Ухвала суду № 59493449, 01.08.2016, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.08.2016
Номер справи
804/4769/16
Номер документу
59493449
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

У Х В А Л А

01 серпня 2016 р. Справа № 804/4769/16 Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Ляшко О.Б., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Банк «КОНТРАКТ» Шкурка Віктора Михайловича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Банк «КОНТРАКТ» Шкурка Віктора Михайловича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, в якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Банк «КОНТРАКТ» Шкурка Віктора Михайловича щодо не включення ОСОБА_1 до переліку вкладників Публічного акціонерного товариства Банк "КОНТРАКТ", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладників осіб, за договором строкового банківського вкладу із сплатою процентів в кінці строку "Класичний Контракт" № 1336/2015 від 15.09.2015 року;

- зобов'язати Уповноважену особу Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Банк «КОНТРАКТ» Шкурка Віктора Михайловича включити ОСОБА_1 до переліку Публічного акціонерного товариства Банк "КОНТРАКТ", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладників осіб, за договором строкового банківського вкладу із сплатою процентів в кінці строку "Класичний Контракт" № 1336/2015 від 15.09.2015 року та подати до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб додаткову інформацію про ОСОБА_1, як вкладника Публічного акціонерного товариства Банк "КОНТРАКТ", який має право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладників осіб, за договором строкового банківського вкладу із сплатою процентів в кінці строку "Класичний Контракт" № 1336/2015 від 15.09.2015 року;

- зобов'язати Фонд гарантування вкладів фізичних осіб включити ОСОБА_1 до Загального реєстру вкладників Публічного акціонерного товариства Банк "КОНТРАКТ", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладників осіб, за договором строкового банківського вкладу із сплатою процентів в кінці строку "Класичний Контракт" № 1336/2015 від 15.09.2015 року.

Пунктом 4 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Таким чином, завдання адміністративного судочинства полягає у захисті саме порушених прав особи у публічно-правових відносинах.

Дослідивши матеріали позовної заяви суд дійшов висновку, що предметом розгляду заявленого позову, є надання оцінки діям Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Банк «КОНТРАКТ» Шкурка Віктора Михайловича та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, щодо не включення позивача до переліку та Загального реєстру вкладників Публічного акціонерного товариства Банк "КОНТРАКТ", які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладників осіб під час процедури ліквідації банку.

Частиною 3 статті 2 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачено, що законодавство про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом при розгляді судом справи про визнання неплатоспроможним (банкрутом) банку застосовується з урахуванням норм законодавства про банки і банківську діяльність.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про банки і банківську діяльність» цей Закон визначає структуру банківської системи, економічні, організаційній і правові засади створення, діяльності, реорганізації і ліквідації банків.

Пунктом шостим статті 2 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» визначено, що ліквідація банку - процедура припинення банку як юридичної особи відповідно до законодавства.

Згідно із статтею 77 Закону України «Про банки і банківську діяльність» фонд гарантування вкладів фізичних осіб у день отримання рішення Національного банку України про ліквідацію банку набуває прав ліквідатора банку та розпочинає процедуру його ліквідації відповідно до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб".

Таким чином, Фонд гарантування вкладів фізичних осіб, у межах ліквідації банку, виконує функції ліквідатора.

Пунктом 17 частини 1 статті 2 Закону України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб» визначено, що уповноважена особа Фонду - працівник Фонду, який від імені Фонду та в межах повноважень, передбачених цим Законом та/або делегованих Фондом, виконує дії із забезпечення виведення банку з ринку під час здійснення тимчасової адміністрації неплатоспроможного банку та/або ліквідації банку.

Отже, уповноважена особа Фонду фактично є представником Фонду гарантування вкладів фізичних осіб який, як зазначено вище, у межах ліквідації банку, виконує функції ліквідатора.

Згідно пункту 7 статі 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого порушено справу про банкрутство.

За таких обставин, суд вважає, що дії відповідачів по не включенню до переліку та Загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за вкладами за рахунок Фонду гарантування вкладників осіб під час процедури ліквідації банку належить розглядати в порядку господарського судочинства.

У відповідності до пункту 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи вищевикладене та зважаючи, що заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, суд приходить до висновку, що у відкритті провадження у справі слід відмовити.

На підставі викладеного, керуючись статтями 2, 4, 107, 109, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження в адміністративній справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію ПАТ Банк «КОНТРАКТ» Шкурка Віктора Михайловича, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії - відмовити.

Роз'яснити позивачу, що повторне звернення тієї самої ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження не допускається.

Копію ухвали направити особі, що звернулася із адміністративним позовом разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала суду в частині відмови у відкритті провадження у справі може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала суду набирає законної сили в порядку та у строки, передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.Б. Ляшко