ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
04 серпня 2016 р.Справа № 876/5636/16
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Довгополов О.М., перевіривши апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 12 травня 2015 року у адміністративній справі за позовом Державної податкової інспекції в Личаківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -
встановив:
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 12 травня 2015 року адміністративний позов Державної податкової інспекції в Личаківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу - задоволено.
Не погоджуючись із даною постановою, фізична особа-підприємець ОСОБА_1 подав на неї апеляційну скаргу.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України, згідно якої апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване рішення.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
12 травня 2015 року судом першої інстанції у порядку скороченого провадження прийнято оскаржувану постанову, копію якої надіслано відповідачу на адресу, наявну в матеріалах справи, проте, як вбачається з матеріалів справи, така відповідачем не отримана та повернена на адресу суду першої інстанції із зазначенням причини повернення «за закінченням терміну зберігання».
Апеляційна скарга відповідачем надіслана поштовим зв"язком на адресу Львівського окружного адміністративного суду 21 липня 2016 року, тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження. Апелянт у апеляційній скарзі зазначає адресу проживання, що вже значиться в матеріалах справи «АДРЕСА_1».
При цьому апелянтом заявлено клопотання про поновлення пропущеного строку. Покликання апелянта на те, що станом на 21 липня 2016 року він не отримував жодних повідомлень про час та місце розгляду справи судом першої інстанції та не був проінформований про існування оскаржуваної постанови не знаходить свого підтвердження, оскільки, як вбачається з матеріалів справи, судом першої інстанції на адресу, зазначену в матеріалах справи, надсилалась ухвала про відкриття скороченого провадження у вказаній справі від 22.04.2015 року та копія оскаржуваної постанови. Крім того в матеріалах справи наявні відомості про те, що представник відповідача Шуст С.І. ознайомлений з матеріалами справи 11.02.2016 року (а.с.37), що свідчить про те, що апелянт був проінформований про існування постанови Львівського окружного адміністративного суду від 12 травня 2015 року у адміністративній справі №813/2014/15.
Відповідно до ч.1 ст.40 КАС України особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.
Враховуючи наведену правову норму слід зазначити, що позивач ОСОБА_1 про зміну місця проживання (перебування, знаходження) суд не повідомляв, тому на підставі ч.1 ст.40 КАС України Львівським окружним адміністративним судом копію постанови було надіслано на адресу, вказану позивачем та наявну у матеріалах справи.
Так, відповідно до ч.11 ст.35 КАС України - розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.
Відповідно до ч.7 ст.9 КАС України - у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Таким чином, враховуючи наведене вище, є підстави вважати наведені в клопотанні причини пропуску строку на апеляційне оскарження неповажними.
Згідно абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України, апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам п.4 ч.2, ч.3, ч.6 ст. 187 КАС України, а саме: відсутні обґрунтування вимог особи, яка подала апеляційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосування норм права; апелянтом не зазначено про те, чи бажає взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за його відсутності; не долучено документ про сплату судового збору у розмірі, встановленому законом.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. N 3674-VI.
Згідно із ч. 1 ст. 4 цього Закону в редакції, чинній на момент звернення до суду з апеляційною скаргою, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 статті 4 вказаного Закону (із змінами, внесеними законом № 484-VIII від 22.05.2015 року) визначено ставки судового збору, відповідно до якої за подання до адміністративного суду апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами сплачується 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Даною нормою (в редакції, яка діяла на момент звернення до суду з адміністративним позовом) також визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, ставка судового збору становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати, а за подання позову майнового характеру - 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2015 рік" мінімальна заробітна плата станом на 1 січня 2015 року становить 1 218 грн.
Із позовної заяви та постанови суду першої інстанції вбачається, що предметом адміністративного позову є стягнення податкового боргу в сумі 83228,50 грн, тобто даний адміністративний позов носить майновий характер. Звідси ставка, що підлягала до сплати при поданні позовної заяви, становить 1 827,00 грн. (1 218, 00 грн.* 1, 5 = 1 827,00 грн.).
Таким чином, розмір судового збору, що підлягає сплаті за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, становить 2 009, 70 грн. (1 827 грн : 100 * 110 = 2 009, 70 грн.).
Враховуючи те, що апеляційна скарга подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, а наведені в клопотанні про поновлення цього строку причини є неповажними, апелянт не долучив до апеляційної скарги документ про сплату судового збору, не зазначив про те, чи бажає брати участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за його відсутності, а також не наведено обґрунтувань вимог особи, яка подає апеляційну скаргу із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосуванні норм права, у відповідності до вимог ст. 108 КАС України апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення недоліків.
Зазначені недоліки мають бути усунені шляхом надіслання протягом 30 днів з моменту отримання копії цієї ухвали заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження із наведенням в ній інших причин пропуску строку цього строку, інформації про те, чи бажає брати участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за його відсутності, а також обґрунтування вимог апеляційної скарги, із зазначенням того, у чому полягає неправильність чи неповнота дослідження доказів і встановлення обставин у справі та (або) застосуванні норм права, та оригіналу документа про сплату апелянтом судового збору за подання до адміністративного суду апеляційної скарги, у розмірі 2009 грн. 70 коп. за реквізитами: одержувач - Державний бюджет Галицького району м. Львова, код ЄДРПОУ - 38007573, рахунок - 31219206781004, банк одержувача - ГУДКУ у Львівській області, МФО банку - 825014, призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський апеляційний адміністративний суд (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 34668371 (суду, де розглядається справа).
При цьому, особі, яка подає апеляційну скаргу, слід роз'яснити, що у разі неподання у визначений строк заяви (клопотання) про поновлення строку на апеляційне оскарження у відповідності до абз. 2 ч. 4 ст. 189 КАС України за даною апеляційною скаргою буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження. У разі не усуненні решти зазначених вище недоліків апеляційну скаргу буде повернуто апелянту відповідно до ст.108 КАС України.
Керуючись ст.ст. 87, 108, 165, 186, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя, -
ухвалив:
Апеляційну скаргу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 12 травня 2015 року у адміністративній справі № 813/2014/15 за позовом Державної податкової інспекції в Личаківському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу - залишити без руху.
Надати особі, яка подала апеляційну скаргу, тридцятиденний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення зазначених в ухвалі недоліків апеляційної скарги.
Копію ухвали надіслати особі, яка подала апеляційну скаргу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів з моменту набрання нею законної сили може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя Довгополов О.М.