

Протягом процедури ліквідації уповноважена особа ОСОБА_3 може надавати до ОСОБА_3 додаткову інформацію про вкладників стосовно зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування (пункт 6 розділу ІІІ Положення).

ОСОБА_3 складає на підставі Переліку загальний Реєстр вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3(пункт 2 розділу ІV Положення).

Виконавча дирекція ОСОБА_3 приймає рішення про відшкодування коштів за вкладами та затверджує Загальний Реєстр протягом шести днів з дня отримання рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку. (пункт 4 розділу ІV Положення).

Отже, з наведених нормативно правових актів встановлено, що відшкодування коштів триває з моменту прийняття рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідацію банку та завершується в день внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб запису про ліквідацію банку як юридичної особи. При цьому, ще під час дії тимчасової адміністрації та ліквідації банку уповноважена особа ОСОБА_3 вживає заходів щодо: 1) перевірки правочинів, укладених банком, 2) формування переліку вкладників, яким кошти підлягають відшкодуванню, 3) формування переліку вкладників, кошти яких не підлягають відшкодуванню ОСОБА_3; 4) повідомлення правоохоронних органів у випадку виявлення протиправних дій відносно банку тощо, а ОСОБА_3 на підставі складеного уповноваженою особою ОСОБА_3 переліку складає і затверджує Загальний реєстр вкладників.

Приймаючи рішення суд виходив з наступного.

Як встановлено судом на звернення позивача листами від 30.01.2015 р. та 18.02.2015 р. уповноваженою особою ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Актабанк ОСОБА_4 було надано відповідь на звернення позивача з зазначенням того, що протягом липня-серпня 2014 року клієнти банку, які мали на депозитних рахунках в ПАТ «Акта Банк» грошові кошти у сумі, що перевищує гарантовану суму відшкодування ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб, та деякі юридичні особи і фізичні особи підприємці, перерахували належні їм грошові кошти іншим фізичним особам на депозитні та поточні рахунки.

Таким чином внаслідок вказаних операцій були штучно створені умови для незаконного отримання відшкодування за рахунок позики ОСОБА_3

З метою встановлення фактичних обставин, до прокуратури м. Дніпропетровська подано заяву про відкриття кримінального провадження за фактами можливого заволодіння коштами ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб окремими клієнтами ПАТ «Акта Банк» шляхом обману та зловживання довірою за рахунок розміщення коштів на депозитних та поточних рахунках від імені інших осіб, тобто за фактом вчинення злочину, передбаченого ст. 14, ст.90 КК України.

У разі отримання від правоохоронних органів, до яких звернувся відповідач з метою встановлення дійсних, фактичних обставин, які передують операціям з перерахування коштів на нові поточні та депозитні рахунки фізичних осіб, рішення про закриття кримінального провадження відносно конкретного вкладника ПАТ Актабанк, рішення про виплату такому вкладнику суми вкладу в межах відшкодування гарантованої суми ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб буде прийнято в найкоротші строки.

При цьому суд звертає увагу, що предметом договору банківського вкладу від 07.082014р. позивача з банком є відкриття поточного рахунку у банку і надання клієнту комплексу банківських послуг. Відповідно до п. 1.1. договору, вкладник передає, а Банк приймає грошові кошти в сумі 96350,00 грн. терміном на 1 місяць з 07.08.2014р. по 07.09.2014р., для внесення суми вкладу банк відкриває вкладний (депозитний) рахунок № 26300001622851.

Проте згідно банківської виписки Реєстр документів по дебету рах.№ 26000001312041 від 07.08.2014р., док.№ 39 , кореспондент № 26300001622851 ОСОБА_2, Банк ПАТ «Акта Банк»; призначення платежу зворотня фінансова допомога; сума 96350,00 грн., таким чином кошти на розрахунковий рахунок позивача надійшли від іншої юридичної (фізичної) особи,

Крім того, судом також зясовано, що у строки, встановлені Законом, уповноваженою особою ОСОБА_3 було складено перелік вкладників, яким кошти підлягають відшкодуванню, а ОСОБА_3 на підставі вказаного переліку було складено і затверджено Загальний реєстр вкладників, і позивач ОСОБА_2 не був включений до вказаних переліку та реєстру. ОСОБА_5 відносно вказаної особи не приймалося рішення, що укладений ним з банком правочин є нікчемним.

