Постанова № 59525883, 27.04.2011, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2011
Номер справи
2а-0870/1754/11
Номер документу
59525883
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2011 року Справа № 2а-0870/1754/11

10 год. 00 хв.

Запорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Каракуші С.М.

при секретарі Гончаренко А.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя (далі позивач або ДПІ у Орджонікідзевському районі) звернулась з позовною заявою до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (далі відповідач) про стягнення податкового боргу по податку на додану вартість у сумі 5623 грн.

Свої вимоги позивач виклав в позовній заяві, зокрема зазначив, що субєкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), зареєстрований як фізична особа підприємець виконавчим комітетом Запорізької міської ради 23.10.2006, запис №2 103 000 0000 027433.

Згідно даних особової картки платника податків, податкової декларації з податку на додану вартість та наданого розрахунку, відповідач має податковий борг з податку на додану вартість в сумі 5623 грн., який виник у звязку з несплатою самостійно узгодженої суми податкових зобовязань наданої до ДПІ у Орджонікідзевському районі податкової звітності та уточнюючих розрахунків податкових зобовязань з податку на додану вартість, та суми податкового зобовязання згідно податкового повідомлення-рішення за актом перевірки.

Зазначена сума є узгодженою та на час звернення до суду не сплаченою. На підставі викладеного просить суд стягнути з відповідача податковий борг з податку на додану вартість в сумі 5623 грн.

Представник позивача в судове засідання не зявився, представником позивача подано клопотання про розгляд справи без його участі та про підтримання позовних вимог у повному обсязі.

Відповідача повторно в судове засідання не зявився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлений належним чином, про що свідчить особистий підпис ОСОБА_1 у поштовому повідомленні від 19.04.2011, яке міститься в матеріалах справи. Пояснень чи заперечень по суті заявлених позовних вимог відповідач суду не надав.

Враховуючи наведене вище, на підставі ст. 128 КАС України, суд вирішив розглянути справу за відсутності відповідача за наявними в ній матеріалами.

Відповідно до п.1 ст.41 КАС України, у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь в справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Як встановлено з матеріалів справи, субєкт підприємницької діяльності ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1), зареєстрований як фізична особа підприємець виконавчим комітетом Запорізької міської ради 23.10.2006, запис №2 103 000 0000 027433.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожний громадянин України зобовязаний сплачувати податки та збори в розмірах, встановлених законом.

Пунктом 16.1 п.п. 16.1.4. ст. 16 Податкового кодексу України, платник податків зобовязаний: сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Згідно даних особової картки платника податків, податкової декларації з податку на додану вартість та наданого розрахунку, відповідач має податковий борг з податку на додану вартість в сумі 5 623 грн.

Заборгованість з податку на додану вартість виникла в результаті наданих до ДПІ податкових декларацій за 2010 рік:

- Декларація №180968 від 02.02.2010, якою визначена сума зобов'язання 8126 грн.;

- Декларація №180973 від 02.02.2010, якою самостійно зменшено суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 273183 грн. (всього на суму: 4943 грн.).

Також заборгованість з податку на додану вартість виникла у звязку з проведенням ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя перевірки фізичної особи підприємця ОСОБА_1 з питань своєчасності сплати до бюджету податків і зборів встановлених законодавством за результатами якої складено акт перевірки від 04.06.2010 №901/17/1/121/НОМЕР_1, яким встановлені порушення вимог п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 (далі Закону України №2181-ІІІ), п. 9.8 ст. 9 та п. 10.2 ст. 10 Закону України «Про податок на додану вартість» від 03.04.1997, а саме: своєчасно не надано податкові декларації з податку на додану вартість, не повернуто свідоцтво про реєстрацію платника податку на додану вартість у строки визначені законодавством, в цьому випадку відповідність платника податку прирівнюється до затримки в поданні податкової звітності з податку на додану вартість.

На підставі акту перевірки від 04.06.2010 №901/17/1/121/НОМЕР_1 фахівцями ДПІ було прийняте податкове повідомлення-рішення від 13.07.2010 №0012101701/0, яким відповідачу визначено суму податкового зобовязання з податку на додану вартість у розмірі 680 грн. (штрафні санкції).

Дане податкове повідомлення рішення було повернуто з відміткою пошти «за закінченням терміну зберігання» та в звязку з чим, згідно п.6.2.4. Закону № 2181-ІІІ, 20.08.2010 рішення було розміщено на дошці податкових оголошень ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя.

Доказів оскарження податкового повідомлення рішення відповідачем не надано.

Отже, загальна сума заборгованості з податку на додану вартість становить 5623 грн.

Відповідно до п. 15.1 ст. 15 ПКУ, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) обєкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є обєктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обовязок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Статтею 4 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 №1251-ХІІ передбачено, що платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі).

Відповідно до п.4.1.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ від 21.12.2000 (далі Закон №2181-ІІІ), платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації (…).

Податкова декларація, розрахунок (далі податкова декларація) документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обовязкового платежу) (п.1.11 ст.1 Закону №2181-ІІІ).

Податкове зобовязання та податковий борг згідно п.п.1.2., 1.3 ст.1 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», є зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, або у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України.

Пункт 5.1 ст.5 Закону №2181-ІІІ зазначає, що податкове зобовязання самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п.п. 5.3.1 п 5.3 статі 5 Закону України від 21.12.2000 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4. пункту 4.1 статті 4 зазначеного закону для подання податкової декларації.

Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст. 5 вищезазначеного Закону, податкове зобовязання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Згідно п.п.5.4.1. п.5.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.

Статтею 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

З метою погашення податкового боргу, ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, вжила заходи передбачені ст. 6 вищезазначеного Закону, а саме відповідачу були направлені: перша податкова вимога №1/120 від 05.02.2010 та друга податкова вимога №2/375 від 14.04.2010.

Вказані податкові вимоги повернулись до позивача з відміткою пошти про неможливість вручення, про що були складені акти про неможливість вручення податкових вимог №71 від 15.03.2010 та №202 від 31.05.2010, в звязку з чим, згідно п.6.2.4. Закону № 2181-ІІІ, податкові вимоги були розміщено на дошці податкових оголошень ДПІ у Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя: 15.03.2010 перша податкова вимога; 31.05.2010 друга податкова вимога.

Доказів оскарження податкових вимог відповідачем не надано.

Пунктом 11 ст.10 Закну України «Про державну податкову службу в Україні» передбачено, що державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

01.07.2010 року виконуючим обовязки начальника ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя, на підставі п.п.7.2.1 п.7.2 ст.7 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» №2181-ІІІ, було прийнято рішення №153 про застосування заходів погашення податкового боргу платника податків за рахунок стягнення його активів.

У відповідності до п. п. 95.1 та 95.2 ст. 95 ПКУ, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 ПКУ, стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Наявні матеріали справи свідчать про те, що відповідачем в порушення вимог Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», не сплачено суму податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 5623 грн.

На підстави викладеного, суд вважає вимоги позивача по стягненню з відповідача податкової заборгованості в сумі 5623 грн. з податку на додану вартість обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 2, 4, 7-12, 69-71, 94, 158, 161-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (вул. 40 років Радянської України, 39-В/20, м. Запоріжжя, 69037, ідентифікаційний номер №2891203912) на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району м. Запоріжжя (р/р 31118029700007, код платежу 14010100, отримувач Державний бюджет Орджонікідзевського району, код отримувача 34677145, банк ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) податковий борг з податку на додану вартість у сумі 5623 грн. (пять тисяч шістсот двадцять три гривні.)

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя С.М. Каракуша