Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua У Х В А Л А
про забезпечення адміністративного позову
"04" серпня 2016 р. № 820/4151/16
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Спірідонов М.О., розглянувши адміністративну справу
За позовом ОСОБА_1 до Центральної атестаційної комісії Національної поліції України, Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України, Національної поліції України про забезпечення позову ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:
1. Визнати рішення Національної поліції України в частині включення ОСОБА_1, до списку поліцейських, які підлягають атестуванню, що складений на виконання наказу начальника Департаменту захисту економіки Національної поліції України від 26.02.2016 р. № 58 "Про організацію проведення тестування керівного складу" - протиправним.
2. Визнати дії Національної поліції України щодо проведення атестації ОСОБА_1 - протиправними.
3. Визнати незаконними та скасувати рішення (висновок) Центральної атестаційної комісії Національної поліції України від 19.07.2016 р. та зазначене в розділі IV "Результати атестування (висновок атестаційної комісії) атестаційного листа", а саме: "4-займаній посаді не відповідає, підлягає звільненню зі служби в поліції через службову невідповідність", яке прийняте стосовно ОСОБА_1.
В забезпечення поданого позову позивачем було подано клопотання про вжиття заходів для забезпечення позову, а саме: заборонити Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України вчиняти дії щодо використання рішення (висновку) Центральної атестаційної комісії Національної поліції України від 19.07.2016 року відносно ОСОБА_1, в тому числі: видавати наказ про звільнення, переміщення або переведення на іншу посаду ОСОБА_1 до набрання законної сили рішенням по даній справі.
В обґрунтування зазначеного клопотання позивачем було зазначено, що звільнення позивача на підставі такого рішення призведе до призначення на цю посаду іншої особи, що в подальшому ускладнить та може унеможливити захист позивачем порушених, на його думку, трудових прав та законних інтересів.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 КАС України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішенні, дії чи бездіяльності субєкта владних повноважень.
Дана стаття визначає підстави для вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, а також способи забезпечення позову в адміністративному процесі.
З аналізу вказаної статті випливає, що суд може забезпечити адміністративний позов шляхом зупинення дії всього рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються або заборонити вчиняти певні дії. А підставами для вжиття заходів забезпечення можуть слугувати такі обставини: такі обставини: 1) існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі; 2) неможливість захисту прав, свобод та інтересів позивача після набрання законної сили рішенням в адміністративній справі без вжиття таких заходів; 3) необхідність докладання значних зусиль та витрат для відновлення прав позивача у майбутньому; 4) очевидність ознак протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Суд, аналізуючи клопотання позивача приходить до висновку про необґрунтованість даного клопотання, оскільки думка позивача з приводу того, що звільнення позивача призведе до призначення на цю посаду іншої особи, що в подальшому ускладнить та може унеможливити захист позивачем порушених, на його думку, трудових прав та законних інтересів є суб'єктивною без зазначення чи існую наразі очевидна небезпека заподіяння шкоди позивачу.
Тому суд відмовляє в його задоволенні.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст. 117, 118 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання ОСОБА_1 про забезпечення позову відмовити.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Спірідонов М.О.
04.08.16 04.08.16
04.08.16 04.08.16