Справа № 589/6306/14-а р.
Провадження № 2-а/589/222/14 р.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30.12.2014 р. Шосткинський міськрайонний суд Сумської області у складі:
головуючого судді СІнгур В.О., секретря Карпенко Т.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління соціального захисту населення Бориспільскої районної державної адміністрації до ОСОБА_2 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів по державній соціальній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Управління соціального захисту населення Бориспільскої районної державної адміністрації звернулося в суд з позовом до відповідача про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів по державній соціальній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку мотивуючи його тим, що згідно з вимогами Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має особа (один з батьків, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною, допомога виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по день досягнення дитиною трирічного віку включно. Як зазначає позивач в адміністративному позові 30.01.2012 року до управління звернулась відповідач, яка на момент звернення проживала АДРЕСА_1, а на даний момент проживає в АДРЕСА_2 із заявою про призначення державної допомоги в зв»язку з вагітністю та пологами, одноразової допомоги при народженні дитини, по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Рішенням Бориспільської РДА їй була призначена вказана допомога та проводилась виплата.
03.09.2013 року листом генерального директора ТОВ «Новус Україна» повідомлено, що відповідач працює в ТОВ «Новус України» на посаді касира торгівельного магазину 1036 м. Києва з 12.09.2012 року.
Відповідачу про даний факт було повідомлено 12.11.2013 року, 01., 30.10.2013року та запропоновано повернути надміру виплачені кошти в добровільному порядку, але відповідач проігнорувала дані попередження, а тому управління вимушене звернутись в суд за даним позовом та посилаючись на вимоги діючого законодавства просить суд стягнути з відповідача на його користь вказані кошти.
Позивач в судове засідання не з»явився, надав заяву про розгляд справи за відсутності його представника.
Відповідач в судове засідання не з»явилась причини неявки суду не повідомила.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає задоволенню з наступних підстав.
На підставі ч.1 ст. 5 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» державну допомогу сім»ям з дітьми призначають і виплачують органи соціального захисту населення за місцем проживання батьків (усиновителів, опікуна, піклувальника). Згідно ст. 13 вказаного Закону право на допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку має особа (один з батьків, усиновлювач, опікун, баба, дід або інший родич), яка фактично здійснює догляд за дитиною, а ч.1 ст. 14 вказаного Закону передбачено, що допомога виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по день досягнення дитиною трирічного віку включно. Відповідно до п.18 Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001 року № 1751 «Про затвердження Порядку призначення і виплати державної допомоги сім»ям з дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається з дня звернення за її призначенням, але не раніше ніж з дня, що настає після закінчення відпустки у зв»язку з вагітністю та пологами для непрацюючих осіб та осіб - суб»єктів підприємницької діяльності, а для працюючих осіб - з дня настання відпустки по догляду за дитиною по день її закінчення. 30.01.2012 року до управління соціального захисту населення Бориспільської РДА звернулась відповідач із заявою про призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку і така допомога їй була призначена
Відповідно до абзацу 3 п. 22 Порядку зазначено, що для призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, що перевищує мінімальний, окрім документів зазначених у п. 20 Порядку подається в установленому порядку довідка про склад сім»ї та декларація про доходи та майновий стан.
Статтями 21, 22 Закону України «Про державну допомогу сім»ям з дітьми» передбачено, що органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги сім»ям з дітьми, мають право у разі потреби перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність відповідних документів, поданих для призначення допомоги та перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.
Переплата в розмірі 1642,33грн. утворилась внаслідок приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги, а саме працевлаштування відповідача на роботу.
Управління повідомило відповідача про наявність переплати та запропонувало повернути надміру виплачені кошти в добровільному порядку, але на даний час кошти управлінню не повернуті.
З огляду на викладене вище, суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані та підлягають задоволенню.
Стягненню з відповідачки на користь держави підлягають судові витрати по даній справі.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 158-163 КАС України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління соціального захисту населення Бориспільскої РДА до про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів по державній соціальній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2 на рахунок Управління соціального захисту населення Бориспільської РДА за реквізитами р\р 35413015013758, МФО 821018, код одержувача 03193778, БАНК ГУ ДКСУ в Київській області кошти в сумі 1642,33 грн ., як такі, що надміру виплачені бюджетні кошти по державній соціальній допомозі по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та на користь держави судовий збір в сумі 73,08 грн.
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів.
Суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області В.О.Сінгур