Таким чином, з наведених обставин зясовано, що уповноваженою особою ОСОБА_3 вживалися дії щодо перевірки правочинів, укладених банком, формування переліку вкладників, яким кошти підлягають відшкодуванню, та повідомлення правоохоронних органів за фактом виявлення протиправних дій відносно банку тощо.

ОСОБА_5, судом встановлено, що дії по складанню та затвердженню Загального реєстру вкладників вчинялися ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на підставі інформації, наданої Уповноваженою особою. Тобто, фактично, відповідачами вчинялися дії, спрямовані на перевірку правочинів банку та виплату відшкодування.

Оскільки судом не встановлено пасивної поведінки відповідачів відносно позивача при складанні переліку вкладників та формуванні і затвердженні реєстру вкладників, суд приходить до висновку про необґрунтованість тверджень позивача про допущення з боку відповідача протиправної бездіяльності.

За таких обставин, суд звертає увагу, що позовні вимоги позивача щодо бездіяльності відповідача при розгляді його заяви не підтверджені жодними доказами у ході судового розгляду даної справи, а тому є передчасними з огляду на те, що триває перевірка правомірності укладення правочинів (договорів) правоохоронними органами ініційована Уповноваженою особою ОСОБА_3 гарантування вкладів у межах її повноважень, відповідачем-2 рішення про включення позивача до Переліку вкладників може бути прийнято після проведення такої перевірки як у межах запровадження тимчасовою адміністрації, так і у період ліквідації банку, тобто, термін включення позивача до Переліку вкладників ще не сплинув у відповідності до вимог ст.38 Закону України Про систему гарантування вкладів фізичних осіб.

ОСОБА_5, заслуговує на увагу той факт, що позивачем не доведено факт порушення з боку відповідачів його прав під час дії тимчасової адміністрації ліквідації банку, а саме не доведено факту настання негативних наслідків, оскільки відповідно до Положення про порядок відшкодування ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб коштів за вкладами протягом процедури ліквідації уповноважена особа ОСОБА_3 може надавати до ОСОБА_3 додаткову інформацію про вкладників стосовно зменшення (збільшення) кількості вкладників, яким необхідно здійснити виплати відшкодування, тобто фактично доповнювати або змінювати перелік вкладників, яким кошти підлягають відшкодуванню, а ОСОБА_3 вказані зміни враховує до Реєстру вкладників, а тому твердження позивача про настання для нього негативних наслідків у вигляді неможливості отримати відшкодування не відповідає дійсності.

Стосовно вимоги позивача про зобовязання ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб включити ОСОБА_2 до загального реєстру вкладників ПАТ «Актабанк», які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб із зазначенням в графі «Сума до виплати» 96350 грн., то суд звертає увагу, що виконавча дирекція ОСОБА_3 затверджує реєстр вкладників для здійснення виплат відповідно до наданого уповноваженою особою ОСОБА_3 переліку вкладників. Оскільки уповноваженою особою ОСОБА_3 не було включено позивача до переліку вкладників, суд констатує, що, відповідно, у ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб не виникло обов'язку щодо включення позивача до Загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб, а розв'язання спору на майбутнє чинним законодавством не передбачено.

Враховуючи наведене у сукупності, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову, оскільки в контексті заявлених позовних вимог судом не встановлено порушення прав позивача з боку відповідачів.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_2 до ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб, Уповноваженої особи ОСОБА_3 гарантування вкладів фізичних осіб на здійснення ліквідації ПАТ «Актабанк» ОСОБА_4 про визнання бездіяльності протиправною та зобовязання вчинити певні дії, - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя ОСОБА_1